Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921972 defa)

0 Üye ve 216 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #840 : 18 Ekim 2013, 11:39:35 »
Merhaba Arkadaşlar Herkeze Hayırlı Bayramlar.Büğün cihazımı tamamladım ve sizlerle paylaşmak istedim.Son olarak tutma kolu ve bobini yerleştirmek kaldı.

Karadağ'a çok teşşekkür ederiyorum ve birkaç soru sormak istiyorum.
1-) Kutu içinde bobin girişinde ısınma var bu normalmidir ?
2-) Bobin 1 TL parayı 10-15 cmde zor algılııyor.Yüzüğü ancak bobinin dibine kadar yaklaştırdığınız zaman algılıyor.1-2 cmden
3-) Akü olarak 12 volt 1.3 Amper akü kullanıyorum.Ttec marka.Aküyü yükseltmelimiyim.

İyi Çalışmalar

Dedektörünüz hayırlı olsun.

Biraz ısınma olur ama aşırı olmaması lazım
bu değerler normal değil. Kutulamadan sonra kalibrayon yapmalısınız.
aküyü en az 3A kullanın

Birde içinden bir fotoğraf ekleyebilir misiniz.

Teşşekkür ederim Karadağ senin sayende teknoloji ekibi sayesinde benimde artık dedektörüm var :-) İyiki sizin gibi yardımsever insalar paylaşımcı insanlar ülkemizde hala mevcut.
Kutulamadan sonra kalibrasyonu yaptık sağolsun buradaki arkadaşlar sayesinde osc eğrisini düzelttim.
Ama algılamada değişen fazla bişey olmadı.Akünü 12 volt 1.2 amper bunun sinyalin gücüyle alakası varmıdır.Yani küçük olduğu için daha az sinyalmi gönderiyordur ? İçinden fotografı akşam ekliycem.

Dün arazi testinede çıktım sahilde Yüzük ve 2 TL para buldum :-) yaklaşık 10 cm derinlikte hafif ıslak kumda video çekmek hiç aklıma gelmedi ama akşam bulduklarımıda çekerim :-) yalnız anladımki güzel bir tutma kolu ve bobine ihtiyacım var.

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #841 : 18 Ekim 2013, 13:42:23 »
huseyin ustam ; ayrim daha stabil hale gecti.sonumleme egrisi tertemiz
15x15 cm bakirli plaketi 65 cm den aliyor
10 grlik altin burma bilezigi 60 cmden aliyo.
29 cm capinda yuvarlak gumus tepsiyi 81 cmden aliyor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #842 : 18 Ekim 2013, 14:50:01 »

Eşik kaçta iken ?
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #843 : 18 Ekim 2013, 17:11:56 »
merhaba arkadaslar dp3 s bitirdim.yalnız acamadım bir turlu. video yukledim bir bakarsanız mumkunse su işide halledeyım.

http://youtu.be/jT5001YBJmI

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #844 : 18 Ekim 2013, 17:13:35 »

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #845 : 18 Ekim 2013, 17:53:17 »
7805 de cok ısııyor

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #846 : 18 Ekim 2013, 18:36:31 »

Eşik kaçta iken ?

007 de iken huseyin ustam

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #847 : 18 Ekim 2013, 19:47:25 »
7805 de cok ısııyor

class r56 yi yanlis takmissin.  r56 1k 5watt olacak
demonte kitte cikan 380r 5w ile 680r 5w yi seri baglayarak elde edeceksin
senin kullandigin direncler bobinde parazit giderme amacli kullanilmaktadir

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #848 : 18 Ekim 2013, 20:05:15 »
aynen wcoss2005 yanlıs takmısın.1n4148 de yanmıs.sağolasın basıma iş astım.bayramdan sonra bakayım.bulabilirsem alayım.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #849 : 18 Ekim 2013, 21:05:40 »
aynen wcoss2005 yanlıs takmısın.1n4148 de yanmıs.sağolasın basıma iş astım.bayramdan sonra bakayım.bulabilirsem alayım.

merhaba class
Videoda farkettiğim kadarı ile bobin bağlı değil. Bobin bağlı olmadan devreyi çalıştırırsan bu sorunlar normaldir. ayrıca bobin çıkışına daha önceki konularda paylaşıldığı şekilde sönümleme dirençlerini bağlaman da gerekiyor. Ancak o şekilde deneme yapmalısın.
wcoss2005 arkadaşın bahsettiği üzere r56 direnci net 1k ve en az 3w olmalıdır. Karadağ ustanın gönderdiği dirençleri kullanıyor isen 680r  340r seri bağlandığında 1k değerini veriyor. Bunları paralel bağlamayacaksın.
Sağlıcakla.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #850 : 18 Ekim 2013, 22:38:10 »
class video da gördüğüm bir durumu da ben söyleyeyim, glcd 4 ve 5 . pinler sanki kısa devre gibi duruyor. onları bir kontrol et. 7805 in ısınmasındaki en büyük nedenlerden birisi kısa devrelerdir...

