Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911421 defa)

0 Üye ve 50 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7080 : 30 Haziran 2015, 13:06:13 »
Kardeş tam manasıyla biri radyo diğeri tevizyon , 8)

Bu yoruma bayıldım. Ben bu cümleyi kullanırım artık:)
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7081 : 30 Haziran 2015, 14:31:17 »
Kardeş tam manasıyla biri radyo diğeri tevizyon ,
8)

Bu yoruma bayıldım. Ben bu cümleyi kullanırım artık:)
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

snaypır arkadaşımızın  öyle orjinal tekerlemeleri vardır ara sıra ;)
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7082 : 30 Haziran 2015, 21:48:08 »
Sa ustalar dp3s sürekli olarak kristali bozuyor Hüseyin hocamla görüştüm daha önce bu duruma rastlamamış
Sizce nelerden kaynaklana bilir veya başına gelen varmı Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkürler.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7083 : 05 Temmuz 2015, 01:19:03 »
Bu direnc v4  için gecerlimi ? ben takmamısım ? çünkğ gelen pbc de yeri yazmıyor ?
şimdiden teşekkür ederim
1- ses de sorun var önceki mesajlarda bir dosya ekledim.
2-R1 cokfazla ısınıyor yanacak kadar .
3-Bir tenekeyi 20 25 cm den alıyor . sönüm eğrisinin resminide eklemiştim bakabilirsiniz.
4- Resimde ki direnc bizde takılı değil bu yeni versiyon için gecerlimi ?
Lütfen yardımcı olun . şimdiden teşekkür ediyorum

Arkadaslar fx160 kullaniici isimli arkadasimizin cihazini onardim cihazda sonum direncleri transistorler irf bir cok yerinde lehim yenilendi evde gurultulu ortamda 10 cm ince tornavidayi esik 8 de 55 cm yakaliyor 75 tikliyor. Cihazi demonde alirken iyi iscilik gerek ve olcumleri iyi yapmak gerek.

Dp3s kendisi kanitlamis bir cihaz oyuzden bir hata ile karsilastiginizda oncelikle hatayi kendimizde aramakta fayda var.
Bir dp3s de sahibi daha yaptik ins arazide iyi seyler toplatacak.....

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7084 : 05 Temmuz 2015, 02:24:17 »
Herkeze kolay gelsin.  delta pulse 3s demonte kit aldım.  topladım.  ekranda açılıyor yazısı cıkıyor o sekilde kalıyor. kitle beraber gönderilen  deneme bobinini bağladığımda ırf asırı derece ısınıyor. elle tutulmuyor. nerdeyse yanacak hemen enerjiyi kesiyorum.  hoparlörden de her.gi bir ses gelmiyor.   paket içeriğinde Q3 , ve T14 transistörleri olan 2N7000 ler çıkmadı. teknolojiekibi@gmail.com[/size] adresine maille sordum o transistörlrin kullanılmayacağını soylediler. [/color]
[/size]belki IRF 1K üzerinden sürülür ama ses T14   2N7000 olmadan nasıl çıkacak ben anlayamadım.  arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim.[/color]

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7085 : 05 Temmuz 2015, 02:29:21 »
Herkeze kolay gelsin.  delta pulse 3s demonte kit aldım.  topladım.  ekranda açılıyor yazısı cıkıyor o sekilde kalıyor. kitle beraber gönderilen  deneme bobinini bağladığımda ırf asırı derece ısınıyor. elle tutulmuyor. nerdeyse yanacak hemen enerjiyi kesiyorum.  hoparlörden de her.gi bir ses gelmiyor.   paket içeriğinde Q3 , ve T14 transistörleri olan 2N7000 ler çıkmadı.  teknolojiekibi@gmail.com  adresine mail atıp sordum.  transistörler kullanımayacak dediler.   belki IRF 1K üzerinden sürülür ama T14 transistörü olmadan ses nasıl çıkacak ben anlayamadım.  yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7086 : 05 Temmuz 2015, 02:36:07 »

Herkeze kolay gelsin.  delta pulse 3s demonte kit aldım.  topladım.  ekranda açılıyor yazısı cıkıyor o sekilde kalıyor. kitle beraber gönderilen  deneme bobinini bağladığımda ırf asırı derece ısınıyor. elle tutulmuyor. nerdeyse yanacak hemen enerjiyi kesiyorum.  hoparlörden de her.gi bir ses gelmiyor.   paket içeriğinde Q3 , ve T14 transistörleri olan 2N7000 ler çıkmadı.  teknolojiekibi@gmail.com  adresine mail atıp sordum.  transistörler kullanımayacak dediler.   belki IRF 1K üzerinden sürülür ama T14 transistörü olmadan ses nasıl çıkacak ben anlayamadım.  yardımcı olursanız sevinirim.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7087 : 05 Temmuz 2015, 17:03:46 »

Cihazda kisa devre varmi bakin isterseniz tiner altimi iyice temizleyin birde yakimdan alt ve ust foto cekip atarsaniz yardimci oluruz.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7088 : 05 Temmuz 2015, 17:08:10 »
Arkadaslar bugun facebook uzerinden bir demonde dp3s alan bir arkadas ile gorustum mesafeyle ilgili sorunu vardi .. Baktik sorununa osc egrisi hataliydi. Kullanimi.ile ilgili sorunlar yasiyordu hallettik demonde alanlar lutfen iyi bir iscilik sart aksi halde kullanicadan kaynakli hatalar boyle guzel bir cihaza suc bulunulmamali ...

