Gönderen Konu: MET FM-2 Metal Dedektörü Şeması Rus Yapımı  (Okunma sayısı 23175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
Ynt: MET FM-2 Metal Dedektörü Şeması Rus Yapımı
« Yanıtla #20 : 12 Haziran 2019, 12:39:09 »

LAY DOSYASI BURADAN İNDİR
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı Yetmişsekiz

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #21 : 12 Haziran 2019, 22:12:05 »
Son 1 ayda 15 kez denedim çalıştıramadım. Hatta bayramın 1. Günü micro-team’in Modifiye ettiğini yaptım yine olmadı.

Ençok ihtiyacım olan cihaz bu aslında
Ustam nedir bu basit görünen devreyi cazip kılan özellikleri. Sizin ihtiyacınız varsa bizimde olabilir. Bizede uğraşmayı tavsiye edermisiniz

Tespitimin olduğu yer riskli biraz.
Küçük olduğu için kullanışlı ve saklanabilir, gerekirse suyun içine atılabilir düşüncesi benim için olmazSa olmaz, ayrıca inanılmaz stabil.
Stabillik ve gizlenebilirlik bizimde aradığımız özellik, çalıştırısanız haber verin ustam bizde uğraşalım

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #22 : 13 Haziran 2019, 08:20:12 »
Son 1 ayda 15 kez denedim çalıştıramadım. Hatta bayramın 1. Günü micro-team’in Modifiye ettiğini yaptım yine olmadı.

Ençok ihtiyacım olan cihaz bu aslında
Ustam nedir bu basit görünen devreyi cazip kılan özellikleri. Sizin ihtiyacınız varsa bizimde olabilir. Bizede uğraşmayı tavsiye edermisiniz

Tespitimin olduğu yer riskli biraz.
Küçük olduğu için kullanışlı ve saklanabilir, gerekirse suyun içine atılabilir düşüncesi benim için olmazSa olmaz, ayrıca inanılmaz stabil.
Stabillik ve gizlenebilirlik bizimde aradığımız özellik, çalıştırısanız haber verin ustam bizde uğraşalım

Şu konudan videoya bakabilirsin.

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=10170.0
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Yetmişsekiz

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #23 : 13 Haziran 2019, 14:20:19 »
Eyvallah ustam

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #24 : 13 Haziran 2019, 15:45:30 »
Video su çok etkileyici. Dedektörle pinpointer arası cihaz olarak süper olur. Vaktim olursa denemek isterim. Paylaşım için Teşekkürler...

Çevrimiçi Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #25 : 13 Haziran 2019, 17:14:33 »
Konu dışında olacak kusura bakmayın arkadaşlar ama daha önce dp2 yapan tecrübeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=10359.0

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #26 : 17 Haziran 2019, 15:54:27 »
Bir Maşallah'ınızı alırım arkadaşlar. :)

Kendi el baskılarımla topladığım 7-8 pcb hariç ücretli makina ile bastırdığım 4-5 farklı versiyon Malaysh FM 2'nin 35. pcbleri bugün elime geçti, muhtemelen 35'te 0 yaparak rekora gideceğim :)
Bastırdığım pcbler :)

NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #27 : 18 Haziran 2019, 22:30:16 »
Foruma faydalı olması acısından beğendiğim bir devre şemasını sizlerle paylaşmak istedim

