Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1556720 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Leha67

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #3300 : 23 Eylül 2020, 22:39:21 »

The coil meets the requirements! It is from the manufacturer of the device.
I regulate this way
The device either distinguishes between metals, but only vice versa - black as NOFER, and colored as FER
Or the device does not distinguish!
There may be an error in the firmware

Did such a curve!
Copper and silver coins are designated as iron.
Pliers and copper foil are designated as NOFER.
The screwdriver is identified as iron.
As I understand it, it is simply not worth paying attention to discrimination.
The most important thing is to achieve the greatest depth with 1.5X1.5 m

senin cihazda görülen hata yazılım değil, osd eğrisi ayarlaman gerekli,  cihazın içinde mavi trimpot ile ekranın sağ üstteki çizgiyi aşağıya indirmelisin,  şu anda cihazında kalibrasyon kötü

Çevrimdışı hidelga

• Yüzbaşı
  • Nick:Teknolojik
« Yanıtla #3301 : 27 Ekim 2020, 15:32:27 »
hüseyin usta eskiden 3s+ için  pcb te1 modülü ve işlemci gibi ürünleri satardın şuan neden satışı yok acaba merak ettim
Minarede “Ölü var!” diye bir acı salâ…
Er kişi niyetine saf saf namaz… Ne alâ!
Böyledir de ölüme kimse inanmaz hâlâ!
Ne tabutu taşıyan, nede toprağı kazan…

Çevrimdışı AHMET ÖZDEMİR

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3302 : 03 Aralık 2020, 11:14:51 »
Bobinin havada iken bekleme oluyorsa kalibrasyon ihtiyacı vardır. Geri kalanına bakmaya gerek yok zaten
Karadağ usta, yani toplu altın olması halinde cihaz demir sinyali mi verecek demek istiyorsunuz?

Bu hafta tekrar deneyim sorun varsa ceza sana cünkü sen kalibre etmemişsin demektir .))

Ayrıca kılavuzda tuninge bas vs yazmıyor yanlış hatırlamıyorsam yani direk mod4 e alınca ok işaretleri cıkacak yapıcaz ve toprak ayarı bitmiş olucak öyle degil mi Hüseyin kardesim?

Bir de bir detay sorayım ; videoda da söylüyorsunya demiri kaparsanız toplu altın gider diye,buradaki olay nedir yani cıplak toprakta toplu altın varsa dedektör buna demir vb bir tepki mi veriyor yoksa teneke icinde yüzlerce kilo altın olsada tenekeyi görür cihaz ve altını kaçırırsınız mı demek istiyorsun?

Bu detay aldım alalı kafamı karıştırıyor.

Kalibrasyon bozulabilen bişey. Bu durumda bozana ne diyeceğiz ;)

Kullanım klavuzunda da videolarda da 4. modda toprak ayarı için yapılması gerekenler yazıyor. Mesela aşağıya kullanım klavuzundan bir alıntı yapayım.

Çalışma Modu 4 için Toprak Ayarı;
Tunning yapmak için bobin yerden 50cm havada tutularak dedektörün Tune butonuna
basılı tutulması gerekmektedir. Tune butonuna basılı tutulması sırasında ekranda tüm
yazılar silinecek ve bir pencere içinde Tuninnig yazısı görülecektir. Bu sırada aynı zamanda
bobinin yukarıda tutulması gerektiğini gösteren yukarı ok işareti de görünecektir. Tunning
işlemi sırasında dedektör bobininin pozisyonu değiştirilmemelidir. Tunning işlemi
tamamlandığında Yukarı olan ok işareti aşağı yönü gösterecektir. Aşağı ok göründüğünde
dedektörün bobini arama pozisyonuna indirilmelidir. Bobin aşağı indirildikten kısa bir sür
sonra ok işareti silinecek ve Tunning yazısının bulunduğu çerçevenin alt kısmında toprak
mineral oranı görülecektir. Bu işlemlerden sonra toprak ayarı tamamlanmış olacak ve ana
ekran gelecektir. Ana ekran geldiğinde gerekli görülürse Zero işlemi de yapılabilir.

Tek altının iletkenliği çok yüksek ölçülürken çok altın bir arada olduğunda iletkenlik düşük çıkar. Dolayısı ile iletkenlik düşük olan demiri silmek toplu altını da silmek demektir.

