Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1561556 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #880 : 05 Temmuz 2016, 21:55:20 »
Sağolasın kardeşim sende bayramını kutlarım

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #881 : 06 Temmuz 2016, 10:45:19 »
s.a ustalarım elimde 0.35 ve 0.65 capında bobin teli var başık sarmak istiyorum yanlız ben bobini hesaplıyamadım  şimdi 0.35 veya 0,65 boinle 38 cm capında bobin sarmak istiyorum ohm 2.4 olacak zannedersem  kacsipir olması lazım bide 1x1 bobin sarmak istesem o kac sipir olması lazım yardım ederseniz sevinirim
bi rogram buldum ama yapamadım ben

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #882 : 06 Temmuz 2016, 11:05:44 »
CAP 38 DEN BÜYÜKDE OLA BİLİR  BİDE SÖYLE BİR YAZI GÖRDÜM FORUMDA
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gerçekte rekor sende değil  basit bir hesapla bile ispatlıycam [/size]40cm bobin ile 1 tl  50cm mesafe var ise bunun çarpanı 50/40=1.2550cm bobin ile 1tl 60cm mesafe var ise bunun çarpanı 60/50=1.20söyle olsaydı 40cm bobin 60cm mesafe 60/40=1.50buna göre çıkan  çarpan ne kadar yüksek ise daha iyi verimi vardır sonuca göre aynı siklette yarışmasanda hesap ortadadaha önceleri önerdiğim gibi  sarım yapsa idin 50x1.25=62.5 ederdi ufak objedeki 2.5cm kücümseyebilirsin ama obje büyüdükçe bu mesafelerde daha büyük farklar olurdu

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #883 : 06 Temmuz 2016, 11:09:16 »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #884 : 06 Temmuz 2016, 13:55:03 »
Bu tablo yardımcı olur umarım.

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #885 : 06 Temmuz 2016, 14:31:47 »

Sönüm eğri ayarı için yardımcı olacağını düşündüm.Sönümleme direnci 2x470r.Seri direnç 0r.
Başlık test bobini.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #886 : 06 Temmuz 2016, 15:08:32 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #887 : 06 Temmuz 2016, 15:15:32 »
mükemmel olmuş eline sağlık ustam bobin işini nasıl ayarladın acaba cok mereak ediyoruz :)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #888 : 06 Temmuz 2016, 18:00:05 »
Başlık için yukarıda tablo var.Ayrinca bir önceki sayfada da yazdım.
Test için mecburen kullandığım başlık Karadagin test bobini 2 tur çat 5.Yalniz Karadağ ustadan gelen başlık kablo lehimleri kopuktu.Bu ciddi sorun yaratabilir.Arkadaslar takmadan kontrol etsinler.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #889 : 06 Temmuz 2016, 21:30:33 »

Onur eline sağlık. Araziden de videlarını sabıtsızlıkla bekliyoruz :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #890 : 06 Temmuz 2016, 22:39:08 »
Bugün araziye teste çıktık 1.70x1.70 başlıkla kalibrasronu tamamladık tam eğri karadağ ustanın resimdekinin aynısı oldu ama gel gelelim sens'i açamadık ve avr 7 de anca çalışabildik.Haliyle derinlik klasik deltayı geçmedi ve parazitli çalıştı hep.Bizde sens'i düşürmek zorunda kaldık ama neden bu kadar gürültülü çalışıyor çözemedik.Bu yüzdende video çekmenin pek uygun olmayacağını düşündüm.Test yerimizde ne trafo var nede elektriksel parazite neden olan birşey.Daha önce burada  bir çok cihaz çalıştırdık, sorunsuz.Başlık değerlerimiz 2.5 r 512uh.Çok heveslendik derinlik konusunda beklentilerimiz yüksekti ama tam anlamıyla hayal kırıklığına uğradık, neyse sağlık olsun.Bu konuda tavsiye verecek varsa zevkle dinlerim.
Saygılar...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #891 : 06 Temmuz 2016, 22:52:38 »
Bugün araziye teste çıktık 1.70x1.70 başlıkla kalibrasronu tamamladık tam eğri karadağ ustanın resimdekinin aynısı oldu ama gel gelelim sens'i açamadık ve avr 7 de anca çalışabildik.Haliyle derinlik klasik deltayı geçmedi ve parazitli çalıştı hep.Bizde sens'i düşürmek zorunda kaldık ama neden bu kadar gürültülü çalışıyor çözemedik.Bu yüzdende video çekmenin pek uygun olmayacağını düşündüm.Test yerimizde ne trafo var nede elektriksel parazite neden olan birşey.Daha önce burada  bir çok cihaz çalıştırdık, sorunsuz.Başlık değerlerimiz 2.5 r 512uh.Çok heveslendik derinlik konusunda beklentilerimiz yüksekti ama tam anlamıyla hayal kırıklığına uğradık, neyse sağlık olsun.Bu konuda tavsiye verecek varsa zevkle dinlerim.
Saygılar...

