Gönderen Konu: kaliteli 8 mhz lrl sema tık pdf  (Okunma sayısı 14163 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
Ynt: kaliteli 8 mhz lrl sema tık pdf
« Yanıtla #60 : 30 Ocak 2021, 21:50:40 »
zamanında ına121 i bulup tamamen uydurma bobinlerle rf antenli modelini yapmıştım ustam, germanyum diyotları bulamamıştım, şu aralar var piyasada, tv yi odada çok rahat algılıyordu, yön ledleri doğru çalışıyordu. ama arazide deneme şansım olmadı, antenleri çapraz kapatıp duvarda gezdirince sıva altı kabloları tam ortalayınca ledlerin ikisi de tam yanıyordu. uzaklaştıkça ledler yönlerine göre sönmeye başlıyordu. geliştirilecek ama o bilgi bende yok. hurdacıdan eski modem bulursam diyotları oradan söküp deneme yapabilirim sanırım. kolay gelsin ustam

Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #61 : 01 Şubat 2021, 01:02:49 »
Sagol ustam ına 121 devreden verım alamazsanız pdk 2.1 devreyı yapmanızı tavsiye ederim mı neora mantığıyla calısıyor ters sahase baya yaptım  nasıpse 1 tane daha yapmaya calısacagım İlk inde devrenın puf noktalarını oğrendım yuksek vatlı yada dusuk vatlı parcalar devrenın duzgun calısmasın da buyuk katkısı var devre seması dogru olsa da kulla ılan malzemenin vat cıkısını da ayarlamak gerekiyor Pdk2  devrede baya guc ıs ama ısın puf noktası duzgun Bı kare dalgaya iş halonuyor kalibre enson metale frekansı ayarlamak o kuduklarım dan anladığım kare dalga aralığını 1 pf cok turlu pot larla yapabılırsınız frekansın genlıgını bu sekılde ayarlıya bılırsınız.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #62 : 01 Şubat 2021, 01:06:39 »
1uf kopru poda baglanıyor bu sekılde frekansın genlıgını ayarlıyorum 0.47 1 hz pulse sınyal ıcın ıyı Bı deger.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #63 : 02 Şubat 2021, 14:42:06 »

2.1 pdk bobın ındukdıyon degerlerı kactır bılen varmı frekans olarak nasıl bır ekleme yapa bılırım .?

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #64 : 02 Şubat 2021, 14:44:46 »
Cıgaz Elimı guzel algılıyor hassasıyet ıyı sayılır bobın ve frekans ısınde tercubesızım .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #65 : 06 Şubat 2021, 00:26:19 »
Devre istediğim sekılde olmadı 8 ohm bobın kısmında takılı kaldım  olcu aletım var olcu aletın hangı kademesinde 8 ohm  ayar yapabılırım.?  100 uh 1 ohm mı edıyor.
Oyle ıse kafı.

ı

Çevrimdışı turkuyaxxx

• Yüzbaşı
« Yanıtla #66 : 07 Şubat 2021, 18:44:59 »
Ölçü aletinin fotografini atarsan ustalar yardımcı olur

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #67 : 07 Şubat 2021, 23:24:33 »
Ölçü aletinin fotografini atarsan ustalar yardımcı olur
sagol ustam oğrendım buzzer sesındekı sayı degerlerıymıs ohm .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #68 : 07 Şubat 2021, 23:33:40 »
İşe yarayan sema dedoktor her.gı bı pırojede kalıteyı artırmak ıcın basıt sema yapılması gereken semayı yapıp devreye pulse sınyalı gondermek konsadator degıstırılerek devreye temızlık yapılıyor  0.1 kondasotor ıyıdır 1 uh pulsesınyalı guclu atar devrenın durumuna gore kondasator degıstırılıyor cıkıs 30 n kondasator kopru  direk gnd ye lehımlenıyor okadar faydalı sema https://dosya.co/un17pb9w2boi/1_hz_pulse_sınyal.zip.html

