Gönderen Konu: TeknolojiEkibi Ahalisi, gelin toplanın bişey konuşcaz. Forum için proje yapmaya  (Okunma sayısı 15082 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Merhaba Arkadaşlar,

2006 dan bu yana 13 senedir forum için bişeyler üretmeye çalışıyorum. İyi kötü çok şey yapmaya çalıştım. Özellikle son 1-2 senedir görüyorum ki forumdan faydalanan arkadaşlar sessizce faydalanıp çekip gitmeyi tercih ediyor. İlan verip ürün satıyor, bakacağı şemaya bakıyor ve gidiyor. Sizler için geliştirip ortaya koyduğumuz projeler birileri tarafından insafsızca ve haksızca bazı yerlerde karalanıyor ve yıpratılıyor. Buna karşın bu duruma bir tepki gösteren forum kullanıcısı ya yok ya da yok denecek kadar az. Forumdan faydalanan arkadaşlar, ilan veren ürün satan arkadaşlar, şemalardan projelerden faydalanan arkadaşlar. Sizler bu durumun daha ne kadar böyle gidebileceğini düşünüyorsunuz? Ben ya da 1-2 kişi tek başına daha ne kadar sosyal medyada projeler için söylenen yalanların doğrularını anlatmaya devam edebilir? Bunun için tüm zamanımızı harcayan bizler sizlere hangi kalan zamanımızda proje geliştirip alın evde kendiniz yapın diye sunabiliriz?

Arkadaşlar bir süredir Plus'u forum projesi haline getirmek için bekliyordum ama şimdilerde bunu yapsam Plus için kaç forumdaş güzel videolar çekecek ya da kaç arkadaş ileri geri konuşanlar için bu projeyi savunacak diye kendi kendime sorar hale geldim. Arkadaşlar ben DP3, DP3s zamanının dayanışmasını özlüyorum. Forumdaki birkaç dolandırıcıyı uzaklaştırdığımızdan beri ortamımız daha da güzel oldu ama dayanışma giderek azalıyor. Forum her zamankinden daha fazla ziyaretçi ve üye çekiyor ama dayanışma yok. Ya da dayanışma kültürü artık toplumda mı yok? Sanki burası sadece devletin bakımını yaptığı, kimsenin bakımını temizliğini önemsemediği çeşmelere döndü. Suyunu içen gidiyor yetmezmiş gibi bazen içine çöpünü de atıyor. Bize de suyu getirme, temizliği yapma, arızayı gidermede zorunlu muamelesi yapılıyor.

Özetle, sizlere sorum şu. Ben forum için proje geliştirmeye devam etmeli miyim? Eğer etmeli isem sizler bana destek olacak mısınız? Etmemeli isem sadece eyvallah der çekilirim.

Saygılar.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Karadağ Ustam, sana destek olmamak sadece vurdum duymazlık olmaz ; bunca istifadelerinin akabinde
tercih edilen  terbiyesizce bir nankörlük olur...Fikirlerimiz fikirlerinizle, gönlümüz daima sizinledir...
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı onur600

• Albay
Devir hazır devri. Terzilik bile öldü neredeyse.
Dedektör fiyatlarıda ucuzladı kendin yapla uğraşanda azaldı.
Birde bir nesil kocadı artık...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ustam biz burdayiz....

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Devir hazır devri. Terzilik bile öldü neredeyse.
Dedektör fiyatlarıda ucuzladı kendin yapla uğraşanda azaldı.
Birde bir nesil kocadı artık...

Geçen biri 3s kit almış Aküyü ters bağlamış yakmış. İnternette orada burada demediği laf yapmadığı pislik kalmadı. Karşısında benden başka 3s ile ilgili hata sende diyen olmadı. Binlerce 3s yapan kullanan hatta satıp para kazanan var. Nerede bu arkadaşlar? Bilemiyorum şevkim kırılıyor.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı makintel

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Karadağ Usta; tabi ki hata sende;  bukadar mütevazi ve iyilik perisi olmayıver... ben, 1966dan beri insanlarla haşır neşirim; çok yüz yumuşaklığı yaptığım da neyin nereye varacağını hemen kestirebiliyorum... maalesef durum bu...
Mert düşmanla Dünyanın bir ucuna git, kalleş dostla bir adımlık yolculuğa çıkma...

