Gönderen Konu: Uydu ile zemin etüdü  (Okunma sayısı 73750 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
  • Her arayan bulamaz ama bulanlar hep arayanlardır.
Ynt: Uydu ile zemin etüdü
« Yanıtla #100 : 03 Mart 2017, 00:36:23 »
wtrk sen yokmusun :)

Tamam senle pazarlık yaparız :D ;D

Abi yıllardır bu konuyla ilgili onlarca konu farklı platformlarda tartışıldı, hepsinin sonu aynı bitti.
Aradan birşey koparabilirmiyim dedim  8) 8)
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #101 : 03 Mart 2017, 00:45:15 »
aman aman :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #102 : 03 Mart 2017, 01:27:27 »
aman aman :)

Bak arkadaş radiometre yazmış az/çok senin ilgi alanına girmesi lazım ustam..
Bizde haberleşmede fiberler koparsa diye radiolink kullanıyoruz yedeklilik açısından. Acaba onurlarda sinyal tarayabilirmiyiz süperonline bir sorayım ?

Bence senin bi RFmetre yapma zamanın gelmiş ;) ;)  şüphelenilen  alana bi  tarayıcı sonra uzaktan keşif hem arazide de yakalanmamış oluruz
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #103 : 03 Mart 2017, 12:27:48 »
açılmamış kapalı alan daha doğru sonuç verir açık olanlarda pek sonuç vermez ozaman programın pek anlamı kalmaz bana açılmamış yer verin

Aidata2 Kardeşim bilgin olsun Açık Tunel yada Alanlar (İyonic + Electrostatic) birikme olmamış yerlerden  KESİNLİKLE  Isı veya Uydu Görüntüsü ALAMAZSINIZ, Sonuç olarak Define Tespiti Yapılamaz,  Ancak  mekan kapalı ise %100 Sonuç alabilirsin.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #104 : 03 Mart 2017, 18:12:15 »
açılmamış kapalı alan daha doğru sonuç verir açık olanlarda pek sonuç vermez ozaman programın pek anlamı kalmaz bana açılmamış yer verin

Aidata2 Kardeşim bilgin olsun Açık Tunel yada Alanlar (İyonic + Electrostatic) birikme olmamış yerlerden  KESİNLİKLE  Isı veya Uydu Görüntüsü ALAMAZSINIZ, Sonuç olarak Define Tespiti Yapılamaz,  Ancak  mekan kapalı ise %100 Sonuç alabilirsin.
Usta sen goruntu aldinmi uydudan?Kapali yerleri buldunmu?Eger buluyorsaniz neden halen alan tarama vb. ile ugrasiyorsunuz.
Bu uydu uydurmasinin iyice tadi kacti.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #105 : 03 Mart 2017, 18:55:15 »
Bende koordinatlar versem timulus giris kapIsInI soylermisiniz,Uçte birni bana yeter ,ikisini size veriyorum. ;)
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı cepni84

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #106 : 04 Mart 2017, 00:37:16 »
bu main5.0 olayı nedir ?

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #107 : 05 Mart 2017, 12:43:28 »

Usta sen goruntu aldinmi uydudan?Kapali yerleri buldunmu?Eger buluyorsaniz neden halen alan tarama vb. ile ugrasiyorsunuz.

Bi uygulamayı bizzat yapmadan da , çalışma şeklini veya mantığını bilmen yeterli , ben Mekan açıksa sinyal alamazsın-Kapalı ise sinyalı tam alırsın derken
 20 yıldır Her türlü Uzaktan Tarayıcı (LRL) sistemlerde Uzmanlığım olduğu içindir  (nedeni,nasılı bildiğim için) söylüyorum.  Ayrıca  Alan Tarayıcı yada Uydu Tarayıcı ikiside aynı noktaya varmaktadır , ben bilgi ve Tecrübe edinmek için bu sistemlerle Ugrasiyorum, Yer tespiti konusunda sıkıntı çekmem,  Nasip ancak vakti ve zamanı gelince Rabbim tarafından verildiğine  inandığım için şansımı zorlamıyorum. Bu gün Mineoro (kendi yapımım)   ile   Km 'lerce uzaktan sinyal alabilmem yeter bana.
Hakkımda başka Merak ettiklerin varsa sorabilirsin ONUR600  Kardeşim.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #108 : 05 Mart 2017, 19:36:41 »

