Gönderen Konu: Moharemka  (Okunma sayısı 49202 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Moharemka
« Yanıtla #400 : 24 Eylül 2022, 09:34:39 »
Yani Hüseyin abi t1s incelemesinde bunun tiyosunu vermisti bobine metali yakindan uzaga degilde uzaktan bobine dogru bir sallamayla bu sorun aşılır sizin dediginiz dogrultuda masa üstü testlerde bobini metale sallamak pek sağlıklı olmayacaktır

Herkes işini yapsın.
Bildiğin şeyleri de unut ki her düşünceyi hazmedebil.
Arkadada gözlerim var ama umursamıyacak kadar eğitimim var şükür

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #401 : 20 Aralık 2022, 10:57:33 »
nokta macro simplex i  2 ye katlıyor ghost tecrübeyle sabit

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #402 : 21 Aralık 2022, 01:14:53 »
Düzgün toplanan analog cihazların tümünde başarılı sonuçlar alınabilir ustalar sadece ghost değil. Admiral , smw , tesoro çoğunda 1 TL 30 35 cm rahat görüyor.

Çevrimiçi gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #403 : 21 Aralık 2022, 17:28:38 »
Düzgün toplanan analog cihazların tümünde başarılı sonuçlar alınabilir ustalar sadece  ghost değil. Admiral , smw , tesoro çoğunda 1 TL 30 35 cm rahat görüyor.
quasar ,admiralde yaptım ghosta ama hava teslerinin hepsi düzgün ayrım nüve tuğla testleri hep güzel lakin toprakta metali kapatmadığım zaman arama yapamıyorum hep birşey varmı gibi ötüryor gıcırdıyo hepside sorun aynı bu kısmı becermedim

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #404 : 21 Aralık 2022, 19:56:50 »
Başlığın kayıkktır…

Çevrimiçi masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #405 : 27 Aralık 2022, 01:22:32 »
alici katinda seri  cuhazlarda olsa paralel olan cihazlarda dahil verici bobinde lcr 10 voltu gõrmek  osiloskopda vmax 25 volt vpp 50 volt  olursa  tx sünüsü ve toprak opampi potu dahil  sünüsler  cok õnemli  toprak potuna cikan direnc Rasgele koymak olmuyor  feriti sildi yerde bir voltaj  deyeri var  feriti sildi yer toprak sünüsü ve voltaji  voltajdan mili voltlara düserse derinlik gider hava tesdi iyide toprakda neden derindeyil olayi alici bobin ve opampin cikis milivoltu  cok düşürmek de kayip lardan birisi  ve sens ve tresholt olan kisimlar  cok õnemli noktalardan  bir yer

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #406 : 27 Aralık 2022, 04:12:20 »
Demir silme potunu çeyrek konumda gezersen arazide demire öter yalnız toprağa ses vermez .(Tabi bu doğru faz acısı ayarladığıni varsayıyorum)  Cihazın toprak ayarını düzgün yapmalısın toprağı ilk sildigi yerde birakirsan derinliğin muntazam olur 1 lira 35 40 cm net görürsün. Piyasadaki el yapımı cihazlarda 35 cm den görüyor diyenlerin çoğu demiri tam silmez millete demiri siliyorum diye satarlar cihazı. Demiri tam silen cihaz o derinliklere inmez. Havada demiri 15 20 cmden dik konumda silip 1 lirayı 35 cm den görüyor diye satıyorlar cihazları. Toprak altında ayni mesafeden 35 cmden demiri silip 1 lirayı aynı mesafeden gören cihaz görmedim ben daha. Saygılar. Millet yalancı olmuş ;)
Düzgün toplanan analog cihazların tümünde başarılı sonuçlar alınabilir ustalar sadece  ghost değil. Admiral , smw , tesoro çoğunda 1 TL 30 35 cm rahat görüyor.
quasar ,admiralde yaptım ghosta ama hava teslerinin hepsi düzgün ayrım nüve tuğla testleri hep güzel lakin toprakta metali kapatmadığım zaman arama yapamıyorum hep birşey varmı gibi ötüryor gıcırdıyo hepside sorun aynı bu kısmı becermedim

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #407 : 27 Aralık 2022, 04:17:49 »
Ayrıca ek olarak piyasadaki entegrelerin çoğu sahte özellikle son zamanlarda daha çok çıkmaya başladı karşıma , cihazının düzgün çalışmama sebebi entegreler de  olabilir.

Çevrimiçi masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #408 : 18 Ekim 2023, 23:15:49 »
Sayfa 1 de şemaya baktımda r25 ve r26 tx rezozansini  bobin ündüktans ve kapaitans  tutmasi gerek r25 ve r26  da  rezozansi  tam noktayi yakalarsa cihaz sesde dahi performansi yakaladigini belli eder  derinlik ķaybina encok sebeblerden birisi tx alici bobin frenkasi rezozansi  ve balans toprak ayarlari   mineralli kaya granit tuğla gimi delememesi  bu yüzden

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #409 : 19 Ekim 2023, 12:19:56 »
Osilaskop şart usta nereden nasıl bir ölçüm alacağını bilmek çok önemli. Bizler amatör olarak uğraşıyoruz çabalıyoruz  zaman emek ve para israfı başka birsey değil işi çözen zaten gidiyor marka basıyor.

Çevrimiçi masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #410 : 23 Ocak 2024, 21:32:03 »
Osiloskop olmadan zor olur tx ve rx fazi gõrmek gerek sonrada rezozans isi var  faz aci genelde 45 derecede tutarim en õnemli nokta   tx rezozansi ve toprak opampinin  da rezozansi õnemli