Gönderen Konu: alan tarama hakkında bilgi topluyorum  (Okunma sayısı 140349 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: alan tarama hakkında bilgi topluyorum
« Yanıtla #40 : 05 Mart 2013, 08:51:19 »
arkadaşlar şimdi birşey daha paylaşmak isterim sizle. Piyasada satılan bir çok marka alan tarama var bunlara kesinlikle para varmeyin geotecte carl morelandın verdiği şemada http://www.geotech1.com/cgi-bin/pages/common/index.pl?page=lrl&file=/projects/mfd1/index.dat  bunun aynısını yapın ama lm386 yerine accık güclü bi fet takın irf740 850 640 ne olursa sonra tarifdeki gibi pirinç yere çakılcak cubukları ve elde tutacağınız l rodlarıda kesinlikle yere çaktığınız gibi pirinc kaynak çubuklarından yapın tanesi 2 lira 2 tanesiyle yapabilirsiniz. Sanayide işi olanlar sarı kaynak cubuğu diye alacaksınız en kalınını kullanın zaten oda 2,5 3 mm faln geliyor . l rodların el tutma yerleri içinde içi boş 6 lık bakır boru kestirin 12 şer santimlik ağız kısımlarını düzeltip içine yerleştirin. ve elelktrik kaynağı olarakda 12 voltla da çalışsada 18 vold bi güç kaynağı ayarlayabilirseniz dadından yenmez. Birde metinde tarif ediyor ama ben yinede bi üzerinden geceyim çubukları yere çaktınız aleti çalıştırdınız ve etrafında muhtemel enerji hatlarını arıyorsunuz ve bir noktada cubuklara kapandı tam o esnada cubukları birbirinden hafifce uzaklaştırın eğerki kapanma devam ediyorsa aradığınız hat doğru hattır herkese kolay gelsin .... ha birde aletin çıkış frekansını 5,4 khz gibi ayarlayabilriseniz dahada güzel olacak. tarifdeki gibide olur bir deneyin..
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #41 : 12 Mart 2013, 10:25:53 »
arkdaşla bu prinç çubuklarala su bulma tekniği hakkında bilgi olan varmı ? bize kısa öz olarak anlatmak isteyen varmı ?
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #42 : 16 Mart 2013, 02:46:01 »
arkdaşla bu prinç çubuklarala su bulma tekniği hakkında bilgi olan varmı ? bize kısa öz olarak anlatmak isteyen varmı ?

Senin yukarıda verdiğin   Geotech1  linkdeki devre ile Su bulunabilir,  sadece El çubuklarını kullanarak , ilave frekanslı devre kullanılmadığından kullanacak olan kişi Vücütta Bioenerjiye sahip olmalıdır, bu olaya bazıları   0 Rh negatif Kan gerektiğini  söylerken duymuşsundur, yada  her.gibir  Kan gurubuna ait kişilerde Statik enerji tüklenmesi gerekmektedir,  Yada  bu tür meşakatli uğraşlar olmaması için Su'ya tepki veren uygun Frekansı bulup cihazı ile birlikte kullanabilirsin, tabi bu da emek vermek demektir.

Saygılar.

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #43 : 16 Mart 2013, 08:35:28 »
yani bi ustanın yanında öğrenmek gerek kısacası : )) Frekans olayını biraz araştırayım bakalım varmı böyle yapan biri.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #44 : 17 Mart 2013, 09:37:20 »

Her maddenin bir tepkime frekansı olduğunu göre ....

