Gönderen Konu: tesero golden sabre  (Okunma sayısı 262305 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Uykusuz

• Ziyaretçi
Ynt: tesero golden sabre
« Yanıtla #60 : 20 Ocak 2008, 19:28:30 »
o besleme ile ilgili
4.7k takın
opamplarda - besleme gelmesi gerekiyor ona bakın.
eğer yok ise 4024 ve bu 4.7k lı transistör devrelerine yoğunlaşın.
- beslemeyle uğraşıren tüm opampları sökün. hoparlörü de sökün
devreye bobinsiz besleme uygulamayın
tüm beslemeleri elde ettikten sonra opampları ve hoparlörü takın.
gmailde bağlantı kopuyor

avare

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 20 Ocak 2008, 21:53:24 »
mrb arkadaşlar siteye yeni üye oldum paylaşımlar olduça güzel bu dayanışma hoşuma gitti bende elimden geldiği kadar yardımcı olmaya calışacagım şimdi size bir sorum olacak ben tesoro ya başladım ve sonuna geldim devreye enerji verdim devre 2-3 saniye ses çıkarıp susuyor ve bir daha hiç tepki vermiyor sizce bunun sebebi ne olabilir bana yardımcı olurmusunuz

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #62 : 20 Ocak 2008, 22:02:35 »
bobin baglımı devrene osilator calısıyomu kontrol et.

Çevrimdışı evren kılıç

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #63 : 20 Ocak 2008, 23:42:35 »
devreye bobinsiz gerilim uygulandığında ne oluyor ?

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #64 : 21 Ocak 2008, 20:34:13 »
devreye bobinsiz gerilim uygulandığında ne oluyor ?
valla ben ne olduğunu anlayamadım :)

Çevrimdışı evren kılıç

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #65 : 21 Ocak 2008, 21:44:10 »
arkadaşlar teseroya enerji verdiğimde ötmeye başlıyor ama bir daha susmuyor verici bobinimde 4.5 volt 10 khz lik bir sinyal var devre çalışırken alıcı bobini verici bobin üzerinde kaydırdığımda ses tonunda değişiklikler oluyor alıcı bobin üzerinde endüklenen gerilimi 10 mV a kadar düşürüyorum ama susmuyor bazen de ilk açtıgımda 6-7 sn ötüp sonra sesi kesiliyor ama hiç bir şekilde metale tepki vermiyor bunu sebebi ne olabilir?

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #66 : 22 Ocak 2008, 21:25:49 »
arkadaşlar teseroya enerji verdiğimde ötmeye başlıyor ama bir daha susmuyor verici bobinimde 4.5 volt 10 khz lik bir sinyal var devre çalışırken alıcı bobini verici bobin üzerinde kaydırdığımda ses tonunda değişiklikler oluyor alıcı bobin üzerinde endüklenen gerilimi 10 mV a kadar düşürüyorum ama susmuyor bazen de ilk açtıgımda 6-7 sn ötüp sonra sesi kesiliyor ama hiç bir şekilde metale tepki vermiyor bunu sebebi ne olabilir?
evrn sürekli sesin gelmesi transistörlerden kaynaklanıyor olabilir 2222ve 2907 ler

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #67 : 22 Ocak 2008, 21:28:46 »
alıcı bobin uclarını degiştirip bir dene

Çevrimdışı beyazkuvvet

• Yüzbaşı
« Yanıtla #68 : 23 Ocak 2008, 11:01:18 »
hocam bu dedektöre de 8lı kablodan bobın sarsak uyarmı?

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #69 : 23 Ocak 2008, 11:25:49 »
hocam bu dedektöre de 8lı kablodan bobın sarsak uyarmı?
uymuyo arkadaşım be bol geliyor :) :)

avare

• Ziyaretçi
« Yanıtla #70 : 26 Ocak 2008, 16:48:03 »
arkadaşlar ya bu alet ilk açıldığında 4-5 sn ötüyor ve susuyor bobini hareket etirdiğimde az bişey ötüp tekrar susuyor ve metale tepki vermiyor sizce bu bir arızamı yoksa bobin ayarından kaynaklanan birşeymi

kadir4161

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : 23 Şubat 2008, 19:14:55 »
SAYIN ARKADAŞLAR VE DEĞERLİ HOCAM DELTAYI HALLETTİK SIRA TGS BUNU ÇALIŞTIRAMADIM.İLK AÇILIŞTA İİİİİİİİ DİYE YÜKSEK SESLE ÖTÜYOR SONRA SES YAVAŞ YAVAŞ KISILIYOR.DEVRENİN LEHİM YERLERİNE DOKUNUNCA SES GELİYOR.BİRDE TX VE RX NASIL BAĞLAYACAĞIM İKİ BOBİNİ BİRBİRLERİYLE ŞASE YAPACAĞIZMI FM'Lİ RADYO İLE DİNLEYİNCE METAL YAKLAŞTIRINCA OSİLASYON YAPIYOR DİĞER TÜRLÜ SES ÇIKMIYOR.BU BOBİNİ NASIL BAĞLAMAYI BİR ÇÖZEBİLSEM.ŞİMDİDEN KATKISI OLAN HERKESE SAYGILAR.