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #69 : 07 Şubat 2021, 23:35:33 »
1_hz_pulse aratırsanız goglede bulunur lın kırık .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #70 : 12 Şubat 2021, 21:20:59 »
2.1  pd devresını baya gelıstırdım tv yi guc kademesı dusukte   ortalm 1 2 metreden  orta konuma getırınce işik yanıp sonuyor guc kademesını max alınca busefer ısık hıc yanmıyor mantıgını anlmısım cekım artınca tv ye uzaktn tepkı verıyor yanına yaklsınca sonuyor ısık huhum ustam  bu işlerde tercubelı goruyorum mantık bu sekıldemı lrl nın huhum  ustam ?   .Bu arada podlu 600 pfden 100 nf ye kadar degısken yapmk ısteyen 0.1 ufe kondstoru 10 k cokturlu poda lehımleyerek istedıgı ayara ala bılır 2.1 pd de degısken kpsıtor bobıne prlel olarak bglnıyor bu ısı trıf ettıgım sekılde hlledebılırsınız 0.1 uf 100 nf dır norml sermık kondstorler olmuyor denedım bendekı eskı tvıdekı 0.1 kondstordur ustekı devrede var zaten yesıl olan  .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #71 : 13 Şubat 2021, 18:00:46 »
resım  Devreyi yaptım bıtırdım 15 metreden fzla  bobınsız tv yı algılıyor sıkıntı 1 2 amper cekmesı bırde tam hedefın otesınde sallmlı   algılm yapıyor antensız hlde mesfe baya ıyı son volto metre cıkısı komk kldı bu cok onemlı ina122 den bu ısı halletmeyı dusunuyorum .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #72 : 14 Şubat 2021, 15:25:14 »
"Dikkatli olun. Kim bir zımmî'ye zulm ederse yahut onu(n hakkını) kısarsa, veya o'na gücünün yetmiyeceği bir vergi yüklerse, ya da gönülsüz olarak ondan birşey alırsa, kıyamet gününde onun hasmı benim."hadıs  Trafik cezası gonulsuz verırken internette hadıs arayısın gırdım bu hadıs gozume carptı gonlume su serpıldı devlet var halkı ıcın zulm ıle abat olunmaz coluk cocugun rızkını trafık knunu dıye basklrının cebıne haksız yere aktarmak nekdar adıl sızce adı kanun da olsa dunya kurulandan berı boyle bı para cezsı dıye knun yok ben duymdım gezmıs gelecek ten daha ınsaflıydı roma bıznsta olsa benım verdıgım para heram olsum devlet degıl ısterse dunya devletı olsun hakkım heram olsun .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #73 : 14 Şubat 2021, 15:25:59 »
Zıkkı olsun  kan gırsın kızıl cıksın .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #74 : 24 Şubat 2021, 05:30:54 »
Sagol tesekkurler Basarı Gelıyor Emek verdıkce 1 hz pulse sınyal ıle bobınlı yenı yaptıgım lrl yı cok guzel calıstırdım hıc bobın olmadan tv  4 5 metreden algılıyor artı guc ayarını acamıyorum ısın puf noktası pulse 1 hz uzak mesafe sınyal olduguna kanaat getırdım yapması cok basıt 555 1hz entegre ıle kare dalga pulse cıkıslı devre yapıp  1 hz sınyal drek 10 ne yada 33 n kalıtelı parca kopru olarak gndeye baglanıyor 33 n alımıyyum n yı tavsıye ederım okadar medafe kat kat tv harıc 100 metre mınımum medafesı vardır 1 km ye kadarda gıdebılır cunkı guc fazla .
Başarının sırrı sabır pd2. 1 margon pdsini onerebilirim suanlik sadece alantarama hat çizgilerine sinyal veriyor yaz 15 derece sıcaklıkta çalışacağını umuyorum suanlik devreyi sarzedilen pille çalışacak hale geldi ama çok iyi değil kıvılcımı 1 metreden algılıyor bu devreyi yapmak isteyen kıvılcım mesafesine önem vermesi gerekiyor tv algilamasi onem arz etmiyor yada demiri devreyi tasarlayanlar kıvılcımı önem veriyor.

