Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921532 defa)

0 Üye ve 134 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

walkman

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3660 : 25 Mayıs 2014, 15:02:55 »
Mustafa ustam üzülme yalnız değilsin. Bendeki DP3S de daha güneş yüzü göremedi. :D

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3661 : 25 Mayıs 2014, 16:43:07 »
onur ustam mutussin 8)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3662 : 25 Mayıs 2014, 17:17:01 »
Teşekkür ederim snaypır ustam.

Gerek 3d modunda gereksede ayrım modun da kullandığım dreyar e değerli sinyal vermiyor cihaz.
Farklı bakır testlerinde değerli alıyorum ancak buna gelince değersiz.Sanırım içersindeki katkı ve filtre için kullanılan boncuklar daha yoğun O0
Bu konuda Servet ustanın da test sonuçlarını bekliyorum...
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3663 : 25 Mayıs 2014, 18:03:28 »
Teşekkür ederim snaypır ustam.

Gerek 3d modunda gereksede ayrım modun da kullandığım dreyar e değerli sinyal vermiyor cihaz.
Farklı bakır testlerinde değerli alıyorum ancak buna gelince değersiz.Sanırım içersindeki katkı ve filtre için kullanılan boncuklar daha yoğun O0
Bu konuda Servet ustanın da test sonuçlarını bekliyorum...
Saygılar
Merhaba ,
Drayer saf bakır ;) ama içerisindeki nem alma için konulan malzeme belki yanıltıyor olabilir su da olabilir %1 oranında belki karışım olabilir diyeceğim ama ozaman da bakı bakır bakıra kaynak tutmaz diye de düşünmeden edemiyorum ,
bugün evde tadilat ile geçti gün :D hala toplayamadım sadece j kutuyu boyadım :D ama ilk fırsatta bi pikniğe falan gidebilirsem deneyeceğim mahallede sonuç vermiyor cihaz
Okumak tutkuların en soylusudur,

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3664 : 25 Mayıs 2014, 18:14:52 »
onur600 ustam görüntü süper olmuş.Ancak arazide hızlı sonuç almak isteyenler için catalgaya ustanın yapmış olduğu çalışma aslında 3d kullanan arkadaşların çok işine yarayacaktır.

catalgaya ustam dp3s ve tablet pc nasıl birleştirdiniz. Bu konuda fikirlerinizden faydalanmak isterim. Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3665 : 25 Mayıs 2014, 18:38:10 »
Servet ustam ben de sizle aynı düşünmekteyim o nedenle sizden bu konuda test yapmanızı bekliyorum.Geç olsun güç olmasın;)

Walkman ustam,Karadağ ustaya baskı yapalım biraz. Bir arayüz programıyla bizi lcd ve buton kontrolünden kurtarabilir.
Tablet elde gerisi cepde...
Dahada ileri gideyim ekranı ikiye bölüp dedektör ve 3d ekranı tablet ekranında görünsün.

Çağatay usta bunu Tek kutuda toplamış fazla tableti olan bunu deneyebilir.
Ayrıca her iki sistem tek kaynaktan beslenebilir.Bir kaç lio ilavesi bu işi çözer. :)
Saygılar
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2014, 18:42:26 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3666 : 25 Mayıs 2014, 18:42:25 »
Merhaba
elimde resimde gördüğünüz gibi bir laboratuar tableti var tek sıkıntım windows ce işletim sistemi ne mevcut dokunmatik film kablosu koptu 3 usb giriş 4 adet sensör girişi ses ve mikrafon girişi mevcut acaba bu ugun olurmu ?windows sorun olurmu ?

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3667 : 25 Mayıs 2014, 23:07:00 »
Servet ustam ben de sizle aynı düşünmekteyim o nedenle sizden bu konuda test yapmanızı bekliyorum.Geç olsun güç olmasın;)

Walkman ustam,Karadağ ustaya baskı yapalım biraz. Bir arayüz programıyla bizi lcd ve buton kontrolünden kurtarabilir.
Tablet elde gerisi cepde...
Dahada ileri gideyim ekranı ikiye bölüp dedektör ve 3d ekranı tablet ekranında görünsün.
Çağatay usta bunu Tek kutuda toplamış fazla tableti olan bunu deneyebilir.
Ayrıca her iki sistem tek kaynaktan beslenebilir.Bir kaç lio ilavesi bu işi çözer. :)
Saygılar

onur600 ustam sen hiç merak etme gereken baskıyı herzaman  yapıyorum. Gerek telefonla ve gerekse attığım mesajlarla sitede de söylediğim gibi Karadağ ustamın daha da az uyuması için elimden gelen gayreti gösteriyorum.

