Gönderen Konu: beyaz eşya bakım ve onarımı  (Okunma sayısı 16825 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: beyaz eşya bakım ve onarımı
« Yanıtla #20 : 24 Aralık 2014, 19:34:35 »
arkadaşlar beyaz eşya tamiratı yapan küçük bir işletmenin iş güvenliği uzmanıyım buzdolabı,çamaşır makinesi gibi ağır eşyaları taşımak zorunda kalıyorlar zaman zaman her.gi bir mekanik taşıyıcı kullanılmıyor bu işyerine ne gibi bir alternatif bulabılırız yardımcı olabılecek birileri varmı? maliyeti fazla çıkarmadan çünkü işveren fazla yanaşmıyor
tam anlamadım ama problem nedir çözelim birlikte

Servet ustam,uzman bu arkadaş.İkide bir yazıyor böyle.İş güvenliği falan filan kafa buluyor stres atıyor sanırım....
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 24 Aralık 2014, 21:07:57 »
Arkadaşlar sitemizde her sene olduğu rusların ziyaretinin saldırılarının yıl dönümü. Meyveli ağaç taşlanır misali sanırım. Çoğu boot mesaj olup verilen linklere girmemeniz kendi menfaatinize olacaktır. Mail adreslerinize gelen maillere dikkat edin ve bilgisayarlarınızda antivirüs yazılımlarınızı güncel tutmaya özen gösterin.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #22 : 26 Aralık 2014, 13:39:38 »
Anladim oylesine yaziyorlar ozaman   >:(
Okumak tutkuların en soylusudur,

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #23 : 31 Aralık 2014, 08:03:39 »
dün bir arkadaş yardım istedi servis kompresör değişecek demiş ,lakin kompresöre dışardan elektirik verip çalıştırdım gayet sağlıklı ürün bosch buzdolabı ,fişe taktığımızda ışıklar yanıp sönüyor ve kompresöre gitmesi gereken voltaj sanki flip flop gibi darbeli ,,hemen ana kartı geri söktüm işlemci beslemesi stabil değil besleme yetersiz ve kararsız olduğunu gözlemledim ,zaten 2 tane kondansatörü var kartın 16 volt 470 mfd ve 25 volt 220 volt her.gi bir ş şişme yok söktüm açtım kapasitörleri resimlerde göreceksiniz kurumuşlar ,,kısacası 2 kondansatör ile ürün tekrar aktif edilmiş oldu ,,ya gitmeseydim adamcağız yeni buzdolabı alacaktı  :-[ >:( adamlar ne teşhis koyuyorlar
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2014, 08:06:31 Gönderen: ServetsizServet »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #24 : 31 Aralık 2014, 10:37:09 »
dün bir arkadaş yardım istedi servis kompresör değişecek demiş ,lakin kompresöre dışardan elektirik verip çalıştırdım gayet sağlıklı ürün bosch buzdolabı ,fişe taktığımızda ışıklar yanıp sönüyor ve kompresöre gitmesi gereken voltaj sanki flip flop gibi darbeli ,,hemen ana kartı geri söktüm işlemci beslemesi stabil değil besleme yetersiz ve kararsız olduğunu gözlemledim ,zaten 2 tane kondansatörü var kartın 16 volt 470 mfd ve 25 volt 220 volt her.gi bir ş şişme yok söktüm açtım kapasitörleri resimlerde göreceksiniz kurumuşlar ,,kısacası 2 kondansatör ile ürün tekrar aktif edilmiş oldu ,,ya gitmeseydim adamcağız yeni buzdolabı alacaktı  :-[ >:( adamlar ne teşhis koyuyorlar
Ustam bu kart biraz pahallı. Servis satışı montaj hariç 120tl den başlıyor.
Teşhise gelince elemenlar neredeyse  kapıdan bakıp arıza tespit yapıyolar...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #25 : 01 Ocak 2015, 07:06:12 »
maalesef onur kardeşim piyasada adam çok öyle çalışan kafa kopartma peşinde  8) ama kayıpediyorlar müşteriyi küstürüyorlar