Gönderen Konu: ALAN TARAMA ŞEMALARI  (Okunma sayısı 199919 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: ALAN TARAMA ŞEMALARI
« Yanıtla #180 : 23 Mayıs 2013, 21:38:42 »
turkuaxx ustam biliyorum ama  farkındaysan bu cihazı bir başlık altında şu kadar fiyata şunlar var bunlar var diye açardım gösteriş için  ben sadece insanların alan tarama hakkında bilinen yanlışlıkları anlatmaya çalışıyorum bilimsel araştırmaları.

şu an zaten satışını ısteyen birçok kısı var bu cihazın çünkü net bilgiler veriler ve tam anlamıyla kalibreler yapılmadan satışı olamaz olsada zaten bu sitede olmaz ustam.

ben senı anlıyorum ama ben sadece dedektörlerden farklı cihazlarda olduğunu belitmek ıstıyorum
vermiş olduğunuz tepkiye gönülden katılıyorum dilerseniz mailden özel olarak görüşebiliriz
saygılarımla.

muhammet.demirbas@windowslive.com

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #181 : 23 Mayıs 2013, 22:17:04 »
turkuaxx ustam biliyorum ama  farkındaysan bu cihazı bir başlık altında şu kadar fiyata şunlar var bunlar var diye açardım gösteriş için  ben sadece insanların alan tarama hakkında bilinen yanlışlıkları anlatmaya çalışıyorum bilimsel araştırmaları.

şu an zaten satışını ısteyen birçok kısı var bu cihazın çünkü net bilgiler veriler ve tam anlamıyla kalibreler yapılmadan satışı olamaz olsada zaten bu sitede olmaz ustam.

ben senı anlıyorum ama ben sadece dedektörlerden farklı cihazlarda olduğunu belitmek ıstıyorum
vermiş olduğunuz tepkiye gönülden katılıyorum dilerseniz mailden özel olarak görüşebiliriz
saygılarımla.

muhammet.demirbas@windowslive.com

Ekledim ama outlok seni kabul etmedi, sen ekle Grdetka@hotmail.com

Çevrimdışı ercenk

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #182 : 12 Ağustos 2014, 11:14:02 »
elinde alıcı ve verici devre şeması olan arkadaşlar varsa paylaşsınlarki bişiler yapabilelim ..
Fısıldanan sözler, yüksek sesle söylenenlerden uzaklara gider..

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #184 : 12 Ağustos 2014, 14:59:24 »
üstat asıl konu bizim yaptığımız cihazda yer tespiti yapıyor herşey tmm aynı tespit etiğimiz yere farklı bir cihaz ilede bakılıyor pi-vlf vs onlarda tam bizim tespit ettiğimiz noktayı veriyor sağlammı değil mi bilinmiyor alan taramanın gazabına ugrayıp maden kuyusu açmak ıstemiyoz ama alan tarama kesin bura diyor nerden buluyosa .... ^-^ ^-^ ^-^ :P :P :P

yapmış olduğumuz özel frekanslı alan tarama..

USDA merhaba gorduyum kadarı ıle yere frekans gonderen bır verıcı aksamı var.cubukları cok kulandım Sızın cıhazda alıcı yok mu.cunku bu cubuklar boslugu veya cogu zaman suyu bıle buluyor.alıcısız olması etkılemezmı yanı yıne kendı bulduguna yonlendırmezmı.asagıdan gelen frekansı nasıl gorecek ??

Çevrimdışı ercenk

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #185 : 27 Ağustos 2014, 20:08:51 »
sayın mustafa kardesim ben böyle biseyi yıllar önce topraktan solucan cıkartmak için yapmıstım malum balık hastalıgım vardı,isin kötü tarafı ölüyodum :) solucanlar çıktımı çıktı Allah tan akü çabuk bittide ölmedik,birde diğer zararı toprakta ne kadar mikro organizma varsa yok ediyor,3-5 define için ne onları öldürmeye nede kendimizi sakatlamaya gerek yok diye düsünüyorum..Saygılarımla..
Fısıldanan sözler, yüksek sesle söylenenlerden uzaklara gider..

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #186 : 01 Eylül 2014, 14:47:51 »
Beyaz horozu tenekeyle kapatıp tenekenin etrafında odun yakınca çok başarılı sonuçlar aldık  ;D Sen de denemnelisin çok lezzetli oluyor  ;)
işte bu yav  :D  siz alan tarama yapmak için ete ihtiyaç olduğunu çözmüşsunuz . siz onu afiyetle yerken baya bi enerji depolamışsınızdır. artık taraya bildiğiniz kadar yer tarayın  :D
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı atilla38

