Gönderen Konu: şöförlere soru?  (Okunma sayısı 38627 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
Ynt: şöförlere soru?
« Yanıtla #40 : 27 Eylül 2008, 14:47:25 »
buradan admin arkadaşlara sesleniyorum böyle millet oraya buraya yalan yanlış ben yaptım oldu gibilerden konu açmasın lütfen yada yaptığı şeyi videosunu yayınlasın ki forumdaki arkadaşlar böyle üstün zekalı arkadaşların engin tecrübelerinden daha iyi yararlanmış olurlar

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #41 : 27 Eylül 2008, 17:27:25 »
noldu yemedimi ? meydanı boşmu zannettin ? admin arkadaş gördün değilmi olayı ?

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #42 : 27 Eylül 2008, 17:30:51 »
bu konularda senin güttüğün koyun kadar benim dürttüğüm çoban var yalan konuşmayacaksın üç kağıtçı herif boşuna burada milletin kafasını karıştırmayacaksın sözlerine dikkat et deyusluk yapma serseri

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #43 : 27 Eylül 2008, 17:32:44 »
çocugum  haddini  bil  beyenmezsen  okuma sen  yoksa  -_-nın  bişesimi  olirsin
DADAŞ

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #44 : 27 Eylül 2008, 17:37:18 »
10kaptan10 u  tanıyan  bilen  varsa  arkadaşlar  msnm  yazsın.
DADAŞ

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #45 : 27 Eylül 2008, 17:39:19 »
tartışma bitmiştir herkes kimin ne olduğunu iyi bilir forumda senide öğrenmiş oldular böylelikle

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #46 : 27 Eylül 2008, 17:41:42 »
çocugum  tartışmayı  ben başlattım  yöneticiler  kapatır  sen  kimsin  dedigim  gibi  dadaşmı  rahatsız  etti.kimseden  ses  yokda  en  akıllı senmısın.aptal  burdaki  herkes  seninkadar  düşünür.
DADAŞ

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #47 : 27 Eylül 2008, 17:43:18 »
burada herkes konusunda konuşur senin gibi abuk subuk herşeye bilir bilmez maydonoz olmaz anladınmı
dadaş konusu ise osenin kendi polemiğin bay çok akıllı
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2008, 17:44:50 Gönderen: 10kaptan10 »

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #48 : 27 Eylül 2008, 17:44:48 »
aslanım canımı  sıkma  video  yu  çekerim  ondan  sonra  ne  olacagını  sen  düşün.
DADAŞ

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #49 : 27 Eylül 2008, 17:46:18 »
olacak bir şey yok ispatla ben senden özür dileyeceğim ispatlayamazsan sen herkesten özür dileyecekmisin ?

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #50 : 27 Eylül 2008, 17:47:18 »
olur
DADAŞ

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #51 : 27 Eylül 2008, 17:48:12 »
sorun yok bencede olur

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #52 : 27 Eylül 2008, 18:25:53 »
bak  güzel  kardeşim  37  yaşındayım  ömrüm  hep   hurda  arabalarla  geçti.inan denemessem  yazmazdım  yazma  maksadım  alllah  inandırsın  sadece  sizlerinde  başına  böle  bir  durum  gelirse  dagbaşında   kalmayın  arabanızı  çektirmeyin  ben  bunu düşünerek  bu  konuyu  başlattı  vede  kompresörü.faydalı  olmak  için  .ben  askerligimi  yapalı  17 sene  oldu  yütbeye  felan ihtiyacım  yok  saldırmadan  ısrar etsen  belkide  bi kamera bulup  bunu  size  vidyolu  gösterirdim.biraz  uslubunuza  dikkat  edin...ama  sana  ispat  edecem  özürde  istemiyecem
DADAŞ

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #53 : 27 Eylül 2008, 18:32:51 »
bak kardeşim benim de yaşım otuzyedi ve bende çocukluğumdan beri araba tepelerinde sanayilerde gezerim nickimdende anlarsan benim işim de bu
ben sana saldırmadım ama sen ağzını bozdun
bundan sonra bildiğim hiç bir konuda kimseye ağaımı açmayacağım bu konuyu ben burada kapatıyorum sizler istediğinizi yazıp istediğinizi söyleyebilirsiniz bundan sonra böyle konularda benim şahsıma soru yöneltilmedikçe ağzımı açmıyorum
buradan kendi payıma her kimi kırdıysam affola

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 27 Eylül 2008, 18:37:29 »
   cekicem ikinizinde kulagını mübarek günlerde oruc basınıza vurdu.
en son mst. spayk  kulagını cekmiştim ona göre uzatırım.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #55 : 27 Eylül 2008, 18:48:34 »
dostum aynen öle  şu  an  orocumu  açtım  sigaramı  içtim  gayet  sakinim.hepinizden  kötü  laflarım  için  özür  dilerim  ama  inanın  yemin ediyorum  kendi  lada  nivam   4x4  de  denedim  vede  faydalı  olurum  diye  yazdım  saygılar
DADAŞ