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #851 : 18 Ekim 2013, 22:51:02 »
tamam ustalar yardımlarınız için cok tesekkurler.cihazda baska sorunlarda cıkardım.cihazı bir bilene bırakacam.o bakacak sagolsun.ben baktıkca sorun ustune sorun cıkıyor.
yardımlarınız için tekrardan tesekkurlerimi sunuyorum.hepinizden Allah razı olsun.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #852 : 19 Ekim 2013, 18:52:54 »
selam arkadaşlarım bugün tekrar arazideydim tamda umduğum gibi oldu dp3s verim vermeye başladı  kulanmada ustaştıkca isteklerine ulaşmak mümkün oluyor yanlız elekronikçi arkadaşlara bir uyarım var işinizde ustalaşmadıysanız cihazla uğraşmayın bırakın işi ustası yapsın yoksa verim alamassınız cihaz sadece ses çıkarmaktan başka bir işe yaramaz sabah çıktım şimdi geldim boşluk modu mükemmel ayrım modunda bir tane sikke buldum bir lira büyüklüğünde ve 50 santim derinde her eline dedetör alan araziye çıkmasın kültür miraslarımızı tahrip etmeyelim eserlerimiz başka meleketlere gitmesin bulduğunuz eserleri müzeye teslim edin  aynen benim yaptığım gibi yani anlayacağınız bu cihaz mükemmel.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #853 : 19 Ekim 2013, 19:15:43 »
arazide cihazı kullanmak çok farklı arazi güzel ise düntü varsa koyma birşey varsa yerleşim varsa orada bir obje varsa alınmamasının imkanı yok ya cihazı yapamamışsındır yada kullanma sorunu olabilir minarelli toprakta mükemmel sonuç veriyor ben sonuca vardım kafanıza takılan birşey olursa yazın teknik olarak cihaz tamirinden anlamam ama kulanım deneyimi hakkında yardımcı olurum sizlere

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #854 : 19 Ekim 2013, 19:35:34 »
arkadaşlar demin yorum yaptım ama yanlış yere göndermişiz sizleri bilgilendirmek isteriki ben birsaat önce araziden döndüm cihaz mükemel 50 santimden biir tl büyüklüğünde sikke çıkardım minarel modda cihazın ayrımı güzel sadece ustalaşmak gerekir kullanmada ben sikke buldum amma siz bulmayın çünkü yasak kültür miraslarımıza zarar verip tahrip etmek suç ben müzeye veriyorum alnım açıktır tek isteim eserlerimizin yurt dışına kaçırılmaması ben bunun için çalışıyorum sizden ricamda bu birde cihazla uğraşmayın bırakın ustası yapsın bu işi elektonikçi arkadaşlara söylüyorum her işin bir ustası erbabı var arazide cihaz çok farklı tepkiler veriyor sadece cihazla bütünleşmeniz gerek merak ettiğiniz bir konu olursa yardımcı olabilirsem ne mutlu

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #855 : 19 Ekim 2013, 22:57:03 »
Merhaba Arkadaşlar,

Tekin Murat, dedektörden memnun kalmana sevindim. Aman dikkat diyim. Gezinti yapma sınırları kanunen belli onları aşma. Sen sanırım bu dedektöre en zahmetli sahip olanlardansın.

Arkadaşlar sizler için bir video hazırladım. Bakalım beğenecek misiniz.

http://youtu.be/vr-aNOVU3g8

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #856 : 19 Ekim 2013, 23:37:51 »
Hüseyin usta süper olmuş eline sağlık.

İnşallah bizde bu kadar başarılı toplayabiliriz devreyi.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #857 : 20 Ekim 2013, 01:20:19 »
Test süper olmuş Hüseyin Ustam ,  bende çekeceğim kısa metraj konulu bir film ama bir türlü zaman bulup yönetmen koltuğuna oturmak nasip olmadı  8)   
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #858 : 20 Ekim 2013, 06:14:44 »
Test guzel olmus.Stabilite mukemmel.Birde 1X1 toprak altI test'i  yapabilsen bir o kadar iyi olucak.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #859 : 20 Ekim 2013, 08:51:01 »
hüseyin usta video gercekten mükemmele olmuş eline sağlık ..
bendeki bu kadar stabil calışmıyor yeni bi yazılım falanmı yüklendi :)