Gönderen Konu: Fm2 pinpointer  (Okunma sayısı 1048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı borart

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Fm2 pinpointer
« : 05 Temmuz 2023, 00:16:31 »
Selamın aleyküm ustalar fm2 için baslık sarıyırum 0.40 bakır telden ama 5.8 ohm  2.17mh gösteriyor lrc metre daha kaç tur daha sarmam gerek baslıgı yapa bılmem için ve 0.40 tel uygunmudur 1500uh olacak yazıyır ama lrc metreyı ılkkez kullanıyorum yardımcı olabılecek usta varsa cok sevirim

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
Ynt: Fm2 pinpointer
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2023, 10:02:45 »
Bobinin çapını söylersen kaç tur olacaüını söyleyebilirim.
0.40mm tel için
8 cm'lk bobin: 94 tur
10cm'lik bobin : 81 tur
12 cm'lik bobin : 72 tur
15cm'lik bobin 62 tur sarman gerekir.

coil32 uygulaması ile kendinde hesaplayaiblirsin.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı borart

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2023, 23:20:20 »
16cm usta 15cm dedigin olur sagolasın.birde fabrıkasyon kart bun fm2 de tus nereye bagalnıyor usta anlamadım

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2023, 23:27:03 »
Çapını fazla büyük tutmamaya çalış daha sağlıklı olur. Maximum 15 cm olsun.

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2023, 05:08:42 »
16cm usta 15cm dedigin olur sagolasın.birde fabrıkasyon kart bun fm2 de tus nereye bagalnıyor usta anlamadım

Kartı görebilir miyim
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 06 Temmuz 2023, 17:32:51 »
Fm2 pointerde başlığı büyük yapmanız hiç bisey ifade etmez, bu kartın maksimum derinliği 15 cmdir, pointerdan normal dedektör performansı beklemeyin. Ayrıca yazılım olarakta fast olanı kullanın en stabili o sürümdür. MINERALDE CIHAZ NAPARSANIZ YAPIN SUSMUYO buda dip not olsun :)

SM-G960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 06 Temmuz 2023, 23:10:36 »
Suta35 ustam  >:D  40 cm rahat görür hale getirdik biraz oynama ile ama paylaşım yapamıyoruz. Sana garanti ederim elimde şu an yok hepsini sattık, 40 cm rahat algılıyor ve bayağı stabil hale geliyor...Çin malları cihazlardan daha sağlıklı  >:D  İlla bu verimi alanlarda vardır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 07 Temmuz 2023, 13:23:03 »
Suta35 ustam  >:D  40 cm rahat görür hale getirdik biraz oynama ile ama paylaşım yapamıyoruz. Sana garanti ederim elimde şu an yok hepsini sattık, 40 cm rahat algılıyor ve bayağı stabil hale geliyor...Çin malları cihazlardan daha sağlıklı  >:D  İlla bu verimi alanlarda vardır diye düşünüyorum.
40 cm mi? Valla helal olsun alpaslan abim, öyle bi başarı elde ettiyseniz bana özür dileyip takdir etmek düşer. Ama ferrit nüve ye tepkisini öğrenmek isterim eleyebildiniz mi

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 07 Temmuz 2023, 17:03:40 »
40 cm mi? Valla helal olsun alpaslan abim, öyle bi başarı elde ettiyseniz bana özür dileyip takdir etmek düşer. Ama ferrit nüve ye tepkisini öğrenmek isterim eleyebildiniz mi

Buz dolabını 60 cm'den alıyor ustam. Kütle büyüdükçe çekim alanı artıyor diğer PI cihazlar gibi
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9 : 07 Temmuz 2023, 17:13:10 »
Estağfurullah dostum özür dileyecek bir durum yok .... Herkesin farklı çalışmaları vardır illaki , evet mineralde sıkıntı yok, ama şöyle bir ip ucu vereyim, eğer tutma kolu olan bir dedektör yapacaksan bobin ile devre arasındaki kabloyu mutlaka kısa tutmak zorundasın, bütün parçalar bobin takılan yerde olmalı yani devre kutusu ele yakın bobin aşağıda değil, devre pil her şey bobin başlığında olacak, he bobine yakın ama algılama menzili dışında olacak illaki ,mesela 9 volt pil ve devre bobine 20 cm yatay mesafede ama daha yakın olsa olmaz...taşa toprağa da ötmüyor...içinde metal olmadığı sürece >:D

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2023, 17:16:19 »
wtr usta doğru söylüyor maksimum 40 cm görecek şekilde başlık yapmak stabil olması açısından daha mantıklı ama ideal bobin çapı 14 cm olursa performans açısından daha uygun..