Mesafeden ve teknik konularda birbirimize destek olalim sorunlarimizi cozelim ...

Çevrimdışı murat35

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7089 : 05 Temmuz 2015, 19:21:51 »
hüsyin ustayla göüstüm yan tansistöli yollayacak. q5 kullanılmayacak demek istemis birbirimizi yanlış anlamısız. 2n7000 olmadığı için fet 1 k üzerinden gate akımını alıp iletime deçiyor. sürekli iletimde olduğu için bobin asırı akım çekiyor ısınıyor.   transitorler gelince düzelecek diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7090 : 05 Temmuz 2015, 21:23:37 »
Merhaba Arkadaşlar,

3s ye bişeyler ekledim. Bir de anlatım videosu çektim. Bakalım beğenecekmisiniz.

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #7091 : 05 Temmuz 2015, 22:21:07 »
Bir ay bekler versiyon 5.0 alırım demiştim maşallah 5.2 yi çıkarttın ustam hızına yetişilmiyor Allah hayırlı uğurlu etsin.Güzel eklenti olmuş arazide denemek lağzım sanada hayırlı ramazanlar saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7092 : 05 Temmuz 2015, 22:23:26 »
Kripto ustama dp3s i gönderdim onardı eline sağlık ve yardımcı olan tüm teknoloji ailesine teşekkür ederim.

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7093 : 05 Temmuz 2015, 22:25:42 »
Kripto ustama teşekkür ederim cihazı gönderdim yaptı ve yardımcı olan tüm teknoloji ailesine de cok teşekkür ederim , hayırlı ramazanlar.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7094 : 05 Temmuz 2015, 22:52:12 »
Karadağ ustam ellerine sağlık çok güzel olmuş. Artık benim Dp3s işlemciyi sana göndermenin zamanı gelmiş. Size de hayırlı ramazanlar.

Çevrimdışı şirinim

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7095 : 06 Temmuz 2015, 02:00:01 »
Ustam eline saglık çok güzel olmuş yine bize pendik yolu gözüktü saygılar

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #7096 : 06 Temmuz 2015, 02:19:53 »
I love it. it was spectacular.

fevkaladenin fevkinde olmuş ustam...

eline sağlık...
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 02:28:27 Gönderen: M-usta-FA »

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #7097 : 06 Temmuz 2015, 02:35:17 »
Merhaba Arkadaşlar,

3s ye bişeyler ekledim. Bir de anlatım videosu çektim. Bakalım beğenecekmisiniz.

Saygılar

ustam nacizane bir önerim var...
bu özelliği tüm modlara eklesek...
Tune tuşuna 3sn basarak ekrana getirip...
ihtiyaç halinde kullanıcı bu modu kullansa...
kullanım açısından ve arazi şartlarından dolayı pratik olur sanırım...

saygılarımla
hayırlı ramazanlar

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #7098 : 06 Temmuz 2015, 03:31:23 »
birde ustam bu gnd modu yazılımsal ne tür bir işlem yapıyor...

nacizane benim aklımdan oluşan ise...
mosfetin pals gönderme süresini...
toprağın yapısına göre uyumlatıp...
en yüksekten aşağı doğru azaltarak...
zemin sinyal doyum seviyesini belirlemek...
yani bobinde oluşan flyback gerilimi toprağın mineral durumuna göre..
alıcı modülün satrasyon değerlerini bozmayan aralığa çekmek...
ve buna ek devrenin sanal gnd TL082 kısmını iptal edip...
işlemciden yazılımsal pwm desteğiyle lm317 voltaj kontrol devresini ekleyerek...
modülün ofset balans bias'ını  dengelemek...
belki modüldeki trimpotada yardımcı olur...
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2015, 03:45:23 Gönderen: M-usta-FA »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7099 : 06 Temmuz 2015, 18:30:16 »
Merhaba Arkadaşlar,

Beğenmenize sevindim :)

Sinyalci, arazi timi olarak bir çıkıp denersiniz artık :)

Mustafa, bunu ekleybilirim ama bu hafta elimde teslim etmem gereken işler var. Siparişler yığıldı. Onları halledeyim sonra dediğini yaparım.

Pulse süresi ile oynamıyorum. Aslında zemin sinyalde çok da önemsenmeyecek bir değişim yapıyor ama o değişim aynı anda bir kısım metale tekabul ediyor. Ben bu tür işleri analog yapı yerine dijital yapı ile çözmeyi yeğliyorum. Çünkü geliştirmesi de düzenlemesi de denemesi de daha kolayıma geliyor.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.