Gönderen Konu: Uydu ile zemin etüdü  (Okunma sayısı 73751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aidata2

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Uydu ile zemin etüdü
« Yanıtla #80 : 02 Mart 2017, 11:48:41 »
resmi yanlış atmıım pardon bu

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #81 : 02 Mart 2017, 12:03:41 »
40.015436,33.295034
bunun ismi x1 olsun acilmamis ama benburayi mala gpr ile baktim biliyorum buyur bakalim kordinatda noktasi noktasina dogru

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #82 : 02 Mart 2017, 12:06:52 »
40.147795,32.415744
buda x2 olsun burada acilmamis ama delikten icerisi gozukuyor

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #83 : 02 Mart 2017, 12:10:47 »
39.873957,32.576242
budax3 patlattilar burayi buda test alanim acildi kapandi

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #84 : 02 Mart 2017, 12:14:08 »
39.647838,32.008955
buda x4 olsun acilmadi

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #85 : 02 Mart 2017, 12:17:20 »
40.185129,34.987670
budax5 burada hoyuk

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #86 : 02 Mart 2017, 12:20:56 »
bunlar bildiklerim icinin yapisini bilmedigimde var hemen hemen her ilde yerim var sen bu yerleri benim bildigim sekilde teyit et bende hepsini videolayacam daha cokk dedigim gibi sen bi bak teyit et sana kendi sehirinde yer veririm

Çevrimdışı ekol71

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #87 : 02 Mart 2017, 12:48:49 »
Tamam ben hic acilmamis bi yer soyluyecem ne gerekiyo resim falanmi

Çevrimdışı mertali34

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #88 : 02 Mart 2017, 12:58:15 »
Arkadaşlar benim de 2 tane Tümülüs um var ben cihazlar la baktım kotdinat ları bulayım da bi bakivrrin bana girişi lazım

Çevrimdışı wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
« Yanıtla #89 : 02 Mart 2017, 14:20:25 »
Adamın sistem dediği 2 tane uygulama. Çevirmenle filan işi döndürmeye çalışıyor. Çevirmeni filan optimize edip, hepsini tek java uygulamada birleştirdik, sen baya geride kalmışın..

Kullandığınız Surfer v11'i bile piyasa full kim sürdürdü bir bak.. Kendin bile inanmadığın sisteme milleti inandırmaya çalışıyorsun, açılmamış yer olacakmış, açılmamış yer bulsa adam gider açar, sana mı söyleyecek ??

Buda para karşılığı yapılan java uygulamanın screen shotu, tek seferde herşeyi yapıyor, sonra atıyorsun surfere boyuyorsun, millete kakalayabilirsin.

Not : Uydu sistemine inanan arkadaşlar varsa java sistemini 1000 liraya isteyene veririrm, yanında surfer skalaları dahil.. Dedektörle takas olur :D :D :D :D
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Uydu ile zemin etüdüo
« Yanıtla #90 : 02 Mart 2017, 14:53:10 »
mantik olarak kullandiklari sekil kordinatlari cevirmende xy datalarina aktarmak simdi kordinatlarin anomal farkliliklari hangi program veriyo surfer mi cevirmenmi ben kafamdan rakamlar sallasam onada bir sekil cikar kordinatdan data almiyoki datayi kordinatin ismi veriyo yani her kordinatin isimlerindeki rakamlar ile goruntu elde ediliyo yer altindaki data degil bu kordinatin rrakamlari ve isaretlemedeki yer farkliliklari

Çevrimdışı romAntik

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Uydu ile zemin etüdüo
« Yanıtla #91 : 02 Mart 2017, 16:36:28 »
mantik olarak kullandiklari sekil kordinatlari cevirmende xy datalarina aktarmak simdi kordinatlarin anomal farkliliklari hangi program veriyo surfer mi cevirmenmi ben kafamdan rakamlar sallasam onada bir sekil cikar kordinatdan data almiyoki datayi kordinatin ismi veriyo yani her kordinatin isimlerindeki rakamlar ile goruntu elde ediliyo yer altindaki data degil bu kordinatin rrakamlari ve isaretlemedeki yer farkliliklari

bu kısma bende çok takılı kalmıştım..sormadım kendisine ama  sonuç itibarı ile 2 oda olan işaretli yeri daha önce farklı cihazlarla taranmış alanda, çok küçük sapmalarla tespit etti...arkadaşa söyledim zaten benim açımdan mantıksal/teknik karanlık noktalar var...ama sonuç fikrimi değiştirdi..

Çevrimdışı bkr

• Yüzbaşı
  • Yalan yere yemin büyük günahtır. Hadîs'i şerîf
« Yanıtla #92 : 02 Mart 2017, 17:17:25 »
38.30978,29.68254 [/size]ustam burayada bak bakalım dar bir girişi var [/color]
*Bir kimse için söylenen kusûr,onda varsa, bu söz gıybet olur. Yoksa iftirâ olur. Hadîs'i şerîf
*Bir zaman gelir ki, insanlar kazancının helâldan mı, haramdan mı olduğunu düşünmez. Hadîs-i şerîf
*Müslüman kardeşinle mücâdele, münâkaşa ve alay etme! Yerine getiremeyeceğin şeyi ona vadetme! Hadîs'i şerîf
*İhlâs, dünya faydalarını düşünmeyip ibâdetlerini yalnız Allahü teâlânın rızası için yapmaktır. İmâm-ı Rabbani "Rahmetullahi aleyh"
*Saçının ağarmasından ibret almayana, nasihat kâr etmez Abdülaziz bin Ebû Revvâd "Rahmetullahi aleyh"

