Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911563 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4820 : 23 Ağustos 2014, 16:42:54 »
ustam benim ekran diğer yaptığım ile aynı , yani bire bir eski ile aynı görüntüde. pic zarar görmüş olabilir mi, çünkü yeni aldığım ekran arızalı data alamıyor dediler.
kripto usta tel yaz diye bir mesaj yolladım ama, galiba görmediniz, e-posta adresinizi kontrol edermisiniz, teşekkürler.

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4821 : 23 Ağustos 2014, 17:10:11 »
Benim sonumleme egrisi

Veriyon kaç? Eğer 2 ve üstü ise eğri havada kalmış. Aşağı inmesi lazım.

Sayın karadağ usta

"veriyon" nedir. ben anlamadım

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4822 : 23 Ağustos 2014, 17:20:21 »
versiyon demek istemiş, bazen saksıyı çalıştırmak lazım :-)

tekim murat. ileti gönderdim eğer almadıysan sakirturk.51@hotmail.com   e-mail at.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2014, 17:28:35 Gönderen: bitkici şakir »

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4823 : 23 Ağustos 2014, 17:38:51 »
versiyon demek istemiş, bazen saksıyı çalıştırmak lazım :-)

tekim murat. ileti gönderdim eğer almadıysan sakirturk.51@hotmail.com   e-mail at.

kendi devrenle uğraştığın için devre elemanlarından birinimi böyle adlandırmıştır acaba diye düşündüm.  O0

Çevrimdışı ssforum

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4824 : 23 Ağustos 2014, 18:43:25 »

Merhabalar,

Öncelikle teşekkür ederim. Elimden geldiğince güzel projeler ile herkese hizmet etmeye, faydalı olmaya çalışıyorum.

Dedektörünüz hayırlı olsun. Öncelikle eşik konusunda bakmamız gereken bişeyler olduğu görünüyor. Dedektör toprakta bile  1-2 eşikle gezdirilebilmeli. Eğer bu olmuyorsa biyerlerde bir anormallik, yada bulunulan ortamda bir elektriksel gürültü var demektir. Ayrıca 1.5 versiyon eski bir versiyon. 2.0 ve altı olan versiyonlar 2.0 ve üstü versiyonlara göre daha düşük derinlikten algılama yapmaktadır. Buna rağmen 38 lik bir bobin 1 tl de rahat rahat 30cm üstü algılaması lazım. V2.0 ve üstü versiyonlarda bu mesafe 40cm civarıdır. Normal çalışmada 320mA normal bir akım seviyesi. Son olarak sönüm direncini değiştime gereği duymamanız gerekirdi. Bence öncelikle buradan başlamak gerekebilir.

DipNot: Bu dedektörü 1 tl ile test etmek yerine büyük metalle test etmek daha doğrudur.

Saygılar

Sayın ustam
  Öneri ve bilgileriniz için teşekkür ederim.34o ohm söndürme direncini tekrar takıp V1,5 versiyona uygun osc eğrisini ayarlamaya çalışıp testleri tekrar deneyeceğim,daha önceki denemelerimde eğri biraz yukarıda kalıyordu ve
 alt kısımdaki kavisi tam değildi ayar ile düzeltemediğim için watlı potans takarak ayarlamış ve 280 ohm direnci takmıştım.Gerekir ise yeni versiyon yüklü pıc sipariş ederim.Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2014, 18:50:03 Gönderen: ssforum »

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4825 : 23 Ağustos 2014, 18:46:27 »
Ustalar makinami nazar ettim olurmuya herzaman ki gibi akuyu taktik koku farkettim cekene kadar 7805 patladi modul yada pic zarar gormusmudur modul un sag kosesin koku yo hala ne yapcam
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4826 : 23 Ağustos 2014, 20:51:44 »
Ustalar makinami nazar ettim olurmuya herzaman ki gibi akuyu taktik koku farkettim cekene kadar 7805 patladi modul yada pic zarar gormusmudur modul un sag kosesin koku yo hala ne yapcam

Ters gerilim verdiniz sanırım. Şansınıza bağlı. 7805 i değiştirin ve bir deneyin isterseniz.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4827 : 23 Ağustos 2014, 21:11:49 »
karadağ ustam bende görüntü daha önce ki ile aynı, pic i yollamak istiyorum size pici bir kontrol edebilirmisiniz ? lcd ler testen geldi, biri bozuk birisi sağlam, sağlam olanda ekranı göstermiyor, ama cihazın menü tuşuna basınca cihaz açılıyor. pic den data gelip gelmediğini biz nasıl anlarız .cihazın açılması pic in sağlam olduğuna mı işaret sayılır, bu rüyayı yoramadım ben.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4828 : 23 Ağustos 2014, 21:29:33 »
karadağ ustam bende görüntü daha önce ki ile aynı, pic i yollamak istiyorum size pici bir kontrol edebilirmisiniz ? lcd ler testen geldi, biri bozuk birisi sağlam, sağlam olanda ekranı göstermiyor, ama cihazın menü tuşuna basınca cihaz açılıyor. pic den data gelip gelmediğini biz nasıl anlarız .cihazın açılması pic in sağlam olduğuna mı işaret sayılır, bu rüyayı yoramadım ben.

