Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2118458 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #1640 : 04 Mayıs 2011, 17:26:50 »
is first tested in this way. Place a coil of metal from a remote location. also trying to reverse sensing, because this chip change lf357 fake.
 coil values ​​are a problem, another is so wrong.
 30 cm coil.
  31 rounds of 0.55 wire
 40 cm coil
 0.55 25 round wire

Mahmoud_alzamil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1641 : 05 Mayıs 2011, 21:41:26 »
Please help me where is the problem  :'( :'(
 :'( :'(
 :'(
 :'(
http://www.upload.gen.tr/d.php/www/ef8hj08i/mahmoud.mp4.html
 ??? ??? ???

Çevrimdışı mc_307

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1642 : 19 Mayıs 2011, 23:54:42 »
arkadaşlar ben deltayı yaptım, aküye bağladım, ledler yandı, ama bir türlü haporlörlden ses duyamıyorum.. ayrıca yeşil olan led bi ara söndü bi daha yanmadı ben onu değiştirdim şu an biraz büyük olanını taktım iyi çalışıyor. fakat yine ses yok. ne 555 i kontrol ettim başka deltada entegre sağlam... yardımcı olabilirmisiniz. bi tamamlanmış dedektör resmi koyamadım siteye yaw...:(((
"Yavaş yavaş ölüyoruz" dedi kaplumbağa.
"Haklısın, ne uzun bir gün" dedi kelebek.

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #1643 : 11 Haziran 2011, 21:25:34 »
arkadaşlar ben deltayı yaptım, aküye bağladım, ledler yandı, ama bir türlü haporlörlden ses duyamıyorum.. ayrıca yeşil olan led bi ara söndü bi daha yanmadı ben onu değiştirdim şu an biraz büyük olanını taktım iyi çalışıyor. fakat yine ses yok. ne 555 i kontrol ettim başka deltada entegre sağlam... yardımcı olabilirmisiniz. bi tamamlanmış dedektör resmi koyamadım siteye yaw...:(((
Yukleresim.com
s.a.
usta o devredeki arızayı bulmamız için bu şekilde önce bir fincan türk kahvesi alıp afiyetle içmemiz gerekio sonra falına bakacaz, herşey fincanda yazar, arıza bu şekilde belki bulunur. ötesi beni aşar, ama elbette bilenler yardımcı olacaktır..
ama resmini, değerlerini ve daha detaylı bilgiler verirsen yardımcı olmaya çalışırız.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2011, 21:28:51 Gönderen: pro-TR »
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı obax

• Onbaşı
IRF ve R-680 ohm direnç ısınıyor
« Yanıtla #1644 : 25 Haziran 2011, 18:40:34 »
Merhaba sevgili arkadaşlar ben 1m başlık yaptım...IRF ve R-680 ohm direnç ısınıyor... küçük başlıkta problem yapmıyor.. büyük bobinin ve küçük bobinin dirençleri aynı.bobinleri ölçebileceğim LCR metrem yok. bo problemin sebebi ne olabilir veya öneriniz nedir?

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1645 : 26 Haziran 2011, 11:43:29 »
noise potunu kıs ısnma kesilir,
TA5DF

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1646 : 26 Haziran 2011, 13:49:20 »
Büyük bobininze seri 1R yada 2R 5W bir taş direnç bağlayarak deneme yapın. Muhtemelen zorun çözülecektir.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı obax

• Onbaşı
« Yanıtla #1647 : 27 Haziran 2011, 16:03:57 »
teşekkür ederim arkadaşlar.. her iki yöntemi deneyip sizleri sonuçtan haberdar ederim...

Çevrimdışı obax

• Onbaşı
« Yanıtla #1648 : 08 Temmuz 2011, 12:04:44 »
Direnci bağladım ve ısınma sorunu sona erdi... Arazide denediğimizde bu direnç algılama mesafesini düşürürmü?

casperol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1649 : 12 Eylül 2011, 17:22:55 »
Arkadailar DP1 b,r,n dökümaları olan varsa elinde tekrar toplu halde paylaşabilirmi linklerin çoğu kırık yaya eski şimdiden teşekkurşer saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1650 : 16 Eylül 2011, 11:01:17 »
Merhaba,

Lütfen kırık linkleri bildirirmisiniz. Kırık linkleri kendi serverimiz üzerinden birdaha silinmeyecek şekilde yeniliyorum.