Parazitlenmenin birkaççeşidi var. Bunu öncelikle bir tesbit etmek lazım. Parazitlenme elektriksel gürültüden de kaynaklanabilir, devreden de, bobinden de. Bunu anlamanın en kolay yolu sönüm eğrisidir. Sönüm eğrisinin durumuna baktınız mı? Orada parazitlenme oluyormuydu?

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #892 : 06 Temmuz 2016, 23:25:04 »

Onur eline sağlık. Araziden de videlarını sabıtsızlıkla bekliyoruz :)
Video isminde yazdığı gibi araziye cıktık.Daha doğrusu sadece yola çıktık.Malum bayram,bir telefonla geri dönmek zorunda kaldım.Yarın,bir gün boşum mutlaka çekeceğim :)
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #893 : 06 Temmuz 2016, 23:34:05 »
Saygılar...
Kalibrasyonu arazide ayarladığınızı varsayarsak.Neden derseniz evdeki hesap araziye uymayabiliyor.
Şahsen neden olarak aklıma gelenler.
Akü durumu.Gerekli tune miktarı.Devrede veya başlık ta soğuk lehim.1.70x1.70 başlık gezdirmek için en az yerden 50-60cm yukada tutularak mümkün olur.Aksi takdirde hatalı sinyal verir.
Cihazla başlık arası en az 2.5m olmalı.Cepleriniz de metal veya telefon olmamalı.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #894 : 07 Temmuz 2016, 04:14:08 »
Arazi kalibrasyonu kesinlikle gerekli. Dedektörün yazılımı geliştikçe toleransları azalıyor. 3s de sorun olmayan bazı şeyler 3s+ da sorun olabiliyor. Bu nedenle arazide ve mükünse gömülü metallerde kalibrasyon yapılmalı.

Çevrimdışı said_jarrah

• Yüzbaşı
« Yanıtla #895 : 07 Temmuz 2016, 20:46:39 »
s.a
ben sönüm eğrisi ekranını bulamadım
Engineer

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #896 : 07 Temmuz 2016, 21:14:42 »
s.a
ben sönüm eğrisi ekranını bulamadım

Cihazı Menü butonuna basarak açarsanız sönüm eğrisini görürsünüz.

Çevrimdışı haylaz36

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #897 : 07 Temmuz 2016, 21:56:56 »
Onur usta ben tabloya baktımda pek bişey  anlamadım elimde 035 bobin teliyle 065 bobinteli bar sana zahmet heplıya bilirmisin 38 cm başlık ve uzeri ne kadar sarmalıyım

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #898 : 07 Temmuz 2016, 22:03:18 »
Saygılar...

Parazitlenmenin birkaççeşidi var. Bunu öncelikle bir tesbit etmek lazım. Parazitlenme elektriksel gürültüden de kaynaklanabilir, devreden de, bobinden de. Bunu anlamanın en kolay yolu sönüm eğrisidir. Sönüm eğrisinin durumuna baktınız mı? Orada parazitlenme oluyormuydu?
Usta sönüm eğrisinde hiç karıncalanma olmuyor düz net bir çizgi çıkıyor.Sizin son paylaştığınız elle çizdiğiniz eğriyi referans aldım...

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #899 : 07 Temmuz 2016, 22:14:17 »
Saygılar...
Kalibrasyonu arazide ayarladığınızı varsayarsak.Neden derseniz evdeki hesap araziye uymayabiliyor.
Şahsen neden olarak aklıma gelenler.
Akü durumu.Gerekli tune miktarı.Devrede veya başlık ta soğuk lehim.1.70x1.70 başlık gezdirmek için en az yerden 50-60cm yukada tutularak mümkün olur.Aksi takdirde hatalı sinyal verir.
Cihazla başlık arası en az 2.5m olmalı.Cepleriniz de metal veya telefon olmamalı.
Başlık sabit yerde çift sıfırlama yaptığımda da bir parazit oluyor, gezdirirkende.Yani 60 cm kaldırmayla yada aşağıya indirmeyle  ilgisi yok.SENS 0 yada 2 gibi parazit yapmıyor uzun bir süre.Akü durumu dolu ve tune ve zero gerektiği kadar yapıldı buna emin olabilirsiniz.Üzerimizdeki metallerin hepsini çıkardık bir iğne bile yoktu üstümüzde.Başlıkla makine arası dediğiniz gibi 2.5 metre uzakta.Devrede veya başlıkta soğuk lehim olabilir mi şu an için bilemiyorum.İlginiz için teşekkürler...