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ustam insanoğlu nankördür binlerce iyilik yaparsın ama bir tane es geçersin senden kötüsü olmaz. Forumdaki dayanışma birazda facebooka bazı konuların kayması dolayısıyla azalmış olabilir yani buraya göz atarken bir mesaj göze çarpıp cevap veriliyordu ama şimdi bu durum kalmadı gibi. Proje konusu ise burayı canlı tutan tek sebep diyebiliriz. Projeler tabiki devam etmeli, ama kişiler değerlendirilmeli, yani siteye yeni girmiş bir kimsenin  son projeleri ele almaya çalışması manidardır. Yeni üyelerin aşamaları geçmesi daha uygun olur yani yeni giren biri mantıklı olarak önce dp2 ile başlamalıdır. En azından bunu kabul eden bir kişinin dürüst bir kişi olduğu tahmin edilebilir yani bu yeni üyenin vurkaç yapacak tarzdan biri olma ihtimali azdır. Forumlarda bu şekilde bir programsal bir engel konulurmu bilemiyorum yani belirli bir mesaja ulaşan kişi belirli konulara yazma izni verilebilir. Böylece sistem kendini kontrol eder. Saygılarımla

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
Değerli ustalar ım ben bu forumda yeni sayılırım. Bu foruma kayıt olduğum tarih ortalama 11 ay veya 1 yıl gerek şemalardan gerek ustaların tecrübelerinden yararlandım. Bu ınkar edilemez bir gerçek
 Ama şunu görmedim sizin üretimini yapmış olduğunuz cihazlarla ilgili karalama yapan görmedim. Görsem elbette tepkim olurdu. Aynı şeyi başka bir arkadaşın cihazına yapmışlardı ona tepkimi gösterdim . Bunada gösterirdim. Birde bu forumda şunu çok gördüm . Elektronikten hiç anlamayan arkadaşlar var. İstiyor ki ilk dizdiği devre çalışsın . Yok öyle birşey. Ben kendi adıma konuşayım. 1979 yıkımdan beri elektronikle uğraşıyorum. Lambalı radyolar . Oto grupları siyah beyaz tv ler. Zamanından . Ama her elektronikçi bile dedektör konusunda bilgi sahibi değildir.  Arkadaşlarımız birazda hatayı kendilerinde arasınlar. Bir cihazın şeması verilmiş. Pcb baskı devresi verilmiş. Ve örnek çalışanda var. Eğer senin yaptığın çalışmıyorsa. Ya senin hatan ya kullandığın malzeme hatalı. Hatayı başka bir kişiye yüklemek kişilksizlik olur . Emeklerin ve tecrübelerini bizlerle paylaştığın için teşekkürler
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
Ustam insanoğlu nankördür binlerce iyilik yaparsın ama bir tane es geçersin senden kötüsü olmaz. Forumdaki dayanışma birazda facebooka bazı konuların kayması dolayısıyla azalmış olabilir yani buraya göz atarken bir mesaj göze çarpıp cevap veriliyordu ama şimdi bu durum kalmadı gibi. Proje konusu ise burayı canlı tutan tek sebep diyebiliriz. Projeler tabiki devam etmeli, ama kişiler değerlendirilmeli, yani siteye yeni girmiş bir kimsenin  son projeleri ele almaya çalışması manidardır. Yeni üyelerin aşamaları geçmesi daha uygun olur yani yeni giren biri mantıklı olarak önce dp2 ile başlamalıdır. En azından bunu kabul eden bir kişinin dürüst bir kişi olduğu tahmin edilebilir yani bu yeni üyenin vurkaç yapacak tarzdan biri olma ihtimali azdır. Forumlarda bu şekilde bir programsal bir engel konulurmu bilemiyorum yani belirli bir mesaja ulaşan kişi belirli konulara yazma izni verilebilir. Böylece sistem kendini kontrol eder. Saygılarımla

Mükemmel özetlemişsin

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
Benim şahsi görüşüm proje yapalım ancak siz demonte yada monte kit üzerinden devam edin ustam. Benim gibiler çıktığı sürece  daha 7805'in problemini bilmeyiz sorarız :)

Demonte kiti toplamak hem keyifli hemde öğretici oluyor, lehimdir, dizilimdir, komponenttir vs elektronikçi arkadaşlara , yeni başlayanlara ve hobisi olanlara faydası olacaktır.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Bizim milletimiz her şeye çok farklı bakıyor. Avrupa forumlarında biri bişey başarsa ya da ortaya çıkarmaya çalışsa insanlar destek oluyor. Bizde bi kıskançlık bi hasettir gidiyor. Bazen yapılana bi tebrik bile çok görülebiliyor.