Saygılarımla

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

casperol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1651 : 19 Eylül 2011, 09:55:47 »
Ustalar dün akşam devreyi tamamladım entegreleri soketlere takmadan önce devreyi çalıştırdım iki adet led sürekli olarak yanıyor. Daha sonra entegreleri taktım aynı şekilde iki adet led sürekli olarak yanıyo ama devreden hiç ses gelmiyo. IRF 740 ısınmıyo LM556 kısa bi süre sonra ısınmaya başlıyo diğer elemanlarda ısınma yok. bobinli ve bobinsiz olarak denedim ama değişiklik olmuyo hiç ses gelmiyo entegrelerin yonunu ve transistörlerin ve kondansotörlerin yönunu kontrol ettim ve ledlerin yanındaki BC557 ve lm 555 nin sol üst köşesindeki BC557 yi ters takmışım onların yönünü düzelttim ama yine değişiklik olmadı hatta yerlerine yenilerini taktığım halde her.gi bi değişiklik olmadı halen ses gelmiyor yollardaki kısa devrelere ve iletimlerini kontrol ettim hepsi doğru gözüküyor. Bu arada akünün voltajıda 9v tun üzerinde. ustalar yardımcı olursasın çok sevinirim şimdiden çok teşekkurler.
Saygılar..!!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1652 : 19 Eylül 2011, 10:10:20 »
Merhaba,

Öncelikle devrenizde entegrelere doğru gerilimler geliyormu kontrol edin. Sonrasında 556 ve ekipmanları ile ilgili hatalı montaj, kısadevre v.b. olup olmadığını kontrol edin. Yapmanız gereken ilk şey osilatör devresini çalıştırmak.

Saygılarımla

casperol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1653 : 19 Eylül 2011, 10:16:17 »
Öncelikle İlginiz için çok teşekkur ederim ustam elimde bir edet olduğu için lm556 entegresini değiştirdim ama değişiklik olmadı ve entegreleri takmadan öncede bilmişlik yapmak istememem ama aklıma geldiği için söylüyorum yanlış anlamayım ustam bu da bi problem demi zenerler ve diyotlar doğru olmasına rahmen sürekli ledlerin ikiside yanıyo ayrıca akünun gerilimide normal birde ustam benim pek fazla bilgim yok osilatör devresinin çalışıp çalışmadığını nbasıl kontrol edeceğim hangi elemanları kontrol etmem gerekiyo ve olması gereken değerler nedir acaba birde bu olay benim yanlış takıp düzelttiğim transistörler ile ilgili olabilirmi

Çevrimdışı said_jarrah

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1654 : 19 Eylül 2011, 14:05:43 »
şekilde R37 direncinin ustundeki portlardaki değerler yok.
Engineer

kdr042

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1655 : 07 Aralık 2011, 22:39:21 »
Arkadaslar delta pulse 1 de bir hata yok sanırım ? yerleşim planı falan doğru sanırım ???

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1656 : 11 Aralık 2011, 11:12:18 »
Merhabalar...
Arkadaşlar  yaptığım çalışmalardan örnek resimler yükledim.Pcb basmaya fırsat bulamadığım için tekenolojiekibinden demonte kit aldım.Hem zaman açısından hemde yanlışlık yapmama açısından hazır pcb almak daha iyi bence.Tavsiye ederim.
Kolay gelsin...

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1657 : 26 Şubat 2012, 13:55:28 »
Çavuş arkadaşım devrede kullandığın kabloları nasıl bulabiliriz. Kaliteli kabloya benziyor, en önemlisi lehim yaparken kablonun plastiği eriyormu? Yardımcı olursan sevinirim. Hayırlı günler dilerim...

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1658 : 26 Şubat 2012, 14:46:52 »
merhaba. Plastikleri birisinin vermiş olduğu kablolardan söküyorum şu güç kaynaklarının içindede var bozuk olanlardan sökebilirsin. Erime olayına gelince eriyor ama problem olmaz. Kolay gelsin...

Çevrimdışı huseyin05

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1659 : 28 Şubat 2012, 03:26:26 »
Çavuş arkadaşım cevabın için teşekkür ederim. Bilgisayar güçkaynakların'dan çıkan kablolar erimez ama, bahsettiğin kablolar kalın oluyor. Ben kamera ve alarm montajlarında kullanılan kablolardan kullanmış'tım. Bu kabloların plastik kısımları eriyor. Hayırlı günler dilerim.