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2023, 17:17:19 »

Buz dolabını 60 cm'den alıyor ustam. Kütle büyüdükçe çekim alanı artıyor diğer PI cihazlar gibi
Tarık ustam buzdolabını o mesafeden alır ona lafım yok, 15 - 20 cm çapında başlık yapılır o mesafeler görülür ama en nihayetinde pointer amaçlı yapılmış devre, ferriti minerali naptiysam eleyemedim, 20 cmlik başlıkla toprak altı 20 cmden mümkün değil 1 tl yi almaz, vaktim varken cok uğraştım fm2 ile çeşit çeşit başlık yaptım ama orta mineralli toprakta bile cihaz randimansiz çalışıyo paraziti kesemiyosun, haliyle buda cihazı kullanimsiz yapiyo anlatmak istediğim buydu, hepimiz az çok cihaz kullanan insanlariz cihaz havada 1 mt görsün toprakta susmadiktan sonra ne değeri varki dimi :) kaya kasalarda kullanmak imkansız fm2 yi, horosanda bile deliriyo. Hele küp paralarının olduğu toprakta işaretleme yapmak neredeyse imkansiz

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #12 : 07 Temmuz 2023, 17:18:21 »
Estağfurullah dostum özür dileyecek bir durum yok .... Herkesin farklı çalışmaları vardır illaki , evet mineralde sıkıntı yok, ama şöyle bir ip ucu vereyim, eğer tutma kolu olan bir dedektör yapacaksan bobin ile devre arasındaki kabloyu mutlaka kısa tutmak zorundasın, bütün parçalar bobin takılan yerde olmalı yani devre kutusu ele yakın bobin aşağıda değil, devre pil her şey bobin başlığında olacak, he bobine yakın ama algılama menzili dışında olacak illaki ,mesela 9 volt pil ve devre bobine 20 cm yatay mesafede ama daha yakın olsa olmaz...taşa toprağa da ötmüyor...içinde metal olmadığı sürece >:D
Vaktim olunca bide öyle denicem abi peki :) 

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #13 : 07 Temmuz 2023, 17:19:18 »
Küp paraları değil "küp parçaları olacaktı" yazım hatası için kusura bakmayin.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #14 : 07 Temmuz 2023, 17:41:12 »
Suta 35 ustam söz sana deneme video çekimi yapacağım bir ara fırsat bulursam elimde hiç malzeme yok şu sıralar. 8) Tuğla arkası ve toprak içi yapacağım çekimi.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #15 : 07 Temmuz 2023, 18:00:42 »
Suta 35 ustam söz sana deneme video çekimi yapacağım bir ara fırsat bulursam elimde hiç malzeme yok şu sıralar. 8) Tuğla arkası ve toprak içi yapacağım çekimi.
Tamam ustam sabırsızlıkla bekliyorum :)

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #16 : 08 Temmuz 2023, 16:48:48 »
ustam bu deneme ve tecrübelerinizi paylaşma şansınız yokmu

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #17 : 08 Temmuz 2023, 20:39:21 »
Evet dostum şu sıralar çok zor elimde malzeme yok ve ev taşınma süreci var. ama elime fırsat geçince yeni bir cihaz yaparsam toprak altı ve tuğla altı test videosu yayımlayabilirim , geçen aylarda bir kaç kişiye gönderdim video ama hepsi silinmiş, hazırda cihazda yok şu an elimde geçen ay son iki taneyi sattım,  eğer çalışmaları yayınlama imkanın var mı diye soruyorsan maalesef....nedenini bilen bilir ...forumcular evlerinde binlerce ürün yapıyor ama ne hikmetse yayınlayan bir kaç kişi ile sınırlı kalıyor.

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #18 : 09 Temmuz 2023, 01:40:03 »
Canın sağolsun ne diyebilirimki sende haklısın

Çevrimdışı borart

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #19 : 09 Temmuz 2023, 18:35:27 »
Ustalar bendeki kart calısıyor demıre tuttugum zaman lambası yanıyor degerlıye tutugum zaman ötüyor ama lambasını ıkı türlü cevırdım bagladım ama yanmıyor ve sıfırlama tusu ıcın dügme nereye baglanacak yardım ede bılecek usta varsa özelden yazsın wadsaptan atıyım bı bakın herkeze tesekkür ederim