Gönderen Konu: quasar ve fortume  (Okunma sayısı 49436 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: quasar ve fortume
« Yanıtla #80 : 10 Temmuz 2020, 18:24:19 »
Rx ve tx arası bosluk nekadar bıraktın Rx mh ne tx mh ne kondansatör ne kullandın ikisinede grafit işi karışık Biraz sen aliminyum folya yap daha sonra grafıte gec ama yinede sen bilirsin
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #81 : 10 Temmuz 2020, 20:09:29 »
Rx ve tx arası bosluk nekadar bıraktın Rx mh ne tx mh ne kondansatör ne kullandın ikisinede grafit işi karışık Biraz sen aliminyum folya yap daha sonra grafıte gec ama yinede sen bilirsin
Rx tx arası 1800, açıkçası mh lerini olcmedim eve geçince olceyim, kondansatörler de yanlış hatırlamıyorsam rx paralel 33 nf tx seri 330 nf di, ama emin değilim dediğim gibi eve geçince ölçüp yazarım

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #82 : 13 Temmuz 2020, 17:35:45 »

Rx 24.1 mh 37 ohm
Tx 1.18 mh 3.5 ohm usta

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #83 : 14 Temmuz 2020, 09:26:16 »

Rx 24.1 mh 37 ohm
Tx 1.18 mh 3.5 ohm usta
Rx 24.1 mh buna 22nf kondansatör
Tx 1.18 mh bunda 270 nf kondansatör
Bobini yin çalışma frekansı 8.5 ile 9kh arsı ayarlamalısın
8.8 bence iyi ama bu khz net olarak cıhaz belirler ama bu aralıkta olaçak kolay gelsın
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #84 : 14 Temmuz 2020, 10:10:53 »
Arkadaşlar bu işi ögrenmek istiyorsanız size tavsiyem bol bol araştırma yapmanız bigili ustalara sorarak sadece onların istediği kadarını ögrenırsınız yani kısacası boynuz kulağı gececekse arastırma yapmalıyız kılmaktan dolma biryere kadar oluyor

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #85 : 14 Temmuz 2020, 10:25:55 »
Gurupta bir abimiz var isim ermek istemiyorum adam sıf nasıl daha iyi olur diye harcadığı para 50 60 bintleden fazla
Şimdi bu adam nasıl bu işlerin en ince ayrıntısına kadar anlatsın anlatır mı evet anlatır ama sadece onun istedi kadarını ögrenirsiniz başlık işinde 3 5 tane püf nokta var ve bunları size birileri sözylemez deneme yanılma yaparak araştırarak ögreneceğiz.
Bu yazdıklarım geneldir kimse üzerine alınmazsın

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #86 : 14 Temmuz 2020, 13:39:38 »
Öncelikle araştırıp öğrenme konusunda kesinlikle katılıyorum sana, buna asla muhalefet olunamaz usta. İkincisi 50 60 bin harcayan ustayı da biliyorum, ki o arkadaşımızdan en ince detayı beklemekte doğru olmaz zaten kendisi de kafasına yatmayan insana o bilgileri vermez, vermemekte de haklı. Kimse De istemez, parası vardır harcamistir, asıl konu bu işi öğrenmek isteyen kişilere destek olmaktır ustam, ben şahsen kendi adıma konuşuyorum yıllardır bi şeyler öğrenme derdindeyim, ama görüyorum ki, bu bilgileri kimse açıklamıyo, İnternette s@tlerimi verip başlık sarımı konusunda bilgi aradığım da oldu, ama ya çoğu yanlış bilgi ya da eksik.. Bizim de butcemiz yetse bizde yapardık elbet bi şeyler, 50 60 bin harcayan arkadaş kendine saklasın bilgiyi, hakkıdır. Biz sadece allah rızası için yol gösterip nerden başlanmalı ne yapılmali onu anlatanlarin anlattıklarına inanıyoruz, burası yıllar evvel bilgi paylaşım forumuydu, şimdi ben 50 bin harcadim, yok kendiniz öğrenin diyenlerle dolmuş, sözüm meclisten dışarı ustam hatam varsa affola ama, ticarethaneye çevirmek doğru değil, yapan kişileri biliyoruz.. Benim şahsen tek ricam allah aşkına içinden gelerek bilgi veren, nerden baslanmasi lazım, nasıl yapılır nasıl sarılır nasıl kondansatör seçilir öğretecek insan... Ben bu foruma girdiğim de bilgim sıfırdi ben üstüne koydum çok şükür ama belli ki hala eksiğim öğrenmek istiyorum, İnternette ne kadar anlayabilirim bi yerden sonra tıkanıyo insan..
Dediğim gibi sözüm harbi ustalarımiza değil, onlari tenzih ederim.

