Gönderen Konu: Gold Rider v1.0 SU Edition  (Okunma sayısı 85965 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Gold Rider v1.0 SU Edition
« Yanıtla #380 : 18 Nisan 2021, 16:20:50 »
İyide karadağ ustanin bizlerin yaptigindan ne farki var ben yaptim bitirdim masada her türlü denemede cok başarili nüve silmesi metal derinlik vs ama toprakta ayni verim yok 35.40 cm mesafe olan 1 tl toprakra 10 cm hadi cok iyi 15 cm devre ustunde degisiklik vs lazim yoksa durma pcb degistirmek bir işe yaramiyor

Ustam bu yüzden havada 60-70 cm çekmesi lazım,ki toprakta yarı derinlik düşse 30cm,den çeker

1000,1500tl ye mal edilen elmeği cihazın 15cm çekmeside fena sayılmaz. 25,30cm çeken avrupalar 10bini devirmiş durumda iken.

havada 60 70 cm diyorsun yarisi diyorsun. Havada net 40cm aldir toprakta 30 cm alsin  smooh arkadaş yapti cihazi  tanidigim bir arkadaş kullaniyor stabilligindede derinliginde de memnun.   Cihazin  stabil calışmasina  özen gösterilse derim 60 70 cm hava deyilde.   Faprikasyon cihazlarda zaten 25 30 cm  civari toprak alti  ben okadar cihaz kullandim  1 tlyi  topraktan 50 cm   aldirmakmi.  Görmedim

1tl yi toprak altından hiç bir vlf algılamaz. VLF kullanan tek para cihazı kullanan, yapan bir kişi bunu kafasından silecek.
Arazi koşullarında cihazın stabil olması, değerli, ince metallere duyarlı olması gerekir.Bunlar olmadıktan sonra 1tl yi 160cm den algılamasınında bir önemi yok.
Çeyrek altını 15-20cm arası stabil bir şekilde alması kafi.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #381 : 18 Nisan 2021, 16:22:19 »
İyide karadağ ustanin bizlerin yaptigindan ne farki var ben yaptim bitirdim masada her türlü denemede cok başarili nüve silmesi metal derinlik vs ama toprakta ayni verim yok 35.40 cm mesafe olan 1 tl toprakra 10 cm hadi cok iyi 15 cm devre ustunde degisiklik vs lazim yoksa durma pcb degistirmek bir işe yaramiyor

Ustam bu yüzden havada 60-70 cm çekmesi lazım,ki toprakta yarı derinlik düşse 30cm,den çeker

1000,1500tl ye mal edilen elmeği cihazın 15cm çekmeside fena sayılmaz. 25,30cm çeken avrupalar 10bini devirmiş durumda iken.

havada 60 70 cm diyorsun yarisi diyorsun. Havada net 40cm aldir toprakta 30 cm alsin  smooh arkadaş yapti cihazi  tanidigim bir arkadaş kullaniyor stabilligindede derinliginde de memnun.   Cihazin  stabil calışmasina  özen gösterilse derim 60 70 cm hava deyilde.   Faprikasyon cihazlarda zaten 25 30 cm  civari toprak alti  ben okadar cihaz kullandim  1 tlyi  topraktan 50 cm   aldirmakmi.  Görmedim

1tl yi toprak altından hiç bir vlf algılamaz. VLF kullanan tek para cihazı kullanan, yapan bir kişi bunu kafasından silecek.
Arazi koşullarında cihazın stabil olması, değerli, ince metallere duyarlı olması gerekir.Bunlar olmadıktan sonra 1tl yi 160cm den algılamasınında bir önemi yok.

Düzeltme.
1tl yi toprak altında 50cm den hiç bir vlf algılamaz. VLF kullanan tek para cihazı kullanan, yapan bir kişi bunu kafasından silecek.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #382 : 18 Nisan 2021, 22:28:00 »
Bu işe yeni başlayan arkadaşlar var icimizde. Araziyi  stabilligi  yapmadan suan ne bilsin  deneyim ve çalışarak bilir   burası bilgi deneyim paylaşım  sitesi   10 yil  cihaz kullanmişim. Yaptim cihazida  gecmişteki  kullandim cihazlardan  örnek alarak  gelmisim bu noktaya 

Çevrimdışı masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #383 : 18 Nisan 2021, 23:12:57 »
Yok usta ben üzerime alinarak yazmadim hani  illaki yeni başlayan arkadaşlar var. Zamanda bizde calısarak bilgi edinerek geldik bu noktaya

