Gönderen Konu: SMW TOPRAK DENEMELERİ  (Okunma sayısı 304989 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
    • https://www.facebook.com/DEKAMON#
Ynt: SMW TOPRAK DENEMELERİ
« Yanıtla #40 : 06 Kasım 2012, 17:01:47 »
1tl büyüklüğünde bir parayı rahat bir şekilde  40cm gibi mesafeden aldıgına yapılan testleerde gördüm..Bu test toprak altı testidir..Bu ayrıntıyı yazmayı unutmuşum..Şimdi düzelttim..saygılar..

mkm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 06 Kasım 2012, 18:54:35 »
kolay gelsin ustalar daha önce yazdım kimse cevap vermedi buradaki dekamon ustanın yayınladığı videolar açılmıyor youtube deki videoları izliyorum ama buradakiler izleyemiyorum

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : 06 Kasım 2012, 19:59:03 »
cevap veren olmadı ne demek yardımcı oluruz herzaman gözden kaçırmısım buyur
bu videoların hepsinin bulunduğu dekamonun youtube linki
http://www.youtube.com/channel/UC9zsWbFx2t1XhRQxprsLppw
google crome kullan yükle
http://www.google.com/intl/tr/chrome/browser/
firefox intenet explor için en son sürüm flash player yükle
http://get.adobe.com/tr/flashplayer/
kullandığın internet sağlayıcının youtube engelemesi var ise ağ bağlantılarından dns değiştir
8.8.8.8----8.8.4.4 gibi
http://www.dnsayari.com/

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #43 : 06 Kasım 2012, 20:27:12 »
1tl büyüklüğünde bir parayı rahat bir şekilde  40cm gibi mesafeden aldıgına yapılan testleerde gördüm..Bu test toprak altı testidir..Bu ayrıntıyı yazmayı unutmuşum..Şimdi düzelttim..saygılar..

Süper mesafe ustam. Yapmadan duramam şimdi. Bayağı gaz veriyon Dekamon usta. Alıştıra alıştıra söyle bari.

mkm

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : 06 Kasım 2012, 21:29:24 »
teşekür ederim Tesla^Pulse^Coil usta sonunda seyredebildim dekamon usta eline sağlık güzel çalışıyor inşallah bizde böyle bir cihaz yapabiliriz

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #45 : 11 Kasım 2012, 13:19:57 »
Merhabalar.Sevgili dekamon çok başarılı bir çalışma gerçekten  güzel bir devre yapmışsınız tebrik ederim.Bunun yanısıra sakıncası yok ise eğer uygunsa kullandığınız 32.cm  çapındaki başlık için kesit ölçüsünü ve  tel boy uzunluklarını açıklaya bilirmisiniz.Teşekkür eder çalışmalarınızda başarılarınızınn devamını dilerim .Kolay gelsin..

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #46 : 16 Kasım 2012, 04:45:21 »

Çanaf,mkm teşekkürler..TX;32cm başlık için 39 tur 0.45mm tel, rx için 151 tur 0.28mm tel
tx inductance;1.10mH
rx;14.75mh
tx akord;470nf
rx akord;15nf
kolay gelsin.....

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #47 : 19 Kasım 2012, 19:19:44 »
Merhabalar.Dekamon bilgilerve cevabın için teşekküer eder iyi çalışmalar dilerim.Kolay gelsin.

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #48 : 23 Aralık 2012, 21:00:57 »
paylaşımın için teşekkür ederim dekamon kardeşim.ben idx pro yu yaptım ama ayar tutturamadım ona.şimdi bu devreyi yapıyorum.çok güzel olmuş çalışman tebrik edrim

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #49 : 01 Ocak 2013, 20:42:19 »
devreyi bugün bitirdim ama henüz bobinlerini takmadım,bobin değerlerini okuyacak bi ölçüm cihazım olmadığı için bobin sarımlarını yaparken program kullandım.devre ile bobinler arasındaki kabloyu daha önce tedarik etmiştim zaten,kısmetse yarın bobinlerinide bağlayacam

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #50 : 07 Ocak 2013, 16:58:03 »
merhaba dekamon ustam ben lucky star'ı yaptım bobinlerinide takıp 18volt elektrik verdim ama devrede şuan hiçbir ses yok,bütün devreyi yeniden inceledim yanlış yaptığım bişeyde yok ama yinede makinede hiç bi ses yok.lf 347 yerine tl074cn kullandım.daha önce ıdx proda lf347 yerine tl 074cn kullanmıştım bi sorun olmamıştı acaba bu devrede tl074 çalışmıyormu illa lf 347 mi olması gerek.bu arada devrede tx frekansını 7.75'e ayarlıyorum rx frekansı 7.85 oluyor.lucky star'a uygun ayarlı başlık elinde varmıdır yada nasıl temin edebilirim ustam saygılarımla