Buradaki dokümanlar çok kişinin bişeyler öğrenmesine sebep oldu. Bişeyler öğrenenler buraya karşı vefalı olacakları yere burayı bir rakip görüp arkasınlan iş çevirmeyi laf etmeyi layık görüyorlar. Şöyle düşünün bu forum bir usta ise buradan iş öğrenen çıraklar ustalarını yermeyi, küçük görmeyi, karalamayı ve ustalarını rakip görmeyi marifetten sayıyorlar.

Bu forumdan yetişip dolandırıcılık yapıp forumdan attığımız ve şu anda da hala dolandırıcılık yapanlar da oldu ama çok kaliteli arkadaşlar da oldu. Ben forum için çok acayip projeler ortaya koyabilirim. Ama bir ışık görürsem bunu yapabilirim. Yoksa bunu yapmamın bana zarar vereceğini hissedersem nasıl yapayım.

Belki de sadece ticari düşünüp şema falan vermeden kardeşim al sana kit ya da demonte kit işine gelirse mi demeliyim. Açıkcası bilemiyorum.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Kendi dedektörünü kendin yap işi bitmiştir. Ve bence firmayada kardan fazla zarar getirwn bir şey.
İnsanlar sorunlara çözüm aramak yerine suçlayıcı oldu artık.
Ben dilim döndüğünce yapılan işlere deatek olurum. Ama değer değmez orasına bir şey diyemem.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
En güzeli çubuk satmaktır sorun iştir.
Sana uyum sağlarsa faydalanırsın uyum sağlamazsa yapacak bir şey yok dersin. Konu kapanır.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
En güzeli çubuk satmaktır sorun iştir.
Sana uyum sağlarsa faydalanırsın uyum sağlamazsa yapacak bir şey yok dersin. Konu kapanır.

Çıbık sektörü Şevket Kozalak abimizle zaten tavan noktasında şuan.

NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
ustam valla ne desen haklısın ortak bi proje başlatıp forma can suyu verebiliriz diye düşünüyorum dediğingibi formun artık eski tadı gerçekten yok

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Benim şahsi görüşüm proje yapalım ancak siz demonte yada monte kit üzerinden devam edin ustam. Benim gibiler çıktığı sürece  daha 7805'in problemini bilmeyiz sorarız :)

Demonte kiti toplamak hem keyifli hemde öğretici oluyor, lehimdir, dizilimdir, komponenttir vs elektronikçi arkadaşlara , yeni başlayanlara ve hobisi olanlara faydası olacaktır.
     ustama katılıyorum. 

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
_Hektor_ alıntı-Mükemmel özetlemişsin

Sağol Hektor dostum.. >:D

Onur ustama da katılıyorum çubuk yapalım hem imalatı daha ucuz satış fiyatı yüksek. Dediği gibi bişey bulamayan suç bile atmıyor çubukçulara. >:D >:D >:D

Çevrimdışı leo46

• Teğmen
  • *
falez pi nin dagıtım mantıgında ister kendin yap  (kullanım sayısı gibi sınır olabilir ) isteyen  demonte  isteyen ise sizden alsınlar.
yapmaya emege degecek bir ürün olsun. belki amatörleri zorlar ama onlarında bir adım ileri gitmesi için smd olsun.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
falez pi nin dagıtım mantıgında ister kendin yap  (kullanım sayısı gibi sınır olabilir ) isteyen  demonte  isteyen ise sizden alsınlar.
yapmaya emege degecek bir ürün olsun. belki amatörleri zorlar ama onlarında bir adım ileri gitmesi için smd olsun.

Şu ana kadar yaptığım tüm projeler böyle zaten. İsteyen yapıyor isteyen alıyor. Ama yukarıda da yazdığım gibi yapan arkadaşlardan ben yeterli destek görmüyorum. Bu nedenle yenisini yapma konusunda kararsızım. Sizlere de sorduğum soru aslen bu. Sizce yen isini yapmalı mıyım yapmamalı mıyım.

Çevrimdışı leo46

• Teğmen
  • *

yeterli destek görmüyorum.

bu tür projelerin geri dönüşü uzun zaman alabilir . demo projelerinden maddi beklentin var ise bu işlerile ugraşanların sayısı belli  .
proje yayınlayıp yayınlamama bize degil kendine sorman lazım bir yol açayım üçbeş kişide olsa yapan olur bir faydam olur dersen yayınlarsın , bizlerde elimizde malzememiz varsa aklımıza yatarsa yaparız .