Çevrimdışı masey111111

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #384 : 18 Nisan 2021, 23:22:21 »
Toprak sartlari tabikide vlf de  pulsede de olsa arti eksi sorunlarlada karşilaştimiz noktalar oldu bir cihazin önce tabikide stabilligi cok önemli  stabil bir cihaz  belli bir noktaya  kadar metali yakalar  yeri geliyor 30 cm 35 cm yakaladi metali  25 cm  dahi toprak şartlari degiştiriyor

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #385 : 19 Nisan 2021, 01:23:00 »
15 -20 cm çeyrek altını ayırımda yani çelik çivileri sildikten sonramı 15-20 cm çekmesi iyidir bide tugla altındamı yoksa standart toprak,tamı? bunu sormamın sebebi onur ustam ben araziye pek çıkma fırsatım olmuyor sizlerin arazi tecrübeniz oldukca var bildigim kadar cihazların kalibresini ona göre yapalım

Düzeltme.
1tl yi toprak altında 50cm den hiç bir vlf algılamaz. VLF kullanan tek para cihazı kullanan, yapan bir kişi bunu kafasından silecek.
Deneysiz icad olmaz Fakirlik adamı mucit yapar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #386 : 19 Nisan 2021, 02:04:54 »
Erik1,
Tuğla altı değil normal toprakta yürürken 15-20cm çeyrek altın için yeterlidir. Sabit bir test değil, yürürken algılamalı yani seri şekilde.

İş tuğlaya geldiği zaman şunu söyleyeyim tuğlanın içeriğindeki mineral oranına bağlı olarak şuan pro vlf lerin bir çoğu dahil tuğla altında altını görmez veya sesi kırar. Tek para dedektörleri 1 2 3veya 10 tuğlanın altından değerli sikke bulsun amacı taşımayan ürünlerdir.Bulur mu bulur o ayrı uzun bir konu.

Her.gi bir metal cinsini silmek yerine ses tonu farkı verdirmek tasarımcı için öncelik olmalı.
Günümüzde dijital makinalarda bu durum mevcut ve işlevi gayet güzel.Zamanla kullanıcı ses tonunda bu çelik, bu gümüş, bu altın vb diyebilmekte.

Yoğun mineralli bir alanda tamamen silinen tuğla, demir, çelik gibi istenmeyen algılamalar değerli metalleride siler veya algılanma mefasefini çok düşürür.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #387 : 19 Nisan 2021, 04:38:01 »
EY VALLAH ustam açıklama ğüzel👍
Erik1,
Tuğla altı değil normal toprakta yürürken 15-20cm çeyrek altın için yeterlidir. Sabit bir test değil, yürürken algılamalı yani seri şekilde.

İş tuğlaya geldiği zaman şunu söyleyeyim tuğlanın içeriğindeki mineral oranına bağlı olarak şuan pro vlf lerin bir çoğu dahil tuğla altında altını görmez veya sesi kırar. Tek para dedektörleri 1 2 3veya 10 tuğlanın altından değerli sikke bulsun amacı taşımayan ürünlerdir.Bulur mu bulur o ayrı uzun bir konu.

Her.gi bir metal cinsini silmek yerine ses tonu farkı verdirmek tasarımcı için öncelik olmalı.
Günümüzde dijital makinalarda bu durum mevcut ve işlevi gayet güzel.Zamanla kullanıcı ses tonunda bu çelik, bu gümüş, bu altın vb diyebilmekte.

Yoğun mineralli bir alanda tamamen silinen tuğla, demir, çelik gibi istenmeyen algılamalar değerli metalleride siler veya algılanma mefasefini çok düşürür.

Çevrimdışı Kürşat

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #388 : 19 Nisan 2021, 18:58:59 »
Kıymetlimisss :). Bu devre nedir abi

PCB geleli 2 hafta oldu yoğunluktan elimi süremedim. Yok mu gelip şunu dizecek bir babayiğit...
Herkes işini yapsın.
Bildiğin şeyleri de unut ki her düşünceyi hazmedebil.
Arkadada gözlerim var ama umursamıyacak kadar eğitimim var şükür

