Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922099 defa)

0 Üye ve 260 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7420 : 12 Eylül 2015, 23:48:16 »
hititli ustam güney derken malzeme oksitini yeryüzüne kusarken kuzeye doğru kayarak verir yani alan taramanın noktaladığı yerin malzeme güneyinde kalır dedektörle ise dedektörün başlığına dikey olarak sinyallenme olur buda bize şunu anlatırki alan taramanın tesbit ettiği noktayı dedektörleyince  hava alırız mal nerde daha güneyde ama benim anladığım kadarıyla derinde siz 1.50 metre inildi diyorsunuz peki mal 7 yada 9 metrede siz hangi başlıkla onu algılayacaksınız 60 lık başlık onu hayatta göremez tak 2x2 yi bak bakalım varmı yokmu birde geniz yanması başlayınca pamuğa ispirtoyu yedirin ve kazı alanında yakın kalın sağlıcakla.

Anladım.
Lakin alan tarama 10 küsür senedir kullanılıyor ve devamlı teyit alan bir cihaz.
Ayrıca onun nokta verdigi yerin 40 cm dogusu tarafına vlf cihaz sinyal verdi.Orasıda boş çıktı.
Ben delta ile daha geniş taradım sinyal alamadım.

Derinlige gelince ; 7 veya 9 mt derinde olma ihtimali kesinlikle yok.
Ugrastıgımız şey ermeni veya eşkiya işidir ve dere yatagındadır.
Bahsettiginiz derinlige gömülme şansı kesinlikle yok.

Tabi yine  etraflıca ölçüm yapıcaz mecburen.
Ve bu defa 1*1 lik başlık kullanıcam inş.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7421 : 13 Eylül 2015, 08:51:04 »
GunaydIn arkadaslar.Ikinci DP3S'imi topluyorum.Q7 de IRFP460 kullanmak istiyorum.Bu tranzistor IRF740'tan daha guclu.Tavsiyeleriniz nedir.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7422 : 13 Eylül 2015, 10:41:03 »
GunaydIn arkadaslar.Ikinci DP3S'imi topluyorum.Q7 de IRFP460 kullanmak istiyorum.Bu tranzistor IRF740'tan daha guclu.Tavsiyeleriniz nedir.

Günaydın,

IFRP460 daha az ısınır. Güzel çalışacaktır.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7423 : 13 Eylül 2015, 11:02:27 »
Tesekkur ederim.Gonderdigin malzemeler KIrcaaliye gelmis.Bir iki gune kadar elime ulasIr sanIrIm.Elimdeki malzemeleri PCB'ye lehimliyorum.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7424 : 14 Eylül 2015, 01:34:58 »
hocam ben devreyi bitirdim yarın aküyle deneme yapacam. akım kontrollü güç kaynağı bulamadım. inşallah elimde kalmaz :) kesin daha önce sorulmuştur :) ama forumu o kadar kurcaladımki beynim sulandı. 12V 7A akü kullanacam. sorun olmaz heralde. inşallah çalışırsa bundan sonra bobinle alakalı yardımlarınızı bekleyeceğim. 1x1 ve 60x60 su borusundan kare bobin yapmayı düşünüyorum. anladığım kadarıyla bobin işin en hassas ve zor kısmı. ustalarımızın sayesinde üstesinden geleceğime inanıyorum. ilginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7425 : 14 Eylül 2015, 01:42:35 »
hocam ben devreyi bitirdim yarın aküyle deneme yapacam. akım kontrollü güç kaynağı bulamadım. inşallah elimde kalmaz :) kesin daha önce sorulmuştur :) ama forumu o kadar kurcaladımki beynim sulandı. 12V 7A akü kullanacam. sorun olmaz heralde. inşallah çalışırsa bundan sonra bobinle alakalı yardımlarınızı bekleyeceğim. 1x1 ve 60x60 su borusundan kare bobin yapmayı düşünüyorum. anladığım kadarıyla bobin işin en hassas ve zor kısmı. ustalarımızın sayesinde üstesinden geleceğime inanıyorum. ilginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7426 : 14 Eylül 2015, 09:12:25 »
Oncelikle bobin baglamadan 500ma gibi seri bir sigorta ve ters voltaj verme ile karsilamamak icin didot kullanmaniz faydali olur.
Voltaj kontrolunden sonra tune ile acip,bobin vb.  islere gecersiniz...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7427 : 15 Eylül 2015, 01:31:52 »
Hocam ilk denemede cihazı menü butonuyla açtım. Sönümleme eğrisini dediğiniz gibi ayarladım. Daha sonra cihazı kapatıp tune butonuyla açmaya çalıştım ama ekrana hiçbirşey gelmedi. Sonrasında tekrar menü butonuyla açmaya çalıştım ama açılmadı. Yalnız elektrik verdiğimde ekrana ışık geliyor. Bir de dikkatimi çeken nokta R1 çok ısınıyor.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7428 : 15 Eylül 2015, 11:31:56 »
Meteor arkadaşım,374 sayfadakişemaya göre bağla o zaman. TUNE butonundan açılıyor.Benim de öyle bir sorunumoldu  böyle baglayınca düzeldi.Başarılar.

