Gönderen Konu: kaliteli 8 mhz lrl sema tık pdf  (Okunma sayısı 13952 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
Ynt: kaliteli 8 mhz lrl sema tık pdf
« Yanıtla #40 : 02 Ocak 2021, 23:40:27 »
Diyotu biliyotum ustam semadakı işareti dıyorum   bi cızgı var birde cizgiye yanasık ucgen var artı eksı belırtılmemıs  .
çizgi tarafı eksi üçgenin arkası artı kutptur ama devrede iki yönde de kullanılabilir. doğru akım geçirmek ve filtreleme için + ucu artıdan sinyal alır.
ters gerilim koruma durumunda ise eksi kutbu artıya , artı kutbu eksiye bağlanır.
TA5DF

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #41 : 03 Ocak 2021, 12:18:21 »
Tesekkurler ustam .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #42 : 03 Ocak 2021, 12:41:08 »
8 Mhz devresı calısıyor ama anten algılaması yoktur yanı ulkemızde calısmamaktasır dıger ufak devreler calısmaktasır mantıkları aynıdır .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #43 : 03 Ocak 2021, 12:42:50 »
Anten bolumunde nasıl bı degısıklıkle calısır bırılerı sema cızse faydalı olur lrl yapmak ısteyenlere .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #44 : 05 Ocak 2021, 11:25:22 »
Bu lrl işini basarmak isteyenler uygun frekansı gonderdıkten sonra gercek gomu olan bu yer olması lazım yoksa bocalayıp dura bılırler bu lrl işi gorundugu gıbı degıl sadece frekanslar iş bıtmıyor bundan emin olabılırsınız suanda lrlem calısmaktadır gercek alımıyacagım yerlerı eksı deger olarak cekmektedır TV de artı deger vermektedir 24 saat calısmaktadır İlk teslerım bu sekılde tamamen cubuk mantıyı onemlı olan dalga boy orantısını ayarlıya bılmek buda gercek gomu olın yerde ayar yapılabılır bu lrl satısa uygun olmayan zımpırtıdıt yapan kendı bolgesınde kullana bılır cunkı dalga boyları tutacakmı belkıde tutar efsane lrl alantaramanın elıktronık versiyonu lrl yanı cubuk la aynı. .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #45 : 08 Ocak 2021, 22:49:29 »
Lrl işini yavas yavas anlamaya basladım ev içinde kesınlıkle yapılan tesler dogru degıl ev dısı test gerekıyor suanda 8 mhz  yi calıstıra bıldım inca 121 devresı 8 mhz ye  ekledım 8 mhz  calıstı 3 antenlı oldu 1 anten genedeye baglı  ayrıyeten 3 gercek altın frekansı devreye yukledım gercek altın mhz frekansı devreye yukledım su anda cekım cok kuvvetlı antenı uzatamıyorum 10 cmlık ınce bakır telle anca manyetık olan yerde test yapa bılıyorum arazıde ufak bı alımıyyum bıldum lrl den 5 cm mesafeden anormal sayı degısıklıgıyle anca anlıya bıldım sımdıkı sıstem baya guclu bos manyetık olmayanyerde gercek yuzunu devre gosterecek kesınlıkle tahte kutuya konulması lazım lrl nın pılastık ten sın yal gucu azaldıgını farkettım verılen enerjıdende cok etkılenıyor doğru enerjısı bulmak lazım ben bunun ıcın mını uydu cıgazı kullandım ayrıyeten dedoktor ayırımında sıkıntı yasıyanlar 560 pf ortaya smd bobın 500 k  potasımetreye baglanacak telın bır ucu 30 mh bobın 560 pf dedoktorun artı ve eksısıne baglanacak 10 mh 500 k pottun  orta ve bosta olan yere dıren lehımlenecek okadar super ayırım yapıyor soyle dım manyoto metre ıle bıle ayırım yapıyor bendedoktorle bera ber manyot metre kullandıgım ıcın normalde ayırımı yapmaz bu durum benı sasırttı   . 