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #389 : 19 Nisan 2021, 21:50:13 »
Şimdi ben burada paylaşılmayan birşey görmedim arkadaşlar. Açık projesinden tutun başlık bilgisine kadar hepsini paylaştık, daha ne bilgisi saklanıyor yada gizleniyor anlamadım. Bu devredeki püf nokta başlık ile kondansator uyumu + devreye takacağınız komponentlerin ölçülerek takılması. Ölçmeden takılan birçok komponent nedeniyle herkes aynı sonucu alamayabiliyor, komponent tolerans ve değerleri değişikliklere neden oluyor biz bunu tecrübe ettik.
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #390 : 19 Nisan 2021, 21:59:44 »
Püf noktadan kasıt genel.. Sadece bu gold ghost mevzusu değil. Başlığı iyi ekranla denilir ama kimse nasıl olur omaji ne kadardır, q faktörü şu olmalı demez. Bu sadece ufacık bi örnek bunun gibi onlarca örnek var, bu arada projeyi asla kotuoemiyorum zaten yapmam da haddim değil, yapanın eline sağlık Allah razı olsun da dedim Smoth ustanın verdiği başlık bilgisini deneyip çalıştığını da söyledim, ki benim gibi bi adam çalıştırdiysa herkes calistirirda dedim.. Buradaki mesele herkes birbirine sen söyle sen söyle püf noktasını varsa deyip duruyo gerek yok hepimiz biliyoruz ki püf noktası tabi ki var, tabi ki kimse anlatmaz bunu yillardir tecrübe ettik gördük. Yok o devre satışı yapiyomus, yok bu ticarete döküyomus..bahaneler bahaneler bahaneler..
Ha ticaret yaparken geldiği yeri de kötüleyen varsa oda onun karaktersizligidir. Diyecek çok şey varda herkes alıngan saldırıyolar sonra dm den :)) yaraları derin demek ki

SM-J600F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #391 : 19 Nisan 2021, 22:15:19 »
Devre çalısıyor yaptim denedim  sadece iki kond 22 nf yerine 220 nf yazilmis onlar yaniltabilir başlık ceryan ustanin başliklarindan kullandim bazi konulurda kendisi destek oldu tsk ederim bu devre her haliyle saglam çalisiyor paylasan destek sunan ustalara tsk ederim

Çevrimdışı smootH

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #392 : 19 Nisan 2021, 22:30:50 »
Devre çalısıyor yaptim denedim  sadece iki kond 22 nf yerine 220 nf yazilmis onlar yaniltabilir başlık ceryan ustanin başliklarindan kullandim bazi konulurda kendisi destek oldu tsk ederim bu devre her haliyle saglam çalisiyor paylasan destek sunan ustalara tsk ederim
işte ustam bu kadar basit güle güle kullan inşallah. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Karşına çıkan problemleri paylaş ki yapacak arkadaşlara yardımı olur.

