Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921744 defa)

0 Üye ve 169 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7380 : 09 Eylül 2015, 14:19:22 »
Karadag ustam TEKNOLOJİEKİBİ  logosunun yanına koymuş oldugunuz kırmızı şeritteki "ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ" yazısına bütün kalbimle katılıyorum.Acımiz çok büyük ALLAH RAHET EYLESİN BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE.ŞEHİT AYLELERİNE ALLAH SABİR VERSİN .Türk milleti bunuda atlatır Allahin izniyle.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7381 : 09 Eylül 2015, 14:47:46 »
Wolkman ustam vermis olduğunuz tavsiyeleri trimpot ile uyguladim ekran netlesti cok guzel gorünüyor.Trimpotu indirdim R37(2,2)direncini taktim,R40(6.K8)direncinitakmadim görüntü. yine çok net.Hic bir ayar yapmadim oda içinde 1tl yi 10cm mesafeden algiliyo.Her sey içn tesekkür ederim.Fotoraflar.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7382 : 09 Eylül 2015, 14:50:42 »
M.ö

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7383 : 09 Eylül 2015, 14:52:07 »
M.Ö

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7384 : 09 Eylül 2015, 14:56:15 »
slm.karadag ve sinyalci ustam sardıgım bobin 43x65.çapında evde sardım ve çalışıp çalışmadıgını ev ortamında test ettim araziye çıkma fırsatım olmadı ısınan parça varmı açıp bakmadım cihaz 1.tl.yi eşik onda yaklaşık 35.40 cm.arası 15.çapında kırom bir tabagı yaklaşık 100.110.cm.den yakalıyor sizce uygunmudur saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7385 : 09 Eylül 2015, 15:00:33 »
slm.karadag ve sinyalci ustam sardıgım bobin 43x65.çapında evde sardım ve çalışıp çalışmadıgını ev ortamında test ettim araziye çıkma fırsatım olmadı ısınan parça varmı açıp bakmadım cihaz 1.tl.yi eşik onda yaklaşık 35.40 cm.arası 15.çapında kırom bir tabagı yaklaşık 100.110.cm.den yakalıyor sizce uygunmudur saygılar

Maşallah veriler çok güzel bence.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7386 : 09 Eylül 2015, 15:01:29 »
Wolkman ustam vermis olduğunuz tavsiyeleri trimpot ile uyguladim ekran netlesti cok guzel gorünüyor.Trimpotu indirdim R37(2,2)direncini taktim,R40(6.K8)direncinitakmadim görüntü. yine çok net.Hic bir ayar yapmadim oda içinde 1tl yi 10cm mesafeden algiliyo.Her sey içn tesekkür ederim.Fotoraflar.

1tl 10cm çok düşük bir mesafe. En az 30 cm olmalı.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı fx160

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7387 : 09 Eylül 2015, 21:10:39 »
Bendede mesafe sorunu devam ediyor hala cözülmedi

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7388 : 09 Eylül 2015, 21:42:35 »
Ekranı düzeltmenize sizin adınıza sevindim.
Öncelikle oda içerisinde algılama yaptırmaya çalışmak hatalı olur.
Ayrıca kullandığınız bobine ait çap, omaj ve endüktans değerleri nedir paylaşır mısınız?
Son olarak da cihazı menü tuşu ile açıp ekrandaki eğriyi çekip yayınlarsanız durumu değerlendirmek adına yardımcı olmaya çalışalım.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7389 : 09 Eylül 2015, 22:18:06 »
Karadağ ustam sizleri meşkül etiğim için özür dilerim,çünkü yükünuz çok ağır.Sizi boyle sorularla meşkul ediyoruz.Direnç R40(6K8) takmadan da görüntu net.Bu algılama ya bir etkisi olurm?Sağolsun Wolman usta her konuda yardimci oluyor'bir de size sorayim dedim.Teşekkürler.

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7390 : 09 Eylül 2015, 22:26:00 »
Teşekkür ederim Wlkman ustam ,sizin sayenizde ekran problemini cözduk .Simdi 37cm bir başlik yaptiktan sonra sizlere bilgi verecegim.Menüden oda ortaminda yapilan egri şu şekilde.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7391 : 09 Eylül 2015, 23:34:41 »
mustafa öztürk, son resimden anlaşılan bobin ve sönümleme direnciniz (ev içerisinde çalıştırdığınızdan olabilir) şimdilik DP3S için uygun olmadığı gözükmekte. Eğri çok dik çıkmış. Cihazınızı etrafta en az 2m metal olmayan bir yerde çalıştırıp eğrinin fotoğrafını tekrar yükleyiniz.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7392 : 11 Eylül 2015, 20:53:38 »
Bugün DELTACAN'ımla ölçüm yaptıgım yeri teyit için kurcaladık dostlar.