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #45 : 22 Mart 2013, 18:00:41 »
Arkadaşlar bir şey daha paylaşmak istedim bir tecrbe bu alan tarama bu geotechdeki karl morelandın yaptığı bu mfd ile etrafa giden bir kaç enerji hatları bulunuyor 5 khz de ama ne buluyor bunu doğrulamasını henuz yapmış değilim havalar biraz düzelince alantaramnın bulduğu şeyler hakkında bilgi veririm. Bir yerde bu aletle bulduğmuz hatların kesiştiği yeri 75x150 başlıkla dp3 ile baktım kesin olarak çok güçlü değersiz metal sinyali verdi ama her.gi bir harfiyat yapılmadığı için açıkcası ne bulduğunu söyleyemiyorum. burayla ilgli bir harfiyat yaıpılınca ne bulduğunu neye yoneldiğini bulmuş olacağız... bizim mfd frekansı 5,345 khz bu frekansi 22 hz kadar düşürdüğümde sadece hat sinyallerinin zayıflamasından başka bir şey tesbit edemedim. Daha Tecrubeli arkadaşlardan PAylaşım Bekliyorum... Arkadaşlar çok paralar verip yok civalı yok radyoaktif  yok bilmemne aletlere inanmayın sadece işin mantığını araştırın anlamaya çalışın insanın başına ne gelirse cahilllikten gelir. ilim müslümanın yitik malıdır, nerede bulsa orada alır   Demiştir Peygamberimiz.  Arkadaşlar araştıralım paylaşalım her mantıklı fikir bütünün parcasıdır Saygılar....
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #46 : 26 Mart 2013, 14:24:54 »
ARKADAŞLAR bu alan taralmar hakkında bu budur şu şudr dicek kimse yokmu ? ya kimse bişey bilmiyor yada herkes bildiğini sanıp saklıyor. yada Bu alan tarama herşeye gidiyo malzeme ayırmıyor
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #47 : 26 Mart 2013, 20:52:11 »
lion ustam radar pirensibi ile çalışan cihazlar var.bunları elde gezdiremessiniz öle...ancak bularla define arıycam bi tane alıyım derseniz önce bi define bulmanız lazım....
« Son Düzenleme: 26 Mart 2013, 20:55:44 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı fth

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #48 : 26 Mart 2013, 22:18:23 »
BU KADAR UYE ARASINDA ALAN TARAMA YADA UZAKTAN ALGILAMA İLE İLGİLİ SÖYLEYECEK SÖZÜ OLAN YOKMU?
ŞU MARKA SU MODEL CİHAZ İŞ YAPAR DİYEBİLECEK VE BEN SUNU YAPTIM DENEDİM İŞ YAPTI DİYEN YOKMU

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #49 : 27 Mart 2013, 08:25:05 »
ŞUNU YAPTIM denedim işe yaradı diyen yok bildiğim kadarıyla radar sistemiyle çalışan vs. vs. çok yüksek meblağara alınmış cihazlarla bile denemeler testler yapdık ya pisikoljik yada bizim 20 tl lik cihazla 50 000 tl lik cihaz aynı şeyi gösteriyo ve ne olduğuda belli diil, gpr olsun, SISMIK olsun ,rezistive olsun testlere devam edicez bakalım ne gosteriyor cihazlar ya hiç bişi yada define işiyle alakası olmaz belki sadece boşluk bulmak amacıyla bi işe yarayabilir ama gerisi boş gibi bakalım test sonuclarını burda paylaşıcağım böylece herkez öğrenmiş olsun bu aletlerin ne anlamda işe yaradığını Biraz daha denemeler yapıcam havalar accık daha iyileşsin sonucu sizlerle paylaşırım bundan sonrada bu alan tarama hikayesinin arkasını bırakıcam ama su bulma konusunda çalışabiliriz :  )  hemde daha yararlı bir iş yapmış oluruz.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #50 : 04 Nisan 2013, 18:48:14 »
Selamlar alan tarama ile ilgli bilgi ve tecrubesini paylaşmak isteyen yokmu ? Havalar düzelince inşallah bakalım ne buluyor bu alan tarama görüces. Bi kaç yerdede su damarı olduğunu düşündüğüm yerlerde su araması yapacağız. Bulursak oda bir define olcak bizim için. bakalım hayırlısı.. Alan taramanın faydasını görüces bakalım.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #51 : 05 Nisan 2013, 23:47:04 »
Selamlar alan tarama ile ilgli bilgi ve tecrubesini paylaşmak isteyen yokmu ? Havalar düzelince inşallah bakalım ne buluyor bu alan tarama görüces. Bi kaç yerdede su damarı olduğunu düşündüğüm yerlerde su araması yapacağız. Bulursak oda bir define olcak bizim için. bakalım hayırlısı.. Alan taramanın faydasını görüces bakalım.

Alan Tarama hakkında Yıllardır bu Forumda çeşitli bilgi ve Tecrübeler paylaşıldı zaten , Sen tam olarak neyi öğrenmek istiyorsun Kardeşim onu söyle , haa eğer dersen ki Millet çubuklarla bulduklarını burada paylaşsın diye  o iş biraz yaş derim , ancak kullanımı veya  tepkisini v.s. bilgilerden  bahsedilir , ancak detayları herkes kendisine  saklar nedenini seninde bildiğini sanıyorum.