Çevrimdışı AHMET ÖZDEMİR

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3303 : 05 Aralık 2020, 03:52:14 »
Bobinin havada iken bekleme oluyorsa kalibrasyon ihtiyacı vardır. Geri kalanına bakmaya gerek yok zaten
Karadağ usta, yani toplu altın olması halinde cihaz demir sinyali mi verecek demek istiyorsunuz?

Bu hafta tekrar deneyim sorun varsa ceza sana cünkü sen kalibre etmemişsin demektir .))

Ayrıca kılavuzda tuninge bas vs yazmıyor yanlış hatırlamıyorsam yani direk mod4 e alınca ok işaretleri cıkacak yapıcaz ve toprak ayarı bitmiş olucak öyle degil mi Hüseyin kardesim?

Bir de bir detay sorayım ; videoda da söylüyorsunya demiri kaparsanız toplu altın gider diye,buradaki olay nedir yani cıplak toprakta toplu altın varsa dedektör buna demir vb bir tepki mi veriyor yoksa teneke icinde yüzlerce kilo altın olsada tenekeyi görür cihaz ve altını kaçırırsınız mı demek istiyorsun?

Bu detay aldım alalı kafamı karıştırıyor.

Kalibrasyon bozulabilen bişey. Bu durumda bozana ne diyeceğiz ;)

Kullanım klavuzunda da videolarda da 4. modda toprak ayarı için yapılması gerekenler yazıyor. Mesela aşağıya kullanım klavuzundan bir alıntı yapayım.

Çalışma Modu 4 için Toprak Ayarı;
Tunning yapmak için bobin yerden 50cm havada tutularak dedektörün Tune butonuna
basılı tutulması gerekmektedir. Tune butonuna basılı tutulması sırasında ekranda tüm
yazılar silinecek ve bir pencere içinde Tuninnig yazısı görülecektir. Bu sırada aynı zamanda
bobinin yukarıda tutulması gerektiğini gösteren yukarı ok işareti de görünecektir. Tunning
işlemi sırasında dedektör bobininin pozisyonu değiştirilmemelidir. Tunning işlemi
tamamlandığında Yukarı olan ok işareti aşağı yönü gösterecektir. Aşağı ok göründüğünde
dedektörün bobini arama pozisyonuna indirilmelidir. Bobin aşağı indirildikten kısa bir sür
sonra ok işareti silinecek ve Tunning yazısının bulunduğu çerçevenin alt kısmında toprak
mineral oranı görülecektir. Bu işlemlerden sonra toprak ayarı tamamlanmış olacak ve ana
ekran gelecektir. Ana ekran geldiğinde gerekli görülürse Zero işlemi de yapılabilir.

Tek altının iletkenliği çok yüksek ölçülürken çok altın bir arada olduğunda iletkenlik düşük çıkar. Dolayısı ile iletkenlik düşük olan demiri silmek toplu altını da silmek demektir.
Konu dikkatlice okunmadığı zaman yanlış anlaşılabiliyor.
cihaz ayarlarında demirin silinmesi halinde toplu altının görülmeme riski olduğunu şimdi farkettim. Yani, demir silinmaz ise bu şekilde bir risk sözkonusu değil.

Çevrimdışı dorado

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3304 : 02 Şubat 2021, 23:24:56 »

Tengo problemas con dps3plus, cuando funciona, se calienta mucho, las partes internas, no puedo usarlo por más de 3 minutos y tengo que apagarlo porque que se derrite por favor ayuda

[/ tamaño] T [/ fuente]

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3305 : 13 Mart 2021, 22:55:52 »
Bu kontrast dirençleri için bir şema ekledim.Bu sorunu yaşayan biri demedi ki bu ne,napacaz diye.Her glcd nin fabrikasyon farklılıkları olabilmekte.
Şu takıldığınız 1k lık direnç, 5w olacak diye bir vahi mi geldi? 2w yeterde artar.
Sönümleme direnci 270-330r 2w işinizi görür.Ve yaptığız bobine göre bunla oynrsınız.Mesafe ve ayrım buna bağlıdır.
Seri direnç bağlamak zorunda değilsiniz.Takarsanız 0.5-1r 2w yeterlidir.Devreye katkısı koruma amaçlıdır.Olması farz değildir.
Mosfetlere gelince metal tarafının ne tarafa bakacağı pcb de işaretlidir.
Tüm devre elemanları pcb de kodludur.
Bu konuya hiç bir suretle yazı yazmayacaktım ama,son kez yazma gereği duydum.
Siz bu konularda bilgi sahibi olmaktan bile gocunuyorsunuz.O devre arazide hiç bir halta yaramaz.Eğer çalışırsa evde dat,dit oynarsınız.
İşin bobin ve besleme konularına daha girmek bile nasip olmadan pes edersiniz...
kontras dirençleri ile ilgili şemanı göremedim baktım ama

