Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911421 defa)

0 Üye ve 50 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #640 : 01 Ekim 2013, 09:45:40 »
neden şaçların beyazlamış arkadaş diye sorduklarında sebep sizleri göştericem  ;D  ;D

bende bişey kalmadı telsa ustam :)

hüseyin usta bu gün kutulama bitermi acaba ustam ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #641 : 01 Ekim 2013, 10:41:32 »
neden şaçların beyazlamış arkadaş diye sorduklarında sebep sizleri göştericem  ;D  ;D

bende bişey kalmadı telsa ustam :)

hüseyin usta bu gün kutulama bitermi acaba ustam ?

Siz beni böyle sıkıştırdıkça ben daha biz hevessiz uğraşıyorum.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #642 : 01 Ekim 2013, 12:02:28 »
merhabalar dostlar ,
Sabir en guzel ilactir :)
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #643 : 01 Ekim 2013, 14:27:45 »
ah ah :(

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #644 : 01 Ekim 2013, 16:35:16 »
hüseyin usta kutulama işi bu gün bitermi acaba ?
biliyorum ustam senin zamanında az

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #645 : 01 Ekim 2013, 22:11:24 »
AcIklamalarIn icin tesekkurler Huseyin usta.Tesla usta senden de Allah razI olsun.TopladIgIm cihazda arIza oldugunu sanmIyorum.Neden derseniz bir ara tr1 trimpotunu cevirirken cihaz calIstI,ama surekli ses verdi .Elimde 30 sm bobin kalIbI var ve ona gore bobin yapIcam.Elimdeki CAT kablosu 8 telli ve uzerinde folyo yok ( folyo olanIndanda varda ,kullandIgImda folyoyu temizliyorum) .ZamanIm kIsItlI oldugundan hafta arasI cihazla ilgilenemiyorum,malum calIsmak zorunlulugu.Beslemeyi simdilik 2 tane 6V -4.5A'lik aku ile yapIyorum.Cihac calIstIgInda 12.6V icin regulator yapIp diger 3'uncu akuyu da kullanmayI dusunuyorum.Unutmadan da sorayIm.CihazI kutularken besleme ve bobin girislerini dogrudan PCB'ye mi lehimlemeliyim?Birde yazIlImIn guncellemesinde ne gibi yenilikler var?

Mustafa usta,yayInladIgIn brosur super olmus ,ellerine saglIk.

Huseyin ustam,biraz ayIp oluyor ama,o muhtesem leksanlardan adresimi versem  bana 1 tane gonderebilirmisin,kutulamayI ona gore yaparIm.CezasI neyse banka hesabIna yatIrIrIm. :D SaygIlar.

Tabii gönderirim. Mustafanın eline sağlık çok güzel bir tasarım yaptı.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #646 : 01 Ekim 2013, 22:21:53 »
teşekkürler ustalarım.... 8)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #647 : 02 Ekim 2013, 05:19:28 »

Tabii gönderirim. Mustafanın eline sağlık çok güzel bir tasarım yaptı.