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #75 : 01 Mart 2021, 01:47:34 »
bobınlı  lrl yı frekanslı yapmak ıcın ucuz cıf cıkıslı pvr sınyal jeneratoru kullna bılırsınız onerım robotıkten  dıjıtal 1 cıkısına 10 khz   ayarlayıp    dıger cıkısına bobın baglnıyor  450 ohm 2 dırencle kopru yapılıp ortya 100 n e  den 4 n     ye kadr kondasator lehımlenıyor 10  ne ayırım yapıyor altın 2 3 frekans 100 n tum frekanslar ıcın  10 khz 1 cokısı    hz freknsını clıstırmk ıcın ayrlnıyor bobın ındusyn 1000  den sgı olmmsı gerekıyor telın ne ınce nekalın   burda onemlı olan bobıne frekans bobınını yakladtırarak bıb sesı duyark bıp sesını orta kesıme bobını ayrlamak gerekıyor gercekten lrl kalıbre ısı zor ıs lrl yapmak mesele degılı kalıbreyı ayarlamak onemlı suanda ayarladıgımı dusunuyorum frekns degısınce degısık kanllra gırıyor .     

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #76 : 07 Mart 2021, 22:30:04 »
5 6 metre keserı cekıyor mutıs bısey oldu bildigimiz dedoktor gıbı calısıyor kıs yaz calısır lrl trafını test etmedım sıkıntı  uzaktan sınyl verıyor bobıne yklsınca sınyal  kesıyor dedoktor lazım  15 cm 15 cmde dedoktor gıbı calısıyor bırzdaha guclu pover ıle dahada gelıstırıle bılır benden bukadar yoruldum iş bobın arlık medafesı bırde alıcı katmanında bıtıyor daha gelısmıs fılıtre ıle sınyal ıslenıp derın dedoktor gıbı ıs gorebılır mole yazın calısıyor resımdekı cıgaz kısın yagmur frketmez 5 10 metre net sınylı var metallere ayırım yok .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #77 : 07 Mart 2021, 22:52:42 »
pdk 2 versıyon ina 122 yada daha gelısmıs cıp cok ayarlı sınyal jeneratoru cok katmanlı pover guclu pover bobınler kutuya yer kalmadı 10 15 metre metalı algılatmak kolay degıl pdk 2 gercek lrl oldugu ıcın metalı  algılıya bıldı frekansta onemlı tabı zor ama kafaya koduktan sonra sabır ıle işler tıkırına gırıyor eloktronıkcı olmadıgım halde bukadar gelısmıs cıgaz yapabılıyorsm basklra ısı bılenler daha gelısmısını ypa bılır tabı ama satmaz kendı kullanır .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #78 : 31 Mart 2021, 18:09:33 »
mutlu son nasıp oldu yaptım suanda gomu lerı uzaktan nokta atısı prazıt olsada ayrı zor olsada algılıyor 50 metre mesafe de cıgz cıldırıyor parzıt yok 10 numara margon lrlsı gercek calısan lrl sonund yaptım herkeze tavsıye ederım dıger lrl lerı cope at bılırsınız yaz kıs calısır ızlenecek yol ılk lrl alıcısını 2.1 pdk yı olusturmak elı lgılar sevıyeye getırmek 2 asama pulse pasıf sınyal ıle guclendırmek 3 asam bobınle sınyal verıp alıcının elı yada demırı lgılar sevıyeye getırmek 4 asma en kırıtıgı verıcı yapıp alıcının verıcı ıle aynı dengede calısmdını sglamak ufk bı tuye verdım yapmak ıstıyenlere yapan kısılerın satacagını sanmıyorum kolay gele ( işin bası sabır işi bılmek degıl  .)

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #79 : 31 Mart 2021, 18:13:48 »
eline sağlık dışarıda algılama yaparken bir videon varmı