Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921965 defa)

0 Üye ve 213 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pulse101

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #500 : 15 Eylül 2013, 18:37:04 »
picin tam altında olması gereken 100nf kondansatör ucları var buralara 4 adet paralel 5v hattına ekleyin düzelir

Dedin fakat ustam ben karadağ ustadan hazır almıştım cihazı ekstradan eklemem gereken bişeymidir.
tam olarak nereden bahsediyorsunuz.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #501 : 15 Eylül 2013, 18:44:29 »
pulse101; tesla ustanın bahsettiği yer pcb alt kısmında 4 adet 100nf smd kondansatör. Daha iyi anlaşılması için resim ekliyorum

pulse101

• Ziyaretçi
« Yanıtla #502 : 15 Eylül 2013, 18:59:52 »
baktım da bu bahsettiğiniz şeyler mevcut sanırım
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2013, 19:01:18 Gönderen: pulse101 »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #503 : 15 Eylül 2013, 19:36:38 »
hoparlörü söküp tekrar açılış yaptırın dediğim gibi yerden yüksekde dik olarak bobini konumlandırıp
sorun kalkarsa resimdeki uygulamayı yapın taktığınızda ses  gelmezse girişleri ters cevirirsin

pulse101

• Ziyaretçi
« Yanıtla #504 : 15 Eylül 2013, 20:02:35 »
hoparlörü ters çevirip açtım açıldı ayrım yapıyor sönümleme eğrisi resimdeki gibi fakat klavuzda ve karadağ usta sönümleme erisi yarıdan sonra düz olması lazım diyor.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #505 : 15 Eylül 2013, 20:26:57 »
Gordugum kadarI ile cihazIn yakInInda parazit yapan bir neden var.LCD'deki egride parazit gozukuyor.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #506 : 15 Eylül 2013, 21:25:51 »
pulse101 cihazı adaptor ile çalşıtırıyorsun gibi bir görüntü var yada yakınlarında parazite yol açan bir etken var.
birde  akü ile çalıştırıyorsanız kaç volt voltaj düşüklüğü de olabilir.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2013, 21:27:44 Gönderen: bitkici şakir »

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #507 : 15 Eylül 2013, 21:35:15 »
osc menüsü sizin cihazı çalıştırmanızda ve daha sonrasında sorun olduğunda anlamanız
 için yardımcı bir özellik
o cihazı dış ortama çıkardığınızda çok temiz bir eğim görüceksiniz bu durumda siz simdilik
onu kapatıp normal menüde açılış yaptırın cihazı üzerindeki ayardan tek kat alüminyum folyo
ve bir demir parça ile birinde üste doğru diğerinde her iki yönde grafiğin yükseldiğini görücek
 sekilde ayarlayın net ayrımı dışarıda toprak üstünde yerden 5-10cm yukarıda yere düz olarak
 bobini koyup son netliği gerçekleştirirsiniz
o eğrinin altını düzleştirmeye çalışırsanız ayrım kaçmış olur o eğim bobine
bobini nerde çalıştığınıza  tr1 ayar trimpotunun konumuna göre değişebilir cünki 
--------------------------------------------------------------------
danışmanlık ücreti cihazın fiyatının içine dahil :D
ay sonları gidip tahsil ediyorum :D
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2013, 21:38:05 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

pulse101

• Ziyaretçi
« Yanıtla #508 : 15 Eylül 2013, 23:02:25 »
Yardımlarınız için teşekkür ederim en kısa zamanda arazide deneyip sonuçları paylaşırım.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #509 : 16 Eylül 2013, 02:52:55 »
Saygı değer ,  Aksakallı ustalarım sizin sözünüzü dinlemeyen mi var ;)   bobin sarım tecrübeleriniz kısmında direnci yüksek olarakta sardık dp3 de bir değşiklik yapmadı , dp3 e sardığım ve aralında en iyi olarak performans aldıklarımı dekota malzemeyle koruma altına aldım ve bu ikisiyle dp3s te deneme yapıyorum , dirençleri 1,6 civarı .  3 ohm luk olanıda denerim dp3s te sorun değil , 4 ohm da yaparım endüktans 500 de kalır ama bunun daha etkili olacağını söyleyebilirmisiniz ?

Tesla Ustam sizin yaptığınız bobinlerin iç direnci kaç geliyor 2 ohm değil mi ?  burda asıl önemli konu kullanılan kablonun içindeki maden bileşimi ve üretimde kullanılan tekniği  , cat 5 kablonun içindeki bakırın üretim tekniği çok farklı birde tesisat kablosusun üretim tekniği farklı . Artı olarak sönümleme direnci ısınmayacak mı iç direnç yüksek olunca ? benim asıl değinmek istediğim nokta   sönümleme direncinin ısınması .  Çokta önemli değil tabi bi şelikde direnç toleransına DP3S  mühendisliği sayesinde ayar çekiliyor .

Teşekkür ederim bitkici şakir abim verdiğin bilgiler için sağolasın .