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3306 : 13 Mart 2021, 22:57:06 »
kontras dirençleri ile ilgili şemanı göremedim

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3307 : 04 Nisan 2021, 17:04:35 »
3splus'ı yaptım ancak devreye enerjiyi verip ama açmadan açma butonuna basıp enerji vermeden başlatmadan ekrana hafif bi ışık geliyor ve eğer bobin takılı ise mosfetler ısınmaya başlıyor çok aradım taradım arızanın nedenini bulamadım acaba neden yapıyor.
birde bobini bi algılıyor bi algılamıyor mosfetler fazla ısındığı için mecburen test yapamıyorum kapatıyorum.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #3308 : 04 Nisan 2021, 23:16:52 »
3splus'ı yaptım ancak devreye enerjiyi verip ama açmadan açma butonuna basıp enerji vermeden başlatmadan ekrana hafif bi ışık geliyor ve eğer bobin takılı ise mosfetler ısınmaya başlıyor çok aradım taradım arızanın nedenini bulamadım acaba neden yapıyor.
birde bobini bi algılıyor bi algılamıyor mosfetler fazla ısındığı için mecburen test yapamıyorum kapatıyorum.

Devrenin bir fotoğrafını atarsanız daha iyi olur

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3309 : 05 Nisan 2021, 00:00:10 »
bobindede bir mikttar ısınma oluyor

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3310 : 06 Nisan 2021, 11:21:52 »

Akü bağlanınca açılır cihaz. Görüntü yoksa rx dirençleriyle alakalı olabilir.
Mosfetler ısınıyırsa düzgün sürülmüyordur. Frekans ölçmek icabeder.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3311 : 06 Nisan 2021, 23:22:49 »
enerjiyi devreye bağlıyorum ama açma butonuna basmadan ekrana çok hafif bir ışık geliyor açma butonuna basmadan bobini takınca mosfetler ısınıyor açma butonuna basınca devre açılıyor ötüyor ekrana görüntü geliyor ama mosfet ço ısınıyor bobinde hafif bir ısınma oluyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3312 : 08 Nisan 2021, 13:16:48 »
enerjiyi devreye bağlıyorum ama açma butonuna basmadan ekrana çok hafif bir ışık geliyor açma butonuna basmadan bobini takınca mosfetler ısınıyor açma butonuna basınca devre açılıyor ötüyor ekrana görüntü geliyor ama mosfet ço ısınıyor bobinde hafif bir ısınma oluyor

Siz 3S pic istememiş miydiniz :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3313 : 08 Nisan 2021, 23:22:27 »
yok 3s plus pici istemiştim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3314 : 09 Nisan 2021, 12:25:44 »
İsterseniz siz devrenizi bizim teknik servise gönderin de bizim çocuklar toplasınlar. Böyle çok yorabilir.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3315 : 10 Nisan 2021, 17:11:52 »
Adres: Velibaba Mahallesi Hukukçular Caddesi No:24 Pendik İstanbul, 34896 PENDİK/İstanbulTelefon: (0216) 379 23 79
DOĞRUDUR DEĞİLİMİ.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3316 : 14 Nisan 2021, 12:48:58 »
Adres: Velibaba Mahallesi Hukukçular Caddesi No:24 Pendik İstanbul, 34896 PENDİK/İstanbulTelefon: (0216) 379 23 79
DOĞRUDUR DEĞİLİMİ.

Evet

Çevrimdışı nikolajgnezdilov41

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3317 : 10 Mayıs 2021, 16:42:51 »
Всем здоровья !!!! Помогите правильно подключить дисплей LCD12864 на контроллере st7920 к дельта-импульсу 3с +. Спасибо !!!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3318 : 26 Mayıs 2021, 13:53:44 »
Если есть набор данных для ЖК-дисплея, можете ли вы добавить его сюда.

Çevrimdışı Yeoits

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3319 : 27 Mayıs 2021, 02:29:10 »
كيف يتم برمجت الجهز لو سمحتوا وشكرن