kadir4161

• Ziyaretçi
« Yanıtla #72 : 23 Şubat 2008, 19:21:41 »
BU DA BOBİN DD BOBİN 22 cm CAPINDA BAĞLANTI ŞEKLİNİ ÇÖZEMEDİM.NASIL BAĞLAYACAĞIZ BİLEN VARSA LÜTFEN YARDIM EDEBİLİR Mİ.RX VE TX NASIL BAĞLAYACAĞIZ.BOBİN KENDİ ARALARINDA ŞASE YAPILACAK MI.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #73 : 23 Şubat 2008, 19:47:20 »
hocam bu devreyi şu ana kadar çalıştıran varmı varsa you tube a gönderebilirmi acaba...

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #74 : 23 Şubat 2008, 19:50:51 »
cavus hala formu okumamakta ısrar ediyorsun buyur  video

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=491.0
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2008, 19:54:27 Gönderen: mutsuz4 »
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

Çevrimdışı elaass

• Yüzbaşı
« Yanıtla #75 : 23 Şubat 2008, 22:25:43 »
BU DA BOBİN DD BOBİN 22 cm CAPINDA BAĞLANTI ŞEKLİNİ ÇÖZEMEDİM.NASIL BAĞLAYACAĞIZ BİLEN VARSA LÜTFEN YARDIM EDEBİLİR Mİ.RX VE TX NASIL BAĞLAYACAĞIZ.BOBİN KENDİ ARALARINDA ŞASE YAPILACAK MI.
bu resimlere bir bak istersen

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #76 : 24 Şubat 2008, 08:23:46 »
hocam sayfa başındaki malzeme listesi doğrumu heralde biraz karışıklık var gibi...

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #77 : 24 Şubat 2008, 11:23:56 »
hocam bu tgs nin delta pulse gibi tüm dökümanlarını toplu halde bulabileceğimiz bir yer var mı?

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #78 : 24 Şubat 2008, 11:28:55 »

gnani

• Ziyaretçi
« Yanıtla #79 : 25 Şubat 2008, 09:55:41 »
önceleri bende sizin gibi düşünüyordum ama her billdiğimi forumlara yazıyordum ama  sonra askerlik dolayısıyla bu işlere ara vermek zorunda kaldım. tabi bu esnada  bie arkadaşımız deltaya lcd uyumladı ve  bu iş için gecesini gündüzüne kattı uyku bile nedir bilmedi ben taktir ettim güzel bir çalışma çıkarttı...
 ama bu yapmış olduğu devreyi yazmış olduğu hex kodlarını birer sır gibi tuttu  buna rağmen ne şekil bir sistem olduğu ve çalışma prensipleri konusunda bize hep yardımcı oldu ve hepimizde bu emeğe saygı gösterdik ...
tabi onun kadar olamasakta bende uzun süren modifikasyon çalışmaları yaptım ve ilk yaptığım makinede tam deltanın aynısı değil askere gitmeden öncesinden beri  uğraşıyorum askerde ise arada şema üzerinde bişeyler yapma şansı buluyordum ve nihayetinde makine bana ilk denemede max. verimi sağladı...
bu benim kendi yaptığım makine bu güne kadarki 32. deneme cihazım
 sizlerede başarılı çalışmalar

İsmail kardeş Lcd işini bence gözünüzde abartmayın ben çok bilgili değilim bu konularda ama birkaç site var picler üzerine pic ile lcd sürebileceğin tonlarca devre var al bir tanesini yap içlerinde voltajı gösterebileceğin yazılım mevcut e zaten deltanın sinyal skalasını gösteren çıkışta var tek mesele bunun analog dijital bir çevirici ile ( Picin içinde vardı sanırım modeline göre değişiyor ) lcd ekranda göstereceksin bunlarla ilgili yaızlımlarda var sadece bunları birleştirmeye kalıyor iş yazılım konusunda benim sıkıntım yok o işler hallolur ama donanımda öğrenecek şeylerim var.   Programın başınada ismini cismini seri no yazdırırsın şekil olsun. Hepsi bu Hatta dijital pot devreleride var istediğin şekilde ayarlıyorsun 3 tuşla hatta ufak bir yazılımla toprak ayarınıda yaptırırsın bir kaç döngü kurarak yeterki iste. Yazılım işi kolay :) donanım zor.