Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921325 defa)

0 Üye ve 97 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vansa65

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5600 : 21 Kasım 2014, 23:16:03 »
Bakır - deger vermez Usda boşu boşuna kazmaya deymez.benim demek isdediyim manyatoöeyre boş boşuna kazdırması.

Çevrimdışı machete

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #5601 : 23 Kasım 2014, 10:38:38 »
Merhaba delta pulse 3S dedektörden yapmak niyetindeyim,devre içerisindeki TE1 ve pic18f452 entegresini  yazılım ile beraber alıcı ödemeli gönderme imkanı varmıdır ve fiyatı nedir,kiminle irtibata geçmem gerekli acaba teşekkürler iyi günler,

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #5602 : 23 Kasım 2014, 11:05:27 »
Merhaba delta pulse 3S dedektörden yapmak niyetindeyim,devre içerisindeki TE1 ve pic18f452 entegresini  yazılım ile beraber alıcı ödemeli gönderme imkanı varmıdır ve fiyatı nedir,kiminle irtibata geçmem gerekli acaba teşekkürler iyi günler,

http://www.teknolojiekibi.com/sales/iletisim/

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5603 : 23 Kasım 2014, 17:53:50 »
Dostlar; ufak bi sorum var.

Malumunuz şu günlerde yagmur ve kar yagmakta ve toprakta ıslak veya donmus halde.
Bildigim kadarıyla ıslak toprakta elektriksel bir durum sözkonusu olmakta cıbıklar acısından.
Bu durum delta pulse icinde gecerli midir acaba?

Biraz daha acmak gerekirse ; ıslak veya donmus veya üzerinde 30-40-50 cm kalınlıkta kar tabakası olan toprakta delta pulse 3s ile tek paradan büyük objelere kadar stabilite sorunu olmadan arama yapmak mümkün mü?

Bunu soruyorum cünkü delta pulseyi koca yaz boyunca alamadık kışa almış olucaz heralde :S
Aksi şeytan işte.

Şimdi almışende kar soguk demeden arazide olucam delta ile.
O acıdan soruyorum dostlar.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5604 : 24 Kasım 2014, 14:11:58 »
Ustalarım önemli bi sorum var.
Dedektörü açmaya çalıştıgım zaman açılıyor yazıyor altında 4 tane nokta çılıyor 1-99 saymaya geçmiyor bir türlü açılmıyor makine.diger tuşa bastıgım zaman sömünleme eğrisinin oldugu bölüm açılıyor bi sıkıntı yok o kısımda ama dedektör açılmıyor arama yapamıyorum.
Bir önceki sayfadaki iletiniz den de yola çıkarsak, kalibre sorunu var muhtemelen...
Cihazın açılmamasına neden olabilecek yüzeysel bir kaç durum.
Kalibre (tr1),
yakında metal veya parazit,
akü zayıf,
bobin hatalı
...
Eğriyi görebiliyorsanız fotolayın.

Onur600 sorunu hallettim ilgin için teşşekkür ederim.
Muhtemelen Sorun :  şu şekilde meydana geldi Evde Sömünleme eğrisinin oldugu bölüme kontrol için girmiştim.Muhtemelen metal algılarken kapattım dedektörü.Daha sonrada başıma böyle bir sorun geldi.
Sorunun Çözümünüde şu şekilde yaptım : Elimde yine karadağ ustanın göndermiş oldugu eski bir bobin vardı cihaza onu taktım cihaz hiç sorunsuz açıldı.Daha Sonra kapattım cihazı ve tekrar karadağ ustanın gönderdiği yeni başlığımı taktım cihaz hiç problemsiz açıldı.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5605 : 24 Kasım 2014, 14:18:56 »

Malumunuz şu günlerde yagmur ve kar yagmakta ve toprakta ıslak veya donmus halde.
Bildigim kadarıyla ıslak toprakta elektriksel bir durum sözkonusu olmakta cıbıklar acısından.

Biraz daha acmak gerekirse ; ıslak veya donmus veya üzerinde 30-40-50 cm kalınlıkta kar tabakası olan toprakta delta pulse 3s ile tek paradan büyük objelere kadar stabilite sorunu olmadan arama yapmak mümkün mü?

