Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9911543 defa)

0 Üye ve 30 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #200 : 05 Ağustos 2013, 16:21:00 »
Karadağ ustam çinden geldimi modül ve kartlar

nicolas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #201 : 05 Ağustos 2013, 20:17:48 »
My congratulations master Montenegro
Very nice work
I wish you success

Thank you Nicolas. This project is very stabil and very easy to assemble.

Regards

Hi Master Karadağ

I already buy 10 PIC programmed from you
four for the DP3
and the other for the DP2

I can use it for DP3 S. And if possible send me the TE1 kit for experimentation.

because I have not managed to work the old DP3
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2013, 20:21:24 Gönderen: nicolas »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #202 : 05 Ağustos 2013, 20:21:36 »
karadağ ustam modül mü bekliyoruz, en azından bilgimiz olsun. saygı ve selamlarımla, cümlemizin ramazan bayramı mübarek olsun.

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #203 : 05 Ağustos 2013, 21:56:08 »
napayım elimde değil karadağ usta ramazan bitmek üzere bitmeden elime ulaşırsa cok sevinirim wallhi :)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #204 : 05 Ağustos 2013, 22:03:40 »
Karadağ ustam çinden geldimi modül ve kartlar

Merhaba Mustafa,

Geldiler. Modüllere epoksi döktüm kurumasını bekliyorum. Ardından kargo.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #205 : 05 Ağustos 2013, 22:09:31 »
My congratulations master Montenegro
Very nice work
I wish you success

Thank you Nicolas. This project is very stabil and very easy to assemble.

Regards

Hi Master Karadağ

I already buy 10 PIC programmed from you
four for the DP3
and the other for the DP2

I can use it for DP3 S. And if possible send me the TE1 kit for experimentation.

because I have not managed to work the old DP3

Hi,

Software of DP3 and DP3s is different. So, program of your pics must be change. Also I can send you TE1 kit.

Regards

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #206 : 05 Ağustos 2013, 22:48:44 »
karadağ ustam modül mü bekliyoruz, en azından bilgimiz olsun. saygı ve selamlarımla, cümlemizin ramazan bayramı mübarek olsun.

Merhaba,

Malzemeler geldi. Kargolamaya başlıyorum.

Saygılar

aegean35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #207 : 06 Ağustos 2013, 11:59:55 »
ustalarim hepinize selamlar..30 ve 40 cm baslik denemelerim oldu.gerek halka seklinde gerekse tesla ustanin basligi olan teslaplak hepsini farkli ebatta ve sarimda denedim.toplamda 23 denemem oldu..cihazaen uyguun olani tesla ustanin plaket bobini kanisina vardim.gerek ayrim gerekse mesafe olarak teslaplaktan sarmanizi oneririm.40cm baslikla 1tl yi ev ortaminda 30 cmden stabil bir sekilde ayrimda yaparak algiliyor.ayrim konusunda bu baslik cok stabil.eger mesafeyide biraz arttirabilirsek.super olacak.bu iste tesla usta ve huseyin ustaya kaliyor.kullandigim kablo0.75
nyf kablo tum elektrik malzemesi satanlarda var.benim kullandigm marka ozguven.kac metre kablo kullandigimi olcmedim.ic cap olarak 20 cmden basladim.dis capi.40.5 cmde bitirdim.sonumlendirme direnci olarak200r lik 5wliktas direnci150 r lik yine 5wlik  tas dirence seri olarak baglayip.ara kablom olan..50hz lik telsiz kablosuna paralel olarak bagladim.bu asamadan sonrada.ara kablomun bir damarina.1r 5w tas direnci seri olarak bagladim.bu islemi ara kabloya yaparken ana karta yakin olmasina dikkat edelim.toprak tecrubelerimi bayramda paylasacagim insallah.verim aldigim diger bir baslik daha var28 cm capinda su an olculerini hatirlayamiyorum olcunce onuda paylasacagim..yardimlarini esirgemeyen huseyin ustama sonsuz tesekkurler.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #208 : 06 Ağustos 2013, 21:26:34 »
sagol karadağ ustam, allah kolaylık versin.

Çevrimdışı elc

• Yüzbaşı
« Yanıtla #209 : 06 Ağustos 2013, 22:40:10 »
Merhaba;

Hüseyin usta bilmiyorum olabilirmi yazılımsal olarak mümkünmüdür ama dp3 de eksik kalan bir durum ya boşluk yada metal arama ayrı ayrı bu durum baya dezavantajlı gibi geliyor bana boşluk ve metali aynı anda aramak mümkünmüdür acaba ekranda her ikisinide aynı arama esnasında görebilirmiyiz  bu şekilde yapılabilirse mükemmel olur

boşluk ve metal arama aynı anda olan bazı cihazlar gördüm  bundada olabilir diye düşünüyorum

Kolay gelsin.
"Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?" Zümer Suresi - 8-9

