Gönderen Konu: Delta Pulse 3s+  (Okunma sayısı 1554337 defa)

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3s+
« Yanıtla #1900 : 21 Ekim 2016, 09:50:45 »
3s+ çok güzel bir iş çıkarmış. 3s Plus çekemeyene çok çektiren dedektör :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1901 : 21 Ekim 2016, 10:19:51 »
maşallah ne diyelim hayrını görsünler

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1902 : 21 Ekim 2016, 10:43:20 »
Güzel iş yapmış...

Çevrimdışı cengiz001

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1903 : 21 Ekim 2016, 10:55:05 »
Hüseyin usta plus 3d modülü hakkında bilgi verirmisin. Nedir ne gerekir....

3d modülü ana kart üzerinde tuş takımının altında yeri olan ve datayı bluetooth aracılığı ile pv ye aktaran bir modüldür. Amaç dedektörle ve harici bağlanacak bir sensörle görüntüleme yapmaktır.
Kadrajda tablet bağladığın iz bir resim vardı, öyle anlık aktarım mi yapıyor. Çok aradım ama bir tek video bile bulamadım.  Yoksa gradiometre gibi önce çekim sonra analiz gibi mi calisiyor. 3d için başka bir ekipman gerek var mı. Fiyatı ne kadar. Bu bilgilerine verirsen memnun olurum. Saygılar kolay gelsin
İlim ile alim olunur. Adamlık zor mesele

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1904 : 21 Ekim 2016, 12:09:50 »
Hüseyin usta plus 3d modülü hakkında bilgi verirmisin. Nedir ne gerekir....

3d modülü ana kart üzerinde tuş takımının altında yeri olan ve datayı bluetooth aracılığı ile pv ye aktaran bir modüldür. Amaç dedektörle ve harici bağlanacak bir sensörle görüntüleme yapmaktır.
Kadrajda tablet bağladığın iz bir resim vardı, öyle anlık aktarım mi yapıyor. Çok aradım ama bir tek video bile bulamadım.  Yoksa gradiometre gibi önce çekim sonra analiz gibi mi calisiyor. 3d için başka bir ekipman gerek var mı. Fiyatı ne kadar. Bu bilgilerine verirsen memnun olurum. Saygılar kolay gelsin

evet aynen yazdığınız gibi. Anlık aktarım yapıyor. Gradiometre de canlı çekim yapabiliyor dedektör de. 3D için dedektörünüze datalogger modülü takılması gerekli ve bir adet windows tabanlı pc yada tablet gerekli. Bu ekipmanlar 3d işlemi için yeterli. Fiyat için benle irtibata geçin.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı finder

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1905 : 21 Ekim 2016, 20:02:13 »
Plus'ta denenebilecek pulse induction DD ve konsantrik başlık yapımını çizimlerle anlatabilecek, yardımcı olacak ustalar yok mu???

Bunu bobin yaparak değil yazılımı da donanımı da değiştirerek yapabiliriz. İstersen üzerinde bir çalışalım ne dersin.
Karadağ usta çift bobin sarıyorum DD bobin gibi.Bu başlıkların toprak etkisini azalttığı biliniyor.Aynı akım döngüsünde entegre edip denemeye çalışacağım.70cm'lik bobin sarmıştım size bahsetmiştim hatırlarsanız değerleri 432uh 1.3ohm.Çok verimli bir başlık oldu derinlikleri muhteşem.küçük başlıklarlada pekala derin ve rahat çalışma yapılabiliyor.Bu derinlikleri gördükten sonra sabit ve aynı ebatlara yakın başlık yapmayı düşünüyorum havada sıfırlayıp toprakta en aşağı 25cm yüksekte gezebilecek şekilde arama yapabilmek amacım.Bakalım çift bobin tip başlık mineralde etkili olacak mı deneyeceğim.Usta yazılım ve donanımda değişiklikten bahsetmişsin biraz açar mısın yeni gelişmeler var galiba? :)

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1906 : 22 Ekim 2016, 21:25:10 »
Arkadaşlar 3s plus toprak altında küreği sizce ne kadar mesafeden görebilir ?

