Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2112927 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karatepe

• Onbaşı
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #1680 : 21 Nisan 2013, 16:55:23 »
teşekkür ederim onur ustam bunları yaptım fakat d17 evtegreyi söktüğümde devre normal  çlışıyor yani tümayarlrı yapılıyor tıkıtıdan öteye gitmiyor

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1681 : 21 Nisan 2013, 17:33:14 »
slm,d17 entegresi hangisi oluyo farklı devrelerden bahsediyo olmayalım, bana d17 üzerindeki numara nedir söylermisiniz...
bu elemanı neden sökme ihtiyacı duydunuz...şöle bi baştan tek tek kontrol ediniz devreyi..
kolay gelsin...

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı karatepe

• Onbaşı
« Yanıtla #1682 : 21 Nisan 2013, 17:50:34 »
tl 062 bu vd 12 vd 13 diotlarına bağlı olan onur ustam bu diotlar şemaya uygun takılı

Çevrimdışı karatepe

• Onbaşı
« Yanıtla #1683 : 21 Nisan 2013, 18:06:17 »
şemada d-7 geçiyor entegreyi yerinde çıkardığımda cihaz gayet güzel algılıyor fakat taktığımda
sürekli ötüyor thrsdhold potu tamamen düşürmüyor
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2013, 18:28:32 Gönderen: karatepe »

Çevrimdışı karatepe

• Onbaşı
« Yanıtla #1684 : 21 Nisan 2013, 18:16:28 »
şemada d 7  geçiyor entegreyi yerinde çıkardığımda cihaz gayet güzel algılıyor fakat taktığımda sürekl, ötüyor
 ayrıca bu thrsholt potu sesi tamamen sıfırlamıyorum malum tl 062 takılı olduğu zaman tl 062 yi söktüğümde tüm ayarlar yapılıyor ayrıca entegreyi defalarca değiştirdim sonuç değişmedi
« Son Düzenleme: 21 Nisan 2013, 18:28:09 Gönderen: karatepe »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1685 : 21 Nisan 2013, 21:00:38 »
ustam şimdi şöle yapalım o 062 neden yerinden söktüğünü anlamadım ama bak şimdi,o 062 yerine tak cihazı manuel konumuna al 062 olmadan olmaz o iş unutma... sonra metal siz bi ortamda çihazı çalıştır pot ayarlarını nası yapacağinı iyice oku..devrede osilasyon varmı kontrol et.....her şey tamam gardaş olmuyo dersen yine yaz.hiçbi devreden böle eleman sökülerek deneme yapılmaz  lafıma kızma.
kolay gelsin

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı aaksts86

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1686 : 29 Nisan 2013, 10:34:06 »
Please help me where is the problem See the movie on this linkMutlu etmek yardım etmek beni sorunu olduğuFilm bu linke bakınız
View My Video

hello .. can help with my delta problem ..... sorry i have very bad english ....

i make delta pulse  .... and connect to 12v and i have sound .... then i push button autotune .... but sound not get lost .... if i pushe 20x button autotune sound will down .. but after 3 second sound will back ....... then i replace lf357 to tlo81 or lf356 ..... and autotune button work good .... but when i connect coil 25cm  4om  paralel 390om.... and tune all whit ossciloscope .... metal find very bed and sound prevent - sound respond after 2 second

i use in dp ne555 ne556 hef4358b  hef4066 and tl072
[size=78%]what wrong??     [/size]

Çevrimdışı protez

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1687 : 12 Mayıs 2013, 20:38:39 »
arkadaşlar yeni üye oldum.bir şey sormak istiyorum.Ben delta pulse 3 aldım fakat arıza yaptı.Aküyü bağlayınca ekrana ışık geliyor düğmeye basıyorum açılmıyor.lütfen bunu tamir adebilecek biri varmı.yatdım edin.

Çevrimdışı HG1898

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1688 : 21 Mayıs 2013, 14:04:04 »
The sea, delta I encounter a problem, 556 foot ninth pulse output, pulse D24538 tenth feet output, the machine can not detect metal, welding T2 can detect metal, but the machine is not stable, where the problem, please help me
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2013, 14:15:03 Gönderen: HG1898 »

esemon

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1689 : 12 Temmuz 2013, 04:26:29 »
arkadaşlar başlığı yaptıgımız şu boru ve t şeklindeki bağlantı noktasını nereden temin ederiz ne diye alırız. şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1690 : 12 Temmuz 2013, 06:16:52 »
arkadaşlar başlığı yaptıgımız şu boru ve t şeklindeki bağlantı noktasını nereden temin ederiz ne diye alırız. şimdiden teşekkürler

Nalburdan bulabilirsiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

esemon

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1691 : 13 Temmuz 2013, 05:20:38 »

Nalburdan bulabilirsiniz.