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #393 : 19 Nisan 2021, 22:32:51 »
s.a ustalar bu formda geçmişten buyana konuları incedigimde hep şunu fark ediyom biri bir konu açıyor internet ortamından bi şema alıyor burda bi konu adı altında paylaşıyor bu nasıl bi devredir acaba yapan oldumu oldusa bi bilgi verirmi ötekisi ordan çıkıyor ben daha önce yaptım bu devreyi bi bxxxxka yaramaz diyor ordam başkası çıkıyor bende yaptım gayet güzel bi devre cihaz diyor ordan biri çıkıyor ben onca ugraştım emek ettim ne verecem bilgisini diyor ama lafa gelince yav burası bilgi paylaşım formu delmi deniliyor ben bişey anlamadım burası bilgi paylaşım formu ise bi devre cihaz konusunu açıyorsan vede o devre cihaz hakkında bilgiye sahipsen neden açık paylaşmıyon bilgileri yada bazı arakadaşlar kendi aramızda özelden mesajlaşarak bilgileri paylaşalım manasına getiriyor bende derimki ozaman bura paylaşım formu ise paylaşmanın ucunu gösterip elletmiyeceksen neyin paylaşımı bu aklım almıyor bazı ustalarımız var hakkını yemeyelim bitane örnek verecem asahin nikli usta neydi o su altı dedektörü pirat adam paylaştı yapmak isteyen yapan herkese açık yardımcı oluyor yani bilgilerini açık paylaşıyor işte bir konu açıyorsan bir devreyi yapalım diyorsan yaptıkca bilgilerini paylaş herkes yapsın yok ucunu göster geri kalanını kendi çabalarınızla yapın deniliyorsa ne için paylaştın ozaman demezlermi bu devreyi cihazı  bilgin olmayan bi devreyide paylaşmak pek mantıklı gelmiyor ha deniliyorsa hep beraber ugraşalım adam edelim o zaman herkes ugraşırken edindigi bilgiyi paylaşacak  bu arada arkadaşlar eger bir devrenin açık şeması yoksa o devre hakkında çok fazla birşey yapamazsın yaparsın çok zamanını alır örnek şu an bulundugumuz devrenin doru oldugundan emin oldugunuz bi açık şeması varmı yoksa yapa bileceginiz tek şey öncelikle elinizde bulunan devrenin aynısını yapmaktan başka bir şansın yok ozaman devrenin aynısını yaptıktan sonra orjinal hali tutturman bi hayli zaman alır başlık kompenetler vb bunun içinde bence hiç bir birinizle tartışmaya gerek yok zaten kimin devresi için tartışıyorsunuz yani şu durumu bu cihazın ilk yapan sahibi görse eminim kahkaha atar derki ulan benim yaptıgım cihazı kopyalamaya çalışırken birbirlerini yiyecek bunlar der arkadaşlar bu formda ben hiçbir cihaz devreyi şahsen yapmadım fakat elime geçen bazı devreler bu formda konusu var fakat bazan sırf herkes yapsın diye paylaşmak istiyom sonra vaz geçiyom sırf bu tartışmalar yüzünden gayette memnun edici devre ha ben ne müdahale ettim nede üzerinde çalıştım elimdeki başlıkla testler yaptım gayet güzel malzemeleri silik sorun degil çözerim fakat kimin emegini paylaşayım kim yapmış ne hallerle yapmış bilemem son olarak diyecegim arkadaşlar burda gayet bilgi ve tecrübeli ustalar var gelin sıfırdan bi proje yapın işte o projede formun projesi olur vede sen onunkini kopyaladın sen ondan aldın buna verdin davasıda olmaz tartışmada olmaz hadi kolay gele herkese

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #394 : 19 Nisan 2021, 23:02:18 »
Yeni proje işi zor,daha biri bile adam gibi bitmemişken yeni proje ancak hayal olur, ha yapılmaz mı tabi ki ustalar yapar ama sonu gelmez, 100 konu varsa 90 ı tartışma ile bitmiş..bu paylaşım işini en iyi Ruslar yapiyo en ince detayına kadar üşenmeden anlatıyolar. Bi ara ciddi ciddi sabaha kadar sitelerde başlık konusunda fikir edinmek için dolandım durdum, tek bi tane bile sitede nasıl yapılır anlatılmamis hep aynı cümleler, sifirlama - ekranlama düzgün yapın çalışır... Tamam da nasıl? İşte burda rus forumu ve Google translate bütün işimi gördü şükür. Allah o gavurlardan razı olsun

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #395 : 19 Nisan 2021, 23:04:23 »
Şimdi diyecekler ki ekranlamayi anlatamadık mi :) anlatmamissiniz yazmışsınız ama oda eksik.. Kimi 2 k diyo kimi 600-800 ohm diyo, öbürü ona olur mu en iyi sonuç benim ki öbürü hayır benimki, sonra ortalık 156.