Bi uygulamayı bizzat yapmadan da , çalışma şeklini veya mantığını bilmen yeterli , ben Mekan açıksa sinyal alamazsın-Kapalı ise sinyalı tam alırsın derken
 20 yıldır Her türlü Uzaktan Tarayıcı (LRL) sistemlerde Uzmanlığım olduğu içindir  (nedeni,nasılı bildiğim için) söylüyorum.  Ayrıca  Alan Tarayıcı yada Uydu Tarayıcı ikiside aynı noktaya varmaktadır , ben bilgi ve Tecrübe edinmek için bu sistemlerle Ugrasiyorum, Yer tespiti konusunda sıkıntı çekmem,  Nasip ancak vakti ve zamanı gelince Rabbim tarafından verildiğine  inandığım için şansımı zorlamıyorum. Bu gün Mineoro (kendi yapımım)   ile   Km 'lerce uzaktan sinyal alabilmem yeter bana.
Hakkımda başka Merak ettiklerin varsa sorabilirsin ONUR600  Kardeşim.
Tabiki her seyin basi nasip.
Ama bahsettiklerinden bi cacik cikmaz.Km.lerden bahsetmek hayal gucunun genisligiyle alakali bir sey oldugunu dusunuyorum.
HUMHUM üstat.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #109 : 06 Mart 2017, 00:54:36 »

Ama bahsettiklerinden bi cacik cikmaz.Km.lerden bahsetmek hayal gucunun genisligiyle alakali bir sey oldugunu dusunuyorum.
HUMHUM üstat.
[/quote]

''cacık cıkmaz''  Alaycı olmana gerek yok, ben Km'lerce uzaktan algılama yaptığımı söylüyorsam  Seninle kafa bulmak için değil, bunun tesini yaptığım vede görüntülü cihazla da teyit ettiğim için diyorum, Kişilerin bilgi ve Tecrübelerine biraz daha Saygılı olursan Hepimiz daha iyi geçiniriz.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #110 : 06 Mart 2017, 01:32:50 »

HUMHUM üstat.

''cacık cıkmaz''  Alaycı olmana gerek yok, ben Km'lerce uzaktan algılama yaptığımı söylüyorsam  Seninle kafa bulmak için değil, bunun tesini yaptığım vede görüntülü cihazla da teyit ettiğim için diyorum, Kişilerin bilgi ve Tecrübelerine biraz daha Saygılı olursan Hepimiz daha iyi geçiniriz.
[/quote]
ONUR600 kardesim diye bagirinca bende alayli yaklastim.
Herkes cikip ben yaptim oldu derse,isin icinden nasil cikilir bilemiyorum.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #111 : 06 Mart 2017, 01:52:21 »

HUMHUM üstat.

[/quote]
Ben ''ONUR600 Kardeşim'' yazarken kasten bağarma v.b. amaçla yazmadım , sadece sana hitaben yazdım, Yoksa Bilgi, Tecrübe vede Teknoloji paylaşımı yerine  basit ve kısır döngü yazışmalarla Forumun amacının dışına çıkarız. Üstünlük Taslamaya yada kırıcı olmaya da gerek duymuyorum yeter ki herkes birbirine vede Fikirlerine karşı Saygılı olması yeterlidir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #112 : 06 Mart 2017, 05:53:01 »

HUMHUM üstat.

Ben ''ONUR600 Kardeşim'' yazarken kasten bağarma v.b. amaçla yazmadım , sadece sana hitaben yazdım, Yoksa Bilgi, Tecrübe vede Teknoloji paylaşımı yerine  basit ve kısır döngü yazışmalarla Forumun amacının dışına çıkarız. Üstünlük Taslamaya yada kırıcı olmaya da gerek duymuyorum yeter ki herkes birbirine vede Fikirlerine karşı Saygılı olması yeterlidir.
[/quote]
Haşa ustunluk filan taslamak estafurullah...Kisir bir dongu olusmamasi icin ben elimden geleni yaparim bu konuda.Ancak konu icerigini okursaniz sadece ben gordum,ben yaptim yazismalariyla dolu.Asil kisir dongu boyle olmazmi sizce?Yeterli bilgiye sahip olmak icin arastirma yapanlari yanlisa surekleyip uyducularin kucagina dusurmus olmak istemiyorum.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #113 : 06 Mart 2017, 10:14:05 »
Bu uydu işinin olmadığını yazmaktan ben bıktım millet var demekten bıkmadı. 2 sayfa geriye gidildiğinde nasıl bu işlem ile görüntü alındığını wtrk video ile yayınladı. Videoyu izleyen biri az da bilgisi varsa görsel bir haritadan alınan konum bilgisinin görüntüye çevirildiğini, bununda saçmalıktan ibaret olduğunu anlar. Şimdi birileri de çıkıp yok o öyle değil biz farklı yapıyoruz derse zahmet edip de demesin...
.
Humhum usta sana saygımız sonsuz ama buna da var dersen ak olana kara demiş olursun ki bu da ne sana ne de tectübene yakışmaz. Bu işin olmadığı hem videolu hem de teknik olarak ispatlanmış bir durum. Daha üzerinde konuşmak da tartışmak ta yersiz.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı ender