Saygılar

'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #510 : 17 Eylül 2013, 20:23:48 »
Arkadaşlar, daha önce paylaşmış olduğum proje kutularından iki model elime ulaştı.
-
Sizlere de fikir vermesi açısından ve ölçek olması için resimleyip paylaşmak istedim.
-
Ürünler gerçekten güzel ve kaliteli.
-
Beyaz olan DT 090 modelinde sadece biraz yer sıkıntısı var ancak 10000uf lik kondansatörü ekran altına gelecek şekilde kablo ile taşımak gerekecek. Yani kutu içinde biraz cambazlık yapılır ise kibar ve küçük bir dedektörünüz olabilir.
-
Ben LCD üzerindeki soketi eski bilgisayar anakartındaki ide soketi ile değiştirdim. Bu şekilde hdd kablosu ile ekranı kutu içinde istediğim noktaya taşıma imkanım oldu.
-
Diğer kutu ise daha rahat çalışma imkanına sahip oldukça gösterişli ve biraz daha orijinal bir yapıya sahip. Orijinal butonları olması ve ön panelin koyu renkte şeffaf olması ayrı bir hava katıyor diyebilirim.  ;)
-
Benden tavsiye niteliğinde bu kutulardan tercih edebilirsiniz.
Sağlıcakla.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #511 : 17 Eylül 2013, 20:51:27 »
hüseyin ustam bana bir pcb çıktısı verecektiniz ama unuttuk öylece kaldı, şimdi ben job dosyasından yazıcıya yazdırmaya çalıştım 19.1 e 12.6 cm ye tekabül eden bir çıktı alabiliyorum.sizden veya sykınet kardeşimizde var galiba tam ölçü bir pdf dosyası eklemenizi rica ediyorum. 90.7 de aynı 81.6 da yine aynı çıkartıyor. bu işin püf noktası nedir.?

Çevrimdışı matrix_88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #512 : 17 Eylül 2013, 20:54:34 »
bu cihaz toprak altındaki bir küp altını ne kadar mesafeden tespit edebilir üstadlar hiç deneme yapan oldumu ?
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2013, 20:57:55 Gönderen: matrix_88 »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #513 : 17 Eylül 2013, 21:13:17 »
bitkici şakir usta  ben job dosyasından direk çıktı alıyorum.

ekte resimdeki gibi adobe reader programında yazıcıya gönderirken poster sekmesinde kırmızı ile işaretli alanı 60 değeri ile değiştirip gönderin.
Ölçek içinde kağıt üzerine pic işlemciyi koyup ölçüsüne bakabilirsiniz.

Sağlıcakla.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #514 : 17 Eylül 2013, 22:44:23 »
skynet teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. ben o dediğiniz yere gelerek gerçek boyut u işaretleyip aldım çıktıyı ölçmedim ama kaba görünüş olarak tamam gibi yarın bakarım artık...iyi geceler...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #515 : 18 Eylül 2013, 20:23:09 »
gıç35 ustam ben yazmıştım 35cm çap bir krom tepsiyi 1,5 metre gibi bir seviyeden evin içinde kaba bir ayar ile algılattık, karadağ ustamızın sardığı 30 cm başlık ile denemeyi yaptık. yani sizin dediğiniz gibi büyük başlık daha iyi olur, ama hüseyin ustamızın bize tavsiyesi 40x40 veya 60x60 yani 1 mt x 1 mt  ye hiç gerek olmadığını söyledi. anlayacağınız  sizinde belirttiğiniz gibi iyi bir ayar gerekiyor...selam ve saygılar sunarım...
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2013, 20:24:11 Gönderen: bitkici şakir »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #516 : 19 Eylül 2013, 00:07:50 »
Evet arkadaşlar benim projenin hemen hemen son hali.
 Umarım beğenirsiniz.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #517 : 19 Eylül 2013, 09:57:14 »
skynet kardeşim ellerine sağlık güzel olmuş

Allah razı olsun gıç35 kardeş. Elimden geldigince bir model cıkarmaya calıştım.

Çevrimdışı mercek

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #518 : 19 Eylül 2013, 11:16:22 »
sönümleme egrisini cihaz calısır durumda resim ekleyebilirmisiniz..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #519 : 19 Eylül 2013, 12:03:59 »
Merhaba Arkaşlar,

Skaynet, Ellerine sağlık. Çok güzel bir çalışma çıkardın. Dedektörünü olabildiğince verimli çalıştırabilmen için birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Öncelikle kutulama yaparken kullandığın kabloarın kutu içinde sabit olması gerekli ve olabildiğince kısa tutman gerekli. Mesela hoperlorü hemen soketinin yanına, besleme girişini PCB bağlantısının yakınına gibi. Kutu içinde arama sırasında kımıldayan her kablo parazit anlamına gelecektir. Bir diğer yandan kutuda bir tos jak görüyorum. O eğer besleme içinse ve kaliteli değilse kımıldama sonucu parazit yapabilir.

Gelelim bobin tarafına, bobin için olmaz olmaz olan rijitliktir. Eğer bobinin küçük yada büyük farketmeksizin esneme ve formunda bozulmalar oluyorsa bunlar da sana parazitlenme olarak geri gönüş yapacaktır.

Bu kadar güzel bir çalışmaya bende kayıtsız kalmak istemiyorum. Elime gelecek olan bobin kablarından birtane sana hediye etmek istiyorum. Geldiğinde gönderirim.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.