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #46 : 09 Ocak 2021, 22:06:47 »
Sonunda cuvalı algıladı 2 metreden frekans cuvala duyarlı ıdı frekans vererek ısı cozdum sın yal jeneratoru artı ek sısıne 330 pf  10 m dırenc 20 m olabılır frakansın durumuna baglı  dırek artı artıya eksı eksıye baglanıyor olay bukadar basıt ama khz frekansların metalı algılaması yok test yaptım ama noktasal 5 khz bıyerı algılıyor sınyal jeneratorunu kapatınca ısık sonuyor cuvalı algılamaya devam edıyor tercubesı olan varsa hangı frekans la dedoktor gıbı algılata bılırım aklımda pulse var  cuvalı 2 metreden algıladıktan sonra bu ıse baya kafayı taktım tercubelı ustalardan ne cesıt frekans denıye bılırım onerı yazan olsa makbule gecer ınternette bılgı bulmak zor sankı mezara meslerıne gıccek bılgı ?.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #47 : 12 Ocak 2021, 02:01:51 »
8 mhz LRL işi bıtmesıne az kakdı 6 tane altın frekan sı yukledım fırekans yuklerken devrede temızlık olduuu farkettım  cuvalı cekmıyor dogal demır frekans devreye yuklıyecegım takı metale duyarlı olana kadar normalde demır frekansı yuklesemde onemlı olan antene gıden bolum cıktısıdır tetıkleme ıcın demır frekansınasa ıhtıyac oldugunu dusunuyorum paslı demır da ha ıyı tetıklıye bılır zaten 8 mhz hazır pover ıyı  sınyal sabıt kalıyor lamba gıbı seylerdende fazla etkılenmıyor su anda lrl hıc bı agılaması yok lamba tv elektırıkler harıc yalancı sınyaller gıttı sayılır nasıpse son ıslemlerı yapınca bıttıgınde fotosunu atarım  devre kendı frekandınıda uretıyor bu su demek emfad gıbı radıo frekanslarıyla calısmıyor yanı ına 121 antenı elektırık olan yerde elle dokununca antene sınyal verıyor fısı ısıkları kapatınca bu sefer 8mhz lrl antenı el dokununca sınyal verıyor 121 anten cıkısı calısmıyor  terazı gıbı degısık bı sey oldu akıllara zararmı akıllara karmı arazıde bellı olcak  .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #48 : 12 Ocak 2021, 23:02:50 »
resım
Son asamaya geldım su anlık lamba tv den baska bıse algılamıyor bi işe yarıyacagını sanmıyorum yapan kısılerden olumlu soylentı yok satıcılara sorarsan havadakı altını bıle algılıyor voltaj degısıklıgıyle alıcı konumu degısık algılamalar yapıyor ayarlı voltaj regulesı kodummu ıs bıtecek lr l 3 antenlı 2 anten takılı 1 anten elımde yoktu 1 2 anten ına 121 e aıt en sagdakı 8 mhz  aıt ne yazıkkı 8 mhz ye  121 antenını uzatınca 8m hz  calısıyor belkı bu sekılde calısıyordur gnd den calısan bı sıstem  .

Çevrimdışı samuray34

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #49 : 13 Ocak 2021, 17:38:05 »
Bende emfad 12/4ugrastım baya ugraştırdı beni sonunda calıştırdım  ama data logger tarafı eksik ibre ile bazı boşlukları algılayabilir hatta ses cıkışı bile eklenebilir bu haliyle bile kısmen iş görür gibi akşam 4 sonra 153khz bir yayın yakalıyor sanırım Rus radyosu TV den neredeyse 10 metreden etkileniyor hatta cep telefonundan bile etki var bu haliyle tam bir yeraltı kablo bulucu olabilir şuan daha duzgun bir pcb basıp kaliteli bir kutuya yerleştimesi kaldı

