Gönderen Konu: Topragı nasıl şoklarız  (Okunma sayısı 10792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
Topragı nasıl şoklarız
« : 04 Şubat 2009, 01:32:57 »
Arkadaşlar topragı nasıl şoklaya biliriz  bu piyasada satılan sok aletleri var elektro sok  bayanların korunmak için kullandıgı cinsten 30000volt civarında bu gibi birşeyler arıyorum ama bu cihaz sanırım milivolt işimi görmeyecek bu konuda görüşlerinizi bekliyorum

Uykusuz

• Ziyaretçi
Ynt: Topragı nasıl şoklarız
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2009, 08:43:52 »
Konu hakkında bilgim yok ama merak ettim ne işe yarıyor şoklamak?

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 04 Şubat 2009, 10:16:35 »
şoklamaktaki amacınız ne acaba akım ve gerilim değerleri ne olacak. dc mi ac mi şoklama yapacaksınız vs. ....
net bilgiler olursa yardımcı olmaya çalışırız.
TA5DF

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2009, 13:35:31 »
Arkadaşlar benbir yerde okumuştum ve daha öncede fikir olarakta  önceden düşünmüştüm böyle birşeyi  bu sistem topraga verilen akım toprak altındaki metali önceden uyararak sonradan dedektörün inemediği derinliğe inmek  mesela tek para için 40 cm  cogu makina es gecer 30 bile zordur cogu makinalar için biz baştan topraga 30000  50000 v arası soklama yaparsak yani bu 4 purop seklinde bir yerden bir yere akımı atlatma seklinde olacak toprak altındada olan metal cisimler bunlarda kendi cinsleri kadar doyuma ulaşacak  sonra da dedektöre cok büyük bir rahatlık saglamazmı hem dedektöre hız olarak hemde derinlik olarak cünkü dedektörün  manyetik alan olusturuyor toprak altında nesneye sinyal ulaşsa bile sinyalin geri dönmesi metalin doyuma ulaşmasıyla alakalı değilmi biz sadece metali önceden doyuracagız bu sizcebu fikir işe yaramı yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum

hundai

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 09 Şubat 2009, 15:30:39 »
arkadaşım toprağa nasıl şok vereceksin  toprak ana ne verirsen yutar

ama senin demek istediğin risivity cihazı şoklama değil toprak özdirencini ölçersin

ayrıca toraktaki metali şoklamayla elektrik doldurupta dedektörle mi bulacaksınız

bunu ancak risivity cihazıyla bulursun buda doğru akımla çalışıyor ama şoklama falan filan yaparak torak

altıdaki metale şokla etki edip dedektörle bulma olayı yok böyle birşey risivity cihazı asenkron kardeşin

yaptığı bir cihaz örnek olarak ,risivity cihazlarının en sağlıklı çalışanıda şimdiye kadar gördüklerimin içinde

kanada üretimi cihazlar  verilerde hiç şaşmıyor 

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 10 Şubat 2009, 00:15:06 »
toprak yutar ama denemeden hiç bir şey ögrenilmez bence :)

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #6 : 10 Şubat 2009, 01:07:37 »
Toprak altındaki metalleri  uzaktan tespit için bugün  MFD kullanılıyor kardeş şoklamana gerek yok.
 Yeterki her metalin kendi öz titreşimini (rezonans frekansı) gönder  o sana dönüyor sinyal olarak.

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7 : 10 Şubat 2009, 16:43:29 »
metalin parmak izi hiç duydunuzmu şimdi teknoloji bu yöne dogru gidiyor

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #8 : 11 Şubat 2009, 11:46:03 »
Nasıl bi teknoloji bu biraz daha aydınlatırmısın VERON kardeş.
Saygılar....

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #9 : 11 Şubat 2009, 23:53:36 »
humhum arkadaşım arkadaşımda sitenin adresi var siteyi ben size gönderebilirim ama su anda bende kayıtlı değil sitenin linki en kısa zamanda gönderirim bu sistem 2007 sonu 2008 in basında bulunmuş site gerekli her türlü bilgiyi veriyor ama siteye üye olmak icin bir miktar para ödemek gerekiyor biz üye olmayı düşünüyoruz burdan diğer arkadaşlara yardımcı oluruz sağlıcakla kalın

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 12 Şubat 2009, 12:05:07 »
metalin parmak izi hiç duydunuzmu şimdi teknoloji bu yöne dogru gidiyor
google da arat gerekli tüm bilgiler var. hatta bu teknolojiyi kullanan bir sistem üzerinde araştırmalarımız sürüyor. zaman ve sağlık problemlerinden dolayı yavaş ilerlemek zorundayız. ama metalin parmak izi meselesi konusunda bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. bendeki bişlgiler teorik uygulamada pek bişey çıkaramadım şu ana kadar.
TA5DF

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #11 : 16 Haziran 2010, 22:50:17 »
ankarada bir arkadaşım dedektör yapmayı çoktan bıraktıgını metalleri titreterek bulma cihazını yaptıgını söylemişti arkadaşa sorayım ne durumda.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

isocan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 07 Ağustos 2011, 23:55:07 »
s.a arkadaşlar nasılsınız .ben konu dışına çıkacağım kusra bakmayın bir şey soracağım  tmş nin atma sebebi ne olabilir yardımcı olsanız sevinirim saygılar

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 10 Haziran 2012, 10:37:16 »
termik manyetik salter gevsek bağlantı sebebinden bağlantı yerindeki ısınmadan dolayı ısının termiği attırması  salterin kullanılan cihaz göre düşük değerde olması bağlandığı cihazın zorlanmadan dolayı fazla akım çekip ısınarak atması salterin bulunduğu ortam sıcaklığının fazla olması yükle beraber limit sıcaklık değerlerine  daha çabuk ulaşmasından sebeb varsa ayarları kısmından yüksetilebilir olması gereken değerler de yada sabit sıcaklık ayarlıysa ise salterde sorun yoksa ısınma sebebleri arastırmalısınız