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #93 : 02 Mart 2017, 19:08:25 »
uydu görüntüleriyle ilgili yüzlerce çalışmam oldu. Ama gözle görülür bir başarı sağlanamadığı için açıklama ihtiyacı hissetmedim. Bu demek değildir ki yer altının görüntüsünü uydudan almaya çalıştım. Çünkü bu teknik olarak mümkün değildir. Sadece yüzey çalışmaları mümkün olmaktadır.
Ayrıca,

1-Google earth verilerinden alınan fotolarda kızılötesi dalga boyu çekimi yapılmadığı için yüzey ve yakın yüzey araştırmalarında kullanılmaları bir işe yaramaz.
Yüzeyi etkileyen bir takım oluşumları gözlemleyebilirsiniz ama yüzeyi bozmamış bir yapı algılanamaz bu  tür sistemlerde yapı görülebilir diye bir şey olamaz , geometrik olarak sadece tahmin yapılır.
2-Aidata 2 arkadaşım değişik çalışmalar yapman çok hoş ancak senin iddia ettiğin veriler sadece yeryüzüne yakın uçan helikopter veya uçaklara takılan gpr sistemlerinden görülebilirler bu teknoloji halen aktif ve kullanılmaktadır. Ama uydularda mümkün değildir. Bu işin teknolojisine aykırıdır.
3-Bu şekilde sitedeki arkadaşlara yardımcı olman güzel işin ucunda para alışverişi olmadıktan sonra veya kimse bu tarz bir çıkar sağlamadığı sürece mesele yok. Bazı olaylar vardır ki, kişilere bin nasihat verirsin bir musibet yeterli olur , bu yüzden arkadaşlar bol bol kazabilirler.Saygılarımla

Çevrimdışı taylan06

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #94 : 02 Mart 2017, 19:22:24 »
kafayımı  yediniz  siz  be  uydudan  definemi  bulunur pu ha ha

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #95 : 02 Mart 2017, 20:13:14 »
Konu basligi zemin etudu arkadaslar.Zemin alti incelemeleri uydu ile yapilamadigi icin lutfen gereksiz konulari tekrar etmeyelim.
Aksinin oldugunu dusunen arkadaslar onlarca site ve gurup var.Bu dusuncelerini orada paylassinlar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Aidata2

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #96 : 02 Mart 2017, 20:35:34 »
Adamın sistem dediği 2 tane uygulama. Çevirmenle filan işi döndürmeye çalışıyor. Çevirmeni filan optimize edip, hepsini tek java uygulamada birleştirdik, sen baya geride kalmışın..

Kullandığınız Surfer v11'i bile piyasa full kim sürdürdü bir bak.. Kendin bile inanmadığın sisteme milleti inandırmaya çalışıyorsun, açılmamış yer olacakmış, açılmamış yer bulsa adam gider açar, sana mı söyleyecek ??

Buda para karşılığı yapılan java uygulamanın screen shotu, tek seferde herşeyi yapıyor, sonra atıyorsun surfere boyuyorsun, millete kakalayabilirsin.

Not : Uydu sistemine inanan arkadaşlar varsa java sistemini 1000 liraya isteyene veririrm, yanında surfer skalaları dahil.. Dedektörle takas olur :D :D :D :D
  DOSTUM O MAİN.5.0 YAKINDA KAPANACAK MERAK ETME YAYILMIŞ :D SON GÜNLERİNİ YAŞA EMİ ONUNLA EMEK HIRSIZI :))) SON GÜNLERİNİ YAŞA MİLLETE PARAYLA SATILAMAZ O EMİN OL KAPATACAGIZ KULLANICI PANELLİ OLACAK ADAMIM O YAKINDA GÖRÜRSÜN :))

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #97 : 02 Mart 2017, 21:57:49 »
wtrk sen yokmusun :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı cepni84

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #98 : 02 Mart 2017, 22:20:35 »
bilgi paylaştıkça güzel , usta sen öğrenmişsin bizede öğret ki bizde faydalanalım.

Çevrimdışı surge

• Yüzbaşı
« Yanıtla #99 : 02 Mart 2017, 23:59:29 »
Arkadaşların sistemi nedir tam bilmiyorum ama konu boşta değil bence fazla aykırı yazmayalım.
Çünkü bu işi yapabilecek  uydunun sensörünün adı radiometre. Bu sensörün algı özelliğinde yüzeye yakın metal olan yerlerdeki sinyallerin gradient sapmaya neden olduğu ve dataların içinden bu sapmaların aranmasıyla da demir türü metallerin bulunabildiğini bizzat yaşadım.
Direk yüzeydeki metalleri arayıp bulmak zaten varolan bir durum. Hatta kayaç yapısından RGB  özelliğinden altta hangi tür maden yataklarının olabileceğini madenciler araştırırlar harita datasından. Tarımsal olarakta yeryüzünde nelerin ekili olduğu kolayca biliniyor.
hatta sadece kabak tarlalarını arayıp bulabilirsiniz. :)