Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9924017 defa)

0 Üye ve 35 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alpersoner

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #920 : 23 Ekim 2013, 13:38:14 »
Emeklerinize sağlık arkadaşlar. ALLAH emeklerinizi yağlı, ballı etsin inşaALLAH. İyi çalışmalar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #921 : 23 Ekim 2013, 16:58:20 »
Emeklerinize sağlık arkadaşlar. ALLAH emeklerinizi yağlı, ballı etsin inşaALLAH. İyi çalışmalar.

Allah razı olsun. Amin
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #922 : 23 Ekim 2013, 19:40:20 »
((( şakir usta bir kaç sayfa önce yayınladığım çalışmayı deneyebilirsin istersen. Bende senin gibi yollar ve pedlerde sıkıntı çekince tamamını genişletmiştim.))) alıntı
skynet, iki gündür internet sorunu yaşıyordum bu gün kavga ede ede sorunu hallettirdim, böyle birşey başına gelen olursa itiraz etsin, vodafone bana modem değiştirtmek istedi, olmayınca iç tesistında sorun var dedi. açtım telefonu verdim sopayı, ppp ışığı yanmıyor ben ip alamıyordum bu gün halletmilşer.skynet ben sizin pcb yi basmıştım o yandı daha öncede yandı ama daha iyi idi bende tam bir çalışma ile yolları iyice kalınlaştırdım. cevabım geciktiği için özür dilerim... jikita teşekkür ederim kardeşim...
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2013, 19:43:45 Gönderen: bitkici şakir »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #923 : 23 Ekim 2013, 20:19:39 »
Şakir usta sanırım sizin yolların erimesinde muhtemel hatalar; ütü süresi ve sıcaklığı, perhidrol tuzruhu karışım oranı veya asit içinde bekleme zamanı

Benden naçizane bu konuda tavsiyeler;
-
pcbyi bastığınız kağıt mutlak olarak kuşe kağıt ve mümkünse en ince olanından olsun.(mağaza el ilanları gibi) ve tonerli yazıcıdan değil de fotokopiden baskı kalitesini yükselterek çıktı alın.
-
ütülemede plaket üzerine yapıştırdıktan sonra mutlaka gazete sayfasını üzerine koyarak ütüleme yapın bu şekilde kuşe kağıdın ütüye tutunmasını engellersiniz. tabii plaketin temizliği ve scotbright tarzı bir malzemeyle en incesinden zımparalanmasını bildiğinizi farzediyorum. :) ütünün ayarı da en yüksekte olacak şekilde 6-7 dakika kadar baskı uygulayıp ütülüyorsunuz. işlem bitince soğuk su olan bir kabın içinde 2-3 dakika kadar kağıdın yumuşamasını bekleyin ve kağıdın kabarmasının ardından parmağınız ile ovalayıp tamamını temizleyin. bu işlemleri aynen yaptığınızda sorunsuz bir şekilde yolları çıkmış olmalı. eğer zayıf gördüğünüz bölge var ise asetat kalemi ile üzerinden geçebilirsiniz.
-
ben perhidrolü bayan kuaförlerinden alıyorum. hem ucuz  hem saflık oranı daha fazla. palet boyu büyük olmadığı için bir kab içine bir su bardağı tuzruhu ve bir kapak perhidrol karışımı yapıp plaketi bunun içinde erimeye bırakıyorum. yaklaşık olarak 2 dk sürede temiz bir erime gerçekleşiyor. daha fazla bekletirseniz en ince hatlardan başlayıp toneride eritmeye başlıyor. erimenin istediğiniz gibi olduğunu anladığınızda plaketi elinize almadan kabın içine su doldurun asit özelliğini yitirdikten sonra almanızı tavsiye ederim.
bu koşullarda istediğiniz gibi bir devre şasesine sahip olacağınızı umuyorum.
başta belirttiğim gibi benimki tavsiyeden ibaret uygulayıp uygulamamak sizin takdiriniz.
Sağlıcakla.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #924 : 23 Ekim 2013, 21:57:31 »
benim kart basmada bir sıkıntım yoktu, ama ne oldu bilemiyorum iki kez başarısız oldum. temizliği  sıvı vim ile yapıyorum, ütülerken üzerine bir kağıt havlu koyuyorum. ama gene sıkıntı oluyor. bence pertinaks kartlar çin malı olduğu için kalitesiz. birde hp everadey fotograf kağıdı ile çıktı alınıyormuş ama ben kağıdı 100 adet 20 tl yazık olur diye almadım. sık kullandığım birşey değil. denemek isteyen arkadaşlar goole de artabilirler videolu görüntü var youtube de. hp fotograf kağıdı ile pcb baskı yazın çıkıyor.
http://elektrobilim.org/forum/oneriler/4698-hp-avryday-fotoraf-kagidi-baski-devre-cikartma.html

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #925 : 23 Ekim 2013, 22:08:21 »
ustam yazıcı toner yoğunluk kalitesinden de kaynaklanabilir...