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #210 : 07 Ağustos 2013, 00:08:34 »
aegean35
nyf dediğiniz kablo sanırım 2x0.75 olarak satılan ttr çok telli kablolardan
 tek damara göre daha az verimli olduğunu gördüm 0.50mm2 nya ile yapın imkan olursa
sönümleme direnciniz çok düşük 680R civarına yükseltin taş direnç kullanmayın
metal film dirençlerden temin etmeye çalışın yada daha önce resimlerini verdiğim
alüminyum soğutuculu olanlardan bulun 25wlık olanları 5tl
devredeki mosfetin orta bacağını devreden ayırıp ben ona seri shotky diyot takıp
sırt sırta bağlayıp metal soğutucu takmayı tercih ettim diyot çıkışınıda tekrar devreye
bağlanıyor seri direnç kullanmayın bence
bobin endüktans değeri 1mh bobin direnci 2R sönümleme direncim 680R benim tercihlerim
elektriksel ortamlarda denemeyip toprak üstünde toprak altı test etmeye çalışın cihazı
kolay gelsin
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
bayram ortası anyayı konyayı görücez hayırlısıyla inşallah

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #211 : 07 Ağustos 2013, 00:18:41 »
hemşerim elc'i usta şartları zorlama.. ;) .
ne kadar derinlikteki boşlukdan bahsediyosun...
2-3m den boşluk tespiti yapan bi dedektör olduğunu sanmam...
öncelikle şunu araştırmak lazım dedektör boşluk tespitini nası yapar.
...
0,75 lik ttr den yapılmış orjinal büyük başlıklar var.nakliye açısından kullanılması zorunlu :(
saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
Re: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #212 : 12 Ağustos 2013, 16:19:33 »
Tuş takımı için satın aldığım mebran, tek sorun üzerindeki sayılar yerine anlamlı birşeyler yazabilmek.
2 adedi kargo dahil 6TL'ye geldi.

satınalma için link: [size=78%]http://www.ebay.com/itm/2pcs-New-1x4-4-Key-Matrix-Membrane-Switch-Keypad-Keyboard-Super-Slim-/261137577909?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3ccd0337b5[/size]

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #214 : 12 Ağustos 2013, 19:39:15 »
hüsetin ustam forum sayfalarında giriş çıkış  kullanıcı adı vs ingilizce olmuş. özelliklemi yaptınız yoksa daha düzenleme aşamasındamısınız ?.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #215 : 12 Ağustos 2013, 20:50:47 »
Merhaba Arkadaşlar,

thunderbolt, Mustafa bu membrablargerçekten çok hoşuma gitti. Hemen bende sipariş edeceğim.

bitkici şakir, evet hala düzenleme devam ediyor. Bu hafta tamamen biter sanırım. Ben nezaman yeni proje yayınlasam birileri bizimle uğraşmaya başlıyor. Sanırım fazlası ile rahatsız ediyoruz.

Arkadaşlar projenin yapım ve kullanım klavuzunu hazırlıyorum bugün yarın yayınlarım.

Saygılar

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #216 : 12 Ağustos 2013, 21:55:02 »
ilginiz için teşekkür ederim ustam. bu zamana kadar oyuncaklar ile 5 er 10 ar milyar kandırdılar insanları,ben onlarcasına  şahitim, sizden beklediğimiz siparişin sahipleri delta pulseden zaten oldukça memnunuz ,biz birazdaha gelişmiş bir cihaz  istiyoruz dediler, yani her projen kaliteli ve bir o kadarda tutarlı.siparişleri göndermeye başladınmı ustam, umrede idi arkadaş beni bugün aradı kısa zamanda gönderecek dedim, selam ve saygılarımla.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2013, 21:56:32 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #217 : 12 Ağustos 2013, 23:35:10 »
Merhaba,

Ben de elimden geldiğince güzel projeler ile herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Siparişler gönderilmeye başlandı. Bu hafta muhtemelen elinizde olacaktır. Bu projemde yaptığım testlerde gayet stabil bir çalışma olduğunu her seferinde gördüm. Umarım herkes beğenir.

Bende bayram süresince arazi denemeleri yaptım. Yaptığım denemelerde bobin, sönümlenme direnci uyumu üzerinde durdum. Yanımda 700uH, 500uH ve 400uH olacak şekilde 3 bobin ve dedektöre bağlı 330R sönümlenme direnci kullandım.Yaptığım denemelerde ciddi performans ve stabilite farkları gördüm. Bir bobin ile çok stabil çalışan dedektör öteki bobin ile stabliteyi kaybedebiliyor. Yada mesafesi ciddi fark edebiliyor. Peyderpey çektiğim videoları yayınlayacağım.  Şimdilik kendi dedektörümün resmi ile montaj klavuzunu 1. mesaja ekleyeceğim.

Saygılar

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #218 : 12 Ağustos 2013, 23:52:55 »
ustam başlığın en verimlisinin ebat ve endüktans değerleri sarım şekli ince detaylar hakkında bilgilendirebilirmisiniz.

saygılarımla

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #219 : 12 Ağustos 2013, 23:58:27 »
Buda benim dedektörüm  :D