Tesekkurler ustam.Adresimi ileti ile goderiyorum.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #648 : 03 Ekim 2013, 04:19:53 »
 Hüseyin Ustam ;  uyguladığım değişiklikler şunlar  RESİM BİR de   sönümleme direnci 320 ohm  , paralel  olarak seri bağlanmış 0,8 ohm parazit direnci ve bobinin  direncini yükseltmek için 1 ohm luk direnç ekledim  ( 1,4 ohm bobin, kablosu 0,4 ohm , parazit  direnci 0,8 ohm ve ek 1 ohm direnç olmak üzere  toplam direnç  3,6 ohm ) ( 0,450 mh )  sönümlemenin bir ucunu direnç ten sonraya bağladım denedim mesafeler aynı fakat ayrım  pek performanslı olmadı  ,
Ardından RESİM İKİ de ki gibi sönümlemeyi   1ohm luk dirençten önce  koydum  ayrım düzeldi fakat ek olarak koyduğum 1 ohmluk direnç aşırı ısındığı için belli bir süre sonra az da olsa ayrımda sıkıntı oldu .
IRF740  , bu koyduğum dirençlerden sonra ısınması normale döndü.  Birde resim ikiden sonraki haliyle OSC  eğrisini ekliyorum .  Arazide deneme fırsatım olmadı  bu değişikliklerden sonra  , 320 ohm luk sönümlemede ciddi ısınıyor   .
Bu gün elimde kalan 2ohm luk 0,50 lilik telle  0,236 mh lik değerinde gelen bobin sarıp denedim   sadece parazit direnci ekliydi  , mosta ısınma azaldı fakat mesafe sarınım MH değerinden dolayı biraz düştü  ( 1tl de )
Sanırım  3 ohm civarına denk geldiğinde 450 mh dolaylarında olacak 0,50 lik telle böylece direnç kullanmadan  daha güzel olacak gibi geliyor bana .  Bu kısma kadar bir öneriniz olur belki diyerek yazdım bunları Hüseyin Ustam  , birde arkadaşlarla deneyimlermi paylaşmak istedim  .Tekrar toprak denemelerini yazarım .
Saygılar

'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #649 : 03 Ekim 2013, 08:00:25 »
Merhaba,

O dirençler karbon dirençler. Onlar ile stablite sağlamanız zor. O dirençler ısı ile hızlı değer değiştiren dirençlerdir. Ben bağlantı olarak 2. resimde yer alanın bağlantının kırmızı kabloya direnç bağlı olmayan şeklini kullanıyorum. Siz öncelikle o dirençler yerine düzgün dirençler bulun. Yoksa ben göndereyim.

Saygılar

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #650 : 03 Ekim 2013, 21:35:32 »
huseyin ustam dp3 bitti, az kaldı kafanı ağrıtmaya buraya taşınıyorum ,dp3 s kartı bastım bazı parçaları taktım sadece direnç ve sürücüler kaldı... bizlere bu kadar güzel bir eser kazandırdığın için sonsuz teşekkürler....

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #651 : 03 Ekim 2013, 23:25:32 »
Merhaba

Sönümleme dirençlerinin kablo ile parazite yolaçmasının önüne geçmek ve daha önceki paylaştığım kutu içine montajda kolaylık olması adına resimlerdeki gibi bir değişiklik yaptım. Orijinal devre üzerinde dirençler için extra bir alan tahsis ederek bunlarıda devre üzerine sabitledim. Bağlantı soketlerinide resimlerden görüleceği şekilde devreye en yakın noktadan çıkış verdim. İnşallah tamamlayınca kutulama ve kutu içindeki durumunu da ayrıca paylaşırım. Kablo olarak kutu içinde sadece ekran ve buton takımının kabloları kalıyor. Onlarıda kısa mesafeli hazırlıyorum yani kablo yönünden minimum parazit alanı kalacak şekilde yeniden planlama yaptım diyebilirim.

Hüseyin usta bu şekilde olması sanırım sizin önerilerinize daha yakın oldu. Son hali için sizin görüşünüz nedir?

Sağlıcakla.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #652 : 04 Ekim 2013, 00:10:59 »
Sağolun Hüseyin Ustam durum anlaşılmıştır :)  hiç gözüm tutmamıştı bu dirençleri zaten . Fakat bizim burda 320 , 100 , 1 ohm değerlerinde bu karbonlar var . 680 ohm ve 470 ohm değerlerinde olanların resimlerini ekliyorum , bunlarda  metal film direnç değiller , sanırım sadece film direnç  ve bu değerlerle istediğim değeri almak için ikiden fazla kullanmak zorunda kalıcam bu seferde herbirinin toleransı ya da ısı ile değişimi devreye girecek , tek ve tam değerde olsa sanırım daha iyi ,
Nekadar önemlide olsa bir kaç direnç için sizi rahatsız etmek istemem Hüseyin Ustam sağolun , bir şekilde bulurum  bi kaç siteye mesaj gönderim biyerden çıkar elbet :) Bobinide 3 ohm civarına denk ayarlarım böylece kırmızı kablodaki direncede gerek kalmaz .

