Gönderen Konu: deepscan veya süperscner  (Okunma sayısı 178271 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
Ynt: deepscan veya süperscner
« Yanıtla #380 : 10 Nisan 2017, 17:48:52 »
Usta vlf.lerde derinlik kabiliyeti yeterli olmaya bilir zamanla o.da aşılanagana inanıyom pulselerdede ayırım kabiliyeti yeterli degil belki o.da zamanla aşınılır şahsi görüşüm ay8rım olmayan bi cihazla arazide arama yapıyirsunuz bir sinyal agıladınız bir hevesle eşiyorsunuz bi çıkan nesle çürük teneke parçası çivi v.s heves 0 neyse bende fikrimi paylaşıyom arkadasların hevesini kırmayalım fakat yine söylüyom bu cihaza iyi bir ayırım eklenirse işte ozaman süper ötesi bir cihaz olur
Sen benim yazımı ya hiç okumadın yada hiç anlamamışsın.Metodoloji hatasından dolayı vlf ve pulse cihazları birbirini tamamlar şekilde kullanamazsan çivi gibi metalleri daha çok kazarsın.Bu cihaza ayırım ekleyeceğine güzel bir vlf cihaz ekle... ;)

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #381 : 10 Nisan 2017, 17:56:24 »
Bu tartışmalar çok gülünç kusura bakmayında vlf ile IB pulse cihazları kıyaslamak çok saçma olmuş.Yoğun tuğlalı, mineralli yada kırmızı toprakta malesef vlf cihazlar çok derinlik kaybeder ayırımda kalmaz değerliyede mineral durumuna göre kıymetsiz der.Ama mineralsiz topraklarda ve çok değersiz atık olan yerlerde vlf hem hız sağlar hemde yoğun bir efordan kurtarır kullanıcıyı.Böyle yerde pulse IB kullanmak pek akıllıca olmaz.Arazi şartlarına göre cihaz seçilir, her iki sisteminde birbirine üstünlükleri vardır.Vlf cihaz seçerkende toprak ayarı manual yapılabilen cihazlar daha akıllıca olur...

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #382 : 10 Nisan 2017, 18:26:35 »
finder usta öyle bir vlf ekleyecegimki vlf denildiginde parmakla ğösterilecek işte vlf cihaz dedugin böyle olmalı denilecek zamana ihtiyacım var bulundugum maddi sorunlarlar kurtuldugumda zamanımı bolca dedektörlere verecem sabır bu cihazada ayırım eklenmesini istemem güçlü bir cihaz bir çok pulseleri yarıda bırakır derinlikte o nedenle bu pulse cihaz diyom elimdede mevcut cihazla ilgili bişeyler paylaşamıyorsam şu an ve çogunlukla şehir dışında çalışıyor olmam iste bu yüzden dedektörlerle vaktim pek olmuyor saygılar
Deneysiz icad olmaz Fakirlik adamı mucit yapar

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #383 : 10 Nisan 2017, 19:11:55 »
Sa.karadağ ustam amacımız zaten tartışma değil a yada B marka chazı yada pulseyle vlf yi kıyaslamada değil ikisininde yeri ayrı vlf konusundaki tespitlerinize katılıyorum bahsettiniz videoları izledim arkadaş ne denli kullanabilir tartışmıyacağım ama sizin dediğinizle adamın söylemi aynı dikkatli okursanız diyorki arap ülkesinde bu cihaz iş yapıyor orada doğal altında mevcut ancak tr de toprak koşulları mineral vb sebeblerden dolayı burada minlap oradaki kadar verimli değil diyor. ben minelabı övüyor yada kötülemiyorum sizin mineralli yerde cihazların kör olup görmedini yazdınız bende en iyi bikdiğimiz dünyaca ünlü sayılmış cihazın dahi böyle kötü arazi şartlarındaki durumunu yazdım sadece ayrıca şuna katılmıyorum dediniz gibi vlf ler illaki vardır ama iyi vlf ler havada aldını topraktada alabilir yada tuğla Vs içinde altında değerliye değerli der yani her vlf anlattığınız gibi değil büyük bölümü böyle tabi genelide fabrik cihazlar
Yine söylüyorum cihazı gerek pulse gerek vlf testini yapar tercihini yaparlar amaç cihaz övmek yermek yada marka önermek değil zaten sadece eksi ve artılarını değerlendiriyoruz başkaca amaç yok yani hemfikiriz saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #384 : 10 Nisan 2017, 19:50:46 »
Bu arada erik usta baya iddalı yazmışın bekleriz güzel tek olacak vlf ama en iyisi nasıl olacak 30_40 cm alıyorsa hadi 50_60 alsın daha ne yapabilecek tekte ilahi ustam ^-^
ceryan3200