Saygılar.

Çevrimiçi UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #52 : 06 Nisan 2013, 11:32:22 »
Ülker  tavsiye ederim, yada olmadı BİM deki KRINKIL, onların mesafesi ve ayrımı daha iyi :))))) ,
TA5DF

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #53 : 06 Nisan 2013, 14:24:24 »
humhum usta birinci olarak hangi cubuk neye yoneliyor. iki bunun doğrulamasını nasıl yaparız test olayın ınasıl yapacağız bir yerlere bişey gömmek bunu bulmak gibi olayların pekde bir sonuc vermediğini biliyorum. Şimdi yakın zamnda gömülüp gömenle beraber buralara gidilip bu gömülenleri bulmak arazide arama yapmakla aynı şey olmuyor bunu nedenlerini bilmiyorum ama bi kaç tezim var bu konuda. Bu konu tamamen dowsing ile alakalı olduğunu düşündüğüm için. bu gömülenleri bulup arazide hiç bir şey bulamamak vede kayıt ve belgeyle sabit olan bir yeri noktasal tesbitinin yapılamaması. Neden ? Mesela 1-2 yıl once gömülmüş sırf test amaçlı altını  belli bir kaymayla bulunması ama kayma toprak yapısıyla dogru orantılı olarak değiştiğini söyleyen arkadaşlar var. Kuzey yonlü enerji akışı vs. vs. ama arazi de bu başarı yok neden ?  Tmm yere çubukları çaktık aletin etrafında gezdik ee bi kaç hatlar bulduk hatları takib ettik sonuna geldi ügen yapık tekrar kestiği yeri bulduk ee bulduğumuz şey ne ? her gittiği yeri kazıcazmı? Dedektorle baktık büyük kafayla öttü bişiler var dedi kazıyon kaya çıkıyo mineral kaya. ee sonuc olarak bu çubuklar neye gidiyo. Her maddenin bi frekansı var vs. vs. ee bu frekansları birileri yazmış yok japon doktormuş vs miş herkes bişiler yazmış. Benin kendi tecrübelerim Frekans değişikliğinin bişey değiştirmediği yönünde gene bulduğunu buluyosun sadece daha zayıf yada güçleniyo.  Şu Başkasının gömdüğünün vatandaşın yanında bulmak konusuna gelelim. Bu konu dowsingle ilgili biraz makale okuyan varsa biliy nasılki arada bir insanlara olur telefon çalar tamda kesin şu kişi arıyodur deyip onun aradığı yada tam birini arıcakken onun seni araması yada bir annenin uzaktaki çocuğuyla ilgili bir durum olduğun bunu hissetmesi gibi örnekler çoğaltılabilir bunun mesafeyle falan bir alaksı yok. Dolayısı ile bunu gomen kişini orada bulunması bunu bulmayı sağladığı düşüncesindeyim arazide bunu bulamamanın başka bir açıklaması olmasa gerek. Varmı bunu Açıklayabilecek Yada paylaşıcak biligi olan.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #54 : 07 Nisan 2013, 02:26:25 »
Bu işler alan taramasız çok zor yapılır.Çubukların bir şeylere yönelmesi pek ala doğrudur.Elin adamı k.k çubuklarla 60 metreden su buluyor.Şahsen ben bu işlerde belgesiz bir yere kolay kolayına gitmem.Arazide noktalama işini işin ehli arkadaşa bırakırım.Geri kalan işi kendim görürüm.Bu işlerdeki en büyük sıkıntı işin tılsımı.Arasan bulamazsın bulsan alamazsın.İnsanlar bu büyük ciddi sorunun farkında olsalar neyle karşı karşıya olduklarını anlayacaklar ya.Açıkcası humhum ustanın bu bağlamda hangi yazısı olsa döner okurum.Humhum ustam bilmeni isterimki bilindik değerlide 5,250 kHz  vede 12,5kHz değerleri üzerine duruyorum.Özellikle 12,5kHz'de yönelmeler var.Malüm kış mevsimini daha yeni atlatıyoruz.Havalar bıraz daha ısınsın daha kararlı sonuçlar alacağımıza inanıyorum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #55 : 07 Nisan 2013, 12:08:33 »
Arkadaşlar,

Bazı mesajları sildim. Tamam bende çubuklara inananlardan değilim ama insanlara saygılı olmak da lazım. Lütfen beni daha fazla zorlamayın. Dayanma haddim doldu kırıcı olmak istemiyorum. İşi ticarete döken birini tesbit etti iseniz bana şikayet edin işi çözelim. Ben tüm günümü sitede aktif geçiremem. Burada elimden geldiğince tüm site üyelerine faydalı işler yapmaya çalışıyorum. Burada bulunan her kezden de bunu bekliyorum.