ExCaLy

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 27 Eylül 2008, 19:07:29 »
bende size diyorumki bırakın siz otekeri beşinci vitesde hızlı çevirmeyi doğru dürüst oflayıp puflamadan tur bile attıramazsınız
hem benim denememe luzum yok madem çok inanıyosun emire ki böyle kıytıruık bir konuyu o açtı  videoyuda sen deneyip koy neden uzatıyosunuzki  çok basit yarım saatinizi alır
çocukken mahalle aralarında çember çok çevirdiniz heralde bu olayı siz ona benzettiniz :) :) :)
excaly sana bu cevabım ok
çemberimde gül oya gülmedim doya doyaaa diyorum başka bişey demiyorum tartışma benim için bitmiştir.;D ;D

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #57 : 24 Ekim 2010, 17:19:40 »
aracı vurdurarak çalıştırmanın teyze oğlu yani
asenkron ustam sizn dediğiniz iki zamanlı motorlarda oluyor bujiyi söküp pistonun üzerine uzun bir tornavida sokup piston üst noktaya gelince tam geri kaçacak noktada platinin ağızını bir siğara kartonu kadar  veya az daha fazla açıp platin vidası sıkılır ve buji çapak vs temizlenip takılır eğer imkan vrsa platinde zımpara yapılır ve o ayar taptığımız karton içinden geçirilip temizlenir tek marşta alır ve karbüratör ayarı ile oynanmamışsa sorun da çıkmaz.ama çift hogar ( jawa ve cezett ) lerde biraz zordur bu işi yapmak.

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #58 : 26 Kasım 2010, 09:50:02 »
burada bu iddiayı ortaya atan arkadaşlar ve bu iddianın arkasından savunucu arkadaşlar neden hala deneyip de video yu koymuyorsunuz :? bunca arkadaşın kafası bulandı
ben söyliyeyim o zaman
aracın tekerini kaldırdınız havaya başladınız çevirmeye aman allahım oda ne tekerimiz ne kadar güzel dönüyor olacak bu iş ha gayret çevir çevir çevir nereye kadar ? oda ne teker boşta dönüyor sanki yoksa bizim arabamızın defransiyelimi arızalı aman allahım bişeymi oldu diye düşünürken
ben söylüyeyim ilk önce difransiyelin çalışma mantığını öğrenmek gerek bunu burada uzun uz diye anlatmayacağım merak eden netten araştırsın biraz sadece şunu söyliyeyim araç difransiyeli aktarmayı yapar iken virajlarda ve düz yolda farklı aktarım yapar bunuda difransiyel içindeki istavroz dişlileri ile sağlar yani amaç virajlarda viraj içinde tekerin daha az tur yapması dıştaki tekerin ise daha fazla turlaması sayesinde aracın savrulma yapmadan ilerleyebilmesidir . bu durumda aracımızın difransiyelini öyle havada inceleyelim
tekerin birini elimizle tutup diğer tekeri bir arkadaşımıza çevirttiğimiz zaman diğer teker döner döner ama sadece kendi ekseninde döner bu difransiyel içindeki istavroz dişlileriyle olur
şimdi siz bu durumda bu aracı nasıl çalıştırıyorsunuz? bu olay yukarılarda bahsetmiştim çocukken mahalle aralarıda lastik çevirmeye benzemez arkadaşlar yada bir mobyleti itip çalış tırmaya yada bunu öyle basit bir matkap redüktör sistemi gibi düşünmeye benzemez
şimdi arkadaşlar diyecekki iki tekeri kaldırıp çevirir çalıştırırız yine olmayacak difransiyel çalışma sistemine aykırı
ozamanda bizim defransiyelimiz kilitli  diyebilirler bende ozaman gücünüze hayran hayran bakarım ne yapayım

yazmayacaktım fakat dayanamadım birkezdaha açıklama gereği duydum bundan sonrası siz arkadaşlara kalmış
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2010, 09:56:50 Gönderen: 10kaptan10 »

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #59 : 26 Kasım 2010, 11:52:50 »
teker havada araç vitese takılı vaziyette otekere hızlıca yol vermek kol gücüyle mümkün değildir arkadaşlar en basitinden bir matkabı ucundan yani redüktöründen çevirmeye çalıırsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınızküçücük bir matkap redüktörü biele sizi zorlarken kalkıpta arada onca dişli sürtünme kayıplarını yenipte o motoru çevirmek mümkün olmaz buna insan üstü güç gerekir
saygılar