Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1556783 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #1260 : 09 Ağustos 2016, 22:43:23 »
Hadi hayırlısı ustam.3s i hazır mı aldınız.  Siz mi topladınız. 
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1261 : 09 Ağustos 2016, 22:47:35 »
Coykd usta Huseyin Usta dan mekanına gidip almıştım hazır set sağolsun ilgilendi.cumarteside ordaydim eksikleri aldım

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1262 : 09 Ağustos 2016, 22:53:45 »
Sağolsun yardımını esirgemiyor.. Sırf tanışmak için bile gidesim var. Ama maalesef..

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1263 : 10 Ağustos 2016, 02:40:43 »
Cümleten Selamun aleyküm.    Oncelikle böyle harika bir tasarım için hüseyin usta ya ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu 3s+ harika bir cihaz olmaya başladı... Bu gün ( daha onceden tespit ettiğimiz bahçesinin köşesindeki sinyal) çalışmamız da  yaklaşık 110 cm derinlikte 5cm lik bir civata çıkardım. Herkes hayret etti, bu makine 1metreden bunu nasıl buldu diye. Ben bile mesafe 1 metreye doğru gidince umudumu yitirmeye başlamıştım
İlim ile alim olunur. Adamlık zor mesele

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1264 : 10 Ağustos 2016, 07:06:04 »
 cengiz ustam. Kaçlık başlıkla bu değer.. Benim cihazımda farkettiğim şey ise.

1- sinyali ilk algıladığında tıkırdarken ayrım karışabiliyor. Ama ne zaman ki sinyali tam olarak aldı o zaman ayrımda sıkıntı olmuyor.. Testte kullandığım bakır plaket 10x10 cm.. 28lik başlıkla 50 cm den biraz fazlada algılamaya başlıyor. Ferro diyerek .. Ama sinyali net aldığında nonferro 50 gösteriyor..
2- hangi sürümü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bendeki 5 menülü sürüm. Avr ve frq değerlerinin de iyi ayarlanması gerekiyor.. Bakır plaket nonferro 90 oluyor.. Avr:3 frq:4 yaptığımda ayrımda sapma olmuyor..

En iyi sonuçları aldığımız ayar değerlerini paylaşsak deneyerek ayarları iyileştirebiliriz diye düşünüyorum..

Saygı ve selamla..

argentum

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1265 : 10 Ağustos 2016, 10:41:00 »
Değerli forum üyeleri abilerim ustalarım uzun zamandır siteye girmemiştim. Çünkü araştırma içindeydim, her tanıdığımla görüştüm. Bir sürü cihaz gösterdiler pulse vlf radar alan tarama ne ararsanız var. Ama en sonunda anladım ki, şu piyasada en iyi cihaz teknoloji ekibinin sitesindeymiş. Bende bütün cihazları eledim ve hüseyin abiden cihaz aldım. deltapulse + ve gradyometrem bu gün elime ulaştı. daha açmadan kullanmadan bir heyecan sardı beni. siteyi takip ettiğim kadarıyla anladım ki bu cihazlar harika tek sorun kullanmayı bilmemekten kaynaklanıyor. tecrübe ve saatlerimiz feda ettikten sonra inanıyorum ki iyi bir defineci olacağım abilerimden destek beklerim. bu yazılarımı okuyan herkese de teknoloji ekibinin cihazların tavsiye ediyorum. fiyatı olsun kalitesi olsun kimle konuşsam bana bu cihazları övüp durdu, bir kaç kişi hariç onlarda kıskançlıktan yapıyor sanırım çünkü hiç bu cihazı kullanmamışlar. Hüseyin abime saygılarımı gönderiyorum ellerin dert görmesin. herkesede başarılar diliyorum.

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1266 : 10 Ağustos 2016, 12:11:05 »
Arkadaşlar d3s+ da 49 R  diye bi direnç var yeri r43 bunu. Bulamadım piyasada diğerleri tamam  bunun yerine ne koyabiliriz

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1267 : 10 Ağustos 2016, 12:14:14 »
Resim

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1268 : 10 Ağustos 2016, 12:14:28 »
Usta onu bende bulamadım 47 ohm kullandım..sıkıntı olmadı..

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1269 : 10 Ağustos 2016, 12:15:54 »
İstersen 47 ye iki tane 1 ohm ekleyebilirsin ama gerek yok sanırım.. 47 yeterli geldi benim devrede.