merhaba ustalar bu devreyi smd olarak 2,4 x7 cm olarak cizebilecek varmı

NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı ugures

• Er
« Yanıtla #28 : 28 Haziran 2019, 15:32:59 »
Arkadaşlar merhaba.[/color][/size]
[/color]Bu devreyi kurdum çalıştırdım. sizlerle paylaşmak istiyorum.[/size]
[/color]devre şemasını ve pcb sini ekte sunduğum devreyi aynen kurun. sadece pcb işe yaramaz. devre şemasından buton, led bağlanışı vs. uçları takip edip kablo ile bağlamanız gerekmekte.[/size]
[/color]Ayrıca size bu devre ile %100 uyumlu olan 12f629 hex dosyasınıda ekte sunuyorum. ancak dosyayı indirince ad değiştir deyin ve ".hex" ekleyin. zira sistem o uzantıyla upload etmeme müsaade etmedi. [/size]
[/color]osilatör ayarlarını vs. hiç birşeye dokunmadan sadece pic 12f629 a atın.[/size]
[/color]asıl mesele devreyi kurmakta değil, devreye uygun bobin-kondansatör ikilisi ile 18-22 khz arası frekansı tutturmak.[/size]
[/color]elinizdeki bakır tel ile bobini oluşturun ve devreye bağlayın. yüklediğim videoda duyacağınız garip sesler çıkacaktır. [/size]
[/color]bu sesleri duyarken bobine, pf- nf değerlerindeki kondansatörleri paralel olarak bağlayın ve biraz bekleyin. değişiklik yoksa başka bir kondansatörle tekrar deneyin. [/size]
[/color]Ben 4.-5. denememde o bobine uygun kondansatörü buldum ve olumlu ses sinyalini aldım. devrem tamamlandı.[/size]
[/color]Video da aynı gün yaptıgım iki devreyi göreceksiniz. biri büyük bobinli, diğeri küçük nüve bobinli. unutmayın önemli olan bobin-kondansatör ikilisinin sinyalini 18-22 khz arasında değere getirmek. Bunu da değişik değerde kondansatörleri deneyerek yapacaksınız :) [/size]
[/color] [/size]
[/color]Video : [/size]https://www.youtube.com/watch?v=KcqHSSZ86Vw[/color][/size]
[/color] [/size]

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #29 : 01 Temmuz 2019, 10:46:34 »
Arkadaşlar merhaba.
Bu devreyi kurdum çalıştırdım. sizlerle paylaşmak istiyorum.
devre şemasını ve pcb sini ekte sunduğum devreyi aynen kurun. sadece pcb işe yaramaz. devre şemasından buton, led bağlanışı vs. uçları takip edip kablo ile bağlamanız gerekmekte.
Ayrıca size bu devre ile %100 uyumlu olan 12f629 hex dosyasınıda ekte sunuyorum. ancak dosyayı indirince ad değiştir deyin ve ".hex" ekleyin. zira sistem o uzantıyla upload etmeme müsaade etmedi.
osilatör ayarlarını vs. hiç birşeye dokunmadan sadece pic 12f629 a atın.
asıl mesele devreyi kurmakta değil, devreye uygun bobin-kondansatör ikilisi ile 18-22 khz arası frekansı tutturmak.
elinizdeki bakır tel ile bobini oluşturun ve devreye bağlayın. yüklediğim videoda duyacağınız garip sesler çıkacaktır.
bu sesleri duyarken bobine, pf- nf değerlerindeki kondansatörleri paralel olarak bağlayın ve biraz bekleyin. değişiklik yoksa başka bir kondansatörle tekrar deneyin.
Ben 4.-5. denememde o bobine uygun kondansatörü buldum ve olumlu ses sinyalini aldım. devrem tamamlandı.
Video da aynı gün yaptıgım iki devreyi göreceksiniz. biri büyük bobinli, diğeri küçük nüve bobinli. unutmayın önemli olan bobin-kondansatör ikilisinin sinyalini 18-22 khz arasında değere getirmek. Bunu da değişik değerde kondansatörleri deneyerek yapacaksınız :)

https://www.youtube.com/watch?v=KcqHSSZ86Vw

Kardeşim sana özel mesaj attım bir bakabilir misin ?
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #30 : 16 Temmuz 2019, 11:51:32 »
Arkadaşlar bende devreyi çalıştırdım.
Verdiği destek dolayısıyla @ugures kardeşime teşekkür ediyorum. Gece gündüz fırsat buldukça yazdım ,desteğini esirgemedi.Benim tek sorunum ledlerde kaldı, ledler bende bir tanesi sabit yanıyor ve ayrım yapması gerekirken hiç yanmıyor, şimdilik o problemi çözmeye çalışacağız. Benim için bu kadar küçük bir devrenin olması ve sesle algılama yapması yeterli ancak problemi çözersem buradan paylaşacağım tekrar.

