Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911532 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #2640 : 18 Mart 2014, 21:47:31 »
60cm bos baslik kabi bende siparis verdim hafta sonuna sarip yetistirirsem video cekip ekleyecegim bakalim algilama mesafesine ve ayrima altin bilezigi kac cmden algilayacak ve kac cmden ayrim yapacak saygilar

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2641 : 18 Mart 2014, 22:11:30 »
Merhaba
.
Epey zamandır fırsat bulun yazamadım. 136 sayfa olmuş 3S konusu valla. Paylaşımını esirgemeyen tüm arkadaşlara ne kadar teşekkür etsem az sanırım.
.
Daha önceleri paylaştığım kutulardan bir tanesinde karar kılıp projemi tamamladım. Son halinden bir resmide sizinle paylaşayım belki bir faydam olur dedim.
.
Olabilecek (smd hariç) en küçük kutuya sığdırdım diyelim. :)

.
Sağlıcakla.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2642 : 19 Mart 2014, 00:00:37 »
Merhaba Arkadaşlar,

snaypır, videolarını sabırsızlıkla bekliyorum.

skynet, eline sağlık gayet güzel görünüyor.

Arkadaşlar gayet güzel fikirler ortaya çıkıyor. Bende kendi fikirlerimi yazayım ve bir karar verip çalışmaya başlayalım. Bu sıralar evde olduğum için yazılım ve çizim işlemlerini halledeyim diyorum.

Öncelikle renkli ekran, pusula, gps v.b. özellikleri bu dedektöre uygulamayalım diyorum. Bu dedektör bu hali ile ciddi manada başarılı oldu ve heryerden çokca ses getirdi. Bu dedektörde yapacağımız şeyler küçük müdahaleler olsun. Mesela güzel bir besleme devresi, adc için referans entegresi, manyetometre için harici ADC girişleri ve çok emin olamasam da beni çok cezbettiği için dokunmatik ekran :) Bu işlemcinin bellek dolmuş durumda. Kodda optimizasyona giderek sığdırmaya çalışacağım. Eğer sığdıramazsam platformu değiştirebilirin:) Dokunmatik ekran için endistüride rezistif dokunmatik ekran kullanılması şarttır. Bizde böyle yapabiliriz.

Diğer tüm özellikleri hatta çok çok daha fazlasını yeni bir projede toplarız. Aklımda çok güzel şeyler var. Nasipse ortaya bişeyler çıkmaya başladığında yeni bir başlık ve yeni bir proje ile yayınlarım. Ama bu konuda beni çok sıkıştırmazsanız sevinirim.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2643 : 19 Mart 2014, 00:13:20 »
Merhaba Arkadaşlar,

snaypır, videolarını sabırsızlıkla bekliyorum.

skynet, eline sağlık gayet güzel görünüyor.

Arkadaşlar gayet güzel fikirler ortaya çıkıyor. Bende kendi fikirlerimi yazayım ve bir karar verip çalışmaya başlayalım. Bu sıralar evde olduğum için yazılım ve çizim işlemlerini halledeyim diyorum.

Öncelikle renkli ekran, pusula, gps v.b. özellikleri bu dedektöre uygulamayalım diyorum. Bu dedektör bu hali ile ciddi manada başarılı oldu ve heryerden çokca ses getirdi. Bu dedektörde yapacağımız şeyler küçük müdahaleler olsun. Mesela güzel bir besleme devresi, adc için referans entegresi, manyetometre için harici ADC girişleri ve çok emin olamasam da beni çok cezbettiği için dokunmatik ekran :) Bu işlemcinin bellek dolmuş durumda. Kodda optimizasyona giderek sığdırmaya çalışacağım. Eğer sığdıramazsam platformu değiştirebilirin:) Dokunmatik ekran için endistüride rezistif dokunmatik ekran kullanılması şarttır. Bizde böyle yapabiliriz.

Diğer tüm özellikleri hatta çok çok daha fazlasını yeni bir projede toplarız. Aklımda çok güzel şeyler var. Nasipse ortaya bişeyler çıkmaya başladığında yeni bir başlık ve yeni bir proje ile yayınlarım. Ama bu konuda beni çok sıkıştırmazsanız sevinirim.

