Gönderen Konu: IDX-PRO + VDI  (Okunma sayısı 283568 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
Ynt: IDX-PRO + VDI
« Yanıtla #140 : 27 Şubat 2012, 22:39:31 »
merhaba sayın dimboz yaptığınız devrede en büyük hata yolları lehimlemek olmuş keşke hiç yapmasaydınız. farkında olmadan kısadevre bırakmış olma ihtimaliniz var yoksa dogru yapılan bir kart ne tür bobin takarsanız takın çalışır iyi kötü çeker.
kartdaki pp pini pinpoint tir oraya push buton takılacak görevi ise algılanan cismin tam yerini saptamak için kullanılıyor.
saygılar

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
« Yanıtla #141 : 28 Şubat 2012, 09:42:58 »
S.a kuzey usta verdiğin bilgiler için öncelikle çok sağol. Yolları kaplama işimi yeni yapmadım ustam kartı delmeye başlamadan çnce kaplıyorum yolları daha sonra lehim çeken örgü tel ile temizliyorum kısa devre olma ihtimali çok zor yollarda ama en kısa zamanda dijital bi makina ile fotoğrafları koyacağım inşallah çook teşekkurler.
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #142 : 28 Şubat 2012, 15:54:54 »
bende yaptım fakat düzgün çalıştıramadım (ilk defa yaptığım devre çalışmadı) bobinsiz ses geliyor. bobinleri söylendiği gibi sardım  ses kesilmiyor  ayarlamaya çalışırken 5 saniye susuyor sonra geri ötmeye başlıyor. metal sallayınca  5-6 santimden  çekiyor gibi tabi ters çalışıyor yani normalde öten cihaz metal sallayınca kesik kesik ötüyor.   ben mustafa  arkadaşın yayınladığı pdf den çıktı aldım ama sonradan fark ettim kendi yaptığı baskı devre farklı artı benim yaptığım 1 cm daha küçük. vallahi zaten çok zor yaptıydım plaket küçük yollar çok yakın emeğim boşa gitti...
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #143 : 29 Şubat 2012, 12:54:26 »
devre çalışıyor arkadaşım bobin sarımında bir hata var senin yada bobin çıkışlarına tx e 1 mf kutupsuz rx e 33nf kutupsuz koymayı unuttun yada pin point kısmı kısa devre ettin bence iyice kontrol et kolay gelsin.

Çevrimdışı ademsu

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #144 : 29 Şubat 2012, 22:41:02 »
slm arkadaşlar uzun zamandır bir devre ile ugraşmadım bu devre iyimi kabloda parazitlenme oluyormu kısaca istikrarlı çalışıyormu mesafe önemli degil ugraşmaya degsin düşüncem cevaplar için tşk ler ..başarılar dilerim..

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #145 : 01 Mart 2012, 07:46:15 »
arazi denemeleri için iklim müsaade etmedi. ama masada gayet iyi.
TA5DF

Çevrimdışı ademsu

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #146 : 02 Mart 2012, 23:06:35 »
tşk ler feridund masada iyi oluyorlar eline alıp biraz gezdirdinmi sıkıntı başlıyor yapmaya karar verdim inşallah kablo etkilenmesi olmaz ...

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #147 : 07 Mart 2012, 13:08:27 »
arkadaşlar bu cihazı toprakda deneyen oldumu performansı nasıl parazitlenme oluyormu.
yoksa herkes masüstündemi kaldı.
saygılar

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #148 : 07 Mart 2012, 20:22:57 »
S.A. ARKADAŞLAR
 bu devrenin derli toplu dökümanı yokmu elinizde yapmaya niyet ettim ama onun yerine bunu, bunun yerine onu derken allak bullak oldum
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı ademsu

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #149 : 07 Mart 2012, 22:37:43 »
Aynen bende qolleksiyoncu tam net karar veremedim okuyorum sayfaları yapan arkadaşların sonucları  nasıl bir degerlendirmelrini bulamadım kısaca neyle ugraşıyım kararsızım en azından çekim mesafesi önemli degil önemli olan benim için eline alıp gezdirdinmi çalışması ayrımı  iyi olsun yeterli...

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #150 : 08 Mart 2012, 01:02:41 »
s.a ustalar bobin için tel nasıl temin edebiliriz obinajcilar vermiyor bizim memlekette bir bobinlerin ohm değerlerini yazarsanız ve kaç metre tel gittiğini çok sevinirim şimdiden çok teşekkurler.
ben hurdacılara gidiyorum elimde kumpas, arızalı motor, röle, çamaşır makinesi su tahliye pompası 3-5 tl ye alıyorum. sökmek uğraştırıyor ama dediğiniz gibi bobinajcılar vermiyor. mecburen hurdalık. üstelik ucuz :))
bizim orda ki bobinajcılar bayağı insaflı demekki ben sıfır emaye bobin telini kilosu 25-30 tl ye alıyorum.