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #50 : 14 Ocak 2021, 10:08:19 »
İş goren cıgazların t vden etkılenmesı normal bende lrl yı son asamaya getırdım en son devdeye kare dalga yolladım guc ayar kademesı yaptım .  cıgazda gozde gorulur bı temızlık oluyor ele tepkı vermıyor v.b bos arazıde sınyal alayım  dıye degıdık taktıkler uyguluyorum  gercek altın olmadan lrl nın calısacagına ınanmıyorum hangı frekand verırsem vereyım devrede anormal degısıklık  olmuyor mıneranın 10 khz frekans taktıgını de devreye uygulayınca tamam olacak  .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #51 : 15 Ocak 2021, 17:36:21 »
Arazıde ufak bı testtım oldu her.gı bı algılama yok elımı pulse sınyal ile 50 cm den algılıyor o sekıldede ayar yapa bılıyorum tabı bı sey ıfade etmıyor  lrl de bı sıkıntı gorunmuyor algılaması yuksek sayılır yazımı beklıyecegım yazın ve guneslı havalardamı calısır bu lrl bu tarafı hosuma gıtmesede calıstıktan sonra  yazı da beklerız bas ka frekan topraga gondererk bu lrl yı belkı alıcı olarak kullana bılırım yanı topraga yuksek dbılı elektırık vererek guzel ıs gore bılır kafamada yatıyor  .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #52 : 18 Ocak 2021, 01:11:35 »
Pulse sınyal ile bakıra tepkısı iyi demıre pile duyarsız yapacak kısıler altın yada bakır gomup test yapabılırler pulse sınyal sız sıtabıl calıssada verımı dusuk yanı yapacak kısıler ufak pulse cıkıslı devre yapıp devreye surebılır dırek dedoktor pulse cıkıslı sıtabıl degıl ama verımı fazla topraktaki anormallıkler farkkedıle bıkıyor tabı pusula etkısinede gıriyor geliştiril esi gereken Bı proje.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #53 : 19 Ocak 2021, 20:49:36 »
 Pulse sınyal ıle temız ortamda ina 121 antenıyle 8 mhz anten kazancını  artırabılıyorum agac koklerını guzel cekıyor bu halıyle uydu cıgazıyla altın frekansı verdıgımde verım dusuyor yada cok cıkıyor bunun ıcın cok uzun bı anten yada bobın sarmam gerekecek ne oldugunu anlıya bılmem ıcın cunkı sınyal zırve yapmıs sınyalın asagı ınmesı ına 121 antenıne baglı boyle bı acayıp devre oldu antenle kazanc ayarını yapıyorum yada dusuruyorum uzun vadelı degısık bı proje tamamen teste talıp bı proje bu lrl ısı ayar oturtturulana kadar bu sekılde devam edecegım heralde cubuk ile degısımlerı bakıyorum altın maden yada defıne olan yerde hat cızgılerınde  carpı yaptıgı yerde bu defer yon verıyor tam noktolama yapa bılıyor ayara gore  l cubuk bende bırazzayıf acık bı bılgı yok bu arada alkalın pıl olmadanda calısıyor onemlı olan ayar oturturmak bu ıslerın oldugunu anlıyorum iş zor yanı cubugun algıladıgı yerı eloktoronık olarak algılamaya calısmak zor ıs calısacagındanda umudum yok normal pıyadasakılerın nerdeyse 30 kat ustune bı algılama ya sahıp elotronları o sekılde algılıyor yapmam gereken 2 antenı  boy orantısına ayarlamam  o kadar .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #54 : 27 Ocak 2021, 18:55:32 »
Baska Bi lrl daha yaptım bobını calısmadı ama calıstırmayı basardım demir bakır el dedoktor gıbı cekıyor 30 35 cmden hassas poda ıhtıyacım var derınlıgı artırabılmek ıcın nasıl bir pot onerırsınız 50 k Bi işe yaramıyor kazan c cok ince Bi ayarda kalıtelı cok iyi olması gerekiyor.

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #55 : 28 Ocak 2021, 18:35:37 »
Baska Bi lrl daha yaptım bobını calısmadı ama calıstırmayı basardım demir bakır el dedoktor gıbı cekıyor 30 35 cmden hassas poda ıhtıyacım var derınlıgı artırabılmek ıcın nasıl bir pot onerırsınız 50 k Bi işe yaramıyor kazan c cok ince Bi ayarda kalıtelı cok iyi olması gerekiyor.
Arkadaşım tebrik ederim, konuyu baştan beri takip ediyorum, kendi başına burada bir mücadele veriyorsun, kendin yazıp cevaplıyorsun, konu kimsenin ilgisini çekmiyor, ben başarılı olacağına inanıyorum, yılmadan devam

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #56 : 29 Ocak 2021, 13:30:43 »
Sagol tesekkurler Basarı Gelıyor Emek verdıkce 1 hz pulse sınyal ıle bobınlı yenı yaptıgım lrl yı cok guzel calıstırdım hıc bobın olmadan tv  4 5 metreden algılıyor artı guc ayarını acamıyorum ısın puf noktası pulse 1 hz uzak mesafe sınyal olduguna kanaat getırdım yapması cok basıt 555 1hz entegre ıle kare dalga pulse cıkıslı devre yapıp  1 hz sınyal drek 10 ne yada 33 n kalıtelı parca kopru olarak gndeye baglanıyor 33 n alımıyyum n yı tavsıye ederım okadar medafe kat kat tv harıc 100 metre mınımum medafesı vardır 1 km ye kadarda gıdebılır cunkı guc fazla .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #57 : 29 Ocak 2021, 13:38:19 »
8 devreye pulse sınyal denemedım calısırsa 300 metre min mesafe zaten pulse sınyal olmadan normal cekıyor  heralde 3 4 km re sınyal yollar calısırsa .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #58 : 29 Ocak 2021, 13:39:16 »
8mhze devre

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #59 : 29 Ocak 2021, 13:46:48 »
ilgi cekmemesı de normal iş gorecegıne ınanan yok varsada az adam akıllı vıdeo kendını kanıtlıyan lrl olsa ozaman ılgı gorur sımdılık hobı ugrası cocuk uyuncagı gıbı ama sınyal mesafesı fazla bu yonden kat kat uste bı devre lrl.