Gönderen Konu: Aracinda HHO Generator kullanan varmi ?  (Okunma sayısı 45004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
Aracinda HHO Generator kullanan varmi ?
« : 27 Ağustos 2008, 01:24:01 »
http://fuel-efficient-vehicles.org/FEV-hydrogen-generator-build-one.php?vid=96#96

HHO generator olarak ismi gecen modul aslinda suyun hidrojen vede oksijene ayristirilmasidir.Guvenliligi tartisilir.Ama youtup da gordugum bir cok kisi aracinda kullaniyor.Tehlikeli oldugunu gostermek icin bir kac ornek.

http://nl.youtube.com/watch?v=gfk8jXVUF34
http://nl.youtube.com/watch?v=igGCH8G3Mzk
http://nl.youtube.com/watch?v=Y7DzSTE1wt4

Boyle bir modulu kullanan verim alan varmi?

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
Ynt: Aracinda HHO Generator kullanan varmi ?
« Yanıtla #1 : 30 Ağustos 2008, 12:11:12 »
Iki onemli nokta var birincisi HHO ile benzin veya dizelin daha verimli yanmasi.Ikincisi ise HHO zaten tek basina bir yakit yani araciniza ikinci bir yakiti takviye ediyorsunuz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2 : 30 Ağustos 2008, 12:32:13 »
aslında bi aralar merak sarmıştım ama sonradan bırkatım

acaba aramızda hiç deneyen oldumu
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #3 : 30 Ağustos 2008, 18:46:59 »
Karadag ben ufaktan ufaktan denemeler yapiyorum 8) iyi bir sonuc cikarsa mutlaka yazarim

5.5 amper yukle ufak bir sisede denedim yaklasik yarim saat sonra el degemeyecek kadar isindi.Yani plastik bir kap yerine cam bir sise daha ideal gibi geldi.

Birde bu elektroliz olayinda bu metaller eriyor.Burda hangi tip metal kullanmak daha uygun olur.Simdiye kadar gordugum bakir en hizli eriyeni ama celik daha uzun gidiyor.

Bir cok yerde elektroliz olayindaki harcanan guc vede kazanc olayindan bahsediyorlar.5.5 amper demek farlarini acik gitmek demek.Yani denemeye deger...
« Son Düzenleme: 30 Ağustos 2008, 18:48:36 Gönderen: remzi50 »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4 : 30 Ağustos 2008, 23:28:33 »
remzi benim bildiğim en büyük problem elde ettiğin gazın motorun sıcaklığından yanması..
yani çok düşük secaklıkta yanıyor. bu iş için bir motorsikler motoru aradım ama 4 zamanlı bir motor malesef bulamadım.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2008, 23:42:39 »
bende  var 125 lik  4  zamanlı  kaç  lira  verirsin
DADAŞ

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2008, 23:51:36 »
paralı değil deney yapmak için atıl lazım ;) hem mototsiklet de değil sadece motoru olsa bile yeter

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 31 Ağustos 2008, 00:32:29 »
arkadaşlar ben bu konudan uzak kalırmıyım.. geçen yıl dizel aracıma yapmak için nette ne ver ne yok topladım bu konudaki youtube deki bütün görüntüleri seyrtttim..ve krom boru ile çalışan generatörümü yapmak için krom boru aldım..ağız kısmı metrik vidalı geniş cam kavanoz bulmada sıkıntı çektiğim sırada dedektöre bulaşınca ...kaldı....çalışır ve faydalı bir siistem.tek ince düşünülecek kısmı ki çok kolay  aracın devrine göre üretrim yapılmalı gaz birikimi olmamalı .PWM kontrollu olmalı ..nette bulabileceğiniz tüm dökümanlar linkteki dosyada ilgilenenlere yardımı olur sanıyorum..

http://www.savefile.com/files/1759717

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #8 : 31 Ağustos 2008, 14:06:45 »
Emekli Amca paylasimin icin tesekkurler.Metal olarak ta krom kullanmam gerektigini senden ogrendik.Yalniz hobby olarak ugrasan herkes 7-8 amper yukle dakikada 1-2 litre HHO gazini gecemiyorlar.

Bir yerde okudum 723 Hz pulse sinyalleri ile su daha kolay ayrisiyormus.Hemen bizim 555 lerden birini kaptim bi tanede fet ama sonuc yok.Detaylar patent sirrimi yoksa yaniltmacami bilemiyorum.

Bir suru faktor var metalin cinsi,kabin buyuklugu,cozeltinin cinsi,yogunlugu,birde en cok ogrenmek istedigim pulse sinyallerinin frekansi.

Bunu evde tam bir test yapmadan arabaya yerlestirmek istemiyorum.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 31 Ağustos 2008, 14:54:40 »
sudan hidojen+oksijen çıkıyor. yani bi kıvılcım bombaya dönüştürür. Kimisi şey diyordu motor sıcaklığı bildiğimiz gibi 90 derece. hidrojen silindirlere varmadan patlamaya yol açar diyorlardı. Siz bunu nasıl çözdünüz.
Ben bu sistemi evde doğalgaz yerine kullanmak için düşünmüştüm ama pek üzerine gidemedim...

