Gönderen Konu: Su altı dedektör Pirate  (Okunma sayısı 128226 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Su altı dedektör Pirate
« : 21 Ekim 2016, 16:16:39 »
Daha önce yapmış ve kullanmıştım. Rus sitelerinin birinde pirat ile su altı arama yapıldığın görünce ben de yapmaya karar verdim işte fotolar video çekince buraya ekleyeceğim

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Su altı dedektör Pirate
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2016, 16:19:51 »

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #2 : 21 Ekim 2016, 17:08:00 »
Ustam dış yalıtımı haricinde pinpointer den bi farkı varmı. Algılama Mesafe nedir.
bir zamanlar bende böyle bir makine düşünmüştüm. Ama başlık sarım telini makineye kadar uzatsak akarsu kenarlarında kullanabiliriz sanırım. Selametle..
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2016, 17:11:51 »
ustacım açık şemasını verebilirmisin. Algılama mesafesi nasıl. Bilgi verebilir misiniz

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 21 Ekim 2016, 21:55:22 »
Tivos ustam olsa olsa tek para en fazla 15 cm den alır. Zaten su altı kullanımında fazla derine de gerek olacağını sanmıyorum. ;D

Çevrimdışı kara1453

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2016, 22:13:28 »
işinize  karışmak gibi  olmasın ama pikini diye  bir   devre  vardı bu tarzda  bundan  birazdaha iyi  bu  devreden  fazla mesefe  beklemeyin

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2016, 22:47:47 »
öncelikle yorumlarınız için teşekkürler
gerekli dosyaları ekdim buradan indirip bakabilirsiniz. ben şemadaki değerlerden ziyade parçaların dizilerek üzerinde değerleri olan fotoğraftaki ile aynı parçaları kullandım sadece lm358 yerine tl072 kullandım. Mesafe olarak Ankebut arkadaşımızın dediği gibi 1 TL 20 cm, orta büyüklükte yüzük 13cm tabi büyük parçaları daha uzak mesafeden görüyor örneğin çay tabağını yaklaşık olarak 40 cm den algılıyor. daha önce yapmış olduğum ve arazide kullandığım pirat için bir video yapmıştım onu da ekliyorum. pinpointer olarak da çalışabilir burada başlık çapı 19cm ve 0.30 luk telden 22 tur sarılı.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2016, 12:28:28 »
Ben pinpointer yapmak icin basit bir devre ariyordum. Bu benim isimi gorur sanirim.

Çevrimdışı bkr

• Yüzbaşı
  • Yalan yere yemin büyük günahtır. Hadîs'i şerîf
« Yanıtla #9 : 23 Ekim 2016, 07:51:00 »
Selamın Aleykum Ustam güzel fikir kisa olması daha kullanışlı olmuş ellerine sağlık.
*Bir kimse için söylenen kusûr,onda varsa, bu söz gıybet olur. Yoksa iftirâ olur. Hadîs'i şerîf
*Bir zaman gelir ki, insanlar kazancının helâldan mı, haramdan mı olduğunu düşünmez. Hadîs-i şerîf
*Müslüman kardeşinle mücâdele, münâkaşa ve alay etme! Yerine getiremeyeceğin şeyi ona vadetme! Hadîs'i şerîf
*İhlâs, dünya faydalarını düşünmeyip ibâdetlerini yalnız Allahü teâlânın rızası için yapmaktır. İmâm-ı Rabbani "Rahmetullahi aleyh"
*Saçının ağarmasından ibret almayana, nasihat kâr etmez Abdülaziz bin Ebû Revvâd "Rahmetullahi aleyh"

Çevrimdışı tilki

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 23 Ekim 2016, 11:58:21 »
işinize  karışmak gibi  olmasın ama pikini diye  bir   devre  vardı bu tarzda  bundan  birazdaha iyi  bu  devreden  fazla mesefe  beklemeyin

http://users.telenet.be/willaert/MD/pickini/pickini_en/intro.html

güzel alete benziyor...

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2016, 09:35:17 »
Ben. 12x12cm kare baslikla el tipi olarak yapmak istiyorum. Mezar içi aramalarda kusa sapli bir makina olsun diye dusunuyorum. Mezarci arkadaslarin cok isine yarar.