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #385 : 10 Nisan 2017, 19:58:12 »
Sa.karadağ ustam amacımız zaten tartışma değil a yada B marka chazı yada pulseyle vlf yi kıyaslamada değil ikisininde yeri ayrı vlf konusundaki tespitlerinize katılıyorum bahsettiniz videoları izledim arkadaş ne denli kullanabilir tartışmıyacağım ama sizin dediğinizle adamın söylemi aynı dikkatli okursanız diyorki arap ülkesinde bu cihaz iş yapıyor orada doğal altında mevcut ancak tr de toprak koşulları mineral vb sebeblerden dolayı burada minlap oradaki kadar verimli değil diyor. ben minelabı övüyor yada kötülemiyorum sizin mineralli yerde cihazların kör olup görmedini yazdınız bende en iyi bikdiğimiz dünyaca ünlü sayılmış cihazın dahi böyle kötü arazi şartlarındaki durumunu yazdım sadece ayrıca şuna katılmıyorum dediniz gibi vlf ler illaki vardır ama iyi vlf ler havada aldını topraktada alabilir yada tuğla Vs içinde altında değerliye değerli der yani her vlf anlattığınız gibi değil büyük bölümü böyle tabi genelide fabrik cihazlar
Yine söylüyorum cihazı gerek pulse gerek vlf testini yapar tercihini yaparlar amaç cihaz övmek yermek yada marka önermek değil zaten sadece eksi ve artılarını değerlendiriyoruz başkaca amaç yok yani hemfikiriz saygılar

İşte burada anlatmaya çalıştığım ve arkadaşınızın yanlış bildiği şey buranın daha fazla mineralli olması durumu ve iş görmez diye yaklaşımı. Bu yorumlar konuya hakim olmayan birinin yapacağı yorumlar.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #386 : 10 Nisan 2017, 19:59:02 »
Konuda istem dışı baya dağıldı,finder ustam son durum netice nedir cihazda saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #387 : 10 Nisan 2017, 20:02:17 »

İşte burada anlatmaya çalıştığım ve arkadaşınızın yanlış bildiği şey buranın daha fazla mineralli olması durumu ve iş görmez diye yaklaşımı. Bu yorumlar konuya hakim olmayan birinin yapacağı yorumlar.
Yok ustam yanlış anlaşıldı dediğiniz gibi burdaki arazi koşulları daha zorlu o arkadaşta cihaz kötü demiyor halen kullanmakta ama toprak koşulları yüzünden oradaki kadar verim alınamadığını söylüyor yani hernekadar cihazlar iyide olsa arazi ve kullanıcıda illaki etkili bu durumda saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #388 : 10 Nisan 2017, 20:15:13 »
Yani kısaca şunu söylemek istedim vlf yada pulse a yada B cihazı farketmez kötü arazi koşullarına sahip bir yerde verim alınamamışsa sadece ordaki başarısına göre değerlendirmek yanlış olur bu cihaz iş yapmaz diye genelleme yapamayız her cihaz her ortamda aynı verimde dört dörtlük çalışamaz bunu kimse idda etmez verileride toprak koşullarına göre verirler hepsi bu yani
ceryan3200

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #389 : 10 Nisan 2017, 20:40:38 »
Ceyran usta derinlik konusunda şu an şu kadar cm bukadar cm.den algılıyor diyemicem arge çalışması devam edecek ha şunu simdiden açıklaya bilirim cihazda 5-6 farklı frekansda çalışabilecek 5-6 farklı metalleri net ayırım yapacak ayrıca senin bahsettigin en zorlu arazi ve topraklarda çalışma yapacak cihaz tamamen manuel konrollü olacak
Deneysiz icad olmaz Fakirlik adamı mucit yapar