Saygılar

ağada sensin paşada sensin Usta sensin
BİLDİĞİM TEK ŞEY HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİM

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2644 : 19 Mart 2014, 00:15:54 »
Estağfurullah. Ben sadece elimden geldiğince güzel projeler yapmaya çalışıyorum.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2645 : 19 Mart 2014, 00:21:51 »
Karadağ ustam 60 lık bobin kalıbı çok şık duruyor. Bu başlık kalıbından birkaç çeşit sarım (dantel örneği) şekli çıkar.Ama elimde yok :-\ İstesem üç vakte kadar gelir mi?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2646 : 19 Mart 2014, 00:25:12 »
Karadağ ustam 60 lık bobin kalıbı çok şık duruyor. Bu başlık kalıbından birkaç çeşit sarım (dantel örneği) şekli çıkar.Ama elimde yok :-\ İstesem üç vakte kadar gelir mi?

Bilmem ben rüyamda VLF gördüm 3 vakte gelecek diye tabir eden biri oldu. Belki sanada aynı şey olur:)

Çevrimdışı yusufii

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2647 : 19 Mart 2014, 00:52:49 »
Estağfurullah. Ben sadece elimden geldiğince güzel projeler yapmaya çalışıyorum.

takdir ediyoruz ustam
BİLDİĞİM TEK ŞEY HİÇ BİRŞEY BİLMEDİĞİM

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2648 : 19 Mart 2014, 07:08:38 »
Huseyin usta,zannediyorum dedektoru gonderdiginiz bobine gore ayarlamIssInIz.KIsa denememde dedektor hemen calIstI ve OSC egrisi tam senin dedigin gibi.AlgIlamada ortama gore iyi.Kutulayamasam bile hafta sonu dIsarIda bir test yapmayI dusunuyorum.Testin diger amacI Bulgar ve bazI paylasIm yaptIgIm Turk forumlardaki cekemeyenlerin agzInI kapamak.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2649 : 19 Mart 2014, 11:00:00 »
Karadağ usta kişisel fikrim bu bence dp3s de hem işlemci modülünün hafızasının dolmasının hemde yeni gelişmeler ile yapılacak update lerin.

yeni bir proje ile yapsak daha ıyı olur. çok aceleye gerek yok.

manyotemeter sistemleri ekliceksen ekranın biraz daha buyuk bir model kullanalım ve dahası devrede stabiliteye yönelik güncellelemelere gidelim.

projenın adı da dp4 extreme  olsun.

3d-manyometre-tahimini derinlik-gpr-pusula- dokunmatik ekran.

tam dp4 extreme göre özellikler.

bu konuda yeni projenın olmasını istememim nedeni cok dp3s kullanıcısı var ve coğu amatör kutu vs yapılıyor ve bunlar size geri güncellemeye geldiğinde baya iş kaybı ve zorluk olacaktır.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #2650 : 19 Mart 2014, 12:01:51 »
s.a arkadaşlar yeni cihazlarınız güzel olmuş güle güle kullanın saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #2651 : 19 Mart 2014, 12:07:06 »
Sayın Karadağ ustam Allah'ım önce iman sonra sağlık versin hep beraber nice  güzel günler biz teknolojiekibi ailesini bekliyor.Buarada dp3s i kullanan arkadaşlar öve öve bitiremiyor buralarda HAK yardımcınız olsun saygılarımla.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2652 : 19 Mart 2014, 17:33:02 »
Ben karadağ ustaya katılıyorum. Makina bu haliyle bile birçok makinadan çok daha iyi. Karadağ usta yeni bir projeye başlayacaksa bu makinaları hiç bozmadan kullanalım. yeni makina için çalışalım.

Bu arada bu makinanın yanına bir pinpointer eklesek iyi olacak. tek bobinli olursa yapımı da kolay olur tada piyasada hazır olan bobinlerdende kullanılabilinir. Ben net de araştırdım pek iyi birşey bulamadım. Elinde olan arkadaş varsa ve paylaşırsa sevinirim. Herkese kolay gelsin...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2653 : 19 Mart 2014, 19:14:09 »
Her halde bu iş bize kaldı..

dp3s bitiremedim henüz bitirince bir pointer yapalım hep birlikde basit yapımı ama devrenin üzerinde deneyerek yapsam daha kolay olacak.

