Gönderen Konu: Moharemka  (Okunma sayısı 49203 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı deep max

• Teğmen
  • *
Ynt: Moharemka
« Yanıtla #200 : 08 Haziran 2020, 21:51:01 »
Bobin bilgileri belli mi bu dedektorun?

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #201 : 09 Haziran 2020, 10:41:39 »
Bu cihazı deneme fırsatım olmuştu. Masa üstü testlerde 1 TL yi 50-55 cm den aldığını bizzat denedim.
Toprakta aynı başarıyı alamadım. Toprak denemesinde 1 Tl 20 cm geçmedi. Benim denediğim cihazda mı sorun vardı bilmiyorum.

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #202 : 09 Haziran 2020, 12:28:50 »
senin denediğin cihazda sıkıntı vardır yada ayarlarını iyi yapamadın ondandır normalde 1tl yi toprak altında 30--32sm algılar

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #203 : 09 Haziran 2020, 12:33:38 »
bu cihazın bir sıkıntısı şu toprak altında ayrım mesafesini gecen derinlikteki metali değerli algılar toprak üstüne cıkınca değerziz der

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #204 : 09 Haziran 2020, 12:42:11 »
bobin bigileri rx  1.532mh-2.6 ohm 823mh--  tx  2.0=ohm kaplosus ölcüleri..

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #205 : 09 Haziran 2020, 12:58:28 »
kendim bile ters basmışım

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #206 : 09 Haziran 2020, 14:21:56 »
kendim bile ters basmışım

Usta bu resimdeki ters değil baskı
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #207 : 09 Haziran 2020, 16:04:48 »
düzü bu ustam öbür türlü entegre bacakları ters oluyor.

Pardon usta ben kafa dalgınlığından lay ın üst görünüşü ile karıştırdım. evet  düz olan bu  afedersin
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #208 : 09 Haziran 2020, 19:44:49 »
estafurullah ustam zaten kafalarımızın karıştığından böyle basit hatalar yapıyoruz

Çevrimdışı houssinff

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #209 : 12 Haziran 2020, 00:26:26 »
hi to all can evryone put lay here and corrected pcb it doesent works for me

Çevrimdışı Hsn197979

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #210 : 12 Haziran 2020, 09:22:38 »
Arkadaşlar 3 tane plaket harcadım bir o kadar da malzeme.gel gelelim çalışmıyor.cok mu pahali. hayır tabiki de ama sonuçta emek veriyoruz. Devrede verilen 7805. Fakat  5 volt ile çalışacak bi devre değil benim görüşüm..diyeceksiniz ki bu kadar mı cahilsin.  Tabi ki hayır 7810 ile de çalışmadı 7812 ile de çalışmadı.neyle çalışıyo bu devre çözemedim. Zaten çözülecek gibi de değil. Arkadaşlar devre zaten clon. Yada bu devreden alıp clon lanmis bi kaç devre var.ben bunu yapıp çalıştırmak istedim tamamen hobi. Yoksa 200 lira verip plaketi almak kolay. Pcb si veriliyo dizilim yanlış dizilim veriliyo pcb yanlış. Pcb duzeltiliyo entegreler degisiyo. Inanın soğudum. Mevzu burda harcanan para değil harcanan emek... lütfen arkadaşlar ben çocuğuma yanlış şeyleri öğretmek istemiyorum. Yaptığın bişeyin çalışmaması senin çocuğun gözünde biraktiğin izlenimin ne kadar kötü olduğunu tahmin edebiliyosunuzdur umarım. Biz bi gün yok olup gideceğiz. Ama neslimizi de sürdürecek olanları kendimiz le birlikte götürmeyelim diyorum..sizden gerçekten rica ediyorum arkadaşlar. Doğru bilgiler  paylaşıp insanları yönlendirelim.  Arkadaşlar resim atmamı istemişsiniz devreye ait. Ama  çalışmayan bi devrenin de resmini buraya atıp  kimseyi üzmek istemiyorum. Çünkü herkes bir yorum yapacak. Yok o entegre ters olmuş yok bu transistör ayakları yanlış. Nasıl paylaşıldiysa öyle yapıldı. Teşekkür ederim ilginize şimdiden.