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #926 : 23 Ekim 2013, 22:16:41 »
ben pnp kağıdını araştırdım. zaten buralarda bulmam imkansız gibi bir şey. nette de fiyatları yüksek. aliexpressten sipariş verdim bu haftasonu veya haftaya elimde olur. sizde bunlardan temin edip baskı yapabilirsiniz. bulamazsanız yardımcı olurum.

ütü ile baskı devre (Pratik yöntem)

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #927 : 23 Ekim 2013, 22:43:53 »
reklamcıların folyolardan çıkartıp attıkları beyaz taraf kısmını kullanabilirsiniz pnp kağıttan daha iyi..

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #928 : 23 Ekim 2013, 23:05:06 »
ustam birinci başlığın eğrisi bu

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #929 : 23 Ekim 2013, 23:06:20 »
ikinci başlığın eğriside bu sizce normalmi yoksa ayar yapmam gerekiyormu

Çevrimdışı ayhan58

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #930 : 23 Ekim 2013, 23:20:33 »
karadağ ustam ben yanlışlıkla ilk olarak menü tuşuna bastım sinyal grafiği çıktı sizin yaptığınız ayarı bozdum galiba videolarınızdaki gibi 90 derece dik konuma getirip tekrar ayar yapmaya çalıştım sinyal grafiği çıkması gerekene çok  yakın çıktı hafif parazit vardı.sinyal ayarı yaparken 90 derece dikmi olacak videonuzdaki gibi yoksa yanlışmı yapıyorum.Bide ustam çalışma modları örneklemeler ne işe yarıyo kısaca bahsedermisiniz veya daha önceden forumda yazdıysanız ben görmediysem  linki atarmısınız .

aynen bende ayni sekilde actim bende de subheler olustu ayarini bozdummu diye sayin huseyin ustam cevaplarsa bende memnun olurum saygilar

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #931 : 24 Ekim 2013, 06:06:02 »
Egriyi TR1 ve ya sonumleme direnci ile asagIdaki resimdeki duruma getirin.

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #932 : 24 Ekim 2013, 09:04:03 »
Merhaba,

yunusemre1071, ayhan58 ve fatih2176 eğri jickatanın eklediği gibi olmalı.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #933 : 24 Ekim 2013, 12:37:26 »
peki ustam bendeki eğri küçük başlık eğrisi. büyük başlık taktığım zaman tekrar ayar yapmam gerekiyormu yoksa küçük başlıkla yapılan eğri büyük başlığa da hitab edermi ?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #934 : 24 Ekim 2013, 12:46:45 »
Trimpot u (tr1) miller kullanarak kutu üzerine taşınırsa,farklı başlıklarda kullanım yaparken düzgün eğri bulunması daha kolay olur...
Saygılar
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2013, 13:06:23 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #935 : 24 Ekim 2013, 12:59:07 »
farklı soketler kullansak ve büyük başlığın içine bir trimpot  yerleştirip eğriyi ayarlatınca potu sabitlesek , yada büyük başlık girişinin arkasına ( kutu içinde ) trimpotla ayar yapıp sabitlesek olur mu ? Farklı soketlerdeki direnç değerleri birbirlerini etkiler mi.?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #936 : 24 Ekim 2013, 13:15:51 »
Başlığın içersine pot eklemeye gerek yok....
Büyük başlık veya küçük başlığın R ve MH değerleri uygun değerde yapılırsa sadece tirimpottan ufak bir ayarla yola devam edilir.
Yani ekstra pota gerek yok....
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

alpersoner

• Ziyaretçi
« Yanıtla #937 : 24 Ekim 2013, 15:49:17 »
Baskı devre için tavsiyem.

Arkadaşlar abiler, yıllardır baskı devre yapıyorum. ALLAH'a şükür saç teli gibi ince yolları çoğu zaman sıkıntısız çıkartıyorum. Kullandığım kağıt markası Tanex. Fotograf kağıdı diye geçiyor. 140 gr olanını kullanıyorum. Bulunduğum şehirde kırtasiyede 100 adet a4 boyundaki 140 gr tanex marka kağıdın fiyatı en son 25 TL idi. Tavsiye ederim. ALLAH'ın izni ile sorun yaşayacağınızı zannetmem. Ayrıca 2-3 dakikada hemen baskıyı aktarıyor. Kağıt zaman zaman plaketten kendi ayrılıyor.
İyi çalışmalar.
Saygılarımla

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #938 : 24 Ekim 2013, 16:09:41 »
cad 6 kablo kullanıyorum. Büyük başlık ve küçük başlıkta kullandığım kablo uzunluğu aynı. Ama sadece omaj ölçebiliyorum. Trimpotla ayarlamam zor olmaz mı ?

Çevrimdışı fatih2176

• Yüzbaşı
« Yanıtla #939 : 24 Ekim 2013, 19:05:40 »
ustalarım ne tarafa çevirdimse tivosun eğrisini yakalayamadım yakaladığım en iyi eğri bu.yoksa bizmi yapamıyoruz.Karadağ ustam şu kalibre işini tam tekmil anlatırmısınız.sadece başlığı dik konuma getirip trimpotu cevirmek mi gerekiyor yoksa başka işlemde yapmak gerekiyormu.