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2016, 11:37:15 »
Ben. 12x12cm kare baslikla el tipi olarak yapmak istiyorum. Mezar içi aramalarda kusa sapli bir makina olsun diye dusunuyorum. Mezarci arkadaslarin cok isine yarar.
Güzel düşünce devreyi 18 volt ile çalıştırıp 7809 regülatörünüden 9v bekliyorum çünkü voltaj düşünce ayarlarını yenilemek gerekiyordu o yüzden 7809 ekledim bir de C1 100nf olan değeri 200nf yaptım

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2016, 11:56:07 »
dün denizde denemesini yaptım sonuç olumlu tuzlu sudan az da olsa etkileniyor o yüzden mesafe havada 1 tl için 20 cm den 16-17 cm ye düşüyor yüzük ise havada 15 cm iken suda 10-12 cm oluyor. yine de hiç fena değil kıymetli bişeyler bulamasamda 4-5 tl bozukluk ve bir de metal yüzük buldum

Çevrimdışı bkr

• Yüzbaşı
  • Yalan yere yemin büyük günahtır. Hadîs'i şerîf
« Yanıtla #14 : 24 Ekim 2016, 14:12:40 »
Denk gelir ustam kolay gelsin.
*Bir kimse için söylenen kusûr,onda varsa, bu söz gıybet olur. Yoksa iftirâ olur. Hadîs'i şerîf
*Bir zaman gelir ki, insanlar kazancının helâldan mı, haramdan mı olduğunu düşünmez. Hadîs-i şerîf
*Müslüman kardeşinle mücâdele, münâkaşa ve alay etme! Yerine getiremeyeceğin şeyi ona vadetme! Hadîs'i şerîf
*İhlâs, dünya faydalarını düşünmeyip ibâdetlerini yalnız Allahü teâlânın rızası için yapmaktır. İmâm-ı Rabbani "Rahmetullahi aleyh"
*Saçının ağarmasından ibret almayana, nasihat kâr etmez Abdülaziz bin Ebû Revvâd "Rahmetullahi aleyh"

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #15 : 27 Ekim 2016, 19:18:05 »
Denk gelir ustam kolay gelsin.
Denk geldi bugün biri 14 ayar 4gr ve 18 ayar 5gr iki altın yüzük buldum. Uğraşlarım boşa gitmedi.

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #16 : 27 Ekim 2016, 19:36:22 »
devreye 7809 regülatörü ekledim iki adet seri 18 volt pil amperi düşük olduğu için ben de 12 volt 1.3 amper akü ile denemeye karar verdim şu anda kesintisiz en az 4 saat çalışmakta ayrıca 10 kohm olan potun tornavida ayarlısını 50 mm lik pimaş kapağı içine monte ettim dış tarafına ise serum lastiğinin içinden plastik kornej çivisini geçirerek kapak dışına aldım böylece suda değişen ayarlamalara müdahale edebiliyorum akü için ise kablo deliği açtım ve her ikisinin etrafını japon yapıştırıcısı ile doldurdum.

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #17 : 27 Ekim 2016, 20:29:33 »
su geçirmez pot bulamadığım için ben de bu şekilde yaptım yapmak isteyenler için paylaşmak istedim dübel başlığı ve serum lastiği arasına japon yapıştırıcısı sürdükten sonra 50 mm lik pvc pis su borusu kapağına uygun bir delik açarak buradan geçiriyor ve her iki tarafı da japonla kapatıyoruz. ortasına kornej dübel çivisini sıkıca olacak şekilde geçiriyoruz ucunu hafif yassı bir şekilde (tornavida ucu gibi ) yaparak pota monte ediyoruz potu ise kapağın yan duvarına yine ayaklarından japonla yapıştırıyoruz. yapacak arkadaşlara başarılar.

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #18 : 27 Ekim 2016, 20:37:45 »
monaj hali

Çevrimdışı asahin58

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #19 : 27 Ekim 2016, 20:40:20 »
100 kohm yok mu diye sorarsanız yok onu iptal ettim 10 kohm ayarlamak için yeterli oluyor.