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #390 : 10 Nisan 2017, 20:44:59 »
İnş.ustam isteriz, toprak faktörü zor bir iş inş üstesinden gelirsin zaten herkez uraşısı bu yönde çalışmalarında başarılar
ceryan3200

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #391 : 11 Nisan 2017, 14:08:53 »
Vlf cihazların üstüne düşülmesi önemli tabi.Vlf dedektörler tuğla altından para alır mı?Tartışılan mesele bu değil mi?Her vlf cihaz aynı performansı verir mi?Şimdi benim deneyimlediğim vlf cihazlar tuğla yoğunluğuna yada mineral yoğunluğuna göre tuğla altından değerli maden tespiti yapıyor.Hiç almaz diyemeyiz.
Burada kriter şu:
1.Manual toprak ayar imkanı
2.Recovery speed.
Bu iki özellik sizin diğer vlf cihazlardan daha performanslı çalışmanızı sağlayan önemli noktalar.Vlf cihaz seçerken bunları gözönünde bulundurun derim ben.Ama şu açıktırki kırmızı toprakta ve tuğla yoğun arazilerde vif cihazların havadaki mesafeleri bu tip topraklarda göremezsiniz.Pulse IB cihazlar ise kırmızı toprak yada tuğlalı arazilerde tuğlayı toprağı reddettiğinizde hava mesafesiyle toprakaltı mesafede değişiklik olmuyor.IB dedektörler vlf cihazlara çok yakın ayırım yapsalar bile tam vlf cihazlar gibi olmuyor.Vlf dedektörler küçük cisimleri ayırmada başarılı iken büyük cisimler bu ayırım performansını zorluyor.Aynı şekilde IB cihazlarda küçük değersiz cisimleri ayırmada başarısız.Biraz daha metal büyüdükçe ayırım daha iyi oluyor.Bir ara 4500'le çürümüş teneke parçalarına denk geldik artık teneke tamamen çürümüş parçaları küçük küçük heryere saçılmıştı.Bu durumu cihazın verdiği sese göre gurup para olarak değerlendirdik.Olasılıklar dahilinde elektron paralar saçılmış olarak tasavvur ettik zihnimizde. :D Böyle atık metal yoğun yerlerde gir bakalım IB ile nelere çapa sallayacaksın.Bir definecinin IB cihazı olmazsada olur bir şekilde idare eder.Ama vlf cihazı yoksa pulse cihazlar onu bu işten soğutur.Tabi bunlar benim görüşlerim kimseyi bağlamaz.İsteyen istifade eder yararlı gördüğünü alır kullanır.Artık bu vlf tartışmalarını bırakıp superscan'a dönersek top karadağ ustada artık.Cihazı gönderdim işlerin yoğunluğuna göre cihazı ayarlamaya çalışacaktır...

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #392 : 11 Nisan 2017, 14:30:51 »
Evet finder ustam haklısınız konu vlf değil ama buraya geldi konumuza dönersek en son mesajınızda cihaz çalıştı ve ince ayar kalibrasyon için yeterli donanıma sahip olan Karadağ ustaya gönderilecek demiştiniz bende pulselere ayrım ekleme konusunda yeterli bilgisi var diye Karadağ ustaya gidince bu cihaz güçlü ve derin bir cihaz ilerde metrelerce mesafeden hertür metale ikaz verecek ayrım ihyiyacı doğabilecek gitmişken mademki pulseye eklenebiliyor ayrımda eklerse güzel olur dedim iş uzadı buralara geldi ancak genel anlamdada herkez ne ayrıma nede böle bişeye gerek yok dedi bende bunu kabul ettim inşallah bu cihazı Karadağ ustamız iyi bi kalibreyle düzgün çalıştırdığında ileri zamanda bu cihaz iyiymiş ayrımda eklesek modülde eklesek deyip karşımıza tekrar çıkmaz bende lüzumsuz bi yazı yazmışım diye kabul ederim saygılarımla
ceryan3200