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #87 : 14 Temmuz 2020, 13:54:18 »
Öncelikle araştırıp öğrenme konusunda kesinlikle katılıyorum sana, buna asla muhalefet olunamaz usta. İkincisi 50 60 bin harcayan ustayı da biliyorum, ki o arkadaşımızdan en ince detayı beklemekte doğru olmaz zaten kendisi de kafasına yatmayan insana o bilgileri vermez, vermemekte de haklı. Kimse De istemez, parası vardır harcamistir, asıl konu bu işi öğrenmek isteyen kişilere destek olmaktır ustam, ben şahsen kendi adıma konuşuyorum yıllardır bi şeyler öğrenme derdindeyim, ama görüyorum ki, bu bilgileri kimse açıklamıyo, İnternette s@tlerimi verip başlık sarımı konusunda bilgi aradığım da oldu, ama ya çoğu yanlış bilgi ya da eksik.. Bizim de butcemiz yetse bizde yapardık elbet bi şeyler, 50 60 bin harcayan arkadaş kendine saklasın bilgiyi, hakkıdır. Biz sadece allah rızası için yol gösterip nerden başlanmalı ne yapılmali onu anlatanlarin anlattıklarına inanıyoruz, burası yıllar evvel bilgi paylaşım forumuydu, şimdi ben 50 bin harcadim, yok kendiniz öğrenin diyenlerle dolmuş, sözüm meclisten dışarı ustam hatam varsa affola ama, ticarethaneye çevirmek doğru değil, yapan kişileri biliyoruz.. Benim şahsen tek ricam allah aşkına içinden gelerek bilgi veren, nerden baslanmasi lazım, nasıl yapılır nasıl sarılır nasıl kondansatör seçilir öğretecek insan... Ben bu foruma girdiğim de bilgim sıfırdi ben üstüne koydum çok şükür ama belli ki hala eksiğim öğrenmek istiyorum, İnternette ne kadar anlayabilirim bi yerden sonra tıkanıyo insan..
Dediğim gibi sözüm harbi ustalarımiza değil, onlari tenzih ederim.
Buradaki 50 60 bin hacanan para yanlış anlaşıldı  o kişi hiçbir zaman para mevzusu yapmadı yapmazda 
Sorun en iyi nasıl yaparım diye ayrıdıgı zaman dır

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #88 : 14 Temmuz 2020, 13:56:37 »
Burada anlatmak istedigim kendimizi geliştirmemiz.

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #89 : 14 Temmuz 2020, 17:27:36 »
Yanlış anlamada kimse sana yıllardır edindiği tecrübeleri ve birikimlerini tutupta bir çırpıda söylemez. Bir devreyi adam akıllı bir devre yapmak isterken kaç tane devre harcanıyor

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #90 : 14 Temmuz 2020, 18:11:41 »
Ustalarım yanlış lisan kullanırsam başta affola. Ben bu siteye ilk girdigimde elime havya almış insan değildim. Çoğu şeyi. Burdan öğrendim kendime bir hobi edindim ama elektronik temelimiz olmadığı için bir yere kadar gelebiliyorsun , yapamadıklarımizi da forumdan bu işte profesyonellesmis ustalarımız dan tamamliyoruz. Bu işi hobi amaçlı yapan arkadaşlarında hiç bir ustamizdan emek zaman para harcayarak elde ettiği projenin üzerine konmak amacıyla bilgi isteyeceğini zannetmiyorum. Bazı bilgiler okuyarak ve uygulayarak bazıları paylaşarak öğrenildiğine dusunuyorum. Saygılarımla.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #91 : 14 Temmuz 2020, 22:38:43 »
Yanlış anlamada kimse sana yıllardır edindiği tecrübeleri ve birikimlerini tutupta bir çırpıda söylemez. Bir devreyi adam akıllı bir devre yapmak isterken kaç tane devre harcanıyor

Yanlış anlamada. Biz kimseden hadi yaptın ver bize demiyoruz, yaptıkları kendilerine kalsın, biz biraz destek istiyoruz, bunun neyi garibine gitti, yapan yapsın bizim yapılan da gözümüz yok, alt tarafı bi hayır sever usta ders niteliğinde bize öğretsin dedim ne var bunu bu kadar büyütecek?
Biseyleri alip kaçma derdinde olsak bu forumda yıllarca durmazdik, amacımız öğrenmek, olayı farklı yerlere çekmeyin...

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #92 : 14 Temmuz 2020, 22:42:37 »
Ustalarım yanlış lisan kullanırsam başta affola. Ben bu siteye ilk girdigimde elime havya almış insan değildim. Çoğu şeyi. Burdan öğrendim kendime bir hobi edindim ama elektronik temelimiz olmadığı için bir yere kadar gelebiliyorsun , yapamadıklarımizi da forumdan bu işte profesyonellesmis ustalarımız dan tamamliyoruz. Bu işi hobi amaçlı yapan arkadaşlarında hiç bir ustamizdan emek zaman para harcayarak elde ettiği projenin üzerine konmak amacıyla bilgi isteyeceğini zannetmiyorum. Bazı bilgiler okuyarak ve uygulayarak bazıları paylaşarak öğrenildiğine dusunuyorum. Saygılarımla.

Aynen öyle ustam, biz kimseye yaptığın devrenin en ince detayını ver, ne biliyosan öğret demedik, alt tarafı ne yapmalıyız nasıl yapmalıyız öğretin dedik, daha doğrusu şahsen ben dedim, kimseyi suçlu bulmasinlar, sitem eden benim..

Neyse yine de saygım sonsuz hepinize, ben tartışma adami değilim sitem ettim, bitti.. Alacağım cevabı aldım allahın selameti üstünüze, iyi geceler

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #93 : 14 Temmuz 2020, 23:09:46 »
Usta benim kimseyi savundugum yok 10 senenin üzerinde bu formdayım çok kıymetli insanlarda tanıdım 3 kuruluk insanlarda tanıdım... Benim demek istediğimi yanlış anlıyorsunuz bir soru sorduğunuzda bilmeniz gerektiği kadarının cevabını alıyorsunuz burada kimse size yaptığı bir projeyi en ince ayrıntısına kadar anlatmaz bazı yerlerde doğruyu kendiniz bulmak zorundasınız

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #94 : 14 Temmuz 2020, 23:16:15 »
Usta benim kimseyi savundugum yok 10 senenin üzerinde bu formdayım çok kıymetli insanlarda tanıdım 3 kuruluk insanlarda tanıdım... Benim demek istediğimi yanlış anlıyorsunuz bir soru sorduğunuzda bilmeniz gerektiği kadarının cevabını alıyorsunuz burada kimse size yaptığı bir projeyi en ince ayrıntısına kadar anlatmaz bazı yerlerde doğruyu kendiniz bulmak zorundasınız

Ustam benim anlatmak istediğim devrelerdeki ayrıntı değil, kart basıp devre kuruyorum mesele o değil, çok şükür sıfır bilgiyle gelip o konuda kendimi geliştirdim forumda, anlatmak istediğim şu bobin kondansatör ilişkisi, ben devrelerdeki ayrıntıda değil bobinleri devreye stabil eden kondansatör ilişkisinden bahsediyorum, ya da bobini nasıl sağlıklı kullanabilirim nelere dikkat etmem lazım bu konuda eksiğim ve destek isteğim buydu.. Yine söylüyorum ben aylarca emek verilmis devrenin ince detayını istemiyorum, o ustalara zaten saygım var en başından beri söylemek istediğim bu

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #95 : 14 Temmuz 2020, 23:19:20 »
Bir projenin bobin değerleri belli lakin orjinal de verilen değerlerde cihazım verimli çalışmıyor değişik bobin telleriyle değişik çaplarda 10 parça bobin yaptım istediğim sonucu aldın mı dersen aldım bu bana zaman ve emek harcattı ekonomik boyutu da cabası

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #96 : 21 Temmuz 2020, 17:52:42 »

İLK RESİM BENDEN GELSİN  TÜM USTALARIMA BAŞARILAR DİLERİM

Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #97 : 21 Temmuz 2020, 18:56:37 »
Eline saglık güzel olmuş abi

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #98 : 21 Temmuz 2020, 21:26:42 »

İLK RESİM BENDEN GELSİN  TÜM USTALARIMA BAŞARILAR DİLERİM

Ustam eline sağlık. Yalnız adamların pcb’lerinden tut kutusuna kadar nerdeyse hepsi birbirinin aynısı.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #99 : 22 Temmuz 2020, 07:55:32 »
Alıntı

Ustam eline sağlık. Yalnız adamların pcb’lerinden tut kutusuna kadar nerdeyse hepsi birbirinin aynısı.

Tarık usta bu iki cihazın bize ait bir çizimi yok. o rusların çizdiği pcbler i yapıyoruz  ozamanda aynı görünümde cihazlar çıkıyor ortaya .  sadece dış görünün de ufak tefek değişiklik  yapıyoruz .
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz