Gönderen Konu: Elektrikli Motorsiklet  (Okunma sayısı 5165 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
Elektrikli Motorsiklet
« : 27 Ocak 2009, 19:23:43 »
Arkadaşlar  125  lik  bir  motorsikletim vardı.Bunun  piston ve  gömlek  nasıl  olduysa  çok  tahrip oldu  ve bende  gömlegi  pistonu komple  söktüm  aklıma  elektikle  yürüte  bilirmiyim  fikri  geldi.motorun  sadece  şanzıman  kısmını  kullanmak  istiyorum.krank  kolunu  söküp  atacam.sadece  kırangdan  gelen  sibopları  hareket  ettiren  zircir  kalacak.şimdi  ben   bu  zincire  uygun  dinamo  arıyorum.şimdi  sizlere   daha  doğrusu  bu  konuda  bilgisi  olan arkadaşlardan  burda  kullanacagım  dinamo  ne  ola  bilir.ne  kadar  bi  beslemeyle  çalıştıra  bilirim.motorun  şarz  dinamosu  üstünde  aktif.buraya  takacagım  dinamo  şamzuman  vasıtası  ile  motoru  hareket  ettirecek.vitesli  olacagı için  güçlüde  olacak.şarj  dinamosuda  aküyü  haricen  destekleyecek.fakat  dinamo  çok önemli.dayanıklı  ve  seri  olması  lazım.acaba   bu  eylemlerimde  her.gi  bi hata  varmı.yoksa  burda  anlattıgım  düşüncelerim  gerçekleşe  bilirmi.sadece  dinamo eksigim  var.piyasada  bulabilecegim  ekonomik  bi  dinamo  tavsiye  edecek  arkadaşlar  yazarsa  sevinirim.
DADAŞ

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Elektrikli Motorsiklet
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2009, 21:09:35 »
ilk hata akü ile çevirdiğin bir motorun hareket enerjisini tekrar şarj dinamosu ile geri çevirmeye çalışmak. bu kullandığın hareket dinamosunun(dc motor) gücünü çalmaktan başka bir işe yaramaz. çeşitli markaların satılan modellerinin teknik bilgilerini incelemeni tavsiye ederim. bildiğim birini paylaşayım. 48 v akü ile çalışıyor.
gerisini sen hallet artık.
TA5DF

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
Ynt: Elektrikli Motorsiklet
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2009, 21:12:30 »
sagol  ferudun.basit  bir  12  ile  çalıştıra  bilecegimi  düşünmüştüm.
DADAŞ