Gönderen Konu: Fortune M2 ve M3 Tüm Dokümanlar  (Okunma sayısı 36415 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Fortune M2 ve M3 Tüm Dokümanlar
« Yanıtla #100 : 15 Haziran 2020, 11:30:58 »
Ustam quasarin PCB sinden banada ayirabilirmisin 2 tane.

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #101 : 15 Haziran 2020, 11:48:51 »
PCB Kaldı mı ?

Belki bende yapabilirim daha yeni öğreniyorum ama güzel görünüyor parça sorunum olmaz sanırım ama bobin nasıl kolaymı zormu ?

çalıştırın bizde toplayalım acemi olarak yazıyorum yanlış anlaşılma olmasın.
herkesin eline sağlık.

Pcb elimde üç tane kaldı. İstersen yollayabilirim. İsterseniz m2_3 ve quasar sipariş etmiştim bugün vergi ücretini ödedim iki güne elimde olur onlardan birini de yollayabilirim size kalmış.
Başlık konusunda bende yeni deneyeceğim ama yapan arkadaştan gördüğüm kadarıyla zor değil. İnşallah yapacağız
banada yollayabilirmsn pcb

Burada paylaşmıştım, özelden yazabilirsin yollarım.

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=11381.0
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #102 : 15 Haziran 2020, 11:53:04 »
Ustam quasarin PCB sinden banada ayirabilirmisin 2 tane.

Gelsin de ayırırım zaten 10 tane sipariş ettim , 2 tanesi bana kalanını isteyen arkadaslara yollarım.
Sipariş ettiğim ürün Quasar arm v05 olan

NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #103 : 15 Haziran 2020, 19:34:10 »
Dip versiyonunu yaptım çalışması güzel . Güzel bir baslikla havada 35 40 cm görülebilir 1 lira. Bide bunu yapalım bakalım nasıl olacak

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #104 : 17 Haziran 2020, 11:07:04 »
Evet arkadaşlar diğer yaptığım devrelerde olduğu gibi ata sporumuz ilk seferde çalıştıramamak bu devrede de devam etti. Kartın dizilimini bitirdim ve kutsal 9v'u verdim ancak çalışmadı :)
Elimde iki tane lcd ekran vardı ikisini de denedim ancak maalesef olmadı. En azından patlayan yanan devre elemanı olmadı , oda başarı diye düşünüyorum. Şimdi buradan sonra nelere yönelip düzelteceğiz konu üzerinde ilerleyelim bakalım.
Devrenin son halinin fotoğraflarını yüklüyorum, desteklerinizi rica ediyorum.
bu arada rsdelivers sitesini malzeme almak için kesinlikle tavsiye ederim. Çok kaliteli çalışıyorlar. malzeme fotoğraflarını ekliyorum.

Buda devremizin son halinin üstten ve alttan görünüşü.

Bu arada son mesajda sorduğum kondansatorun 100uF smd1206 yönü ile ilgili çizginin olduğu taraf + kutup olduğunu öğrendim umarım yanlış değildir.

NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #105 : 17 Haziran 2020, 11:33:57 »
Bu arada hoparlör takmayı unutmuşum. Aldığım hoparlörler kutuplu buna olur mu acaba ?
olursa + yada - kutup farkeder mi ? Yoksa cocukların oyuncağından söktüğüm üstteki hoparlör olur mu arkadaşlar ?
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #106 : 17 Haziran 2020, 12:09:28 »
Bagla sorun olmaz
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #107 : 17 Haziran 2020, 15:07:08 »
Şöyle birşey tespit ettim. Bendeki LCD ekran 128x64B ancak bastırdığım kartın layoutunda yazan versiyonla giriş - çıkışlar uyuşmuyor . Yalnız bu cihazı açmak için her.gi bir tuşa filan basmak gerekiyor mu ben birkaç kez menü tuşuna filan bastım ama açılmadı.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #108 : 17 Haziran 2020, 16:25:07 »
Şöyle birşey tespit ettim. Bendeki LCD ekran 128x64B ancak bastırdığım kartın layoutunda yazan versiyonla giriş - çıkışlar uyuşmuyor . Yalnız bu cihazı açmak için her.gi bir tuşa filan basmak gerekiyor mu ben birkaç kez menü tuşuna filan bastım ama açılmadı.
USTAM birincisi bu pcb de av kapa butunu devresi yok enerjiyi verince acılır ikincisi ekran 128x64A KSO107 KSO107 DENETLEYİCİ ücüncüsü hex dosyasını yükledi mi cihaza yüklediyseniz hoparlörü baglayın ekranı takmadan karta enerjiyi verin 10 15 saniye sonra Rx + veya Rx - yazan yere elinizle dokunun ses geliyor mu
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #109 : 17 Haziran 2020, 16:41:43 »
USTAM birincisi bu pcb de av kapa butunu devresi yok enerjiyi verince acılır ikincisi ekran 128x64A KSO107 KSO107 DENETLEYİCİ ücüncüsü hex dosyasını yükledi mi cihaza yüklediyseniz hoparlörü baglayın ekranı takmadan karta enerjiyi verin 10 15 saniye sonra Rx + veya Rx - yazan yere elinizle dokunun ses geliyor mu
Arkadaşlar ben kartı fazla inçelemedim ekran b imiş özürdilerim

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #110 : 17 Haziran 2020, 17:40:34 »

Hex dosyasını ekranı açamadığım için yükleyemedim ustam maalesef
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #111 : 17 Haziran 2020, 20:01:01 »
Bilgisayara bagla bilgisayar görecek mi bak bi

Çevrimdışı Radar

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #112 : 18 Ağustos 2020, 16:44:49 »
Bu karttan elinde olanlar için wtrk ustadan alanlar resimde görülen lm2940 ve ams1117 ler tercihe göre ya ön yüzeydeki ams1117 ler takılacak yada lm2940    her ik tarfa aynı anda takmayın birde devreye 12v vermeyin kart yanıyor ters besleme ye de dikkat edin jumper usta ve bulutbey teşekkürler çok yardımcı oluyorlar 😀

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #113 : 18 Ağustos 2020, 18:02:04 »
Bu karttan elinde olanlar için wtrk ustadan alanlar resimde görülen lm2940 ve ams1117 ler tercihe göre ya ön yüzeydeki ams1117 ler takılacak yada lm2940    her ik tarfa aynı anda takmayın birde devreye 12v vermeyin kart yanıyor ters besleme ye de dikkat edin jumper usta ve bulutbey teşekkürler çok yardımcı oluyorlar 😀

tECRÜBE KONUŞUYOR  :)

BİLGİLENDİRME İÇİN TEŞEKKÜRLER
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı Radar

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #114 : 18 Ağustos 2020, 20:06:32 »
Kesinlikle tecrübe abi 😀😀 çalışmalarınız da başarılar

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #115 : 18 Ağustos 2020, 20:28:18 »
Sağolasın usta
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı Radar

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #116 : 22 Eylül 2020, 16:28:32 »
Kartı bitren varmı çalıştıran?

Çevrimdışı Radar

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #117 : 22 Eylül 2020, 16:36:47 »
Shift vdı kaç gr kadar çıkıyor

Çevrimdışı omur36

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #118 : 03 Ekim 2020, 13:37:38 »
cihazı bende yaparım dedim ama (hex  dosyasını yazdırmak için pıckit3 var) montaj bitti bataryayı bağladım sadece ekrana sönük siyah bir görüntü var kontras ayarından ayarlasam bile pek bi şey fark etmiyor ses felan hiç bir tepki yok hex dosyasını yazdırmak için pıckit3 cıhazı görmüyor bir yerlerde hata yapmışım diyorum aynı cihazdan pıckit3 baglıyorum çalışan cihazıda görmüyor biryerlerde hata yaptım ama çözemedim fotolardan ustalar bu konuda yardımcı olurlar diye konuyu açtım..

Çevrimdışı Radar

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #119 : 04 Ekim 2020, 16:26:45 »
Önce pc nin pıc tanımasını bekleyin daha sonra pıckit i cihaza bağlayın