Saygılar
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2013, 00:12:02 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #653 : 04 Ekim 2013, 23:50:57 »
Merhaba Arkadaşlar,

Ayrımla ilgili bir yazılım yaptım. Monocoil pulse dedektörlerde yakın metal ve aniden bobine yakın olarak gelen metalde meydana gelen hataları olabildiğince engellemeye çalıştım.  Bu arada ayrımı da eskisine göre biraz daha belirgin hale getirdim. Bakalım beğenecek misiniz. Bu arada ses ile videoda biraz zaman farkı var düzeltmeye çalıştım ama olmadı kusura bakmayın.

Mesafe testi için bir video daha çektim ama oda yarına artık. Benim klasik test kutusunu 30cm başlıkla 120cm civarından algılıyor. Yarın nasipse arazide deneme yapmaya gitmek istiyorum. Eğer gidebilirsem birde orada uzuuuunca bir stablite videosu çekmek istiyorum.

Not: Daha ayrım denemesini toprakta yapmadım.

Saygılar

http://youtu.be/PQgLW_FhrRU

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #654 : 05 Ekim 2013, 00:08:00 »
Tebrikler ustam bu cihaz giderek güzelleşiyor. Ellerinize sağlık versiyonda da bir değişiklik oldu mu acaba?

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #655 : 05 Ekim 2013, 00:41:26 »
eline sağlık ustam
firmware upgrade için işlemcileri
ne zaman gönderelim...
saygılarımla

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #656 : 05 Ekim 2013, 00:44:58 »
hüseyin usta osmanlı saltanatını devam ettiriyor anında cevabı yapıştırdı :D
bunun yarınıda varmış boyumuzun ölçüsünü mesafeleri de o zaman görücez demek 
ben zaten hep diyorum hüseyin usta yaparsa en güzelini yapar diye walkman hep sen  karıştırıyorsun ortalığı :D

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #657 : 05 Ekim 2013, 06:45:47 »
Ellerine saglIk usta,cihaz gunden gune daha kalIteli oluyor.
Selamlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #658 : 05 Ekim 2013, 09:16:01 »
Eline sağlık hüseyin usta  süper olmuş AMA Kar yağmaya başladı artık yawaş yawaş :)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #659 : 05 Ekim 2013, 13:12:03 »

Merhaba Arkadaşlar,

Herkese teşekkür ederim. Dedektör ciddi manada iyi bir ürün oldu. Zamanla da aklıma değişik şeyler geldikçe ekliyorum. Tabii arazide kullanıp geri dönüş yapan arkadaşların bunda katkısı büyük. Dedektörü benden alıp arazide kullananlar ile sürekli irtibat içindeyim. Şimdiye kadar bir memnuniyetsizlik bildiren olmadı. Birkaç kişiden şu tabiri duydum ve açıkcası çok da hoşuma gitti. "Temiz arazide dedektör ile gezerken hiçbir parazitlenme yaşamadığımızdan dolayı dedektörün hala çalıştığını anlamak için zaman zaman bobine metal yaklaştırıyoruz" diyor kullanıcılar. Bu kadar stabil çalışmayı çok fazla dedektör sağlayamıyor. Bilgisayar yazılımı da bitti bitecek duruma geldi. Hatta dedektörün görselliğini, özelliklerini çekemeyenler sağda solda karalama çalışmalarına başladılar bile :) Kim nasıl uğraşır ise uğraşsın dedektör gümbür gümbür geliyor. Benim vaad ettiğim her şeyi dedektör sonuna kadar sunuyor. Ciddi stabilite, çok çok kolay kullanım, büyük metalde yüksek derinlik, boşluk bulma, bir VLF kadar olmasa da monocoil pulse dedektörlerin hiçbirinden aşağı kalmayacak kadar ayrım v.b.

Mustafa, istediğin zaman gönderebilirsin. Ayrıca istediğin fotoları da ekledim.

haylaz, dedektör karda da çalışır merak etme ;)

Aşağıda dün akşam çektiğim mesafe test videosu mevcut.

http://youtu.be/g7oYIC3vZ04

Saygılar