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #114 : 06 Mart 2017, 12:11:39 »
Uydudan define bulundugunu bir videoda izlemistim.ama gümüş gomusuydu herhalde.Bazı insanlarda cepte veya bilgisayarda yüklü programlardan bakıyorlar.hatta programın ismini söylemişti unuttum.Bir kaç kez yer baktirmistim.verdigim konumda suphenilen yer mezar mi oda mezarmi bildiler ama verdikleri altın miktarı şüpheli geldi bana.

Çevrimiçi wtrk

• Yüzbaşı
« Yanıtla #115 : 06 Mart 2017, 13:15:25 »
Uydudan define bulundugunu bir videoda izlemistim.ama gümüş gomusuydu herhalde.Bazı insanlarda cepte veya bilgisayarda yüklü programlardan bakıyorlar.hatta programın ismini söylemişti unuttum.Bir kaç kez yer baktirmistim.verdigim konumda suphenilen yer mezar mi oda mezarmi bildiler ama verdikleri altın miktarı şüpheli geldi bana.

Scorpion olması lazım bu programlar. Adamlar tablete sözüm onlara sensör takıp derin algılama yaptırıyorlar.

Burda dedektör yapanlar niye uydu cep telefonu yazılımına yönelmez ki. Sıfır maliyet  güzelde getirisi var..

Kardeşimkaçkez söyledik, öyle tablete cep telefonuna yüklenen programlarla filan birsey bulunsaydı, neyse..
NoBodY CaN StoP Me.!!!

Çevrimdışı ender

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #116 : 06 Mart 2017, 13:29:24 »
Wtrk hocam öyle program degil.o işi yapan bir firma ondan bahsetmiyorum.Gümüş parayi  normal Google earth den bulunması ile ilgili bir video vardı.bilgisayardan silmediysem yüklerim.hatta o şekilde Google earth den bir yer için tek para toplanması için yer söylemiştim.o bölgeden tek para toplandığını söylediler.tesaduf mu gercekmi anlamadım.yalniz sunu söyleyeyim ben uyducu değilim.bu çalışmayı yapanlarin yöntemini uygulamistim.

Çevrimdışı ender

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #117 : 06 Mart 2017, 14:08:19 »
Diğer uydu yöntemiyle nasıl tespit yapıyorlar onu bilmiyorum araştırıyorum.Bir kaç kez şahit oldum.tespit ettiğim yerlerin mezar mi odamı olduklarını bildiler.ama içeride şu kadar şey var demeleri inandırıcı gelmedi.Uydu işlerinin bir kaç yöntemi var sanırım.Konum atılıp cepten bakanları duydum.bilgisayardan bakanlari duydum.arastiriyorum daha bakalım.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #118 : 06 Mart 2017, 15:14:04 »
Vallahi yazmaktan buktım.. Uydu ile tesbit diye bişey yok..

Çevrimdışı ender

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #119 : 06 Mart 2017, 16:16:04 »
Karadağ hocam ben bu tür şeylere inanmiyorum.sadece arazide denk geldi.denemek amaçlı kordinati verdim karşı taraf orayı bilmiyor verdikleri bilgiler kafamda şimşekler cakmasina sebebi oldu.arastiriyorum bu konuyu illaki bu yaptıkları şeye sahip olacam. Ve ya ogrenecem.soyle örnek vereyim yeni açılmış yeri konum atıldığı zaman yeni açılmış diye bilgi verdi ve 200 metre ilerisinde başka mezar var dediler orayı bulduk.bu kadar tesadüf olmaz dedim.İnanıyorum demiyorum.sadece kafamda şimşekler çakıyor. Araştırıyorum.baska bir gün açılmış bir yer verdim tek odalı açılmış dedi.Attığım konumdaki yeri bildi. Bu cep tlf nundan bakan kisi.birde bilgisayardan bakanlar var onuda araştırıyorum.beni gorusturecekler bu cepten bakan kişiyle.
Bakalım dediğim gibi halen suphelerim var.