Sakir usta
Tus ile aciliyor ve goruntude birsey cikmiyorsa ekran baglantisinin solundaki 546 yi ve buna bagli yollari bir kontrol edin. Eger ekran pinlerinin hepsi uygun montajli ise burada sorun cikabiliyor.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4829 : 23 Ağustos 2014, 21:34:10 »

Omer usta gecmis olsun.
Ters akim vermissiniz ve cok buyuku bir ihtimalle modulunuz yandi. İslemcinizin arizalanmis oldugunu pek dusunmuyorum ancak bir cok parca degismesi gerecek. Devrede ters akim korumasi bulunmadigi icin henuz calistirmadan ters akimi alir almaz parcalarin buyuk bir kismi arizalaniyor.

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4830 : 23 Ağustos 2014, 22:05:03 »
Sagolun ustalar tl082 7805 deyistiedim usta sagolsun modul trimpotun sag tarafindan delik acilmis siyah olmus
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4831 : 23 Ağustos 2014, 22:33:08 »
Modul yanmis usta. Gecmis olsun.
Ters akimda 7805, varsa 9540, tum 4148  diyotlar, 470-220-1000mf kondansatorler ve tl082 degismesi gerekiyor. Bundan sonra voltajlari alabilirsen yan hatlarda bir yaa olmadi ise islemciyi modulsuz olarak ac kapa ile deneyebilirsin. Ama modulu simdiden Huseyin ustaya siparis vermelisin.
Saglicakla.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4832 : 24 Ağustos 2014, 07:52:52 »
skynet teşekkür ederim, yollarda bir şey yok, elimde şimdi tam toplanmış iki adet S3 oldu. ben pic ten şüpheliyim yada modülden. ilk devre daha önce de söylediğim gibi 10 saniye kadar çalıştı, artı kutubu çektim sönüm direnci bobin vs bağlantısını yaptım bir daha hiç çalışmadı, şimdiki yeni yaptığım ile eski olanın test sonuçları aynı ve diğeri ile aynı karakter de. tüm parçalar yeni eskiden hiç bir şey söküp takmadım. pic 1. şüphem modül sanırım pic kontrolünde, onun için modül ikinci hatta aklıma gelse bile yok canım diyeceğim parça.

« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2014, 07:55:06 Gönderen: bitkici şakir »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4833 : 24 Ağustos 2014, 09:58:57 »
skynet teşekkür ederim, yollarda bir şey yok, elimde şimdi tam toplanmış iki adet S3 oldu. ben pic ten şüpheliyim yada modülden. ilk devre daha önce de söylediğim gibi 10 saniye kadar çalıştı, artı kutubu çektim sönüm direnci bobin vs bağlantısını yaptım bir daha hiç çalışmadı, şimdiki yeni yaptığım ile eski olanın test sonuçları aynı ve diğeri ile aynı karakter de. tüm parçalar yeni eskiden hiç bir şey söküp takmadım. pic 1. şüphem modül sanırım pic kontrolünde, onun için modül ikinci hatta aklıma gelse bile yok canım diyeceğim parça.

Sakir ustam tamamen yeni parcalar kullandigindan suphem yok. Ancak onceki topladigin devre icin aldigin parcalar ile ayni yerden aldigin parcalar ise patates cikma olasiligida mevcut.
Benim basima gelen olayda bezeri idi. Bc546 larin patates olmasi nedeniyle 5 sefer yeni kart dizmistim her seferinde de sifir parcalar kullnarak. Tesadufen eski devredeki 546 yi deneyince toplu olarak aldigim 546 larin tamaminin patates oldugunu anladim. Oncek topladiklariminda hepsi bir parca yuzunden calismamis.
Sizede bu yuzden bunu ornek olarak yazdim benzer bir sorunu yasiyor olabilirsiniz.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4834 : 24 Ağustos 2014, 14:36:42 »
skynet , evet transistörleri aynı yerden aldım. onu başka bir marka ile ve başka bir yerden alarak değiştireyim. dirençler i de aynı yerden almıştım, sadece 082 değişik yerden alındı iki adet var elimde. 2n 7000 sadece bir yerde var tanesi 1 lira :-)
bu gün toplayıp pazartesi bende hem mantar arayıp hem de test yapacaktım ormanda, hayal di, sadece :-)

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4835 : 24 Ağustos 2014, 20:56:31 »
skynet usta, BC 237 ve BC 337 vardı elimde denedim ama görüntü gene aynı, sanki ekranda birşeyler kayıyor gibi, bazı şeyler yer değiştiriyormuş gibi oluyor. acaba ekran mı bozuk diye düşünmeden edmiyorum.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4836 : 24 Ağustos 2014, 21:13:55 »
Ustam, yazılarda kayma vb. oluyorsa bu lcd,veya ekran cihaz arası bir temas problemidir...
Video çekme imkanınız varmı?
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4837 : 25 Ağustos 2014, 09:25:55 »
onur ustam ,lcd den şüphem var .

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4838 : 25 Ağustos 2014, 09:59:39 »
Sakir ustam lcdye geciste kablo kullaniyorsan kablodan problem olma ihtimali cok yuksek. Direk header ile baglanti yapiyorsan lcdye bagli disi headeri ve lehimlerini kontrol edebilirsin. Bunlarda problem yoksa ekranin arizalidir kesinlikle.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4839 : 25 Ağustos 2014, 10:23:32 »
Şakir Usta istersen sen gönder devreyi ben bakayım. Böyle çok uzayacak.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.