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1907 : 22 Ekim 2016, 21:34:41 »
Dostum küreğe göre değişir resim olsaydı daha isabetli sonuç söyleyebilirdik.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1908 : 22 Ekim 2016, 21:37:09 »
ustam inşaat küreği resim değilde video yolda sadece fikir sorayım dedim

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1909 : 22 Ekim 2016, 21:47:45 »
Anlayamadığım bir sebepten ötürü detektörde deneme yaparken diyot ve direnç benzeri parçalar bobine paralel olaraka avcunuzda tuttuğunuzda mesafesi düşüyor. Ama yine aynı malzemeleri bobine  dik tuttuğunuzda mesafe artıyor. Kürek testini bende merak ettim. 
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #1910 : 22 Ekim 2016, 21:51:34 »
Sanırım daha önce benzer bi konu geçmişti. Ve baya Bi iyi mesafe söz konusu olmuştu.. Ben tahminimi 1.5-2 metreden yana kullanıyorum. Saygılar..
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1911 : 22 Ekim 2016, 21:54:43 »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1912 : 22 Ekim 2016, 22:06:55 »
Plus'ta denenebilecek pulse induction DD ve konsantrik başlık yapımını çizimlerle anlatabilecek, yardımcı olacak ustalar yok mu???

Bunu bobin yaparak değil yazılımı da donanımı da değiştirerek yapabiliriz. İstersen üzerinde bir çalışalım ne dersin.
Karadağ usta çift bobin sarıyorum DD bobin gibi.Bu başlıkların toprak etkisini azalttığı biliniyor.Aynı akım döngüsünde entegre edip denemeye çalışacağım.70cm'lik bobin sarmıştım size bahsetmiştim hatırlarsanız değerleri 432uh 1.3ohm.Çok verimli bir başlık oldu derinlikleri muhteşem.küçük başlıklarlada pekala derin ve rahat çalışma yapılabiliyor.Bu derinlikleri gördükten sonra sabit ve aynı ebatlara yakın başlık yapmayı düşünüyorum havada sıfırlayıp toprakta en aşağı 25cm yüksekte gezebilecek şekilde arama yapabilmek amacım.Bakalım çift bobin tip başlık mineralde etkili olacak mı deneyeceğim.Usta yazılım ve donanımda değişiklikten bahsetmişsin biraz açar mısın yeni gelişmeler var galiba? :)

Şu anki analog devrede %10-15 gibi bir iyileşme olacaktır. Denemelerinizden sonuçları görmek bizler için güzel olacaktır.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1913 : 22 Ekim 2016, 22:10:44 »

Hay maşallah be. Delta Pulse 3s Plus. Çekemeyene çok çektiren dedektör.

Ben bu sloganı sevdim :)

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1914 : 22 Ekim 2016, 22:15:15 »
Bu nedir ya Karadağ ustam  artık dedektörün yanında bir de kürek hediye edersin müşterilere....Nasıl kazarız yoksa 3 metreyi  O0 O0 O0  Milletin cihazı 40 santimlik tenekeyi 2 metreden görünce dünya rekoru kırdık sanıyordu, plusun bu videosunu görünce de kesin montaj derler .... :D :D :D

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1915 : 22 Ekim 2016, 22:16:20 »
montaj diyen adam gelsin benle arazide yan yana deneyelim ve o başlık 60*60 1m değil

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1916 : 22 Ekim 2016, 22:18:25 »
hem de 60x60 başlıkla :)

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1917 : 22 Ekim 2016, 22:33:00 »
Mehdi dostum süper bir video olmuş ....kıskanan varsa çatlasın diyemiyorum alsın bir plus doya doya kullansın. :D

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1918 : 22 Ekim 2016, 22:51:28 »
Mehdi usta meyve veren ağaç taslanir daha çok konuşan olur güzel video olmuş

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1919 : 23 Ekim 2016, 00:51:21 »
Ekiplerimizden bir tanesine cihazı satın aldığımızda, uçurtma  başlık ile 40 cm çapınca saç bir metali 270 cm bir mesafeden gördük. Plus derinlik konusunda gayet iyi.