Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2997580 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı makedonyalı

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #400 : 21 Şubat 2011, 20:11:02 »
Arkadaşlar delta 2 tune butonu auto modundayken sürekli ses geliyor fakat problem reset butonuna basınca ses kesilmiyor reset butonu arızalı değil  devreyi kısada olsa açıp kapıyor manuel butonu çok güzel çalışıyor sizce sorunun kaynagı nedir?
Düşmanın acıkmışsa doyur,Susamışsa suver. Kötülüğe yenilme,kötülüğü iyilikle yen.

Çevrimdışı cihan19

• Yüzbaşı
  • Çalışarak emek vererek devam edeceğiz.
« Yanıtla #401 : 27 Şubat 2011, 03:07:25 »
slm arkadaşlar tebrikler ben yokken baya güzel çalışmalar yapılmış çok güzel çalışmalarınızda başarılar dilerim.
ENDUSTRİYEL ELEKTRONİK FETHİYE

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #402 : 28 Şubat 2011, 01:04:39 »
Bugün DP2 arazide test etme imkanı buldum. Makinayı bir metal ile güzelce hassas ayarlarını yaptım. Test ettiğim alan çok nemli ve mineralli bir alan.

Neyse herşeyi tamamladım. Başlığı toprağa yaklaştırdım makina kendinden geçti. Ötmeye başladı. Bu kadar çabukmu diyerek sevindik ama sevincimiz kısa sürdü. Toprak,kaya nereye tuttuysak yine öttü.

DP'de nem ve mineral ayarı varmı? Varsa nasıl yapılır acaba. Yoksa toprağın kurumasını mı bekleyeceğiz?

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #403 : 28 Şubat 2011, 01:12:30 »
Bugün DP2 arazide test etme imkanı buldum. Makinayı bir metal ile güzelce hassas ayarlarını yaptım. Test ettiğim alan çok nemli ve mineralli bir alan.

Neyse herşeyi tamamladım. Başlığı toprağa yaklaştırdım makina kendinden geçti. Ötmeye başladı. Bu kadar çabukmu diyerek sevindik ama sevincimiz kısa sürdü. Toprak,kaya nereye tuttuysak yine öttü.

DP'de nem ve mineral ayarı varmı? Varsa nasıl yapılır acaba. Yoksa toprağın kurumasını mı bekleyeceğiz?

selamun aleyküm ayantas usta,
bu delta ve tanıştığınıza memnun oldum, usta delta mesafe olarak tatmin edici bir makina buna kimsenin itirazı yok, ama arazide taşa-tuğlaya, neme, minerale ötmesi çok doğal zira delta bu  ;D

yoksa biz neden başika devrelerle uğraşalım ki...
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

mustafa_ozcan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #404 : 28 Şubat 2011, 16:21:39 »
ERCAN USTAMIZ VARDI FORUMDAN AYRILDI MİNERAL VE TOPRAĞA ÖTME KONUSUNDA ÖNEMLİ BİLGİ VE PAYLAŞIMLARI VARDI.

ayantas

• Ziyaretçi
« Yanıtla #405 : 28 Şubat 2011, 16:36:59 »

selamun aleyküm ayantas usta,
bu delta ve tanıştığınıza memnun oldum, usta delta mesafe olarak tatmin edici bir makina buna kimsenin itirazı yok, ama arazide taşa-tuğlaya, neme, minerale ötmesi çok doğal zira delta bu  ;D

yoksa biz neden başika devrelerle uğraşalım ki...

Senin sayende be ustam. Sen olmasaydım ben şu an sana mesaj yazıyor olmazdım. Makinayı çalıştıramadığımda bir daha elektronikle uğraşmayacaktım. ancak karşıma sen çıktın. :) Allah senden razı olsun. Bana yardımı dokunan, sorularıma üşenmeden cevap veren herkesten Allah Razı olsun.

Şimdi hedefim mineralden,ıslak zeminden etkilenmeyecek bir makina montajı yapmak. Burada veya başka sitede bana önerebileceğiniz bir PCB li şema varmı?

Ayrıca Delta Pulse de ki elemanları kaliteli elemanlardan yapsam kararlılıkta ,mineralde, ıslak zeminde daha verimli çalışmasına bir etkisi olurmu?

Birde başlık ve başlık tutma kolu nerden alınır nerde bulunur?

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #406 : 02 Mart 2011, 09:59:08 »
slm ustalar delta pulse 2 yi minaralli arazide kullanırken, ortalama 2 m derinlikte 30 cm kare büyüklüğündeki objeyi nasıl anlayabiliriz. :-\ yani minaralli arazide ayırım devresi ile mi yoksa barlar ilemi anlabiliriz.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #407 : 02 Mart 2011, 14:20:14 »
siteyi o kadar inceledim delta pulse 2 hakkında kullanan ve tecrübelerini aktaran arkadaşa rastlamadım.cihazın ayarı konusunda gerçek kullanıcıların tecrübelerini anlatmaları cihazın yapım tartışmalarından daha önemli bence.önemli olan neticedir benim kanaatim.