Yılan işareti vardı ikinci işareti bulup ölçüm yaptık.
Alan tarama tarzı teyit edilmiş cihazla nokta alındı.
Şahsıma ait diger alan tarama cihazlada aynı nokta cok cok belirsiz hafif bi ölçüm verdi ki mineral diye düşünüyorduk.

Delta ise 60 lık ve 40 lık başlıkla zerre sinyal vermedi.
Ayrıca vlf white's eagle II ilede ölçüm alındı.
Oda alan taramaların 40 cm ilerisine sinyal verdi degerli olarak hemde yüzde 95 oranında.

Ölçüm alınan nokta dere yatagı tam olarak.

1.50 cm derinlige ulaşıldı.Bu derinliğe ulaşılırken dere yatagı oldugu icin karmakarısık toprak yapısı ile karşılaşıldı.
Ayrıca white's ın sinyal aldıgı noktaya yogunlaşıldı.
O noktadan pur taşlar cıktıki bir sonraki evreye gecmiş camlaşmaya baslamıs taşlar yani mineral kralı taşlar.

Son noktada ise yeşil,siyah,kahverengi balcık cıktı leş gibi kokuyor metan gazı yüklü,gözlerimizi yaktı biraz.

Vesselam white's ın degerli sinyali aldıgı noktada sinyal kesildi.

Alan taramaların noktaladıgı yer ise yine suskunluga gömüldü.

DELTACAN beni üzmüştü ama hata ettigimi anladım.
Yüzünün akıyla cıktı bu işten.
Malzemeyi bulamadım ama mutlu oldum çünkü önyargılıydı herkes DELTACAN'a.

O mineralli toprakta nasıl stabil ölçüm yaptım hala şaşırıyorum,inanılır gibi digil.
KEsinlikle DELTACAN 1 numara.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7393 : 11 Eylül 2015, 20:56:30 »
Ve unutmadan ; DELTACAN ile eşik degerini 2 hatta 1 e kadar düşürdüm.
Ve sinyal verdi vermedi belli belirsiz.
O mineralli taş dolu toprakta bu eşik degerinde bu kadar stabil olabildi cihaz düşünün.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7394 : 11 Eylül 2015, 21:15:39 »
Hitittli dostum nerelerdesin? Görüşemiyoruz bu sıralar..Çalışmalara tam hızla devam mı? Deltayı artık bayağı iyi tanıdığını sanmıştım ama ...üzmüşsün cihazı..Saygılarımla

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7395 : 11 Eylül 2015, 21:44:28 »

Şahsıma ait diger alan tarama cihazlada aynı nokta cok cok belirsiz hafif bi ölçüm verdi ki mineral diye düşünüyorduk.

Oda alan taramaların 40 cm ilerisine sinyal verdi degerli olarak hemde yüzde 95 oranında.

1.50 cm derinlige ulaşıldı.Bu derinliğe ulaşılırken dere yatagı oldugu icin karmakarısık toprak yapısı ile karşılaşıldı.
O noktadan pur taşlar cıktıki bir sonraki evreye gecmiş camlaşmaya baslamıs taşlar yani mineral kralı taşlar.

Son noktada ise yeşil,siyah,kahverengi balcık cıktı leş gibi kokuyor metan gazı yüklü,gözlerimizi yaktı biraz.

O mineralli toprakta nasıl stabil ölçüm yaptım hala şaşırıyorum,inanılır gibi digil.

Maşallah :)

İnşallah daha mutlu sonuçlara en yakın zamanda ulaşabilirsiniz

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7396 : 11 Eylül 2015, 21:49:18 »
Hitittli dostum nerelerdesin? Görüşemiyoruz bu sıralar..Çalışmalara tam hızla devam mı? Deltayı artık bayağı iyi tanıdığını sanmıştım ama ...üzmüşsün cihazı..Saygılarımla

İşler karışık ve yogun ustad ya.
O yuzden yoktum.

Cihazı tanıyor ve güveniyorum aslında.
Fakat ne hikmetse kimse begenmiyor önyargılı davranıyor.
Bu sonki tecrübede sevdigim aklı basında bi arkadasda deltaya güvenmeyince bende de güvensizlik oldu biraz son ölçümde.
Hani elindeki alan tarama ile hiç yanılmaadan teyitler aldı bu arkadas yıllardır.