Saygılar
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2013, 12:20:13 Gönderen: Karadağ »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #56 : 08 Nisan 2013, 11:00:41 »
Haklısın Karadağ usta Azıcık saygı her ne kadar birileri birşeyler üzerinde çalışıyor olsada belki sonucsuz olacak ama en azından bir çalışma var buna saygı göstermek gerek. Bütün yeni buluşlar zaten kimsenin inanmadığı bir şekilde meydana çıkmıştır tamam bunu sömürü ve kazanç kapısı olarak insanları dolandırarak bir şeyler elde etmeye çalışanlara elbette karşıyız. Kesinlik arzetmeyen konularda insanları kandırmayalım açık açık herşeyi söyleyelim karar karşıdakine kalsın.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #57 : 08 Nisan 2013, 11:08:26 »
Bu işler alan taramasız çok zor yapılır.Çubukların bir şeylere yönelmesi pek ala doğrudur.Elin adamı k.k çubuklarla 60 metreden su buluyor.Şahsen ben bu işlerde belgesiz bir yere kolay kolayına gitmem.Arazide noktalama işini işin ehli arkadaşa bırakırım.Geri kalan işi kendim görürüm.Bu işlerdeki en büyük sıkıntı işin tılsımı.Arasan bulamazsın bulsan alamazsın.İnsanlar bu büyük ciddi sorunun farkında olsalar neyle karşı karşıya olduklarını anlayacaklar ya.Açıkcası humhum ustanın bu bağlamda hangi yazısı olsa döner okurum.Humhum ustam bilmeni isterimki bilindik değerlide 5,250 kHz  vede 12,5kHz değerleri üzerine duruyorum.Özellikle 12,5kHz'de yönelmeler var.Malüm kış mevsimini daha yeni atlatıyoruz.Havalar bıraz daha ısınsın daha kararlı sonuçlar alacağımıza inanıyorum

Berk Arkadaşım Bu dediğin frekanslarda yönelmeler var tmm da Yonelmenin neye olduğu konusunu bi sonuca ulaştıramadık. birde bu çubuk olayını herkes Kullanamıyor tam tutatmıyor yada gördüğü bir yer kafasında kalıyor o yöne çeviriyor. Sonra direk köstebek moduna giriyor, ee diyor onlar kaydırmış bunlar saklamış falan.  Buda bir tecrube. ben 22 hz den 5,4 khz ye kadar denedim çok bi fark yok bir yonelme var ama nereye ? yada neye ? Frekans düştükce yonelme zayıflıyor 12,5 daki yonelmeyi bilmiyorm ama hemen bi minik devreyle bunuda deneriz.  Paylaşmnak istediğin ecrube varsa Öğrenmek isteriz yada isterim. : ) Birde Kullandığın dalga nedir kare dalgamı ?
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #58 : 08 Nisan 2013, 19:16:22 »
ARKADAŞLAR ŞU freekanslar konusunda şu meşhur heryerde aynı adam japon doktor farklı rakamlar olan frekans listesindekilerden daha fazla bi bilgisi olan paylaşmak isteyen varmı ? Ben YAPTIM Kesin Çalışıyor Diyen Varmı  ?  Buradan Yazamıyorsanız özele mesaj atın.... mail atın. 
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #59 : 10 Nisan 2013, 09:15:53 »
Haklısın Karadağ usta Azıcık saygı her ne kadar birileri birşeyler üzerinde çalışıyor olsada belki sonucsuz olacak ama en azından bir çalışma var buna saygı göstermek gerek. Bütün yeni buluşlar zaten kimsenin inanmadığı bir şekilde meydana çıkmıştır tamam bunu sömürü ve kazanç kapısı olarak insanları dolandırarak bir şeyler elde etmeye çalışanlara elbette karşıyız. Kesinlik arzetmeyen konularda insanları kandırmayalım açık açık herşeyi söyleyelim karar karşıdakine kalsın.

Daha oncede Belirttiğim gibi Çalışana saygı..
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul