Gönderen Konu: tesero golden sabre  (Okunma sayısı 261964 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sky2008

• Ziyaretçi
Ynt: tesero golden sabre
« Yanıtla #40 : 29 Kasım 2007, 00:59:46 »
Sayın arkadaşlar,clone PI-2 devresini bitirdim atmega32 entegresinide nihayet bulup aldım,ayrım işinin daha iyi olacağını düşünüyorum daha hızlı  bir mikroişlemciye sahip,tesoro devresine göre ayrım işi daha iyi olabilir,
denedikten sonra sonuçları paylaşacağım.İyi çalışmalar.

sky2008

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 29 Kasım 2007, 01:23:42 »
Sayın arkadaşlar tesoro yada clone PI - 2 devresinde bu bobin kullanılabilir mi?Bu bobini deneyen arkadaş var mı içimizde.Bu bobinin DD Bobine göre,derinlik
olarak daha fazla etkili olduğu ifade edilmiş.
http://babelfish.altavista.com/babelfish/trurl_pagecontent?lp=ru_en&trurl=http%3a%2f%2fcaligula-x.narod.ru%2fskip.htm

sky2008

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 29 Kasım 2007, 02:32:41 »
Sayın arkadaşlar bahsettiğim bobin şekli aşağıdaki adreste mevcut, deneyen bir arkadaş sonuçları bizimle paylaşırsa sevinirim.Saygılar.
http://www3.telus.net/chemelec/Projects/Bandido-Split/Working-Proto-Type.jpg

sky2008

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : 29 Kasım 2007, 02:54:27 »
Arkadaşlar bu bahsettiğim bobine deneyip memnun olan yabancı bir arkadaş var.Bu adreste bandido devresinde deneyip sonucun iyi olduğunu ifade etmiş.
http://thunting.com/geotech/forums/showthread.php?t=12608

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : 29 Kasım 2007, 08:15:06 »
Selam,

IB dedektörler değerli değersiz ayrımı yaparlar. Değerli metaller altın, gümüş, bakır, bronz gibi metallerdir. Değersiz metaller ise demir, nikel, kobalt gibi metallerdir. Tesoro analog bir devredir. Her metalin farklı faz kayma derecesi var. Faz kaymasını ölçecek bir devre ile metal hakkında belki daha detaylı bilgilere ulaşılabilir. Şu an böyle bir çalışmamız mevcut. Tesoro da LCD ekran tasarımımız var. Ayrıca dizüstü bilgisayarda ortamın haritasını çizem bir yazılım üzerinde araştırmalar yapıyoruz. Bilgisayar ortamında hem PI sistem hem de IB sistem çalışan projelerimiz de mevcut. Öğrenci olmamız, aynı zamanda farklı bir iş yerinde çalışmamız bu tür projelerimizi malesef çok yavaşlatıyor.

sky2008

• Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : 30 Kasım 2007, 03:17:10 »
Arkadaşlar bandido devresinin küçük 1.5gr.lık bir altını ayrımlı modda 18cm. algıladığı ifade ediliyor.Ayrımsız modda ise 25cm. olarak görünüyor.Tesoro golden sabre ye göre daha iyi zannedersem.Deneyen bir arkadaş paylaşırsa sevinirim.Yukarda bahsettiğim bobinin bu bandido devresinde çok etkili olduğu anlatılıyor.
Aşağıda max isimli yabancı arkadaş bu açıklamaları yazmış.
Hi,
I get a small gold ring (1.5 gr) at 18 cm in disc mode, 21-22cm in all-metal in air test.
Got 1eur coin at 30 in ground with DD coil 22cm diameter.

Don't know your object but think could be detected at something between 40cm and (maybe) 50cm in air test.

Best regards,
Max
http://thunting.com/geotech/forums/showthread.php?t=11351&highlight=gold+disc&page=2

Çevrimdışı ismail surek

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #46 : 02 Aralık 2007, 19:23:41 »
bandido yapta kardeş IC lerin hepsini de buldun mu
çok deeğişik malzemeler bulmakta zorlanacaksın karşılık olarak malzeme takmak zorunda kalacaksın
ben daHA önce uğraştım ama sonra  malzemeleri bulamayınca o şekilde bir arkadaşa gönderdim istanbulda  malzemeleri o da bulamadığını söyledi

Çevrimdışı evren kılıç

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #47 : 03 Aralık 2007, 19:26:36 »
arkadaşlar ben bandidoyu yaptım mlz. yurt dışından getiritim ama ayırım falan yapmadı öylece duruyor

sky2008

• Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : 04 Aralık 2007, 00:08:17 »
Sayın ismail surek arkadaşım ben bandido devresini yapmak istiyorum demedim sadece aradaki fark olarak daha iyi mi diye sordum.Karşılaştırma yapmak açısından.İyi çalışmalar.