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #393 : 12 Nisan 2017, 12:10:46 »
Evet finder ustam haklısınız konu vlf değil ama buraya geldi konumuza dönersek en son mesajınızda cihaz çalıştı ve ince ayar kalibrasyon için yeterli donanıma sahip olan Karadağ ustaya gönderilecek demiştiniz bende pulselere ayrım ekleme konusunda yeterli bilgisi var diye Karadağ ustaya gidince bu cihaz güçlü ve derin bir cihaz ilerde metrelerce mesafeden hertür metale ikaz verecek ayrım ihyiyacı doğabilecek gitmişken mademki pulseye eklenebiliyor ayrımda eklerse güzel olur dedim iş uzadı buralara geldi ancak genel anlamdada herkez ne ayrıma nede böle bişeye gerek yok dedi bende bunu kabul ettim inşallah bu cihazı Karadağ ustamız iyi bi kalibreyle düzgün çalıştırdığında ileri zamanda bu cihaz iyiymiş ayrımda eklesek modülde eklesek deyip karşımıza tekrar çıkmaz bende lüzumsuz bi yazı yazmışım diye kabul ederim saygılarımla
Pulse cihazlarda onca marka var ama mono başlıkta hiçbirinin ayırımı farklı değil sönümlenme sürelerine göre bu kadar oluyor.İleride geliştirilebilir mi pek sanmıyorum ama imkansız diye birşeyde yok bu elektronikte.Karadağ usta ayarlasın bakalım derinlik ne olacak, adanalının cihazı hayranlıkla seyrediyoruz bu derinlikleri bizimde elde etmemiz lazım ya... :)

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #394 : 12 Nisan 2017, 12:18:27 »
Ya aslında bu modül konusu mantıklı.Düşündümde karadağ usta modül ekleyip ekranda eğriyi görsek ( ayırım istemiyorum. :) ) kalibrasyonu tam yapsak bu amaçlar için ekran hiçte fena olmaz.Hem akünün durumunuda görürüz, güzel fikir... ;) :)

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #395 : 12 Nisan 2017, 13:09:19 »
sayın finder 9 metre nasıl 1x1m başlık için ;)  dahada geliştirelimmi.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #396 : 12 Nisan 2017, 13:10:02 »
Finder ustam ayrıma faydalı olmayacaksa sadece akü durumu ve bir sefere mahsus yapacağımız bir kalibrasyon eğrisi için modüle gerek yok bence zaten akım çeken bi devre fazladan ekran ve işlemci için gereksiz enerji sarfiyatına sebeb olacağı gibi modül işi külfiyatlı masraflı emekli bir iş getirir ayrıca paylaşıma sunulmuş bi devreye modül eklemek yapmayı bekleyen yada yapacak olan arkadaşların önünü tıkar şayet modül açık olarak paylaşılmayacaksa
Modül ayrıma faydalı ve ticari projelerde takılacaksa sorun yok karşı değilim olabilir saygılar
ceryan3200

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #397 : 12 Nisan 2017, 15:33:47 »
sayın finder 9 metre nasıl 1x1m başlık için ;)  dahada geliştirelimmi.Saygılar

O0
      O0
          O0  9 mmmmtremiiii  :D süpermiş yaw
      O0
 O0
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #398 : 13 Nisan 2017, 09:48:01 »
Acemi usta 9m derken 5,5m de elde vardı.Yani 3,5+5,5=9M :D  siz siz olun 3,5m diyene inanın.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #399 : 13 Nisan 2017, 21:30:53 »
Acemi usta 9m derken 5,5m de elde vardı.Yani 3,5+5,5=9M :D  siz siz olun 3,5m diyene inanın.Saygılar

: :D  aynen   ben 2 metreden yukarı hiç bizaman beklemem ustam 50 metrede çekse
yani bana lazım olan 2 metre oda 3sde var ben bunu  yakaladım bu cihazda
amma bu aletinde hakkını yememek lazımbuda güzel bi cihaz kullanmasını becerene

lakin 9 metrede fena olmazdı ha :D
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir