Gönderen Konu: Dedektör alcam karar veremiyorum YARDIM  (Okunma sayısı 3662 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Dedektör alcam karar veremiyorum YARDIM
« : 16 Haziran 2021, 18:52:53 »
Herkese merhaba değerli abilerim kardeşlerim daha önce 1 çok marka dedektör kullandım ama hiçbiri bana istedim performansı vermedi demiri silme ayarı dahi olsa herşeye ötüyor dedektörler kanser ediyor beni

Daha önce Dp2 . Dp3s . T1 Çift Pot . Gold VLf . Garret Ace 350 gibi dedektörler kullandım hiçbirinden memnun kalmadım bana herşeye ötmücek ne derin ne yüzeysel ortalama nokta atışı arama yapabilcek sağlam bir dedektör önerirmisiniz benim aklımda şuanlık Minelab go find 66 var ama ondanda pek emin olamadım yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Dedektör alcam karar veremiyorum YARDIM
« Yanıtla #1 : 16 Haziran 2021, 21:40:53 »
:)

Dünyada maalesef sizin belirttiğiniz gibi bir dedektör yok. Ancak 1-2 yerli kel dolandırıcı firmalarımız var onlar bu iddiaya sahip. Onların tuzağına düşen de eline satılan malı aldığında ne halt olduğunu anlayıp anında elden çıkarıyor. Go find66 da da durum diğer tüm ürünler ile ayrım konusunda aynı. 
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 16 Haziran 2021, 23:27:10 »
yok beni kimse dolandıramaz o konuda gözüm açık öyle birşey olsa bile adamı bulur mıhlarım ama en azından Minelab bilinen kaliteli bir marka stabilizasyon iyi gibi diğerlerine göre t1 çift pot güzel ancak üstünde çalışılması gerek çok ötüyor herşeye ötüyor kanser etti beni

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 17 Haziran 2021, 10:34:37 »
Gofind serisi sahil için arazi toprağında minerale tepki verir
Ayrıca Ace350 ondan daha iyidir istersen ara beni yardimci olayım

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4 : 17 Haziran 2021, 10:47:32 »
Herkese merhaba değerli abilerim kardeşlerim daha önce 1 çok marka dedektör kullandım ama hiçbiri bana istedim performansı vermedi demiri silme ayarı dahi olsa herşeye ötüyor dedektörler kanser ediyor beni

Daha önce Dp2 . Dp3s . T1 Çift Pot . Gold VLf . Garret Ace 350 gibi dedektörler kullandım hiçbirinden memnun kalmadım bana herşeye ötmücek ne derin ne yüzeysel ortalama nokta atışı arama yapabilcek sağlam bir dedektör önerirmisiniz benim aklımda şuanlık Minelab go find 66 var ama ondanda pek emin olamadım yardımlarınızı bekliyorum
Dedektörler metal olan, içersinde metal barındaran herşeye öterler.
Demiri kapamak sadece saf demiri görmemeye yardımcı olur. Çelik, kurşun aleminyum vb metallere yine ötmeye devam ederler.Hatta bazen öterler ama neye öttüğünü asla bulamazsınız😬
İyi bir vlf dedektör kullanıp o cihazın dilinden de anlarsanız zamanla metallerin cinslerini, boyutlarını hatta derinliğini dahi tahmin edebilirsiniz.
Go find 66 ülkemizdeki arama faliyetleri için pek uygun değil. Sahiller, parklar için üretilmiş portatif bir cihazdır. Temiz topraklarda fazla performans beklemiyorsanız kullanabilirsiniz.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 17 Haziran 2021, 16:17:28 »

Demiri kapamak sadece saf demiri görmemeye yardımcı olur. Çelik, kurşun aleminyum vb metallere yine ötmeye devam ederler.Hatta bazen öterler ama neye öttüğünü asla bulamazsınız😬
İyi bir vlf dedektör kullanıp o cihazın dilinden de anlarsanız zamanla metallerin cinslerini, boyutlarını hatta derinliğini dahi tahmin edebilirsiniz.
Go find 66 ülkemizdeki arama faliyetleri için pek uygun değil. Sahiller, parklar için üretilmiş portatif bir cihazdır. Temiz topraklarda fazla performans beklemiyorsanız kullanabilirsiniz.

ben trabzonda dağda yaylada kayalarda arama yapmak için istiyorum önerin varmı ?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6 : 17 Haziran 2021, 18:11:07 »
yok beni kimse dolandıramaz o konuda gözüm açık öyle birşey olsa bile adamı bulur mıhlarım ama en azından Minelab bilinen kaliteli bir marka stabilizasyon iyi gibi diğerlerine göre t1 çift pot güzel ancak üstünde çalışılması gerek çok ötüyor herşeye ötüyor kanser etti beni

Go find de alsan aynısı olacak... Sizin herşeye öttü dediğiniz durum yeryüzündeki her dedektörde aynı. Anladığım kadarınca sizin konu hakkında yeteri tecrübeniz olmadığı için farklı bişeyle karşılaşacağınızı düşünüyorsunuz.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7 : 17 Haziran 2021, 18:12:45 »

ben trabzonda dağda yaylada kayalarda arama yapmak için istiyorum önerin varmı ?

Ace 350 ya da T1 den menun kalmadı iseniz memnun kalabileceğiniz bir ürün bulamazsınız. Size bişey tavsiye eden sadece ticari nedenlerle eder şu anda.

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 17 Haziran 2021, 18:54:06 »

Ace 350 ya da T1 den menun kalmadı iseniz memnun kalabileceğiniz bir ürün bulamazsınız. Size bişey tavsiye eden sadece ticari nedenlerle eder şu anda.

ustam alınmış gibisin nie öyle oldu youtubede attığın videolar gibi olmuyor t1 malesef kullanıcının elinde inan senin denedin gibide denedim demirede herşeye ötüyor susmuyor makina hatta 1 ara sana wpden yazdım getir arızalanmıştır falan dedin ama arızalandını sanmıyorum cihazın + benim birşeyden anlamadımı söylemissiniz minalab t1in öttüğü demire ötmüyor bugün gittim denedim mağazada avcılarda kıyaslama yaptım T1in ya yazılımında yada donanımında sıkıntı var biz kullanıcılar olarak bunu sizlere bildiriyoruz ama siz alınıp gücenip laf sokuyorsunuz hoş olmadı  + T1 Çift pot alanlar nedense 1 hafta 2 hafta geçmeden elinden cıkarıp satmaya çalışıyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #9 : 17 Haziran 2021, 21:04:56 »
Ben sizi sadece uyardım. Siz bunu laf sokma olarak algıladıysanız buna bişey diyemeyeceğim. Bu yazdıklarınıza karşı belki laf sokabilirdim ama gerek duymuyorum. Aldığınız dedektörü güle güle kullanın. İleride bir gün ne demek istediğimi anlarsanız artık geri dönüp okursunuz buraları.

Çevrimdışı oğuzlu

• Onbaşı
« Yanıtla #10 : 17 Haziran 2021, 21:28:39 »
Abicim sana tam senlik bir dedektör tavsiye edeceğim. Tam senin isteklerine uygun. Sen arex17 al :)

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2021, 21:28:58 »
Ben sizi sadece uyardım. Siz bunu laf sokma olarak algıladıysanız buna bişey diyemeyeceğim. Bu yazdıklarınıza karşı belki laf sokabilirdim ama gerek duymuyorum. Aldığınız dedektörü güle güle kullanın. İleride bir gün ne demek istediğimi anlarsanız artık geri dönüp okursunuz buraları.
kapalı ortamda yapılan testler malesef arazi gibi olmaz  t1 doğru bir kullanımda şuan en başarılı vlf cihazlardan birisidir eğer amacınız üzüm yemekse yardımcı olurum bütün makinalar için arazide kullanım teknikleri vardır bunları öğrete biliriim eğer öğrenirseniz tüm makinelerden verim alırsınız ama sizin amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmekse size her.gi bir faydam olmaz

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #12 : 17 Haziran 2021, 21:35:00 »

Yazılarınızdan anladığım kadarıyla pek fazla farklı marka model cihazlarla tecrübe sahibi değilsiniz. Yanlışsam düzeltin.
Öncelikle şunu belirteyim marka model farketmez.
X model cihaz X taşa öter Y model cihaz X taşa ötmez ama Y taşına ötebilir. Veya ötmediği anda taşın altındaki parayı görmeyebilir.Yani cihazların kusursuz olanını bulmak imkansız. Az veya çok mutlaka var.
Ben bir dedektör satıcısıyım şu cihazı alın demek bana düşmez.
Ben sadece arazide çok fazla farklı cihazları tecrübe ettiğim için size genel manada yorum yapabilirim.
Sizin yaşadığınız özel durumu ben farklı cihazlarla da aynı cihazlada yaşadım.
Size tavsiyem cihazınızı ve denediğiniz taşla birlikte üreticiyi ziyaret etmeniz. Keserse ötmeyi keser veya buna yapacak bir şey yok der.
Kim benim cihazım hata yapmaz ben falanca markayım falanca satıcıyım derse selamı sabahı kesin.Yerli yabancı olması farketmeksizin...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #13 : 17 Haziran 2021, 22:13:18 »
Abicim sana tam senlik bir dedektör tavsiye edeceğim. Tam senin isteklerine uygun. Sen arex17 al :)

Arexi tanıtan adam tam dolandırıcı ne yaptın hocam :D Değerli  yorumlarınız için teşekkür ederim amaçım kimsenin malını kötülemek değil ama doğruları duymak hiçkimsenin hoşuna gitmez burası dünya ben şansımı minelabtan yana kullanmaya karar verdim en verimlisi o olacak benim için .

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #14 : 17 Haziran 2021, 22:38:38 »
Halí hazırda T1 kullanıcısiyim çift potlu kullaniyorum. Birçok markanin metal dedektorunu test etme imkanım oldu çevremde kullanan arkadaslarda var, gayet memnunuz . Çünkü metal dedektorunun ne iş yapacagini az çok biliyoruz .  Demire ötme olayına gelince ilk başta bende yanilmistim ayrım çalışmıyor dedim yalnız cihazı biraz tecrübe edince soldaki potu en sağa çevirince sesli ayrım en sola çevirince demir silme olayını gördüm. Sunuda belirtiyim demiri ayrım yapabildiği derinlikte siler topraktaki mineral demirin pozisyonu cihazda ayrimi zorlaştırır. Sen butceni belirtki cihaz satan arkadaşlar artıları ve eksileri ile anlatsın hocam sana cihazları.

Çevrimdışı Hesperos

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #15 : 17 Haziran 2021, 23:27:23 »
t1 in o özelliğini bende keşfettim potu ters çalışıyor o neden öyle yapılmış onuda bilmiyorum 5bintl max verebilirim dedektöre bütce

Çevrimdışı oğuzlu

• Onbaşı
« Yanıtla #16 : 18 Haziran 2021, 11:46:10 »

Arexi tanıtan adam tam dolandırıcı ne yaptın hocam :D Değerli  yorumlarınız için teşekkür ederim amaçım kimsenin malını kötülemek değil ama doğruları duymak hiçkimsenin hoşuna gitmez burası dünya ben şansımı minelabtan yana kullanmaya karar verdim en verimlisi o olacak benim için .

Ben de biliyorum dolandırıcı olduğunu :) Senin kafa o tarafta gibi geldi bana o yüzden yazdım. Biraz da espri olsun diye. Go find de tamamen yanlış tercih gerçi ama sen karar vermişin artık.

Çevrimdışı ramses4040

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #17 : 18 Haziran 2021, 13:40:54 »
Denemediniz cihazlari almayin arkadaşım Teknoloji Ekibi size bu imkani veriyor bence deneyin dahada önemlisi ne aradığınızı  birdaha dusunun derim. Bir firmanin bir cihaziyla firmayi degerlendirmek sacma olur teknoloji ekibi size birden fazla cihazi gorme imkani sunuyor konu bukadar net  fikir almak gereksiz  formun icinde zaten akliniza gelen her soru isaretinin dogrudan veya dolayli olarak cevabi mevcut firmanin eksiklerini belirtmeniz ivedilikle bildirmeniz faydali olacaktir.

Çevrimdışı aliveli44

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
    • Definecilik hakkında kullanıcılara bilgiler sunulan forum sitesi, define işaretlerinde profosyonel çözümlemeler...
« Yanıtla #18 : 18 Haziran 2021, 22:12:15 »
Ustalar anlaşılan dertlerini anlatamayacaklarını düşünüp pek bir şey dememiş. Ben biraz diyeyim. Arkadaşım şimdi konu hakkında tecrüben olmadığı için bazı yanlış beklentilere girdiğini ben de düşünüyorum. Senin peşinde olduğun şey ütopyadır. Bir dedektör ne kadar demir silerse o kadar değerli de siler ya da bir taşın tuğlanın altında kalanı da siler. Sen şimdi kendince bazı beklentilere girmişsin hakkındır da ama yanlış yolsadın vesselam. Dinle ya da dinleme sen bilirsin. Bikere go find dediğin sahil dedektörü bir nevi eğlence aleti. Performans olarak kullandım dediğin her dedektör go finden çok daha üstün. Öte yandan pulse dedektörler ile vlf leri bi kefeye koymuşsun bunu anca acemi yapar zaten. Pulse dedin mi zaten ayrım olmayacak. Son olarak da vlf dedektörden beklentin demire ötmemekse geçmiş olsun çünkü demire ötmeyecek aletin kaçırdıklarını peşinden demire de öten başka aletle gelen toplar :)

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #19 : 12 Temmuz 2021, 20:36:01 »
Dedektör kullanıcılarına her zaman söylediğim şudur kullandığın cihazın teknolojisini kaba olarak bileceksin ne işe yarar neden işe yaramaz veya neden beklentilerimizi karşılamaz. Cihazları kullanarak değil de nasıl yapıldıklarını ve çalışma prensiplerini bilirseniz cihazlara karşı ve satıcılara karşı daha anlayışlı olursunuz. Yani bir adam vlf satıpda 5 metreden 10 metreden altın topluyorum derse hatta 2 metrenin üzerine çıkarsa (çıtayı yüksek tuttum biraz) pek inandırıcı olmaz. Manyetometre ile altın topluyorum derse inandırıcı olmaz yani bunların nasıl çalıştığını öğrenip arayıcı olmak daha isabetli olur bence.