Çevrimdışı ismail surek

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #49 : 09 Aralık 2007, 23:10:33 »
hiç deneme şansım olmadı malisef malzemeleri bulamayınca öylece kaldı 
pcb cıkartıp pasif elemanları dizmiştim

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #50 : 10 Aralık 2007, 06:24:53 »
evren sen bandidonun kartını yada entegrelerini ismail sürek göndersen tecrübesi coktur olayı cözer onunda aklında bandido ukde kaldı.araya girdim fakat öylece duruyor dedin atıl kalmasın babında.

sky2008

• Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : 17 Aralık 2007, 01:38:49 »
Sayın arkadaşım ahmet yardımların için çok teşekkürler
ben hatayı buldum resimde mavi daire içinde görülen yer deymiyordu senin devrede lehimlenmiş şekilde deyiyor bende eksiği devreleri karşılaştırarak buldum.Fakat orjinal pcb de böyle bir temas yok, bu durumda diğer çalıştıran arkadaşlar nasıl olduda hatasız bu devreyi bu haliyle çalıştırdı.Yabancı forumlardada araştırdım devrede böyle bir hatadan bahsedilmiyor ve çoğu bu resimde gösterdiğim yeri lehimlemeden, birleştirmeden çalıştırdığını ifade ediyor.Bu nasıl olabilir,yada biz mi hatalı olarak çalıştırdık,çünkü küçük objelerde derinlik çok düşük,birde yeşil yuvarlak içinde gösterdiğim yer bobin bağlantısı boş bırakmışsın burası boş olarak mı kalacak, bilgi olarak soruyorum.İyi çalışmalar.
http://img78.imageshack.us/my.php?image=tesorohatagm6.jpg

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : 17 Aralık 2007, 08:26:16 »

Merhaba ben hep devremi açık şemayı takip ederek lehimlerim. Açık şemaya bakarsanız iki bobinin de birer uçları şaseye gidiyor.

Yeşil ile işaretlediğiniz yer de şase zaten. Ben bobine dürt tel indireceğim yerde üç tel indirdim. Yani iki şase yerine bir şase götürdüm. Kısadevre yaptığım yer ile yeşil yer aynı. Doğru olduğu sürece herzaman referans açık şema
 ;)

kadir4161

• Ziyaretçi
Ynt: TESORO GOLDEN SABRENİN METAL AYRIM AYARLARI BAĞLANTILARI
« Yanıtla #53 : 10 Ocak 2008, 21:53:39 »
SELAM ARKADAŞLAR BU ALL METAL VE DEĞERLİ METAL BAĞLANTI KABLOLARI NASIL OLACAK BİLGİSİ OLAN VARMI

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #54 : 11 Ocak 2008, 13:11:58 »

kadir4161

• Ziyaretçi
« Yanıtla #55 : 14 Ocak 2008, 14:07:36 »
SELAM SAYIN ARKADAŞLAR SİZDEN YARDIM BEKLİYORUM BOBİNLE İLGİLİ OLACAK TX 100 RX105 TUR 0.25mm CAP 22cm YAPTIM ANCAK TGS(TESORO GOLDEN SABRE) CALİŞTİRAMADİM İLK AÇILIŞTA İİİİİİİ SES GELİYOR SONRA BİR AYARDA VIZLAMA VAR.AYRICA BC517 AŞIRI ISINIYOR NEDEN OLABİLİR. BOBİNİ HAREKET ETDİRİNCE SESİ DEĞİŞİYOR GEOTECH BAKDIM SORUNU ÇÖZEMEDİM.YANLIZ BOBİN BAĞLANTI ŞEKLİ NASIL OLACAK TX 2 RX 2 ÇIKIŞ VAR AYNEN BU ÇIKIŞLARI BOBİNE Mİ BAĞLAYACAĞIZ.THUNTİNGTE 5 KONNEKTÖR BAĞLANTISINDAN BAHSEDİYOR.BİR TANESİ BOBİNLERİN ARASINDA FOLYO ÜZERİNDE ŞASE Mİ YAPILACAK. LÜTFEN BİR BAKARMISINIZ.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : 14 Ocak 2008, 14:16:41 »
bobin tur sayılarınız hakkında birşey diyemem ben bu tur saılarına göre yapmadım kendi kullandığım tur sayılarını daha önceden yazmıştım.
ısınan transistörünüzü ters takmış olabilirsiniz açık şemadan kontrol edin.
bobinlerin bir uçları ve dışlarındaki folyo ortak olacak devrenin şasesine gidecek.
diğer iki uçta diğer çıkış ve giriş yerlerine gidecek gidecek. yerlerini yine açık şemadan rahatlıkla bıulabilirsiniz.
bağlantı şekilleri açık şemada gayet net herşeyi açık şemaya göre yapın.

kadir4161

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : 14 Ocak 2008, 14:31:46 »
ARKADAŞLAR DİKKATİMİ ÇEKEN DİĞER BİR nokta TRİMPOT 100K (DİCK LEVEL DEĞİL) DİĞERİNİN BİR AYAĞI BOŞ BU ŞEKİLDE BU ÇALIŞIR MI NE YAPMAK LAZIM.

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #58 : 16 Ocak 2008, 17:29:31 »
bence çalışır öyle yapmışlar.

yalnız bu 8 bacaklı entegrelerden biri metal olursa daa iyi oluyormuş
lm308 metal kaplıyı bulun .
http://thunting.com/geotech/forums/showthread.php?t=12692&page=75

selamlar
erol

Çevrimdışı evren kılıç

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #59 : 20 Ocak 2008, 19:14:33 »
mrb arkadaşlar bu 4024 ün 12. ayagına baglı olan dirençler 4.7 k mı yoksa 47 k mı olacak