Gönderen Konu: Darbe indüksiyon dedektörleri için arama başlığı tasarımları ve verimleri  (Okunma sayısı 305161 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoylu

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
çat çut pat kablo büyük başlıklar hariç kullanan pi dedektör üreticisi yok hepsi emaye tel kullanıyor tel arasında da boşluk vs yok.Dolamış dolamış bırakmış adamlar.

Demek o dolanıp dolanıp bırakılan şeylerle pek mutlu mesut değil insanlar ki, gelmişler bu başlığı açmışlar. Kaç sayfada yazıp çizmişler.

Çevrimdışı onur600

• Albay
çat çut pat kablo büyük başlıklar hariç kullanan pi dedektör üreticisi yok hepsi emaye tel kullanıyor tel arasında da boşluk vs yok.Dolamış dolamış bırakmış adamlar.

Demek o dolanıp dolanıp bırakılan şeylerle pek mutlu mesut değil insanlar ki, gelmişler bu başlığı açmışlar. Kaç sayfada yazıp çizmişler.
Başlığı açanda pek mutlu olmamış,konunun sonunda görüldüğü üzere.Amerikayı her fert tekrar tekrar feth etmek ister.Ne  gpx ne lorenz yaptığı pulselerde çat pat kablo kullanmamış.Veya arada boşluk bırakayım başlığı cihaza uydurayım derdine düşmemiş.Alt yapısı sağlam olmadıktan sonra cihaza altundan başlık sarsan ne olacak.Bireysel deneme tecrübe kazanma adına zamanında yapılan denemeler tekrar hort yapmaya gerek yok.Ben düşünccemi yazdım.Gerisini bilemem.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı skoylu

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com

Başlığı açanda pek mutlu olmamış,konunun sonunda görüldüğü üzere.Amerikayı her fert tekrar tekrar feth etmek ister.Ne  gpx ne lorenz yaptığı pulselerde çat pat kablo kullanmamış.Veya arada boşluk bırakayım başlığı cihaza uydurayım derdine düşmemiş.Alt yapısı sağlam olmadıktan sonra cihaza altundan başlık sarsan ne olacak.Bireysel deneme tecrübe kazanma adına zamanında yapılan denemeler tekrar hort yapmaya gerek yok.Ben düşünccemi yazdım.Gerisini bilemem.

Onu zaten defaten söyledik, doğru dürüst cihaz değilse, bobini süper yapmanız fayda elbette etmez.

Ama konu o kadar basit değil. Her bobin, her koşulda en iyi neticeyi vermez. Ayrıca, dedektör üreticileri en ideal bobini yapıyor diye de bir şey yok. Onlar için bobinin maliyeti önemli bir gider kalemi. Teflon kaplı tel ile artıracakları maliyet, kurtaracak mı?

Olay şu. Diyelim alet küçük bir bobinle geldi, size daha büyüğünün lazım olduğunu düşünüyorsunuz. Neden kendiniz sarmayasanız? Ya da, devreyi kendiniz yaptınız, bobin lazım son olarak. Atla deve değil ya, altı üstü bobin.

Gerçi, olay o kadar basit değil. Burada yazılanlara vs. bakınca, bu şekillerde sarılacak bobinlerin aksine daha kötü performans göstermesi kaçınılmaz gibi. Yani, öyle aha bobin sardım, çok yakışıklı oldu demekle, daha iyi netice almak mutlak değil. Ama saracaksanız, neye dikkat etmeniz gerektiğini belki bildiğimizce ifade eder, faydalı oluruz.

Çevrimdışı tekali

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
selamünaleyküm bobinci arkadaşlara 2 bobin hesabı yapan program.. faydalı olur belki.
Not: bende antivirüs programı yok. taratmadım. kurdum. problem yok gibi.

Çevrimdışı tekali

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
selamünaleyküm. herkese kolay gelsin. şu an piyasadaki en kaliteli ve uygun fiyatlı emaye kaplı bakır tel markası nedir?

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
ben baya bi zaman rüzgar türbini için alternatör sarımlarında emtel kullandım hes ten aşağı kalır bişeye denk gelmedim, kesimetresi tutuyor kaplaması biraz kalın olabiliyor

Çevrimdışı tekali

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
teşekkürler saftilki. kolay gelsin.