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1270 : 10 Ağustos 2016, 12:19:48 »
Usta bide 10000uf16 v yerine 10000uf 35 v olur mu

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1271 : 10 Ağustos 2016, 12:21:49 »
Olur ustam.

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1272 : 10 Ağustos 2016, 12:25:35 »
Teşekkürler  şimdi 47 ohm eksik onuda buldummu akşam bu iş biter inşallah

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1273 : 10 Ağustos 2016, 12:35:04 »
Hayırlısı olsun ustam. 47bulunur sıkıntı olmaz.  Heyecan yapma olur mu. Ben heyecandan ilk elektriği verdimde pici takmayı unutmuşum. Aman dikkat. Emeğe yazık olmasın. Saygı ve selamla..

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1274 : 10 Ağustos 2016, 14:26:28 »
Sağol coykd usta 47 de buldum akşama dikkatlice yapicam artık

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1275 : 10 Ağustos 2016, 14:40:11 »
Rast gelsin usta.. Takipteyim.. 8)

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1276 : 10 Ağustos 2016, 17:51:09 »
cengiz ustam. Kaçlık başlıkla bu değer.. Benim cihazımda farkettiğim şey ise.

1- sinyali ilk algıladığında tıkırdarken ayrım karışabiliyor. Ama ne zaman ki sinyali tam olarak aldı o zaman ayrımda sıkıntı olmuyor.. Testte kullandığım bakır plaket 10x10 cm.. 28lik başlıkla 50 cm den biraz fazlada algılamaya başlıyor. Ferro diyerek .. Ama sinyali net aldığında nonferro 50 gösteriyor..
2- hangi sürümü kullanıyorsunuz bilmiyorum ama bendeki 5 menülü sürüm. Avr ve frq değerlerinin de iyi ayarlanması gerekiyor.. Bakır plaket nonferro 90 oluyor.. Avr:3 frq:4 yaptığımda ayrımda sapma olmuyor..

En iyi sonuçları aldığımız ayar değerlerini paylaşsak deneyerek ayarları iyileştirebiliriz diye düşünüyorum..

Saygı ve selamla..

45 lik başlık kitle beraber almıştım onu kullanıyorum.
 Ben ince ayar yapmayı beceremedim. Yer altindan cikan her şeye  değerli bakmayı tercih ediyordum. O nedenle  Eğri mükemmel yakın olunca bıraktım.  Ama yeterli olmadigi yerler çıkıyor illa net ayrim gerekebiliyormus anladim. ve Daha ne yapmalıyım açıkçası onu da bilmiyorum. Senin netlik bana göre ideal olmuş. Rica etsem Tarif edebilir misin bana. Ayarlamaya calisayim. Saygılar
İlim ile alim olunur. Adamlık zor mesele

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1277 : 10 Ağustos 2016, 18:02:38 »
Eyvallah ustam.
Ben eğriyi ayarlarken plaketi algılama mesafesi gibi tutuyorum. O sırada eğriyi tune yapıp bırakıyorum.. Bir kere araziye çıktım elimle kırabileceğim kadar çürümüş bir çiviyi nonferro 40  olarak gösterdi.. Tabi ilk tecrube de voliyi vuracam sanmıştım.yanıldığımı anladım .tecrube şart.. Eğriye metal yaklaştırmayı bi dene istersen..

Saygı ve selamla.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1278 : 10 Ağustos 2016, 19:54:19 »
Arkadaşlar bu sıralar genelde il dışındayım. Bu haftasonu da Kastamonu da olacağım. Çok yazamıyorum kusura bakmayın.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1279 : 10 Ağustos 2016, 20:05:17 »
Cümleten Selamun aleyküm.    Oncelikle böyle harika bir tasarım için hüseyin usta ya ne kadar teşekkür etsem azdır. Bu 3s+ harika bir cihaz olmaya başladı... Bu gün ( daha onceden tespit ettiğimiz bahçesinin köşesindeki sinyal) çalışmamız da  yaklaşık 110 cm derinlikte 5cm lik bir civata çıkardım. Herkes hayret etti, bu makine 1metreden bunu nasıl buldu diye. Ben bile mesafe 1 metreye doğru gidince umudumu yitirmeye başlamıştım
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.