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #211 : 12 Haziran 2020, 13:19:48 »
EN DÜZGÜN
7805 yerine 78010 kullanılacak herkezden özür dilerim.

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #212 : 12 Haziran 2020, 13:21:47 »
devrenin fotosunu atarmısın

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #213 : 12 Haziran 2020, 13:23:39 »
bak ustam buarkadaş yabmış bende calışıyor diyor

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #214 : 12 Haziran 2020, 13:45:58 »
arkadaşım dediklerie tamamen katılıyorum şunuda bilmeni isterim hepimiz insanız hata yapabiliriz devrenin fotosunu atarsan hata varsa birlikte cözelim kendim bile cok iyi bildiğim pacaları bile yanlış taka biliyorum ...

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #215 : 12 Haziran 2020, 13:49:29 »
bak ustam buarkadaş yabmış bende calışıyor diyor

It doesnt work for me demiş ustam , yani bende çalışmıyor demiş :)
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #216 : 12 Haziran 2020, 14:12:09 »
Arkadaşlar 3 tane plaket harcadım bir o kadar da malzeme.gel gelelim çalışmıyor.cok mu pahali. hayır tabiki de ama sonuçta emek veriyoruz. Devrede verilen 7805. Fakat  5 volt ile çalışacak bi devre değil benim görüşüm..diyeceksiniz ki bu kadar mı cahilsin.  Tabi ki hayır 7810 ile de çalışmadı 7812 ile de çalışmadı.neyle çalışıyo bu devre çözemedim. Zaten çözülecek gibi de değil. Arkadaşlar devre zaten clon. Yada bu devreden alıp clon lanmis bi kaç devre var.ben bunu yapıp çalıştırmak istedim tamamen hobi. Yoksa 200 lira verip plaketi almak kolay. Pcb si veriliyo dizilim yanlış dizilim veriliyo pcb yanlış. Pcb duzeltiliyo entegreler degisiyo. Inanın soğudum. Mevzu burda harcanan para değil harcanan emek... lütfen arkadaşlar ben çocuğuma yanlış şeyleri öğretmek istemiyorum. Yaptığın bişeyin çalışmaması senin çocuğun gözünde biraktiğin izlenimin ne kadar kötü olduğunu tahmin edebiliyosunuzdur umarım. Biz bi gün yok olup gideceğiz. Ama neslimizi de sürdürecek olanları kendimiz le birlikte götürmeyelim diyorum..sizden gerçekten rica ediyorum arkadaşlar. Doğru bilgiler  paylaşıp insanları yönlendirelim.  Arkadaşlar resim atmamı istemişsiniz devreye ait. Ama  çalışmayan bi devrenin de resmini buraya atıp  kimseyi üzmek istemiyorum. Çünkü herkes bir yorum yapacak. Yok o entegre ters olmuş yok bu transistör ayakları yanlış. Nasıl paylaşıldiysa öyle yapıldı. Teşekkür ederim ilginize şimdiden.

Hocam bütün parçalari tek tek ve ölçerek taktınız mi? Türkiye’deki bi çok devre elemanı patates yani çöp çalışmıyo.. Ben devre malzemesi almaya giderken yanımda ölçü aletim ile gidip tek tek ölçüyorum, emin ol 20 parçadan 3 ü ya arızalı ya da farklı değerler veriyo. Lehim yollarını kontrol edin kısa devre var mı kopukluk var mı

Çevrimdışı şenoluluer

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #217 : 12 Haziran 2020, 14:26:09 »
birde bf245şin bacaklarını ters takmış olabilirsin 2n4393ile bf245şin bacakları değişik

Çevrimdışı houssinff

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #218 : 12 Haziran 2020, 14:50:37 »
hi şenolulu is cqn you put vedio of your machin please help it doesent works with me help with clear pcb or things.

Çevrimdışı star1

• Onbaşı
« Yanıtla #219 : 12 Haziran 2020, 19:07:31 »
pcb