Saygılar

eyvallah dostum

numlock

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1692 : 16 Temmuz 2013, 03:22:15 »
arkadaşlar s.a uzun süredir foruma katılmıyoum ama yine takıldık :) )))))))))) bende bitane klasik delta var gecen yıl çalışıyodu  fakat çalıştığı zaman operasyonu dıştan yaptım yani hani bağlantıları dıştan bağladım mesela mosfete kablo çektim dıştan monteledim 20 k dıştan monteledmiştim cihaz ii çalışıyodu ama iç operasyona gectim yani cihaza monteledim şimdi  cihazı açtığım zaman ledlerin ikiside yanıyo ses geliyo bi uzalıyo ses bi kısalıyo duruyo vs ledler hiç sönmüyo ve bobini bağladığım zaman kısa devre yapıyo gibi oluyo ses kesiliyor. 1 de ne 556 entegrede entekrenin ayakları örnek veriyorum   7 se takılan yeri 8 ayak nasıl olacak ben anlamadım .1n 4148 artısı eksisi varmı onları yanlış bağlamış olabilirrmiyim resimli yardım yapabilirmisiniz. birde kullanılan ledler kac volt olmalı yeşil led yerine sarı led taktım ondan olabilirmi ve parcaları nerden satın alabilirim mesela  mosvet led entegre vs yardımcı olursanız sevinirim saygılar cihazı yapamm gerekiyor 

esemon

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1693 : 16 Temmuz 2013, 16:27:02 »
Koskaca bağcılarda başlıkta kullanılan t bağlantısını ve boruyu bulmadım. bilen varmı bağcılarda satılan yer

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #1694 : 16 Temmuz 2013, 16:40:01 »
arkadaşlar s.a uzun süredir foruma katılmıyoum ama yine takıldık :) )))))))))) bende bitane klasik delta var gecen yıl çalışıyodu  fakat çalıştığı zaman operasyonu dıştan yaptım yani hani bağlantıları dıştan bağladım mesela mosfete kablo çektim dıştan monteledim 20 k dıştan monteledmiştim cihaz ii çalışıyodu ama iç operasyona gectim yani cihaza monteledim şimdi  cihazı açtığım zaman ledlerin ikiside yanıyo ses geliyo bi uzalıyo ses bi kısalıyo duruyo vs ledler hiç sönmüyo ve bobini bağladığım zaman kısa devre yapıyo gibi oluyo ses kesiliyor. 1 de ne 556 entegrede entekrenin ayakları örnek veriyorum   7 se takılan yeri 8 ayak nasıl olacak ben anlamadım .1n 4148 artısı eksisi varmı onları yanlış bağlamış olabilirrmiyim resimli yardım yapabilirmisiniz. birde kullanılan ledler kac volt olmalı yeşil led yerine sarı led taktım ondan olabilirmi ve parcaları nerden satın alabilirim mesela  mosvet led entegre vs yardımcı olursanız sevinirim saygılar cihazı yapamm gerekiyor 
mrb...
geçen yıl çalışan devre bu sene bozulmaz,aküsü biter.diyodları sormuşsun onlar kutuplu tabikide ama onları hiç kurcalama önce aküyü şarz et önce çalışan devrede diyodlar kendiliğinden yön değiştirmez herhalde
saygılar
esemon...bulamamanın sebebi acaba istanbulda su tesisatı çekilmiyo direk  damacana kullanılıyor olmasın :D
şaka bi tarafa esnafla iletişimde sorun olabilir malum ramazan ''t'' deyince adam anlamamıştır
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2013, 16:43:05 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı canbay

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1695 : 16 Temmuz 2013, 18:25:30 »
Koskaca bağcılarda başlıkta kullanılan t bağlantısını ve boruyu bulmadım. bilen varmı bağcılarda satılan yer
Merhaba.,
t için 20 lik puşfit te deyin boruyada 20 lik kangal boru deyin anlarlar...

esemon

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1696 : 19 Temmuz 2013, 11:36:54 »
Merhaba.,

saol dostum.

numlock

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1697 : 22 Temmuz 2013, 01:04:56 »
arkadaşlar yardım delta pulse cihaz mesafesi kısa ne yapmalıyım ii bir bobin ölçüm değerleri ne olabilir ii bir bcbin yağ tenekenisini nekadarda çekse yeterli olur. 

numlock

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1698 : 22 Temmuz 2013, 01:17:26 »
arkadaşlar yardım delta pulse cihaz mesafesi kısa ne yapmalıyım ii bir bobin ölçüm değerleri ne olabilir ii bir bcbin yağ tenekenisini nekadarda çekse yeterli olur.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #1699 : 04 Ağustos 2013, 00:59:46 »
Merhaba.,

20 lik ''kaplin te'' olarak arayacaksın ancak nalbur da bulma sansın çok düşük...