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #408 : 02 Mart 2011, 18:04:41 »
SLM.FATİH BEY DELTA 1 DELTA 2 İKİSİDE BİRBİRİNDEN HARİKA CİHAZLAR.GÜÇ VE SİNYAL MİN DİRENÇ.HASSASİYET POTUNU ORTALA VEYA 500K YAP FARK ETMEZ.KAZANÇ VE EŞİK POTLARIDA ORTADA.BAŞLIĞI YERDEN ÖR.20CM KALDIR DELTAYI AÇ.GÜÇ POTUNU MAX YANİ 22K YAP.CİHAZ SUSMAZİSE RESETE KISA KISA BAS BIRAK.CİHAZ SUSAR.KAZANÇ POTUNU MAX  YÖNÜNDE YAVAŞ YAVAŞ ÇEVİR TIK SESİNİ DUYUNCA EŞİK POTUNUDA YAVAS YAVAŞ MAX YÖNÜNDE ÇEVİR.KAZANÇ KABA.EŞİK İSE İNCE AYAR YANİ.BAŞLIGI YAVAŞ YAVAŞ GEZDİRİN.DİYELİM CİHAZ ÖTTÜ BAŞLIGI 30-40CM YE KADAR KALDIR TEKRAR AYNI noktaYA TUT ÖTERSE DERİNDE ÖTMEZ İSE YÜZEYDE BİR METALİN OLDUGUNU GÖSTERİR.CİHAZI KULLANMAK EN ÖNEMLİSİ ARAZİDE KULLANMAK DENEME YANILMA YANİ TECRÜBEYLE ARTAR.EN ÖNEMLİSİ YAPTIGIN İŞİTE BAŞARI İSTİYORSAN TOPRAK ÇEŞİTLERİNİ.YAŞAMIŞ MEDENİYETLERİN ÖZELLİKLERİNİ.MAGRA VE MEZARLARDAKİ BAMYA İLE BİLE YAPILMIŞ GAZ TUZAKLARINI.VB.YANİ HERŞEYİ İYİ ARAŞTIRMAK VE BİLGİ EDİNMEK LAGZIM.KOLAY GELSİN SAYGILARIMLA.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #409 : 02 Mart 2011, 18:08:08 »
bamya ile yapılmış gaz tuzağı nedir? konu dışı ama merak ettim

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #410 : 02 Mart 2011, 18:15:35 »
ALİ BEY ESKİDEN PAPAZ MEZARLARI FALAN VB MEZARLARDA BAZI BİTKİLERİ MEZARIN YANINA KOYUYORLARMIŞKİ BİTKİNİN ZAMANLA ÇIKARDIGI ZEHİRLİ GAZ MEZAR SOYGUNCULARINI ZEHİRLESİN.BUNLARIN BİRİDE BAMYA.
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #411 : 02 Mart 2011, 18:33:00 »
teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #412 : 03 Mart 2011, 08:29:46 »
sinyalci usta teşekkürler güzel anlatmışında ben en çok kullanıcıların arazideki deneyimlerinden bahsetmelerini istemiştim yani mineralli arazide metalin olduğunu anlama yöntemini veya işte aradığımız şey bu diyecek tecrübe yani boşa kazmak yerine kazan ustalarımın deneyimlerini merak ediyorum daha çok

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #413 : 03 Mart 2011, 11:10:17 »
birde bir yerde delta pulse pro gördüm onda otomatik toprak ayarı yapıyolar ne kadar inandırıcı delta puls 2 ye uygulanabilirmi ,ayar düğmeleri yok mesala

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #414 : 04 Mart 2011, 12:01:11 »
Yanlış bilmiyorsam Delta 02 de zaten otomatik toprak ayarı var kastettiğiniz başka bir toprak ayarı ise
konuyu açarsanız biz de yararlanmak isteriz Saygılarımla

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #415 : 04 Mart 2011, 13:52:07 »
FORUMDA OKUDUĞUM KADARIYLA OTOMATİK DEĞİLDE HEP MANUEL TOPRAK AYARI YAPILIYOR BUNUN NEDENİNİ ARAŞTIRMAK İSTEDİM.BİRDE KULLANICI TECRÜBELERİNDEN YARARLANMAK..

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #416 : 04 Mart 2011, 14:04:31 »
2.örnek ne işe yarıyor sizce?

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #417 : 04 Mart 2011, 14:12:13 »
2.ÖRNEK DEMEKLÇE NE KASTETİNİZ ANLAYAMADIM BEN KULLANICILARIN TECRÜBELERİNDEN FAYDALANMAK İSTİYORUM.OTOMATİK AYAR VAR AMA KULLANAN MEMNUNMU YOKSA MANUELMİ DAHA İYİ BUN LARI ÖĞRENMEK İSTEDİM

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #418 : 04 Mart 2011, 14:19:41 »
otomatik ayar her ortamda kendini toprağa uyduramaz.toprak etkisini azaltmak için chazı ıyı ayarlamak lazım.bunun içinde sistemin mantığını bılmek lazım

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #419 : 04 Mart 2011, 14:30:03 »
İŞTE BEN O MANTIĞI ÖĞRENMEK İSTİYORUM CİHAZ SİPARİŞ VERDİM GELMEDEN ÖNCE KAVRAYABİLİRSEM ZORLUK ÇEKMEM DİYE DÜŞÜNDÜM O SEBEPLE KULLANANLARIN YÖNTEMLERİNİ ÖĞRENMEK İSTEDİM BU KONUDA BİLGİNİZ VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.TEŞEKKÜRLER