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #151 : 08 Mart 2012, 11:37:22 »
sadece bobin teli satan yerlerden alınız bobinajcılardan alırsanız onlarda üzerine kar koyup verir çünkü onlarda bobin teli toptancısından trafo motor v.s sarmak için alıyor satmak için değil.Normalde sıfır ortalama 0.50 emaye telin kilosu kdv dahil 30 tl hurda 10 tl

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #152 : 08 Mart 2012, 14:32:41 »
merhaba ademsu yapmadan bi karara varmazsınız. bu ülkede insanlar kendi kendini geliştirecek. başka yolu yok bilgi paylaşımı var ama ne yönde saygıdeger emekli amca gibilerini çok zor buluruz. o yüzden soru sormak araştırmak yerine direk dalmak lazım işin içine her devre ayrı bir egitim dir bence her devreden birşeyler ögrenilirir. bu başlık altında 1kaç sorum oldu fakat sadece en basiti karşılık buldu. o konularda bilmediğimizden değil görüş almamızdan.
saygılar

Çevrimdışı ademsu

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #153 : 08 Mart 2012, 23:29:19 »
Merhaba Kuzey düşüncende haklısın .Benim  elektronik bilgim fazla yok onun için dalamıyorum .kendime eglence arıyorum tavsiye edecen varsa yazarsan sevinirim ugraşdıgıma degmesini istiyorum..saygılar..

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #154 : 09 Mart 2012, 12:47:34 »
arkadaşlar bnim niyetim iyi kotü bi dedektor yapıp kullanmak yani kullanmak amacıyla yapıyorum tek. ekib. aldım bidelta yaptım mesafe birez sıkıntılı ama blendajlı kablo kullanınca birde devre kutusunu aliminyum folyo bantla kaplayınca baya kararlı stabil çalışmaya başladı kullanıyorum şimdi elektrikçiyim ben elektronik bilgim patçat oda mecburi neyi söksen elektronik malzeme var içinde çok anlamam  bu yüzden devre yapmaya kalkışınca baya maliyeti artıyor olmadı yenisi olmadı başkası derken usandırıyor şimdi bitanede vlf tarzı cihaz lazım bana arazide kullanıma uygun stabil çalışacak ayrımlı derinlik biraz arka planda benim için ama hangi devre yapsam bilemedim ıgsl tgsl birde sırp mosfetmi ole bişi var hangisini yapalım hangisi makbuldur bi yardımcı oluverin malzemesi varmı sıkıntı cıkartımı bazı noktalarda eksik bilgiler var sanırım arkadaşlar ticari yapıyolar bu işi vermedikleri püf noktaları var onlarıda anlayışla karşılamak lazım onlarda bu işten ekmek yiyorlar diycem oki toprakta 20 cm yeter bana iyi kötü bir ayrım ama kararlılık önemli ne tavsiye edersiniz bi yardımcı olun saygılar başarılar
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #155 : 09 Mart 2012, 13:50:39 »
whites surf master i tavsiye ederim öyle fazla ayar falan gerektirmez. basit şema. kolay bulunur malzemeler.nette bolca dökümanı var. 20-25 cm net mesafe verir. ayrımlı(kısmen)
TA5DF

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #156 : 09 Mart 2012, 16:13:46 »
bu cihazın toprak daki performansını gormedim ve oyle bir videoda yerli yabancı kimse çekmemiş video olmadıgına gorede herkes masaüstünde. orjinal ıdx fabrikasyon artı vdı güzel cihaz ve vdı şaşmıyor. masaüstünde idare eder gibi daha bende bobini bitirmiş degilim.
Igsl çift ses güzel cihaz ama biraz profesyonel işi amatör işin içinden çıkamaz boşa 50 tl malzeme parası harcamış olursun düşüncesindeyim.
vlf cihazlarda bilinmesi gereken en önemli nokta osiloskop dur. kullanmasını bilecen nerde hangi sinyali görmen gerektiginide ogrendinmi geri kalan el becerisi.skobu olmayan vlf cihazı bitiremez bitirsede ölesine işte.
saygılar

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
    • https://www.facebook.com/DEKAMON#
« Yanıtla #157 : 09 Mart 2012, 18:48:03 »
http://youtu.be/DbyHxAO8xpk
White's idx pro devresinin bitmiş halini sizlerle paylaşıyorum..Testte kullanılan mineralli kaya ve küp arkasından küçük objeleri rahatlıkla tespit edebildiğini göreceksiniz..Bu testleri piyasadaki bir çok vlf nin geçemediğine tanık oldum..Testi ev içinde yaptıgım için eşik ayarını düşük tuttum..Elektrik hatlarının olmadıgı yerde verim daha da yüksektir..Arasıra gelen rasgele sesler bazen tek başıma çekim yaptıgım için cihaz kamerayı görüyordu..Cihaz oldukca stabil ve kararlı..Gördüğüm en stabil cihaz diyebilirim..Yapmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim..Saygılar..

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
    • https://www.facebook.com/DEKAMON#
« Yanıtla #158 : 09 Mart 2012, 19:04:06 »
Kullanılan başlık 26cm'liktir..testte kulanılan paralar 1tl,5kuruş ve bit paradır..

Çevrimdışı alcapane

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #159 : 10 Mart 2012, 19:38:26 »
Dekamon  yaptğın cihazın son halindeki devreyi yüklermisin yada yayınlanan hangi ıdx-pro devresini yaptın?