Gönderen Konu: MOTOR YAKAN DÖRT ZAVALLI  (Okunma sayısı 4349 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
MOTOR YAKAN DÖRT ZAVALLI
« : 08 Haziran 2014, 22:59:51 »
..................................................Motor Yakan Dört Zavallı......................................................

Ara sıra vardır benim böyle şaşkınlıklarım... Siz bakmayın, kendimi birşeymiş gibi göstermek için kelimeleri süsleyip püsleyip kocaman-kocaman lügatlar parçaladığıma...
 Toplam iki yıl olan askerliğimin dört ayını İskenderunda tamamladıktan sonra üç aylık kâtip kursunu Gölcük'te gördüm; sevkim, İstanbul Kasımpaşa Deniz Hastanesine çıktı...
Galata Köprüsünden pindirdiler bizi kocaman bir motora, ( o zamanlar köprü nün yıkılmadan evvelki eski hali vardı )...yönlendik Kasımpaşa'ya... Biraz sonra,ne görsem beğenirsiniz; Perşembe Pazarı sahilinden denize doğru bakan koskocaman bir levha... Üzerinde de kocaman-kocaman yazılar; '' DÖRT ZAVALLI MOTOR YAKTI ''...Birdenbire çok şaşırdım, garibime gitti... aldı bir düşünce beni...bu, talihsizlikleri gereği bir kaza sonucu istemiyerek yakmış oldukları o motorun biçarelerini, böyle koca yazılı büyük bir levha ile halka ilan etmenin, reklamını yapmanın gereği ne... Okuma yazma bilmiyen, yada kem küm zorlanan biri olsam hiç gam yemiyeceğim... Orta okul çağlarında müdürümüz, '' Akın güzel okuyor, Akın güzel anlatıyor '' diyerek ansiklopodilerden seçtiği ödevleri sınıfa aktarmam için beni görevlendirirdi...Yine o çağlarda, iğne deliğine iki ipliği zorlanmadan geçirecek kadar pırıl pırıl gözlerim... Aklıma geldikçe kahrolduğum trajedik durum da bu...
İzinli çıkıp oradan her geçişimde o ilginç levhayı okur ve uzuzn uzun düşünürdüm bu anlamsız dengesizliği...ta.. ki son zamana kadar... Artık sadece okur geçer olmuştum hiç anlamını da düşünmeden; artık, ilginç gelmiyordu...aşinalık kazanmıştım...
 Tam bir buçuk sene ben, o levhayı ''dört Zavallı Motor Yaktı '' diye okudum...
 Artık, askerliğimin son anları...teskereme bir kaç gün var...yine geçiyorum iki köprü arasından...yine aynı sahne... aynı levha...aynı kocaman kocaman yazılar...şöyle gayriihtiyari bir bakacak oldum; o koskocaman levhada ne yazıyor biliyormusunuz: '' DÖRT ZAMANLI MOTOR YAKITI ''....
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: MOTOR YAKAN DÖRT ZAVALLI
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2014, 23:35:46 »
Ustam,çok orijinal bir anı.Hatta ev ahalisine bile anlattım :D kb.
Peki ustam doğrusunu okuyunca tepkiniz  ne oldu?...
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 08 Haziran 2014, 23:41:34 »
Merhaba ;
Çok güzel anı ağabey ,
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2014, 01:56:39 »
Son cümleyi okuduktan sonra kendimi gülmekten alamadım.Benzer bir durumu içimizde enazından bir dönemde olsa yaşayanımız vardır diye düşünüyorum

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2014, 09:19:31 »
Mrb;

Bakmak ile görmek arasındaki fark ustam;
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2014, 14:37:37 »
Peki ustam doğrusunu okuyunca tepkiniz  ne oldu?...
....................................................

Onur Ustam, artık orasını sen tahmin et...
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2014, 14:45:10 »
Çok güzel anı ağabey ,
..................................
Ne güzeli be Servet Ustam, maskara bi anı ;)...

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2014, 14:47:46 »
Son cümleyi okuduktan sonra kendimi gülmekten alamadım.Benzer bir durumu içimizde enazından bir dönemde olsa yaşayanımız vardır diye düşünüyorum
....................................

Berk Ustam, güleyim mi ağlıyayım mı  ben bir türlü karar verememiştim ;)...

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2014, 14:51:36 »
Bakmak ile görmek arasındaki fark ustam;
..................................
Elc Ustam, bakar kör kesiliyor bazen insan...