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7429 : 15 Eylül 2015, 12:24:22 »
Mustafa bey zaten böyle bağladım ama sorun başkaymış. Alet çalıştı ama - butonu tune gibi çalışıyo. + butonu - gibi çalışıyo. Sadece menü butonu yerli yerinde :) Butonların yerlerini değiştiririm sorun değil ama şimdi başka bir problem var. Cihazı açınca bobin uçlarına dokunduğum zaman yüklemeye başlıyor, %99 da duruyor, sonra tekrar dokununca açılıyor ama açıldıktan sonra sürekli ötüyor ama bobin uçlarına dokununca susuyor. O vaziyette metali algılıyor. Ustaların konuyla ilgili yardımlarını bekliyorum.  Satılık toyota var :D

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7430 : 15 Eylül 2015, 16:18:09 »
Cihazı açarken bobinin algilayacagi bir mesafede metal olmasın.Eğer metal varsa yazdığınız sorunlar olabiliyor...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

craft37

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7431 : 15 Eylül 2015, 22:08:27 »
Arkadaşlar kolay gelsin. İlk arazi denememde  küp parçası gibi kırmızı renkli parçaları metal olarak görüyor. Başına gelen varmı yoksa benim alettenmi kaynaklanıyor.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7432 : 15 Eylül 2015, 22:23:33 »
Arkadaşlar kolay gelsin. İlk arazi denememde  küp parçası gibi kırmızı renkli parçaları metal olarak görüyor. Başına gelen varmı yoksa benim alettenmi kaynaklanıyor.

Mineral moduna alın ve öyle kullanmayı deneyin. Eğer bobin boyutuna yakın ise bu taşlar 2-5 cm gibi mesafeler dışında mineal modunda algılamaması lazım.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

craft37

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7433 : 15 Eylül 2015, 23:04:24 »
Bobin çapı 42 cm kırık küp parçası 10x10cm gibi algılama mesafesi 30cm civarı başlıyor ötmeye mineral modundada aynı.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7434 : 15 Eylül 2015, 23:48:21 »
Bobin çapı 42 cm kırık küp parçası 10x10cm gibi algılama mesafesi 30cm civarı başlıyor ötmeye mineral modundada aynı.

Eşik degeriniz kaçta ve tune işlemini dogru yaptınız mı?

Ben kendimi zorluyorum yinede küp parcalarına sinyal vermiyor cihazım .)))

craft37

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7435 : 16 Eylül 2015, 00:01:52 »
Eşik 20 de, bobini toprak ta tune yaparsam 30cm civarı  algılamaya başlıyor. Bobini küp parçasına değdirip tune ye basarsam tune işlemini tamamlamıyor yavaşça uzaklaştırıyorum 10cm mesafe olunca tune yi tamamlıyor  fakat bu seferde algılama mesafesi düşüyor.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7436 : 16 Eylül 2015, 00:03:35 »
Eşik 20 de, bobini toprak ta tune yaparsam 30cm civarı  algılamaya başlıyor. Bobini küp parçasına değdirip tune ye basarsam tune işlemini tamamlamıyor yavaşça uzaklaştırıyorum 10cm mesafe olunca tune yi tamamlıyor  fakat bu seferde algılama mesafesi düşüyor.

Tuhaf.
Cihazı hazır mı aldınız yoksa kendiniz mi topladınız?

craft37

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7437 : 16 Eylül 2015, 00:16:31 »
Demonte kıt aldım. Bobini kendim sardım.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7438 : 16 Eylül 2015, 00:17:18 »

Teknik bilgim yok fakat cihazın verdigi tepki normal digil.
Bobinde filan problem olabilir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7439 : 16 Eylül 2015, 00:26:55 »

Teknik bilgim yok fakat cihazın verdigi tepki normal digil.
Bobinde filan problem olabilir.

Bininizin Direnç ve endültansı nedir?