Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2114327 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #340 : 15 Şubat 2008, 12:08:19 »
bombacı hocam bu dedektörün daha derini çekmesi için bobinimi değişmek lazım yoksa başka devre mi yapmak lazım. birde devrenin sol alt köşesinda trimpot mu kullanılmış.tam anlayamadım da. şimdiden çok teşekkürler...çok iyisiniz... 

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #341 : 15 Şubat 2008, 12:19:03 »
daha derin derken

mesela tek parayı kaç cm den algılamasını istiyorunuz?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #342 : 15 Şubat 2008, 15:29:04 »
örneğin bir küp altını nekadar uzaklıkta teppit eder?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #343 : 15 Şubat 2008, 15:36:00 »
hocam bu devreyi yapmaya kesin kararlıyım ancak ön bilgi edindikten sonra başlıyacağım.yani bu devre kesinlikle çalışıyor değil mi? çalışıyorsa maliyeti ,malzemelerin fiyatı ortalama ne kadar tutar?

kadir4161

• Ziyaretçi
« Yanıtla #344 : 15 Şubat 2008, 15:58:41 »
SAĞOL KARDEŞİM EN SONUNDA BULDUM BC546 İLE 2 DİRENÇ YÜZÜNDEN UĞRAŞIYORDUM.YARDIMLARI İÇİN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM.ÖZELLİKLE UYKUSUZ ÜSDATA

gnani

• Ziyaretçi
« Yanıtla #345 : 15 Şubat 2008, 16:06:27 »
Merhaba Arkadaşlar,

Ben uzun yıllardır bilgisayar işiyle uğraşıyorum ufak tefek tamir işleri bilgisayar toplama ağ sistemleri vs. Günlerdir en ufak bir yazıyı atlamadan okuyorum
gerçektende çalışmalarınızı çok beğenerek takip ediyorum.  Bende sadece şahsi olarak kullanım amaçlı bir dedektör yapmak istiyorum ( Aramak istediğim yerler var )
ilk olarak Delta Pulse'tan başlayacağım çok başarılı bir çalışma gibi görünüyor.  Yanlız birşey dikkatimi çekti özellikle "Uykusuz" Arkadaşın affına sığınarak soruyorum
forumda verilen devrele standart halimidir yani tanıtımında lcd li şık bir Delta Pulse görüyoruz ama devrelerinde ben o kısımlar ile ilgili birşey göremedim. Bu paylaşıma
açılmamış bir bölümmü yoksa benmi atladım. Bilgi verirseniz sevinirim ona göre başlayacağım.

Teşekkürler

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #346 : 15 Şubat 2008, 17:00:26 »
hocam bu malzeme litesinde 2K lık dirençler yok ama açık şekilde var.acaba 2K lık direnç yerine 2K2 lik direnç mi kullanılacak.birde devreye bakarsanız bazı malzeme isimleri birbirinin aynı değil.bir yol gösterirmisiniz

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #347 : 15 Şubat 2008, 18:12:49 »
hocam kusura bakmayın çok soru soruyorum ama burada LF357 yi sordum ama hiç yok bunun yerine başka malzeme kullanılamazmı?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #348 : 15 Şubat 2008, 18:40:44 »
3 tane LF357 sipariş verdim gönderirler mi acaba.bir dedektör devresi yapmayı çok ama çok istiyodum oda hayal olacak heralde ama internette bu konuda araştırdığım en kapsamlı detaylı vede ilgili site burası

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #349 : 15 Şubat 2008, 19:21:29 »
Sayın çavuş, derinlik metal boyutu arttıkça artar. Delta Pulse'nin performansı hakkındaki tüm bilgileri, sorun çözümlerini ve yapan kişilerin tecrübelerine sitemizin arama bölümünü kullanarak ulaşbilirsiniz. 2K yerine 2K2 takılacak. LF357 olayını da daha önceden konuşmuştuk.