İşin şakası bir yana Karadağ ustamla arka planda sürekli beyin fırtınası yapıyoruz . Yakında ne demek istediğimi anlayacaksınız ustam. Saygılar

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3668 : 25 Mayıs 2014, 23:11:42 »
merhaba arkadaşlar.mümkünse size bi sorum olacak.makine düzgün çalışsın diye elektrik hatlarından,şehir parazitinden uzak tuttuğumuz bu dedektör nasıl olurda bi bilgisayar anakartıyla iç içe bu kadar yakın mesafede stabil çalışıyo

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3669 : 25 Mayıs 2014, 23:31:59 »
selam onur usta çok güzel bir çekim olmuş ilk sefere göre eline sağlık sitede 3 d si  olan arkadaşlar çekim için hiç zaman ayırmıyor paylaşmıyor bak onur usta paylaşmış izde altının nasıl göründüğünü gördük cihazı kulanmaya korkan arkadaşlar var herhalde araziye çıkmaya korkmayın sit alanlarında dolaşmayın yeter piknik yapılan tenha yerlerde çekin bizde ve arkadaşlarda birşeyler görelim hem çekemeyenler çatlasın bu cihazı

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3670 : 25 Mayıs 2014, 23:40:34 »
Merhaba
elimde resimde gördüğünüz gibi bir laboratuar tableti var tek sıkıntım windows ce işletim sistemi ne mevcut dokunmatik film kablosu koptu 3 usb giriş 4 adet sensör girişi ses ve mikrafon girişi mevcut acaba bu ugun olurmu ?windows sorun olurmu ?
Merhaba bildiğim kadarı ile 3d için Windows x86 veya x64 altyapısı olan işlemci ile şimdilik çalışıyor.
Windows CE altyapısı farklı, mobil ve kendine özgü işlemcisi genelde ARM olur.
Saygılar.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3671 : 26 Mayıs 2014, 05:54:47 »
Selam arkadaslar.Yeni gelen PIC ve 3D logger'I monte ettim.Yeni ozelliklerinden sasIrmadIm desem yalan olur.OSC egrisi modul uzerindeki trimpot ile cok kilay gereken halini aldI.Version v1.1 olmasIna ragmen ,sesli ayrIm modunda demiri algIlamIyor ( ekranda sinyal veriyor).Normal mod'ta ayrIm gayet guzel .Menuye normal baslIkla ve ya magnetometre ( sensor mod) ile calIsma ozelligi eklenmis ve daha baska alt menuler.3D menusune taranacak alanIn kac adet yol ,kac tane yol orneklemesi , ornekleme alInacak genislik ve uzunluk ayarlamalarI eklenmis.PC baglantIsI dedektor ile calasma sIrasInda  bile gerceklesebiliyor.AnladIgIma gore 3D tarama sadece PC ve TE 3D Viwer ile gerceklesiyor ( eski buton ile 3D ornekleme alamadIm ).Bu konudada Huseyin ustamIn acIklamalarInI ve yardImInI bekliyorum.
Birkac'ta sorum olucak.V1.1 ile V2.0 arasIndaki fark nedir.V1.1'de vd12 ve vd13 kIsa devre edilmelimidir.R23 4.7K ile degistirmelimidir.Pil gostergesi her zaman tam gostermiyor ( bazen dolu bazende hemen hemen yarI) ve algIlama sIrasInda oynuyor ,acaba bu normal durummudur.AsIl dikkatimi ceken gosterge yarIm gosterirken sinyal algIlama sIrasInda doluyor ( v1.0'de yine aynisiydi).Esigi azalttIgImda sinyal gostergesi kendilinden  ileri geri oynuyor ve bu da tIklama sesi gelmesine sebep oluyor.BazI arkadaslar C35'ten olabilir diyecek,ama C35 2X6800 mf = 13600mf .Hoparlorde 100nF lehimli.CevaplarInIz icin simdiden tesekkurler.