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #187 : 22 Aralık 2014, 17:59:33 »
Cumleten selamin aleykum ustalar ben kayserideyim yalana gerek yok defineciyim kendi yaptigim basit pirinc cubuklarla yuzeyde yada yarim metre assagida altini buluyom ne sizin dediginiz gibi semalardan anlarim nede bilirim simdi benim gibi kayseride olan elektronikci bi arkadas varsa bunu gelistirmek icin yardim edecek biri ben tornaciyim her turlu metal benden elektronik kisminida cözecek bi arkadas bulursam guzel bi yol aliriz umidindeyim cumleniz hakka emanet olun mail adresim atilla3881@hotmail.com fadecende ekleyebilirsiniz

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #188 : 22 Aralık 2014, 19:29:48 »
Ve aleyküm selam atilla ustam. Aramıza hoş geldin. Sıcak yaklaşımın hoşuma gitti. Biz arazide farklı türde çubuklar kullanmaktayız. Örneğin  pirinç malzemeden imal boyu 55cm çapı 4mm L şeklinde çubuk. Birde 4mm bazik elektrot ve üzerine değişik bobinaj telini belli spirler sararak elde ettiğimiz çubuklar kullanıyoruz. Bize sizin nasıl bir uygulamanız var söyleyebilirmisin

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #189 : 22 Aralık 2014, 20:59:00 »
Cumleten selamin aleykum ustalar ben kayserideyim yalana gerek yok defineciyim kendi yaptigim basit pirinc cubuklarla yuzeyde yada yarim metre assagida altini buluyom ne sizin dediginiz gibi semalardan anlarim nede bilirim simdi benim gibi kayseride olan elektronikci bi arkadas varsa bunu gelistirmek icin yardim edecek biri ben tornaciyim her turlu metal benden elektronik kisminida cözecek bi arkadas bulursam guzel bi yol aliriz umidindeyim cumleniz hakka emanet olun mail adresim atilla3881@hotmail.com fadecende ekleyebilirsiniz
Sayın Atilla38 iyi çalışmalar  diliyorum.
Eğer ki; bağımsız bir çalışmayla yapmış olduğun bulmalar doğruysa bu senin var olan bir yeteneğindir. Bunu elektronikle birleştirme isteğini anlamış değilim. Eğer ki kendinden eminsen çalışmalarını geliştirmeni tavsiye ederim. Bu tür yetenekler herkeste var olmaz. Yani her eline çubuk alan bir şeyler bulamaz. Nasıl ki her eline dedektör alan kullanamıyorsa... Ancak bu konuda kendini eğitmeni tavsiye ederim. Bu tür yetenekler belirli eğitimle kendini geliştirebilecek türden kuvvetlerdir. Çok eski bir dönemde yabancı bir programda(belgesel) çubuklarla metali bulan ve bulduğu metalin cinsini söyleyen bir şahıs vardı. Ama onlar kendilerini geliştiriyorlar.
Sarkaç yöntemi çubuktan sağlıklı sonuçlar vermektedir. Bence sarkaç konusuna çalışmalısın. Sarkaçlar inc olarak ip boyu değişebilen ve dönüş sayıları bulduğu veya aradığı cisme değişkenlik göstermektedir. Sarkaç konusunda çalışmalar yapmanı tavsiye ederim. Ayrıca sarkaç metal bulma konusunda ölçüleri mevcuttur. Bu ölçüler her insan  için sabittir değişmez...Metal arama yaparken sadece ip boyunu ve dönüş sayılarına dikkat ediyorsun.
Saygılarımla

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #190 : 19 Mayıs 2020, 03:34:50 »
elimde olan bir kaç şema yapmadım denemedim ilgilenen varsa buyursun
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı snc

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #191 : 10 Mart 2021, 15:03:56 »
merhaba bende multi frekans alan tarama cihaz var AVR sinyal üreteci V1.0 yazıyorüzerinde modlarda bunlar yazıyor ama kullanmasını bilmiyorum yardımcı olurmusunuz hangi konumda hangi frekansla çalışır0 - OUT_ | ¯ | _ - kare dalga;1 - ÇIKIŞ | / | / | - testere dişi;2 - ÇIKIŞ | \ | \ | - ters testere dişi ();3 - OUT / \ / \ / \ - üçgen);4 - OUT ~~~~ - sinüs dalgası);5 - OUT-NOISE - gürültü sinyali ();21 - PWM-SINMDS sinüs dalgası modülasyonlu PWM ();22 - PWMSQSMDS - sinüs dalgası modülasyonlu PWM. PWM pozitif, SQ negatif polarit ();23 - PWM-CMDS -

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #192 : 17 Mart 2021, 00:37:56 »
Pvm motor döngüsü pulse iyidir uzak mesafe yeterli bilmiyorum senin cihaz nasıl bendeki dehşet bişey hakkı verilerek yapılmış 30 tl ye aldım. 

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #193 : 17 Mart 2021, 00:42:35 »
30 tl lik sinyal pwm  noktasal 100 metreden de doktor gibi sinyal alabiliyorum dahada fazlada test asamasinda cigazim o yönden dehşet bilimsel olarak çalışan pvm  motor dongusu pulse define isinde digerleri calistiramadim.