Akşam 11cm çapında bir bobin sardım ve deneme yaptım. Bir metal tabağı 25cm'den alıyor. Videolarını ayrıca devrede kullanmadığımız elemanların olduğu fotoğrafı ekliyorum.

NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #31 : 16 Temmuz 2019, 12:05:16 »
Youtube linkleri görünmemiş galiba, linklere tıklayarak görebilirsiniz.

NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #32 : 16 Temmuz 2019, 19:55:38 »
Youtube linkleri görünmemiş galiba, linklere tıklayarak görebilirsiniz.

eline sağlık

Çevrimiçi Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #33 : 01 Ağustos 2019, 13:55:02 »
Verdiği destek dolayısıyla @ugures kardeşime teşekkür ediyorum. Gece gündüz fırsat buldukça yazdım ,desteğini esirgemedi.Benim tek sorunum ledlerde kaldı, ledler bende bir tanesi sabit yanıyor ve ayrım yapması gerekirken hiç yanmıyor, şimdilik o problemi çözmeye çalışacağız. Benim için bu kadar küçük bir devrenin olması ve sesle algılama yapması yeterli ancak problemi çözersem buradan paylaşacağım tekrar.

Akşam 11cm çapında bir bobin sardım ve deneme yaptım. Bir metal tabağı 25cm'den alıyor. Videolarını ayrıca devrede kullanmadığımız elemanların olduğu fotoğrafı ekliyorum.

Peki bu " no" yazan yerler kısa devre mi olacak ne yapılacak detaylı yazar mısın, devre elemanları çıkarılmış ama boş kalan kısımlar ne olacak anlamadım, yanlış anlaşılmasin bilmediğimden soruyorum :)

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #34 : 01 Ağustos 2019, 15:43:42 »

Peki bu " no" yazan yerler kısa devre mi olacak ne yapılacak detaylı yazar mısın, devre elemanları çıkarılmış ama boş kalan kısımlar ne olacak anlamadım, yanlış anlaşılmasin bilmediğimden soruyorum :)

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

No yazdığım kısımları komple çıkardım ve takmadım. Sadece buton dört bacaklı çizilmiş onu iki bacaklı butona göre uyarlayıp atlama yaptım. onun dışında bobine 33nf kondansatör taktım hepsi o
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Slymn03

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #35 : 02 Ağustos 2019, 13:00:42 »
Ustam devrede değişikliği neye göre yaptın orjinali çalışıyormu ve senin yaptığın değişikliğe gore 317nin bi bacağı boşta kalıyor dogrumu

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #36 : 02 Ağustos 2019, 13:48:47 »
Ustam devrede değişikliği neye göre yaptın orjinali çalışıyormu ve senin yaptığın değişikliğe gore 317nin bi bacağı boşta kalıyor dogrumu

LM317'nin bacağı boşta değil kardeşim burada neden böyle görünmüş anlamadım.
Ben cihzı yaptım 3 farklı başlık sarıp akşam kutuladım , video çekecektim ancak geç oldu, bu gece bir aksam ile gösteririm.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #37 : 02 Ağustos 2019, 16:01:52 »

LM317'nin bacağı boşta değil kardeşim burada neden böyle görünmüş anlamadım.
Ben cihzı yaptım 3 farklı başlık sarıp akşam kutuladım , video çekecektim ancak geç oldu, bu gece bir aksam ile gösteririm.

bende bekliyorum nasıl olmuş eline sağlık

Çevrimdışı Slymn03

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #38 : 02 Ağustos 2019, 18:06:01 »
Devrede değişikliği neden ve neye göre yaptın ustam hani gerekirse bizde öyle yapalım ve 317 nin boştaki bacağı nereye bağlanıyor onu da söylersen  ben yukardaki devreyi yaptım çalıştıramadım oyuzden soruyorum  teşekkürler

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #39 : 02 Ağustos 2019, 19:22:38 »
Videoyu ekliyorum arkadaşlar sorular olursa yardımcı olmaya çalışırım.
Ancak devrenin tamamlanmasında ugures ve omerserif07 kardeşimin emekleri çok fazla.

NoBodY CaN StoP Me.!!!