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #51 : 07 Ocak 2013, 18:15:21 »
arkadaşlar ben artık dekamon ustanın sağlığından şüphelenmeye başladım kendisi sağmıdır yaşıyomu acaba bi bilgisi olan varmı bu konuda  :D

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #52 : 08 Ocak 2013, 09:18:36 »
18 volt şaşırtma 12 volt vereceksin devrede ses yok derken bak bakalım osc çalışıyormu devrede ters takılmış bir transistör varmı boştayken devrenin altında elini gezdir hoparlörde bir gürültü oluşuyorsa senin bobinlerde bir dengesizlik var yani osilatörün çalışmıyordur kontrol et.

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #53 : 08 Ocak 2013, 12:25:29 »
cevabın için teşekkür ederim protek kardeşim.osc çalışıyor devreyide baştan sona inceledim tekrardan hiçbir hata yok,hoparlörü 8 ohm takmıştım şimdi 4 ohm takıp kontrol edecem.dekamon kardeşimizin yaptığı değişikliklere göre devrenin şemasını yeniden oluşturdum.SMW çalışan şemasıyla dekamon kardeşimizin yaptığı devre arasında farklı kullanılan elemanlar var ama benim en çok dikkatimi çeken 2.7 volt zener diyotun yerine 1n4148 diyot takmış ve kutupları ters.en yakında zamanda bu diyotun yerine 2.7 volt zeneri takıcam bakalım ses belki o zaman düzelir

Çevrimdışı Dekamon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #54 : 08 Ocak 2013, 21:29:34 »
itaatsiz arkadaşım devrede kullanılan lf347 yerine kullanmış oldugun tl074 entegresi o devrede çalışmaz..Senin ses sorunun bu parçadan kaynaklanabilir..1N4148  yada 2V7 zener diyot kullanman devrede bir fark yaratmaz..Yalnız devreye 2V7 zener diyot takarken şuna dikkat edin;1n4148'e göre ters takın..
Bobine gelince orjinal bobin olarak piyasadan bulabilirseniz, Minelap'ın TS1000 başlıgını kullanabilirsiniz..
Devre 12 voltla çalışıyor..Maksimum 18 volta kadar çalışabilmektedir..
Yakında Smw dedektörün treshold özelliği eklenmiş yeni modifiyeli devresinin test videolarını paylaşacagım..Herkese kolay gelsin..İyi çalışmalar..
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2013, 21:30:35 Gönderen: Dekamon »

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #55 : 08 Ocak 2013, 23:17:44 »
dekamon ustam sorunuma yazmış olduğun cevaptan çok yaşıyo olmana sevindim desem inan yani,o zaman bende lf347 entegresi temin eder öyle denerim bu arada yeni çalışmanda hayırlı olsun ustam

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #56 : 08 Ocak 2013, 23:22:47 »
dekomon usta ellerine sağlık, ben sprıt layout kullanamıyorum hatta programın crek,lenmiş halini yüklersen buradan indirip kurabiliriz. birde tresla kardeşimin dns değiştirmekten bahsettiğini gördüm, çok doğru bir tespit ama dns tryk programı olmaması lazım 8.8.8.8  8.8.4.4 yapıp sürekli ben bu dns üzerinden kullanıyorum....

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #57 : 08 Ocak 2013, 23:34:44 »
MUSTAFA ustanın
« : 24 Ekim 2012, 23:02:39 »
tarihinde eklediği  Sprint-Layout 6.0 FULL dosyası
daha yenisi varmı bilmiyorum ama burdan indirebilirsin
birde aynı konuda ek kütüp hane var
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4557.msg39267#msg39267

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #58 : 09 Ocak 2013, 00:05:01 »
teşekkürler tesla ustam .bende flash disk ten layout 5 var ama f-secure kullanıyorum sürekli engelliyor galiba programı kapatıp yükleyeceğim...not=  sistem aranılan dosyayı bulamıyor  yazısı çıkıyor galiba kaldırılmış...
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2013, 00:14:05 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #59 : 09 Ocak 2013, 00:41:10 »
dekomon ustam maalesef bu  S.M.W.555.LAY - 212.4 Kb  linkten ben dosyayı indiremedim sebebi ne olabilir ? adamlar bir sürü program ileri sürüyorlar her  önümüze sürüleni indirirsek zaten pc  yi yavaşlıktan kullanamıyoruz, selam ve sevgiler. bizim kendi forumumuza yükleme yapamıyormuyuz ?. veya sebebi nedir..