Çevrimdışı skoylu

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
ben baya bi zaman rüzgar türbini için alternatör sarımlarında emtel kullandım hes ten aşağı kalır bişeye denk gelmedim, kesimetresi tutuyor kaplaması biraz kalın olabiliyor

Genelde, kaplaması değilde, bakırının saflığı ve çapın tel boyunca sabitliği farkeder. Tabi bunların farketmesi, telin özdirencini etkiler. Velakin, bu uygulama için, çok bir ehemmiyet arzedecek fark olması beklenmez.

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
sardarshams
altaki değerlere göre yapman gerekecek gönderemem çünki irandaysan
---------------------------------------------------------
koyuntepeli bu değerlerden her.gi birini anlamadıysan sorarsın
--------------------------------------------------------------------------------------------------
tel kesiti  alanı                 0.50mm2
telin çapı                          0.80mm
dış izolesi dahil                  2.2mm
tel sipir sayısı                    45- 50
bobin iç çap                       200 mm
bobin dış çap                     380mm <= > 400 mm
AC direnci endüktans        0.800mh < = > 1mh
dc direnci  ohm                  1R8 < = >2R
kablo boyu                        50 metre NYA kablo
----------------------------------------------------------------------------

syn teslacoil çalıştığımız yani ürün aldığımız fabrikanın telefon kablolarının teknik bilgilerini paylaşıyorum ne dersin yapayımmı bu kablo ile? 
0.50 et kalınlığı ile 0.90  diğer özelliklerinden bişey anlamadım

Standart   TS 3930 / IEC 708, TS 2814 / IEC 60189-2
İletken Direnci   0,50 mm = 97,8 Ω/km
İzolasyon Direnci   Min. 500 MΩ .km
Efektif Kapasite   Max. 56 nF/km (800 Hz)
Kapasite Dengesizliği   500 pF/km Çiftler Arasında
Çalışma Gerilimi   250 V
Dielektrik Dayanımı DC   1000 V
Çalışma Sıcaklığı   - 30°C + 80°C
Min. Bükülme Yarıçapı   10 x D
Teknik Ölçüler
Kablo Tipi   Et Kalınlığı   Kablo Dış Çapı   Kablo Ağırlığı
Kangal Boyu
1x2x0,40+0,40   0,90 mm   3,20 mm   15,68 kg/km   100 m
2x2x0,40+0,40   0,90 mm   3,80 mm   18,90 kg/km   100 m
3x2x0,40+0,40   1,00 mm   4,40 mm   25,53 kg/km   100 m
4x2x0,40+0,40   1,00 mm   4,80 mm   30,08 kg/km   100 m
5x2x0,40+0,40   1,00 mm   5,20 mm   34,00 kg/km   100 m
6x2x0,40+0,40   1,00 mm   5,40 mm   38,62 kg/km   100 m
10x2x0,40+0,40   1,10 mm   6,60 mm   57,50 kg/km   100 m
1x2x0,50+0,50   0,90 mm   3,40 mm   16,50 kg/km   100 m
2x2x0,50+0,50   0,90 mm   4,00 mm   23,40 kg/km   100 m
3x2x0,50+0,50   1,00 mm   4,70 mm   31,78 kg/km   100 m
4x2x0,50+0,50   1,00 mm   5,20 mm   37,93 kg/km   100 m
5x2x0,50+0,50   1,00 mm   5,50 mm   43,00 kg/km   100 m
6x2x0,50+0,50   1,00 mm   5,90 mm   49,59 kg/km   100 m
10x2x0,50+0,50   1,10 mm   7,20 mm   74,80 kg/km   100 m

Çevrimdışı tekali

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
selamünaleyküm. herkese kolay gelsin.
delta pulse 2 için:
iç çap 19 cm
dış çaçp 33 cm
tel 0.5 mm emaye
tel arası boşluk 1 mm
spiral sarım
enduktans 651 uH (teoride)
42 sipir
sadece bobin direnci 3.1 ohm
bilen arkadaşlar lütfen yardım eder misiniz.
Başlık için sönümleme direnci ne olmalı??

Çevrimdışı tekali

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
PI sistem dedektörler için bobin konusunda paylaşılan yabancı dilde bir kaynak.... Herkese kolay gele...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
tekali bende yarım yamalak türkçeleştirilmiş halini yayınlayayım, belki faydası olur. >:D

Çevrimdışı saftilki

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Çok eskidendi bu tür denemeler. Şu anda cat kablo ile üretim yapmıyorum :)

syn karadağ sanırım alıntıyı görmediniz, neyle yapıyorsunuz şu anda?