Gönderen Konu: Bevada Elektrik için başka bir alternatif..  (Okunma sayısı 7501 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eqoder

• Yüzbaşı
    • Üye ol yüklediğin dosyalar indirildikçe para kazan.
Bevada Elektrik için başka bir alternatif..
« : 14 Kasım 2008, 11:58:35 »
This circuit converts surrounding radio frequency waves to electric power. It can provide 40 Volts at 10 Watts indefinitely. The output power can be improved playing with the antenna. Placing the antenna near large metal objects gives more power. Antenna should be more than 150 feet long wire, placed horizontally as high as you can for best results. The pointing direction also is critical to the output. Keep the circuit as close to antenna as posible. You can also experiment with dishes etc.

Video
http://www.metacafe.com/watch/915226/free_electricity_from_thin_air/

ortas

• Ziyaretçi
Ynt: Bevada Elektrik için başka bir alternatif..
« Yanıtla #1 : 17 Kasım 2008, 09:11:59 »
İlginç bir tasarım. yalnız verimi iyi olmasa gerek, iyi olsaydı cep telefeon üreticileri kullanıp hiç bitmeyen bataryalı diye piyasaya sürer, baya satış yaparlardı diye düşünüyorum. paylaşım için teşekkürler.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 17 Kasım 2008, 09:59:30 »
ne kadar zekice bi fikir ve uygulama.harika.ben verimli olmadığı fikrine de katılmıyorum.bunu buraya taşıdığınız için ayrıca teşekkür ediyorum

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 11 Aralık 2008, 21:57:48 »
arkadaşın evi radyo vericisinin yanıbaşındaysa o kadarcık antenle biraz zor ama telefon şarj edilebilir.hatta bir loop yapıp iki ucuna ampul bağlayarak aydınlatmayıda bedavaya getirebilirsiniz.

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı

Orion17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 17 Temmuz 2009, 02:50:15 »
Hocam sen bu devreyi bizlere sunmuşsun çok güzel ama arkadaşın dediği gibi okadar elektrik üretseydi firmalar jarz a gerek duymayan telefon die milyar dolarları kırarlardı

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 17 Temmuz 2009, 19:01:59 »
''arkadaşın evi radyo vericisinin yanıbaşındaysa o kadarcık antenle biraz zor ama telefon şarj edilebilir''.hatta bir loop yapıp iki ucuna ampul bağlayarak aydınlatmayıda bedavaya getirebilirsiniz.

sn.orion17 bu mesajımda yazanlara dikkat!