Lakin dedigim gibi o mineralli toprakta eşik 1-2 de bile stabiliteyi korudu ve kazı sonucu haklı cıktım baya keyfilendim yalan yok .))

Kim cihaz hususunda danışsa direk delta diyorum yolluyorum Hüseyin ustaya .)

Bu cihaz ekmek yedirir adama kesinlikle.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #7397 : 11 Eylül 2015, 21:50:54 »

Maşallah :)

İnşallah daha mutlu sonuçlara en yakın zamanda ulaşabilirsiniz

İnşallah ustam sayende olucaktır oda.
Bu aralarda 3d ye taktım.
Görüntü almayı cok arzuluyorum.
O hususta ya manyetometre ya gradyometre için bütçe ayarlayabilirsem sizi rahatsız edicem inş.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7398 : 11 Eylül 2015, 22:05:34 »

İşler karışık ve yogun ustad ya.
O yuzden yoktum.

Cihazı tanıyor ve güveniyorum aslında.
Fakat ne hikmetse kimse begenmiyor önyargılı davranıyor.
Bu sonki tecrübede sevdigim aklı basında bi arkadasda deltaya güvenmeyince bende de güvensizlik oldu biraz son ölçümde.
Hani elindeki alan tarama ile hiç yanılmaadan teyitler aldı bu arkadas yıllardır.

Lakin dedigim gibi o mineralli toprakta eşik 1-2 de bile stabiliteyi korudu ve kazı sonucu haklı cıktım baya keyfilendim yalan yok .))

Kim cihaz hususunda danışsa direk delta diyorum yolluyorum Hüseyin ustaya .)

Bu cihaz ekmek yedirir adama kesinlikle.
Dostum illaki, emin ol bu cihazı iyi kullanmasını (cihaz +tecrübe) bilmeyen ya da doğru yerlerde aramayan bir şey bulamıyor. Bende büyük şehirde dört duvar arasında kaldım. Üç yıl sonra emekli olunca yılların ve şu cihaz işe yaramıyor diyenlerin  intikamını alacağım. Bu işler gidip bir iki saat uğraşmakla olmaz. Öyle olsa herkes bu işi yapardı zaten. Ekmek çıkar ama biraz uğraşma zamanını geniş tutacaksın. Günlere saatlere sıkıştırmayacaksın...Her eline alan bu cihazı en iyi kullanacak diye birşey yok  ki; Kullanımı gayet basit ama tecrübe ile %50 oranınında karışırsa bir şeyler çıkar. Millett de bana geliyor bu cihaz yaramaz diyor. Ne yaptın diyorum. Şöyle şöyle kullandım diyor. Tabii yaptıklarının hepsi hatalı işler. Zaten adam hatayı kendinde bulmaz ki; illa hata cihaz da olacaktır. Arkadaşıma 50 kez dedim ki; kabul et hata sende cihaz gayet güzel çalışıyor..Sonunda inadı kırıldı evet hata bende dedi. İşte asıl mesele bu hatasını kabullenecek kişiler kullansa daha iyi olur bu cihazları.Saygılarımla

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7399 : 11 Eylül 2015, 22:06:15 »
Dostum illaki, emin ol bu cihazı iyi kullanmasını (cihaz +tecrübe) bilmeyen ya da doğru yerlerde aramayan bir şey bulamıyor. Bende büyük şehirde dört duvar arasında kaldım. Üç yıl sonra emekli olunca yılların ve şu cihaz işe yaramıyor diyenlerin  intikamını alacağım. Bu işler gidip bir iki saat uğraşmakla olmaz. Öyle olsa herkes bu işi yapardı zaten. Ekmek çıkar ama biraz uğraşma zamanını geniş tutacaksın. Günlere saatlere sıkıştırmayacaksın...Her eline alan bu cihazı en iyi kullanacak diye birşey yok  ki; Kullanımı gayet basit ama tecrübe ile %50 oranınında karışırsa bir şeyler çıkar. Millett de bana geliyor bu cihaz yaramaz diyor. Ne yaptın diyorum. Şöyle şöyle kullandım diyor. Tabii yaptıklarının hepsi hatalı işler. Zaten adam hatayı kendinde bulmaz ki; illa hata cihaz da olacaktır. Arkadaşıma 50 kez dedim ki; kabul et hata sende cihaz gayet güzel çalışıyor..Sonunda inadı kırıldı evet hata bende dedi. İşte asıl mesele bu hatasını kabullenecek kişiler kullansa daha iyi olur bu cihazları.Saygılarımla