SaygIlar

''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3672 : 26 Mayıs 2014, 07:09:16 »
Merhaba
Merhaba bildiğim kadarı ile 3d için Windows x86 veya x64 altyapısı olan işlemci ile şimdilik çalışıyor.
Windows CE altyapısı farklı, mobil ve kendine özgü işlemcisi genelde ARM olur.
Saygılar.
Teşekkür ederim micromen  belki ilerleyen zaman içerisinde ekranını kullanırız ;) gerçi ben bu cihazı çok amaçlı olarak zaten kullanıyorum ,minik bir meteoroloji istasyonu gibi kullanıyorum ,
nem basınç sıcaklık ,nabız ,ph , uzayıp gidiyor :D
saygılar

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3673 : 26 Mayıs 2014, 07:14:04 »
merhaba arkadaşlar.mümkünse size bi sorum olacak.makine düzgün çalışsın diye elektrik hatlarından,şehir parazitinden uzak tuttuğumuz bu dedektör nasıl olurda bi bilgisayar anakartıyla iç içe bu kadar yakın mesafede stabil çalışıyo
merhaba ;
Pc anakartı şehir şebekesindeki gibi manyetik kirlilik yapmaz , spectrum ile resim çekip göstereyim size cihaza hiçbir verici baglı değil iken gördüğü frekans kirliliği de cabası ,, belki sakin küçük ilçelerde İstanbuldaki kadar olmayabilir buna bir şey diyemem , ,,

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3674 : 26 Mayıs 2014, 08:12:13 »
      onur600 eline sağlık güzel olmuş resimde görünen nesnelerin test derinliği ve başlığı neydı acaba saygılar.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3675 : 26 Mayıs 2014, 08:17:37 »
selam onur usta çok güzel bir çekim olmuş ilk sefere göre eline sağlık sitede 3 d si  olan arkadaşlar çekim için hiç zaman ayırmıyor paylaşmıyor bak onur usta paylaşmış izde altının nasıl göründüğünü gördük cihazı kulanmaya korkan arkadaşlar var herhalde araziye çıkmaya korkmayın sit alanlarında dolaşmayın yeter piknik yapılan tenha yerlerde çekin bizde ve arkadaşlarda birşeyler görelim hem çekemeyenler çatlasın bu cihazı
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Murat usta imalı konuşuyosun ben alınıyorum bak ;)  durumu biliyosun düğün nedeniyle hiç vaktim yok 8)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3676 : 26 Mayıs 2014, 09:06:48 »
      onur600 eline sağlık güzel olmuş resimde görünen nesnelerin test derinliği ve başlığı neydı acaba saygılar.
Teşekkür ederim arkadaşlar...

Ustam,derinlik olarak 40cm civarı 40lık başlık kullandım.Sahte değerler vermeden söylüyorum.
Tamamiyle program hakimiyeti kazanabilmek için deneme yapmıştım.
Başdan sona eşme anı metalin ve boşluğun kullanıldığı en az 2m derinlikde yapacağımız test videoları için ön hazırlıklar.
Bakın şunu ciddi ciddi söylüyorum bu sistem böyle güzel fotolar çekiyorsa boşa kazdırmaz.Tabi nasip faktörünüde hesaba katalım
Bu yaz çok umutluyum...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3677 : 26 Mayıs 2014, 09:47:36 »
     Onur dürüst bilgi paylaşımı tekrar tşk 3d yeni programı bende deneyemedim ondan sordum saygılar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3678 : 26 Mayıs 2014, 13:35:56 »

Akü durumu göstergemiz buradan işlemciye gidiyor.Aynı dalgalanma durumunu bende yaşıyorum.
Bu görsel sorunu çözelim.
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3679 : 26 Mayıs 2014, 14:06:39 »
Onur ustam tebrikler. Yeterli elektronik bilgim olmadığı için kesin demiyeceğim. Fakat R22 ile üstündeki atlamaya 100k ekledi Hüseyin usta. Acaba bu durumu çözer mi?
Birde Eski videolarda başlık girişine Parazit filtresi takılmış; bu halen gerekli mi? Biz de cihaza ekleyelim mi?