Malzeme fiyatlarını da bu listeyi kullanarak hesaplayabilirsiniz.
http://www.int-el.com.tr/int-el%20parakende%20listesi.xls

Sayın gnani, delta pulse'nin orjinalinde LCD ekran yoktur. LCD ekranlı delta pulse benim ticari amaçlı yapmış olduğum bir devredir. Bu yüzden LCD devresinin şeması ve yazılımı şu an  yayınlanmamaktadır. Performansları normal bir delta pule ile aynıdır. Böyle bir devre yapmak isteyenlere gerekli bilgileri vermekteyiz. Sitemizin arama bölümünü kullanarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sitemizde tarafımızdan yapılması gereken tüm gerekli paylaşım yapılmaktadır.

Sayın kadir4161, cihazınız hayırlı olsun gülegüle kullanın.

Saygılar.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #350 : 15 Şubat 2008, 21:05:30 »
LF357 yerine LF356N de kullanılabiliyor öylemi?

gnani

• Ziyaretçi
« Yanıtla #351 : 15 Şubat 2008, 22:26:15 »

Sayın gnani, delta pulse'nin orjinalinde LCD ekran yoktur. LCD ekranlı delta pulse benim ticari amaçlı yapmış olduğum bir devredir. Bu yüzden LCD devresinin şeması ve yazılımı şu an  yayınlanmamaktadır. Performansları normal bir delta pule ile aynıdır. Böyle bir devre yapmak isteyenlere gerekli bilgileri vermekteyiz. Sitemizin arama bölümünü kullanarak bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sitemizde tarafımızdan yapılması gereken tüm gerekli paylaşım yapılmaktadır.

Saygılar.

Sağolasın üstadım sadece işe başlamadan önce elimizde ne var ne yok iyice öğrenmek istedim. Kolları sıvama zamanı geldi  ;)

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #352 : 18 Şubat 2008, 19:10:43 »
hocam devreyi yapmadan önce size sonbir soru soracaktım bu LF357 yerine LF356 kullansam olurmu.birde 1.5 nf yerine 1,8 nf ,10000mf yerine 6180mf kullansam olurmu?

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #353 : 18 Şubat 2008, 20:55:26 »
Evet LF356 kullanabilirsiniz. 1.5nF zamanlamalar ile ilgilidir. Bunu tam değerinde takınız. 10000uF yerine bahsettiğiniz kondansatör eğer 6180uf ise kullanabilirsiniz. Gerçi bu değerde bir kondasatör ilk defa duydum heralde ölçtüğünüz ve biraz kurumuş bir kondasatör olsa gerek  :)

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #354 : 19 Şubat 2008, 17:29:50 »
zamanla dediğiniz nedir hocam?

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #355 : 19 Şubat 2008, 18:42:32 »
Merhaba

Delta Pulse alıcıdan aldığı sinyalin belli anlarında ölçümler alır. Bu anları ise 4538'ler belirler. 4538'ler ise zamanlamaları bu kondansatörleri şar-deşarj ederek sağlarlar. Kondansarlerin değerleri değiştikçe şarj-deşarj zamanları da değişeceğinden dolayısıyla da örnek alma zamanlarında kaymalar oluşacağından bu kondansatörlerin değerleri önemlidir. Saygılar.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #356 : 20 Şubat 2008, 07:11:22 »
Hocam 1,5 nf yerine 1,8 nf kullanırsam çok fark etmez heralde?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #357 : 20 Şubat 2008, 07:13:26 »
birde hocam o skala yı takmayıp oraya iletken çeksek olur mu?Zaten çalıştığı vakit hoparlörden ses çıkar deği lmi?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #358 : 20 Şubat 2008, 07:25:39 »
hocam devreyi yapmaya başladım devreyi sizin verdiğiniz açık şemaya tam uygun yani hatasız yaparsam kesin çalışır mı?

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #359 : 20 Şubat 2008, 07:33:20 »
Ben skala kullanmayacağım zaman yerine hiç bir şey takmıyorum. Devre sorunsuz çalışıyor. Zamanlama kondansatörlerini tam değerinde kullanın.