Çevrimdışı Jumper03

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #396 : 20 Nisan 2021, 00:04:21 »
s.a ustalar bu formda geçmişten buyana konuları incedigimde hep şunu fark ediyom biri bir konu açıyor internet ortamından bi şema alıyor burda bi konu adı altında paylaşıyor bu nasıl bi devredir acaba yapan oldumu oldusa bi bilgi verirmi ötekisi ordan çıkıyor ben daha önce yaptım bu devreyi bi bxxxxka yaramaz diyor ordam başkası çıkıyor bende yaptım gayet güzel bi devre cihaz diyor ordan biri çıkıyor ben onca ugraştım emek ettim ne verecem bilgisini diyor ama lafa gelince yav burası bilgi paylaşım formu delmi deniliyor ben bişey anlamadım burası bilgi paylaşım formu ise bi devre cihaz konusunu açıyorsan vede o devre cihaz hakkında bilgiye sahipsen neden açık paylaşmıyon bilgileri yada bazı arakadaşlar kendi aramızda özelden mesajlaşarak bilgileri paylaşalım manasına getiriyor bende derimki ozaman bura paylaşım formu ise paylaşmanın ucunu gösterip elletmiyeceksen neyin paylaşımı bu aklım almıyor bazı ustalarımız var hakkını yemeyelim bitane örnek verecem asahin nikli usta neydi o su altı dedektörü pirat adam paylaştı yapmak isteyen yapan herkese açık yardımcı oluyor yani bilgilerini açık paylaşıyor işte bir konu açıyorsan bir devreyi yapalım diyorsan yaptıkca bilgilerini paylaş herkes yapsın yok ucunu göster geri kalanını kendi çabalarınızla yapın deniliyorsa ne için paylaştın ozaman demezlermi bu devreyi cihazı  bilgin olmayan bi devreyide paylaşmak pek mantıklı gelmiyor ha deniliyorsa hep beraber ugraşalım adam edelim o zaman herkes ugraşırken edindigi bilgiyi paylaşacak  bu arada arkadaşlar eger bir devrenin açık şeması yoksa o devre hakkında çok fazla birşey yapamazsın yaparsın çok zamanını alır örnek şu an bulundugumuz devrenin doru oldugundan emin oldugunuz bi açık şeması varmı yoksa yapa bileceginiz tek şey öncelikle elinizde bulunan devrenin aynısını yapmaktan başka bir şansın yok ozaman devrenin aynısını yaptıktan sonra orjinal hali tutturman bi hayli zaman alır başlık kompenetler vb bunun içinde bence hiç bir birinizle tartışmaya gerek yok zaten kimin devresi için tartışıyorsunuz yani şu durumu bu cihazın ilk yapan sahibi görse eminim kahkaha atar derki ulan benim yaptıgım cihazı kopyalamaya çalışırken birbirlerini yiyecek bunlar der arkadaşlar bu formda ben hiçbir cihaz devreyi şahsen yapmadım fakat elime geçen bazı devreler bu formda konusu var fakat bazan sırf herkes yapsın diye paylaşmak istiyom sonra vaz geçiyom sırf bu tartışmalar yüzünden gayette memnun edici devre ha ben ne müdahale ettim nede üzerinde çalıştım elimdeki başlıkla testler yaptım gayet güzel malzemeleri silik sorun degil çözerim fakat kimin emegini paylaşayım kim yapmış ne hallerle yapmış bilemem son olarak diyecegim arkadaşlar burda gayet bilgi ve tecrübeli ustalar var gelin sıfırdan bi proje yapın işte o projede formun projesi olur vede sen onunkini kopyaladın sen ondan aldın buna verdin davasıda olmaz tartışmada olmaz hadi kolay gele herkese
Erik usta yürgine saglık güzel özetlemişsin olayları 
Adaleti, yüksek bir kanun olarak kabul etmekten vazgeçen millet, bu felaketini hiçbir başarı ile telafi edemez

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #397 : 20 Nisan 2021, 00:57:34 »

Zaten olayı çözmüşsünüz 30 cm aldırıyorsun cihazın stabilmis daha neyin püf noktasını ariyorsun sağa sola saldırmanın bir anlamı yok.

Çevrimdışı Suta35

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #398 : 20 Nisan 2021, 06:04:16 »

Zaten olayı çözmüşsünüz 30 cm aldırıyorsun cihazın stabilmis daha neyin püf noktasını ariyorsun sağa sola saldırmanın bir anlamı yok.
Konuşmana bi dikkat et.. yasak değilim sağa sola saldırmak yasaklerin işi, ben kendimce biseyler öğrendim diye napayim? Nede olsa az da olsa olayı çözdüm, köşeme çekilip alacağımı aldım diğer acemiler baksın işine mi diyeyim? Herkes gibi bilgiyi kaptım aman ya bana ne mi diyeyim? En başından beri bi usta çıksın ders anlatır gibi bizi bilgilendirsin duacı oluruz dedim.. O gün neysem bugün de oyum döneklerle karıştırma beni.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #399 : 20 Nisan 2021, 09:48:59 »

Konuşmana bi dikkat et.. yasak değilim sağa sola saldırmak yasaklerin işi, ben kendimce biseyler öğrendim diye napayim? Nede olsa az da olsa olayı çözdüm, köşeme çekilip alacağımı aldım diğer acemiler baksın işine mi diyeyim? Herkes gibi bilgiyi kaptım aman ya bana ne mi diyeyim? En başından beri bi usta çıksın ders anlatır gibi bizi bilgilendirsin duacı oluruz dedim.. O gün neysem bugün de oyum döneklerle karıştırma beni.

Sen neden üstüne alindin ki sana hitafen yazılan birşey yok