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 31 Ağustos 2008, 15:50:09 »
benim bildiğim hidrojen benzinli motorlara göre degil yanınca verdiği ısı motora zarar verebilir.genelde hidrojenden elektrik üretip kullanmak saglıklı .hidrojen gazınında belli basınctan sonra patlama olasılıgı var .bu yü-zden tank ebadı büyük oluyor.iyi arastırın taksime gidicem derken ay da solugu almayın .

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #11 : 31 Ağustos 2008, 16:37:21 »
Remzi kardes eger HHO 90 derecede yanmis olsaydi simdiye bir kac kavanoz patlatmis olmam lazimdi.Cunku 10 amper yuku yarim saat boyunca kucuk bir kavanoza verirseniz icindeki su kaynamaya basliyor.Kaynayan su da malum 90 dereceyi gecmis durumda oluyor.

Asenkron ustam soylediginde dogruluk payi var ama 1.6 motor dakikada kac litre hava ceker bir dusunelim birde bizim yaptigimiz elektroliz modulunun dakikada 2 litre gaz urettigini varsayarsak.Dakikada silindir basina dusen gaz miktari cok dusuk olur.Isi fazlaliginin motora zarar verecek duzeye gelecegini ben sahsen zannetmiyorum

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 31 Ağustos 2008, 17:22:33 »
arkadasım motorlar sizin ben termodinamik varsayalım hiç okumadım gazdan anlamam.kritik basıncı  12.8 atm dir.deney düzeneginize muhakkak basınc emniyet valfi takınız .

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #13 : 31 Ağustos 2008, 17:46:09 »
Asenkron ustam boyle biseyi kastettin heralde

http://nl.youtube.com/watch?v=LRdsTxXXvtM&NR=1 

Bunun yapilisida cok kolay  8) kimisi o beyaz borunun icine princ dolduruyor kimisi su ince bulasik telinden.
Ama soyledigin iyi oldu guvenlik acisindan.

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 31 Ağustos 2008, 18:24:18 »
youtupta yasak devam ediyo göremedim.her neyse ilk yapmanız geren 1 litre suyun tamanın gaz haline gectiği zaman ve kullanılan elektroliz ve akım degerleri denemelerde hidrojen ve oksijeni boruyla dıs ortama desarj ederseniz patlama riski olmaz .elektroliz olayının tam kontrolu gerceklestikten sonra cıkışına makul büyüklükte tank gerek elektronikteki kondansator işlevi görecek. ani hızlaanmalarda yakıt yeterliliği saglanacak bu tankın üst basınc calışma basınc degerleri belirlenip. hem elektronik hemde mekanik valflerle sistem kontrol altına alınacak.her.gi bir kacak için gaz sensörü ve yangın için otomatik söndürme düzenegiyle dünyayı dolasırsınız.
tabiki sulak bölgeleri rota secerseniz.gerekli otomasyonu tarif ederim elimden geldiğince.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 31 Ağustos 2008, 18:26:36 »
hidrojen ve oksijen gazını nasıl ayrıştırmayı düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı remzi50

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #16 : 31 Ağustos 2008, 23:35:05 »
Remzi hidrojenle oksijeni ayirmak cok kolay.Suyun icindeki elektrotlarin anottan oksijen katod dan ise hidrojen cikar.Elektroliz kabinda su temasini kesmeyecek sekilde elektrodlara ayri bolumler yaparsak hidrojenle oksijeni ayirmis oluruz.

Arabasini sadece suyla calistiran bir adam oskijen ve de hidrojen olarak ayirip motorun degisik yerlerinden vermis.Adamin ismi Daniel Dingel google ye yaz binlerce sayfa cikiyor

Ama ben ayirmadan direk motora hava filtresinden sonraki kisimdan vermeyi dusunuyorum.Bakalim bu sekilde dedikleri gibi %45 lere varan tasarruf oluyormu!!!

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 01 Eylül 2008, 09:50:49 »
hidrojeni lpg yada benzin ile oksijeni de hava filtreni uğramadan motora yollamak gerekiyor...

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 12 Eylül 2008, 16:59:39 »

remzi50

hiderojen ile ilgili çalışmaların ne durumda ..?
öncede yazdığım gibi ben bütün hazırlığımı yapmıştım ara verdim..iyi bir sonuç alırsan haberini bekliyorum...yapmayı düşünüyorum...selamlar..

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #19 : 13 Eylül 2008, 00:44:37 »
acaba  sulu  akülerin  artı  kutup  hidrojon  eksi  kutup  oksijen  degilmi  benmi  yanılıyorum.yanlız  bende  ugraşmak  istedim  çok tehlikeli  inanın  bi  ara  yandım  hastanelik  oldum  dikkat  edinnnn  bu  hidrojen
DADAŞ