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2654 : 19 Mart 2014, 19:16:44 »
selam,
dp3s akü girişine, regüle devresi dışardan akü ile arasına, fikrini uygulamalıyız. sonra regüle devresini dp4 extreme de(kripto55 önerisi olan addır), de kullanmalıdır.dp4 extreme yerine dp4 max daha pratik gibi gözükmekte anlama ve söylenme açısından ama extreme de ilgi çekici doğrusu. tabletlere kablo ile monteleme fikri, ekran ayarlama derdine bir çözüm olmaz mı, zaten 3d için mini bilgisayar gerekli(Bilgisayarı mümkün olduğunca kullanalım da demek istemekteyim).  KARADAĞ ustam acele etmeyiniz, ancak, dp4 sayfası açarak başlanabilir. sonra ana parçalar ve ilerlermeler ve öneriler ve yorumlar ve deneme sonuçları, gibi başlıklarla, şimdiden iyi bir planlama ile, işin yarısını bitirmiş olursunuz ve sonrası da sizi sık boğaz etmez. dp4 te mosfet ısınma sorunu gibi basit sorunları da daha devre çizip programlarda deneme aşamalarında gidermelidir ve soğutucu takılabilinir diye yeri iyi ayarlanmalıdır bence . iyi bir topraklama ve soğutucu ile gibi fikirler şimdiden paylaşılmalıdır. boşluk bulmadaki görüntüyü de mesafe ve hacim görüntüsüne dönüştürsek süper olur. yine pratik kullanım dp3s deki gibi gereklidir çünkü şahsım gibi acemi kullanıcılar dolu ve de kullanıcı ayar derdi yerine diğer detaylarla ilgilenmelidir böylece. 3-5 adımda bir tune basan bir arkadaş vardı, bu gibi durumları da göz önüne almalıdır önlem olarak. lcr girişi ve lcr cihazı da düşünülmelidir yine kanımca ve bu bağlantıyla diğer ve ilerde ek parçaların algılaması için ortak giriş olarak da faydalanılır. yazılım aşamasında 5 saniyede bir aralık verilmesi, mesafe ölçüm hesabı için şimdiden düşünülmelidir. 3lü sensör devre etrafında bulundurma fikri uygulansa, mesafe ve yön ve hacim ve ayrım olayında ek bir algılama göze alınabilirmi, sonuçta geri yansıyan sinyaller bobin dolayısı ile olacaktır. saygılar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2655 : 19 Mart 2014, 20:44:27 »
Merhaba Arkadaşlar,

Ozaman sonuç olarak delta pulse 3s dedektör geçmişinde adını koca kocaman harfler ile yazdırmış olarak çok da bir değişime uğramadan küçük birkaç makyaj ile devam etsin. Diğer projeyi başka başlık altında başlatalım.

Saygılar

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2656 : 19 Mart 2014, 20:51:00 »
Bencede ustam doğru karar çünkü üzerinde ciddi değişiklik yapıp da güncellemeye gelecek cihazlar bizi aylarca argede ve gelişmede geri götürecektir.

şimdi sadece önümüzde ne plan yapılacak ve yeni cihazda hangi opsiyonları ve teknolojileri barındıracak bir başlık altında forumdan öneri toplayalım bakalım beklentiler neler ..

bu aradada manyotometerler hakkında bilgi sahibi oluruz gereğince..

tabi öncü olarak karar sizin ...

saygılarımla..

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2657 : 19 Mart 2014, 22:17:53 »
Dp4 e saklayalım SMD yi...
Dp4 ün sinyal videosu vardı şu an izlenmiyor . O0
Tepeden tırnağa farklı yapıda olsun. Şimdiden başlık açılsada beklentileri orada toparlasakmı?
s.a. Sonunda karar verilmesine sevindim...
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2658 : 19 Mart 2014, 22:25:50 »
Dp4 e saklayalım SMD yi...
Dp4 ün sinyal videosu vardı şu an izlenmiyor . O0
Tepeden tırnağa farklı yapıda olsun. Şimdiden başlık açılsada beklentileri orada toparlasakmı?
s.a. Sonunda karar verilmesine sevindim...
Saygılar.

İnşallah hayırlısı ile güzel bir proje daha ortaya çıkarabiliriz.

Saygılar

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2659 : 19 Mart 2014, 22:43:02 »
s.a
usta benim fikrim laptoptan anlık goruntu,tusa surekli basarak ornekleme almak,amators ustanın dediği gibi boyutsal ve hacimsel goruntu,bosluk goruntusu ve derinlik bilgisi verebilecek bir cihaz olmalı.