Gönderen Konu: ESKİNİN GÜZELLİKLERİNDEN  (Okunma sayısı 683 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
ESKİNİN GÜZELLİKLERİNDEN
« : 07 Ocak 2023, 13:16:24 »
 ;) >:( :( Köyün iki yaşlı ninesi, mislergibi kokan rengârenk çiçekli bahçelerinde birer  odun kütüğü üzerine oturmuşlar muhapbet ediyorlar…, Feri gitmiş yumuk yumuk gözleriyle ellerindeki şişlere meram anlatmıya uğraşıyorlar…
 -Akşam içtiğimiz o iki fincan gayfeden sonra, bu gece uyuyabildinmi ANDAN ???...
 -Hep senin ısrarın yüzünden oldu, sabahı diri yaptım..Sen de NEYMAN meraklıymışsın gayfe ikram etmeye…Peki sen ne  yaptın??...
 -BAGASlıyimdan sabaha kadar iki tarafıma döndüm durdum…sabahlen birazcık dalmışım…GAKINCA bide baktımki gelin evin içini . bakçeleri MANDAM süpürmüş…
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
Ynt: ESKİNİN GÜZELLİKLERİNDEN
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2023, 19:16:20 »
Dedektor şeması yla ne alaka bu konu .
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2023, 23:05:00 »
Çok Sayın arkadaşım, şöyle bir alâkası var;
Ben,kafası kırılasıca televizyonları tamir ederken,iş ters gittiğinde elimdeki çekici birtarafa fırlatıp  ''yadeller aldı beni''şarkısını yarıda kesip, telgrafın tellerine kuşlarmı konarı avaz avaz söylemiye başlıyorum , ilaç gibi geliyor. Dağda taşta da deve pabucu gibi nalları topladıkça çareyi böyle buldum. ^-^ ^-^ ^-^ ...
Haa.. Eskinin gğzellikleri başlığının bir alâkası yok doğrudur ama. şakalı bir soru niteliğinde soru şeklinde paylaştığım  ANDAN...NEYMAN... eskizaman sözcüklerinin bilinmesi zor oldupunusezdiğim için .o başlığı kopya niteliğinde verdim... Yalnız dikkat ederseniz yazdığım bölüm de dedektör şemaları bölümü değil ve o bölümün de moderatörüyüm... biraz komiklik olsun dedim. çünki zaten herbirimiz tonlarca sitres yükü altındayız.  Hoşcakal dostum.
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2023, 06:03:33 »
Evvet sevgili meslektaşım. Saygısızlık etmek istemedim . Yanlış anlaşılmasun . Bende tv tamircisiyim sene 79 dan beri. Bende ters gidince küfreder işi bırakır bi çat molası verirdim . Konu belki farkında değilsin ama gerçekten metal dedektör  devre şemaları bölümünde. Saygılar...
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2023, 14:46:37 »
Güzel bir sonuca bağlamışsın .Teşekkür ederim.Ben de o yanlışlığın sonradan farkına vardım Önemli de değil.Karşılıklı bu gerksiz etkileşim de , BULUT gibi geldi geçti zaten... Ben de pek kin tutmam; ama kötü bir huyum ki, taktımı da takarım...  Meslekdaş oluşunuza sevindim. Ben de 66 dan beri yapmaktayım bu saç yolduran ,bırakamadığımız velet işi...Entegreli, transistörlü ,Lâmbalı cihazların kahırlarını çektiğim gibi  oda büyüklüğündeki (!) bataryalı radyolarla bile yumak yumağa gittim...
Tabi hepimiz gibi ,benimde var dağ taş maceralarım; ama, kuş uçuttırmuyorlarki mubarek...Eskiden uçan kışları avlardık ama, şimdi onlara da kıyamıyorum. Hareketsizlikten paslanmakta hiç işimize gelmiyor,   Selâmlarımla.  Hoşçakal.