Bunu soruyorum cünkü delta pulseyi koca yaz boyunca alamadık kışa almış olucaz heralde :S
Aksi şeytan işte.

Hititli merhaba ben bu dedektörü genellikle sahilde kullanıyorum ve sahil genelde yüzey kuru olsa bi alt nemli veya ıslak oluyor.Rahat bi şekilde kullanabiliyorum.Veya sahilin hemen dalgaların vurdugu yerde arama yapabiliyorum.Bence bir sorun olmuyor tabiki teknik olarak ustalar daha iyi bilir danışmak gerekir.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5606 : 24 Kasım 2014, 17:54:54 »

Aksi şeytan işte.

Hititli merhaba ben bu dedektörü genellikle sahilde kullanıyorum ve sahil genelde yüzey kuru olsa bi alt nemli veya ıslak oluyor.Rahat bi şekilde kullanabiliyorum.Veya sahilin hemen dalgaların vurdugu yerde arama yapabiliyorum.Bence bir sorun olmuyor tabiki teknik olarak ustalar daha iyi bilir danışmak gerekir.

Anladım kardesim teşekkür ederim.Bu yeteri kadar aydınlatıcı oldu.
Sanırım beklentimi karşılıcak kar kış havasında da.

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5607 : 25 Kasım 2014, 13:53:24 »
Kafayi yememek elde degil neyi yanlis yapiyorum ustalar

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5608 : 25 Kasım 2014, 13:59:40 »
99 diyo baska bisey demiyo

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #5609 : 25 Kasım 2014, 14:03:43 »
Ustam Selami usta sana yakın osilaskobuyla ile teşhisi koysun....

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5610 : 25 Kasım 2014, 14:18:40 »
99 diyo baska bisey demiyo

bi ara yeni başlık sarmıştım böyle oluyodu 99 da kalıyodu,böyle olunca bobine metal yaklaştırıyodum açılıyodu :) dene bakalım belki olur
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5611 : 25 Kasım 2014, 16:22:48 »
Skorpio ustam bir önceki sayfada kısmen yazıştık.
Olmadı modül...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5612 : 25 Kasım 2014, 16:46:52 »
Ustab bir defa acmayi basardim sesi cikmasada acildi sanirim dogru bobin ile arazide acilir su an kalibrasyonu beceremedim sanirim

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5613 : 25 Kasım 2014, 17:17:14 »
Benimde başıma geldi geçengün bobin kaynaklı bir sorun.Hazırda çalışan bir bobin takın ve cihazı açın daha sonra tekrar şimdiki bobini takın cihaz çalışıyor daha sonra.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5614 : 25 Kasım 2014, 20:50:52 »
Başlığın etrafında  metal obje olmadan  ( plastik sandalye üzerinde mesela )   cihazı çalıştırıp  , modül üzerindeki trimpotla hafif sağa ya da sola çevirerek OSC eğrisini ya da normal menüyü görebilirsin .  Açılışı OSC eğrisini görecek şekilde başlat ve biraz sabırla eğriyi olması gereken konumuna getir .  ( Tabi en iyi ayar için arazide dış ortamda yapılması gerekli )

Kolay gelsin  , sıkıntı yapma olacak ;)
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5615 : 26 Kasım 2014, 00:04:18 »
Ustam ne hikmetse sadece açma tuşu calisiyo diğer tuşlar calismiyo bu yüzden osc menusune göremiyorum sizin eklediğiniz karti bastim tuşlarla ilgili atladigim bir kisimmi var acaba

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5616 : 26 Kasım 2014, 00:08:23 »
 :-[

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5617 : 26 Kasım 2014, 00:12:09 »
İşlemcinin buton bağlı olması gereken pinlerini ölçü aleti ile cihaz çalışırken ölçtünüz mü? Bu şekilde butonların hatalı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Butona basılı değilken 5V, butona basıldığında 0V görmelisiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5618 : 26 Kasım 2014, 17:48:12 »
yapıda bir sorun yok . Tuşları ölçü aletinde kısa devrede de kontrol edebilirsin monte etmeden önce .
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5619 : 26 Kasım 2014, 17:59:09 »
video